99
  • droidka
    #59
    Én nem vagyok közgazdász, nem értek hozzá, de Varga István saját számításai szerint az EU tagországainak 3 ezermilliárd(!!!) eurót kellett baráti alapon befizetni a bankoknak, mert válság volt... Erre hivatkozva kellett kifizetni ezt, baráti alapon...
  • gulyasandras
    #58
    "Az Eu jelenleg visszafogja a fejlődésünket"

    Az a gonosz EU, a fene vinné el őket ...

    Pisztolyt fognak a magyar diákok fejéhez, ezért nem tanulnak szegény magyarok matematikát, fizikát, biológiát stb.

    Vagy mégsem?


    A legrangosabb nemzetközi fül-orr-gégészeti szaklap, a The Laryngoscope októberi száma címlapján szerepel egy új, Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem fül-orr-gégészeti klinikájának docense által kidolgozott eljárás, amelynek segítségével szövetroncsolás nélkül, ötperces beavatkozással helyettesíthető egy egy-kétórás műtét. Az új eljárással - amelyhez speciális eszközt is kifejlesztett Rovó László - a kétoldali hangszálbénulás miatt fellépő fulladáson lehet segíteni, és elkerülhető általa a légcsőmetszés. Az eddig alkalmazott műtéti módszer roncsolta a gége szövetét, ráadásul végleges károsodást okozott a hangminőségben. A módszert, melyet mostanra szabadalmaztattak, öt évig fejlesztették a szegedi klinikán. Várhatóan a világ több országában átveszik majd az új eljárást.

    Ünnepélyes körülmények között írták alá pénteken (okt. 22.) délelőtt a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány első oroszországi ipari kutatásfejlesztési szerződését. A közalapítvány miskolci anyagfejlesztési osztályvezetője, Babcsán Norbert és az orosz Nexis cég vezetője, Andrej Poljakov szignójával ellátott szerződés értelmében a miskolci kutatóintézet ipari megbízásból egy új típusú fémhab kifejlesztését és vizsgálatát kezdi meg Moszkvában. A miskolci Bay Zoltán Kutatóintézet európai és amerikai kapcsolatai mellett ez az első oroszországi megbízatás. A miskolctapolcai intézetben már több éve végeznek fémhabkutatásokat. Az év végére már teljesítjük a szerződésben vállalt megbízatásunkat – mondta az aláírást követően Babcsán Norbert. A tudós által vezetett kutatócsoport alig egy hete a svájci Villigenben lévő óriásmikroszkópban végzett fémhabgyártási kísérleteket, ami a technológiai fejlesztésben új eredményeket hozott. Az orosz Nexis cég ipari alkalmazásában gondolkodik, akusztikai elemként kívánja használni az új típusú fémhabot, s immár a Bay intézet kiterjedt kapcsolatrendszert épített ki Európában. A magyar kísérlet teljes költségét a vendéglátó intézet finanszírozza, amit pályázat útján nyert el a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány. A svájci kutatólaborban most nem a miskolci csoport az egyedüli magyar, hiszen a hét végén újabb hazai kutatók váltják őket, akik a SOTE-ról érkeznek és francia–magyar neurobiológiai kísérleteket fognak végezni.


    De:


    A debreceni neutronkutatóról lemondhatunk, és úgy tűnik, hogy a szegedi szuperlézer megépítésére is egyre csökken az esély. A két partnerország közül a csehek már idén tavasszal beadták a brüsszeli pályázatukat, a románok az utolsó simításokat végzik anyagukon, mi viszont azt sem tudjuk, hogy mikor lesz pénz a magyar dokumentáció előkészítésére.

    Az ELI-HU Fejlesztészszervező Nonprofit Közhasznú Kft. – melyet Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH), a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a szegedi önkormányzat hozott létre – 992 millió forint támogatást nyert a tervezésre a Gazdaságfejlesztési Operatív Programtól. Ez a pénz azonban nem érkezett meg, így – fedezet híján –, az előkészítő munka szinte áll. A két partnerország ugyanakkor rohamléptekben halad előre. A csehek már ez év májusában beadták a brüsszeli pályázatukat, számukra bármikor megérkezhet a jóváhagyás. A románok is elkészítették a maguk dokumentációjukat, a bukaresti kormány napokon belül dönt arról, hogy mikor küldjék meg Brüsszelnek pályázatukat.

