227
  • Kara kán
    #187
    Figyu, én fogadok veled akármennyiben, hogy ha nem lennék tahó akkor is lenne probléma, sőt, nagyobb problémák lennének, mint így, hogy tahó vagyok. Remélem megérted.

    Apropó, remélem ennek a tahóságnak is nem én vagyok az oka.
  • Kara kán
    #186
    Minden parafenomenális cucc eddig szélhámosságnak bizonyult. Ez a jövőben sem lesz másként, mert a fizika törvényei nagyon makacsok.
  • NEXUS6
    #185
    Gondolom ő az!
  • Anaid
    #184
    Mellesleg ez igen egyszerű: bizonyítható. Írja le, rajzolja le, mit lát előre, folyamatos ellenőrzés mellett más személy megállapíthatja, valóban látja-e, megtörténik-e. Bizonyítható, de nem biztos, hogy mérhető. Mérhető max, csak úgy lehetne, ha vki Pl. EEG mérés közben lát a jövőbe (már ha tudja akarattal) uána rajzolja le, írja le és utána jön egy ilyen ellenőrzési folyamat. "Véletlen helyzeteket" lát-e előre, olyasmitek-e, amikről még nem hozott, hoztak döntést...stb. Ilyesmivel pro vagy kontra lehetne bizonyítani azt is hogy létezik-e, meg azt is, hogy van-e köze hozzá az agynak és ha igen mely területeknek vagy pontosabban megfogalmazva mely területek összehangolt működésének. (van egy sejtésem, hogy jópár terület összehangolt működése nélkül nemigen lehetséges, az meg, hogy van-e ilyen ember, akinek az agya képes ilyen szintű összehangolásra marha jó kérdés). Ha mérhető, ha az agynak is van köze hozzá ez a probléma nem tűnik bonyolultnak...máshogy a bizonyíthatóság. Inkább az a kérdés valóban akarják-e bizonyítani, vagy sem. Na és az, hogy akarják-e "komoly helyen" megengedni a publikálását az ilyen fajta kutatásoknak és eredményeknek.
  • MsUser
    #183
    Az őrült lány biztos elfutott! Csokiért!
    Az emberi agy bonyolult, a véletlenszerűség számítás is bonyolult dolog, még is létezik, ha pedig összerakjuk a kettőt megsejthetjük a jövőt?!?
    Kísérletekkel bizonyították hogy egy több éve vezető sofőr a holtérben "kitakart" nem látható objektumokat előre látja, mégpedig akkor is ha azon az oldalon teljesen le van takarva a szeme, tehát kizárt hogy egy pillanatra is látott volna valamit és az agyunk automatikusan kiszámolta volna mikor ér oda a tárgyhoz vagy bármihez amit egyáltalán nem lát.
  • hangulati
    #182
    de johetnenek. ha feloluk is lehetseges lenne a dolog.
    tudod, Karakán, nem lenne semmi problema, ha nem lennel taho. en meg soha nem bugrisoztam le senkit, es nem ertem, miert van arra szukseg, hogy a Te stilusodban, ugy tegyel helyre embereket, hogy raadasul sokszor meg igazad sincs.
    tudod, ide beszelgetni jonnek az emberek, es -szereny velemenyem szerint- stilusod sokszor bicskanyitogato. pedig nem ketlem, hogy nagyon tanult ember vagy. sokkal, de sokkal tanultabb, mint magam. es valoban kivancsi lennek ra, hogy valojaban ki lehetsz, mert, aki igy mer beszelni, annak nyilvan oka van ra. akkor is, ha nincs igaza. pisz.
  • Kara kán
    #181
    OK, de hol van a sikítozó őrült lány?
  • Sir Ny
    #180
    Én is már álmodtam meg dolgokat. Naés?

    Volt egyszer, hogy egy lányról álmodtam, aki megőrült, és azt sikítozta, hogy csoki csoki csoki csoki csoki csoki, és mikor beértem a suliba a tábla apró betűkkel tele volt írva CSOKI felirattal.
  • Kara kán
    #179
    Solo
  • Sir Ny
    #178
    "Szóval az einsteini elveket felhasználva, a téridőt lehet úgy elcsavarni, görbíteni és megforgatni, megerőszakolni hogy ez jöjjön ki belőle."

    Fúj de utálom a téridőfileket!
  • Merces
    #177
    ....nem jönnének ,vagy folyamatossan jönnek aminek az a következménye hogy mégse jönnek mer minek......
  • Kara kán
    #176
    Látod, érdekes kérdést vetettél fel.
    Én ezzel úgy vagyok, hogy ránézek egy emberre, és látom a jövőjét. Néha nagyon szomorú vagyok emiatt.

    Ide is beirkál néha néhány kétes alak, és az ő jövőjük és mélyen elszomorít.
  • Anaid
    #175
    Viszont, ha előre tuda egy tragédiáról, amelyet nem tud megakadáyozni, mert nem az ő döntéseden múlik, akkor az ilyen "tudástól" csak nehezebb lenne az élet és mázli lenne, ha nem őrülne bele az ember. Vagy ha tudná, vagy sejtené is, mit tehetne? Pl. szóljon egy orvosnak, hogy hé dokikám figyelj már oda, mert később ebből baj lehet? Lazán diliházba küldenék...Még egyszer megkérdezem: mi értelme van a jövőbelátásnak, jövő érzékelésnek? Szerintem csak gallyra vághatna egy embert, szal semmi.
  • Kara kán
    #174
    Nem.
  • BaltásRém
    #173
    Sziasztok ! Csak egy gondolattal szeretném kiegészíteni az idő-utazást...
    Ha lehetséges lenne az oda-vissza időutazás, akkor időben (univer keletkezésétől a haláláig) minden le lenne fedve nem ?
    Értem így : Jönnének hozzánk a jövőből... Nem ?
  • Kara kán
    #172
    Mekkora gagyi.
    Karatéznak és lövöldöznek benne.
    Ez nem sci-fi, hanem halivudi akciófilm.
  • Kara kán
    #171
    Vazze!!!!!
    Ci-fi a retek-klubbon!!!!
    Tááámadás a Főd ellen!!!
  • maestro85
    #170
    Semmi forradalmi nem jön le nekem ebből. Van aki le tudja fordítani konyhanyelvre? Mi ebben a "jövőbe látás"?
  • Kara kán
    #169
    Szia hambicska! Van-e még hamubasült pogácsa?
    Mi szél hozott erre, ahol a madár sem jár?
    (Ill. jár, de az olyan is.)
  • Kara kán
    #168
    Hogy írhatsz ilyet, te pogány?
  • djhambi
    #167
    Már kiuntam az áltudományok elleni harcból, ezért nem írom le újra. Az ember hülye, de ami rosszabb, taníthatatlan. Csak időpocsékolás...

    Egyébként én is tudok jövőt jósolni, csak vagy nem jön be, vagy bejön. De fogadhatok biztos eseményekre is, csak annak nincs értelme. Különös képpen egymást kizáró események jönnek be. Vagy felrobban a Föld, vagy nem.
  • halgatyó
    #166
    Ez a cikk leginkább a "három könnycsepp" női agyzsugor-magazinban lenne a megfelelő helyen.
  • halgatyó
    #165
    Én is a jövőbe látok, de sajnos sokkal negatívabb dolgokat látok: a tudományos-technikai fejlődés megtorpanását és visszafejlődését, A BABONÁK TERJEDÉSÉT, a tenyérjóslás és horoszkópok elterjedését, az emberek szellemi majd anyagi lenullázódását.
  • halgatyó
    #164
    Nagyon vigyorog az a fickó a képen
    Ő már látja a jövőbeli bankszámla-erősödését
  • NEXUS6
    #163
    Gá!:D
    Ha istenke teremte egy világot, ami a te marha logikus és racionális elképzeléseddel pontosan egybevág, akkor honnan vennéd észre, hogy a világ csak 1 mp óta létezik?

    (Mellesleg ez az istenke te magad vagy!:D)
  • Kara kán
    #162
    Erről beszéltünk itt egy páran, de a gágogó libák kórusa elnyomta a hangunk.
  • Julius Caesar
    #161
    "Megdöbbentő módon a hallgatók többnyire azokat a szavakat idézték fel a kísérlet elején, amiket a végén le kellett írniuk."

    Király. Ezt egyszer már nyelvtanórán a tanár eljátszotta velünk. Pont egy-két hónapja.

    Fantasztikus tanulmány lehet!
  • Kara kán
    #160
    "Telleg ki is vagy Te? gondolom, nem csak engem erdekelne."

    Mégis miért érdekel ez téged? Te vagy az FBI vagy az NBH?
    Ja bocs, az nem lehetsz, mert azok mindenkiről minden tudnak, tehát logikusan, te csak egy kis bugris lehetsz.

    hangulati.... :-D
  • Kara kán
    #159
    A te személyidben "hangulati" van a név helyén?
  • TreDoR
    #158
    Gondolom, hogy halhatatlanná tenne. Elvégre ha látnád a jövőt és benne a halálod, akkor tudnád, hogy bármit is teszel, addig a pillanatig nem fogsz meghalni, feltéve, hogy nem létezik többféle jövő/nem látod a párhuzamos világok jövőjét.
  • Merces
    #157
    153..helyettesiti az emlékezetet
    155..az idő mint olyan nem létezik elég nagy dőreség megkülönböztetni jelent multat és jövőt,mert ezek a fogalmak mind az emlékezet létezéséböl fakadnak.Szóval ugyebár a jelen az a legfrisseb emlékem.
  • kukacos
    #156
    Lemnek van egy zseniális novellája a témában, az a címe, hogy "Százharminchét másodperc". Valaki fel is rakta, olvassátok el, érdemes:

    http://www.recept-oldal.hu/cikkek/sci-fi-gyujtemeny/stanislaw-lem_-szaztizenhet-masodperc-