    Négy fizikus bevonásával a tudományos előkészítő munka is folyik, de messze nem tartunk ott, ahol tartanunk kellene. Információnk szerint 3,5 milliárd forint kellene a magyar dokumentáció elkészítésére. Ha a pénz megvan, három-négy hónap alatt kész az anyag és akkor tarthatjuk azt a vállalásunkat, hogy 2011 márciusáig mi is benyújtjuk Brüsszelnek a saját pályázatunkat. Ha így lesz, akkor is csak 2012-ben kezdődhet el az építkezés Szegeden. A lézerberendezés építése a Szegedi Tudományegyetem 10 hektáros ingatlanán, a korábbi szovjet laktanya területén kezdődhetne el. A fejlesztés költségét európai uniós forrásból, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programból fedeznék.
  • droidka
    #57
    1. Én nem is állítottam soha, hogy Drábiknak vagy akárki másnak (akár magamnak) mindig, minden esetben igaza(m) lenne...


    2. "A magyar nemzet létrehozása mögött is ŐK állnak."

    -Na most ERRE elvonatkoztatva én hol mondtam ilyen baromságot??? Most ebbe ne menjünk bele, hogy a magyarság története mikor kezdődött és hogy a zsidóké mikor.

    3. "Sejtem kikre gondolsz. De ez szerintem egy baromság."

    -Erre mindig ezt szoktam mondani, hogy azt hiszel, amit akarsz és azt nem hiszel, amit nem akarsz, nekem mindegy. Nekem ne is higgy el semmit se!
    Meg simson perasztnak se, HA MÁR Ő!!! IS EZT MONDJA, hogy "Ma már nem kellenek tankok, hadseregek birodalmak alapításához, felvásároltuk Manhattant, Magyarországot, Lengyelországot, Romániát..."
    -szóval ha már ő(!!!) mondja, akkor neki se hidd el!!!

    Másrészt meg ha valaki nem olvasott utána, hogy Lenint is és Hitlert is a multináci cégek (Henry Ford,stb.) bankárok Amerikából (stb.) pénzelték, akkor most erre mit mondjak?. Ford(kiválasztott) ezt maga is leírta a könyvében... Olvasd el. Arra, hogy én beírom ezt egy fórumba, nekem ne is hidd el! De a világ valaha volt legbefolyásosabb gyárosának azért lehet, hogy több rálátása volt a dolgokra, mint mondjuk nekem...

    Meg a (kiválasztott)rockefellerek elleni antitrösztpereknek az anyagaiból is készültek kivonatos könyvek. Ha ezekben azt írták le, hogy gyakorlatilag nem létezett olyan, hogy ÖNÁLLÓ náci Németország és ÖNÁLLÓ Usa már a második világháború előtt sem, csak olyanok, hogy Standard Oil meg IG Farben és ezek kezében volt szinte az összes nyersanyag és ezek egy kartellt alkottak.

    De ha valaki már eleve azt mondja, hogy ő nem is fogja soha elhinni, akkor ezt minek bizonyítsam pontról pontra???