    Van benne internet is, legalábbis ahogy azt Lem 1973-ban elképzelte.
  • NEXUS6
    #155
    Először azt kéne tisztáznunk, hogy mi is az a jövő!?
    És az miben különbözik a jelentől, szerintem még ebben sem teljesen egyértelmű a tudomány.
  • Kensin
    #154
    Jó kérdés. Ha mindent tudnál előre, rohadtul unalmassá válna az életed.
    Viszont ha pölö előre megláthatnál egy tragédiát, amit meg is tudsz akadályozni (vagyis nem olyasfajta jövőbelátásról van szó ami 100% meg fog történni), akkor már lenne értelme a dolognak.
  • Anaid
    #153
    Van egy roppant egyszerű kérdésem: mi értelme a jövőbe látásnak?
  • hangulati
    #152
    bocs a flood-ert, a hozzaszolas masodik resze nem biztos, hogy az uzenetedre valasz. ne haragudj, csak osszeirodott. (balumannak)
  • hangulati
    #151
    ez szerintem is igy van. csupan az a kerdes, hogy hanyszor? igy aztan elore, es vissza is lehet utazgatni. barmekkora rendszerben is gondolkozunk, abban elobb, vagy utobb ismetlodni fognak a dolgok. nem is lehet maskepp. nem ertem, mi ebben a csoda? Apam azt mondta, ne gondolkozzak ezeken a dolgokon, mert meg fogok orulni.
    Jo pelda erre Kara Kan neve. nyilvan nem helyenvalo valaha elt szemelyek neveben gyalazni a hozzaszolokat, es lealacsonyito jelzokkel illetni a forumozokat. erre csak akkor lenne joga, ha a sajat neveben nyilatkozna. csak azt nem meri, mert nyuszika. vagy idoutazo, es telleg o Kara Kan, es Epikurosz is. Telleg ki is vagy Te? gondolom, nem csak engem erdekelne.
  • hangulati
    #150
    nagyon erdekes, amit irsz, es gondolkozom is ezen eleget. mar regen. de:
    nezhetjuk innen is, meg onnan is a dolgot. az eredmeny ismereteben mar nem sok ertelme van beszelni rola. mindket esetben, ha lattam a jovot, vagy, ha csak -mint irtad- kvazi manipulaltam, ugyanaz a velemenyem, es akkor is programrol van szo. ha nem igy lenne, semmikeppen nem lehetne kozunk a jovohoz. sem latni, sem befolyasolni nem lehetne. es nem egy defekt volt, hanem ketto. az alom nagyon eros volt.annyira, hogy reggel meg is voltam lepodve, hogy nem lapos egyik gumi sem. na, aztan a nap folyaman lett ket defektem is. nem akarok untatni ezzel senkit, de furcsa volt, es lehet, hogy valakit erdekel.
  • NEXUS6
    #149
    Nézd, a jelened, a valóság téridő koordinátái mellett ahhoz nagyon közel vannak kicsit múltban/jövőben, kicsit máshol létező események dolgok.
    Ezek a relativisztikus események ezeket a kis eltéréseket nagyítják fel. Egy ilyen féreglyukas időgép azt használja ki, hogy a létrehozásával a téridőnek lesznek olyan pontjai amelyek mondhatni befagynak. Ezért ha belépünk a viszonylagos jövőből ebbe a rendszerbe szabadon vissza utazhatunk az időgép létrehozásának pillanatáig szinte bármilyen pontosságig. Az időgépnek is van saját ideje az is előre felé telik, csak marha lassan. Ennek az időgépnek a része egy féreglyuk, ami kvázi kivág a téridő környezetedből, elvisz addig a pillanatig, ameddig akarod, majd újra beilleszt.
    Szóval az einsteini elveket felhasználva, a téridőt lehet úgy elcsavarni, görbíteni és megforgatni, megerőszakolni hogy ez jöjjön ki belőle.
    Legalább is elvileg.

    Szerintem mondjuk nem ilyen elasztikus a téridő, másrészt a mögötte levő nem ismert tartomány még ennél is furcsább, izgalmasabb dolgokat tesz lehetővé. Párhuzamos, azonos érvényességgel rendelkező világokat, jeleneket, teleportációt, teremtést, amit akarsz. Azt, hogy a világban minden egy szupermostban létezik egy helyen, a határtalan téridőnvel jellemzett ősöreg univerzum csak egyfajta fikció. Bár roppant logikus fikció!

    Nem az a gond, hogy látsz-e a jövőbe, hanem, hogy melyikbe látsz és aztán, hogy kerülhetsz a lehetséges párhuzamos jövőnek arra a vonalára, amit megláttál és esetleg kiválasztottál.
  • NEXUS6
    #148
    Hát ja. A ragadozók is ugyan úgy kifejleszthetik. Sőt lehet, hogy van egy ellenjövőbelátó mező és mindenki valójában erre gyúr. Nem arra hogy te láss, hanem, hogy az ellenség ne lásson.

    A Földön minden állat fejleszthetne szárnyat is, de csak az állatok mondjuk 3%-a tette meg, mert a többinek egyszerűen nem kifizetődő.
    Ja és mint tudjuk az alant elterülő hsz-ekből a 3% az nem szignifikáns, szóval nincsenek is repülő állatok. Vita lezárva, mindenki menjen a dógára!