    Drábiknak se higgyél el semmit se. Mit érdekel engem.
  • sanyicks
    #56
    sőt a tudjukkiknek valszeg pont rossz ha az eu létezik.
  • sanyicks
    #55
    Nagyon sok konteonak viszont a cáfolata az ami ezer sebből vérzik, és maga a teória valóságossága a napnál világosabb, persze bizonyos helyeken megmondják hogy de bizony az marhaság, közben az orrod előtt látod hogy nagyon is igaz.
    De itt az eu mögött nem hiszem én sem hogy a tudjukkik állnának.
  • Nos
    #54
    na ezzel teljesen egyetértek
    a "viszket a seggüktől" az itt is elkelnéig
  • doctore8
    #53
    Sejtem kikre gondolsz. De ez szerintem egy baromság. Nagyon sok sebből véreznek ezek a konteók. És különben is, hogy ha egy nagyobb társadalmi szerveződés (unió) jön létre, akkor a mögött mindig ők állnak. Az nem lehetséges, hogy mint minden más ez is fejlődik. A magyar nemzet létrehozása mögött is ŐK állnak. Hiszen előtte törzsek voltak és a nemzet (mint magasabb társadalmi szerveződés) természetelles. Biztos, amikor a magyar nemzetet létrehozó törzsek vérszerződést kötöttek, akkor is lehetett pár idióta, aki beordibálta, hogy: TE, KESZI! NEM LÁTOD, HOGY ŐK ÁLLNAK E MÖGÖTT?!! ELVESZÍTJÜK A TÖRZSI IDENTITÁSUNKAT! Azt nem veszitek figyelembe, hogy a világ állandóan változik. Semmi sem örök, a nemzetállam sem.
    Ja az a jó ezekben a körökben (Drábik), hogy egymásnak is ellentmondó dolgokat hírdetnek. A kedvencem, amikor Drábik, Bogár és még valaki beszélgetnek. Drábik felhozza, hogy a világkormány ki fogja írtani az emberiség 80%-át. Erre a Bogár tiszta vörös fejjel (látszott rajta, hogy majd szétpattan az idegtől, hogy ilyenekben hisz valaki) magyarázza neki, hogy ez lehetetlen, mert akkor - a rendszerelmélettel bizonyíthatóan - nem lehetne a folyamatot megállítani és kihalna az emberiség. Na erről ennyit, pedig aztán a Bogár Lacit sem kell félteni konteó ügyben, de már ő is látta, hogy a Drábik klinikai eset.
  • droidka
    #52
    Magánvéleményem, hogy ami előnyt adna, az sokkal kevesebbnek tűnik ahhoz képest, amit elvesztünk vele. Amit megnyerünk a réven, azt elvesztjük a vámon. Az alsóbb szinteken lehetnek érdekellentétek, nyilván, de szerintem az Usa + Eu a legfelsőbb szinteken már kb. száz éve egy helyről van távirányítva... Egy európai szovjetuniót fognak csinálni ebből. Mert azt is ugyanők pénzelték... Szovjetunió 2!!! Csak más a neve...
  • Kara kán
    #51
    Meg itt van ez a sok értelmiségi nyavalygó. Épp ma hallgattam a rádióban az egyik adón egy orvosnak a beszámolóját, aki Indiába ment gyógytani valami alapítvány égisze alatt (rengeteg ilyen jótékonykodó cég van), és olyan büszkén mesélte, hogy napelemes világítást telepítettek stb. Miért nem a vidéki Magyarországra mennek, b+, ide nem kellene napelemes világítás? Ráadásul nem lennének nyelvi problémáik. Szerintem csak viszket a fenekük, és így akarnak világot látni.
  • Kara kán
    #50
    Tényleg nem értem az euroszkeptikusokat.
    Külön egyik európai állam sem tényező, egymásra is vannak utalva, sok előnye van az integrációnak, pl. Európa megőrizheti önállóságát USA-val, Oroszországgal szemben, de erre itt van ez a sok fintorgó.
    Ahelyett, hogy a kitörés módjait keresnék, nyomatják a pesszimista dumát Európa lemaradásáról stb.
  • Nos
    #49
    Elég nagy probléma, hogy van közös pénz, de nincs közös pénzügy. De annyi látszik, hogy egy ilyen válság azért nem tudja teljesen kicsinálni az eurót. A dollárral szemben persze vesztett az értékéből, de azért nem hasonlítható össze a Forint ugrálásával. Tehát az euró még akkor mindig jobb lenne. Főként, hogy az export túlnyomó része az EU övezetbe megy. Kiszámíthatóbb lenne sokkal a gazdaság. Manapság egy 10 milliós ország pénzének árfolyamát elég sokan ki tudják billenteni. Volt is rá ugye példa, hogy valaki eljátszott vele.
    Egyébként Kína tényleg nem sajátít ki semmit. Eddig eladta a felesleget. Most már ott jár az ipara, hogy rövidesen meg lesz a kapacitása arra, hogy ezekből termékeket gyártson. Mi ebben a kisajátítás? Más is ezt csinálja más területeken. Csak lassan meg kell szokni, hogy nem az europid rassz mozgat minden szálat.
  • doctore8
    #48
    Jól leírtad a lényeget, de ez nem tartható. Most a válság kapcsán is kiborult a bili, hogy egy olyan gazdasági övezet, amely közös pénzt használ, nem lehet fiskális unió nélkül. Sokkal kisebb mértékben érintett volna mindenkit a válság. Viszont, ha már lenne fiskális unió, amelyet egy független szövetségi testület(kormány) irányít, akkor nem lehetne megkerülni azt sem, hogy ehhez európai szintű választások tartozzanak és ne olyan sumák választások, mint eddig. Lényegében ez szerintem ma az EU válsága, hogy nem az európai polgárokért van és nem lehet számonkérni őket, ahogy a demokráciában azt szokás.
  • NEXUS6
    #47
    Szerintem is kb ez a helyzet.
    Azért ez az EU egy iszonyú katyvasz, egy föderális államnak viszont rendezett viszonyai vannak, lennének. Létezik benne olyan, hogy közös külpolitika, belbiztonság, közös pénzügy meg ilyenek.

    Ezek ugyan jelenleg nem léteznek, de a határokat már lebontottuk. Vazze, hogy van ez?
    Az egyes országok érdekei nagyon jól egymás ellen fordíthatók, a cél, hogy maradjon minden a jelenlegi embrionális formában. Ez ugyan úgy érdeke Amcsinak, mint a jelenlegi EU apparátusnak. Az EU-ban iszonyú pénzeket lehet kapni, az ugyan olyan szintű tagállami tisztségekhez viszonyítva. Ezen a németek is ki vannak akadva, pedig ők sem keresnek keveset.

    Az Eu jelmondata az oszd meg és uralkodj, akarom mondani az egység a sokszínűségben. Ennek megfelelően hatékonyan megakadályozzák, hogy az azonos érdekű országok az EU-n belül egymásra találjanak. A V4 nagyjából halott, az EU szegény országai nem tudják kiharcolni, hogy az EU jobban segítse őket a válságban, ha már őket arányaiban súlyosabban sújtja. A nacionalizmus kártyáját valahogy mindig a megfelelő időpontban játsszák ki.

    -Segítsetek rajtunk! - mondjuk mi.
    -Nézzetek már magatokra, mit műveltek, a cigókkal, milyen viszonyban vagytok a szomszédokkal!
    -Igen, de ez hogy jön most ide? Azon kívül persze, hogy a problémák jó részét pont a szegénység okozza.
    -OK majd ha egységesen fölléptek tárgyalhatunk.
    -Nem tudunk egységesen föllépni, mert az alapszerződéseink, így az érdekeink sem egységesek.
    -Ja sorry, hát így jártatok.

    És ezzel általában mindig le vannak tudva a problémák.
  • csimmasz
    #46
    Szerintem a kutya ott van elásva hogy akik most a bársonyszékeket melegitik félnek egy nagy változástól.
    Akik most helyileg pozicióban vannak nem akarnak a "birodalomban" elesni a hatalmuktól!
    Meg ugye mindig az önös érdekek előbbre vannak mint a közösségé!
    Anyira egyik ország sem bizik a másikban hogy átadjon bizonyos döntési jogokat.
  • doctore8
    #45
    Pont ezért mondom, hogy régebben, amikor nem volt nacionalizmus, akkor ezzel nem lett volna gond. A királyságokban sem egy nemzetiség volt, akkor sza_tak arra, hogy éppen melyik királyságnak a része. A nacionalizmus úgy megmérgezte Európát, hogy nem tudom egyáltalán lehetséges-e kigyógyulnia ebből a mételyből. És ha megfigyeled Róma bukása óta minden diktátor a birodalmat akarja visszaállítani. Pedig ha nem sikerül nagy bajban leszünk, már most is úgy játszadozik velünk az USA, ahogy éppen nem szégyelli.
  • Yv@n
    #44
    "Én teljesen amellett vagyok, hogy az EU-nak egy föderális állammá kellene válnia."
    Kb lehetetlen. A tagok körbe utálják egymást. Lásd francia-britt-német szeretet. Ahhoz, hogy egy tényleges egységet tudjon alkotni, ki kellene kopjon az emlékekből a sok hazafias érzelem, és a múlt sérelmei...nem fog menni.
  • doctore8
    #43
    Most biztosan le fogtok szólni, de szerintem ez az egész függetlenesdi egy nagy baromság. Magyarország mikor volt utoljára független, vagy nagy "játékos"? Az ilyen kis országokat a nagy birodalmak mindig pattogó labdaként használták. Szóval az, hogy ilyen kis államok függetlenek az egy állom, a tanulatlanok megtévesztésére szolgál. Én teljesen amellett vagyok, hogy az EU-nak egy föderális állammá kellene válnia. Csak szerintem már az elején el lett ba_va, mivel úgy kellett volna kezdeni, hogy: 'gyereket, most az usa a világ ura, ha nem akarunk lemaradni, akkor egy országgá kell válnunk' és létre kellett volna hozni az európai birodalmat. És most olyan hülyeségekkel jönnek az angolok is ilyen kampányvideókban, hogy az Eu célja az, hogy egy birodalom legyen. Naná, hogy az, ez volt mindig is a kimondatlan cél. De akkor miért nem nyíltan csinálják és akkor aki nem akar a buliban lenni az eleve nem húzza vissza a többieket. Ráadásul ott van India, Brazília, Oroszország mind jön fel Kína mellett, nem azt mondom, hogy biztosan pozícióban lesznek, de nagy esély van rá. Az ilyen jövőbeni birodalmak ellen egy ilyen kis légypiszok Franciaországnak esélye sincs egyedül. És különben is csak ma hallani ezt a nagy függetlenesdit, régebben egy királysághoz több nemzet tartozott, akkor nem pattogtak.
  • droidka
    #42
    K.K. mondta:

    "Amennyi pénz ide befolyt Sapard, meg Előcsatlakozás meg más pályázatok formájában..
    ma sem használunk ki minden pályázati lehetőséget.
    Az infrastruktúra korszerűsítése EU-s segítséggel történt. Annyi út meg csatorna meg minden soha nem épült, mint most pár év alatt."


    -Ez jól hangzik, de mennyit fizettünk be összesen?
  • Tetsuo
    #41
    LOL
  • Kara kán
    #40
    Igen, egy helyben toporgás, sőt, visszafejlődés.

    Állandóan megy a vita a társadalombiztosításról meg a segélyezésről stb.

    A TB-vel kapcsolatban én a KGFB intézményét működő, példaértékű modellnek tartom. Ezt kellene bevezetni az eü.-ben is.
    Mert mi az, hogy aki ittasan vezet és balesetet szenved, annak eü. ellátását ugyanúgy fizeti az állam (mi), mint annak, aki vétlen baleset elszenvedője?
    vagy: a vörösiszapár áldozatai egyformán vannak kezelve a dohányosokkal?
    Amit akarok mondani: nincs felelősség a rendszerben.
    Nem jutalmazzák azt, aki jót tesz, és nem büntetik azt, aki rosszat.
    Sajnos az ember olyan, mint a pavlovi kutya, ezeket a reflexeket ki kell alakítani, és fenn kell tartani. Másként nem megy.
  • Rotyoka
    #39
    És kína mindezt jól is teszi. Ha ki akarták használni, had szopassa már be azokat akik ki akarták.
  • NEXUS6
    #38
    Igazából nekem a politikával kapcsolatban jutott ilyen az eszembe. Mi az, hogy valakit megválasztanak és akkor csókolom 4 évig benn ül a parlamentben, az hogy már rég nem azzal foglalkozik, amit a választásokon ígért, ha ígért valamit egyáltalán, az le van xarva.

    Másrészt az EU amúgy másból sem áll, mint munkacsoportokból, nagyon okosan elvannak és igazából ugyan azokon a kérdéseken vitatkoznak mint 10 éve, amire néha figyelmezteti őket az egyik azóta is benn levő tag. Ezen az új tagok nagy kerek mangaszemekkel elcsodálkoznak és megtapsolják az öreget. Aztán megy minden tovább.
    Az EU szerintem az a bürokrácia, amivel elrejtik, hogy a 3-4 legerősebb ország hogy támogatja egymást, és milyen módon használják ki az új tagokat.
    Működhetne rendesen, de igazából az Eu működése a rendszerváltás óta megváltozott, előtte sem volt egy hiperhatékony és célszerű valami. Azt el kell felejteni, ahogy annak idején Spanyolországot, Görögországot felhúzták. Őket sem annyira, hogy most amikor nagy számú elmaradott K-európai ország bejött ők is rendesen nyomhassák az újakat.

    Persze lehet pályázni mindent, de azért a pályázatok jelentős része fennakad a bürokrácián. A költségvetés fele meg az agrártámogatás, ami nagyrészt a francia parasztok zsebébe megy. Azonban nekünk Magyarországon 1988-ban még olyan mezőgazdaságunk volt, amit nemhogy támogatni kellett, hanem az ipar fejlesztéséhez vettek ki belőle pénzt. Ezt értelemszerűen nem lehetett bevinni az EU-ba, nehogy a már benn levő nagyok érdekeit veszélyeztessük, iparunk meg régebben sem volt olyan hajdenagy, most abból is kevesebb van. Lásd CO2 kibocsájtási adatok, azok nem hazudnak.
    Az EU csatlakozás óta gyakorlatilag hatékony egy helyben toporgás van.
  • Merces
    #37
    ...szerintem kina megeszi önmagát, lassan megszünik a világ első számú exportőre lenni, és persze a hiteleket sem sietnek visszafizetni nekije XD ,ki van ez találva kérem....
  • Kara kán
    #36
    A baj az, hogy az EU-s alapoknak csak kis részét hívjuk le. 10-20%-át.
    Egyébként, pl. Horvátország is csak az EU-ban bízik. Szóval, az EU nem a veszett fejsze nyele. Na, ez is megkülönböztet engem a jobbikosoktól: én EU-párti vagyok, de meg kell reformálni azt is. A baj alapvetően mindenütt a rossz káderkiválasztással van. Idiótákkal nem lehet sem virágzó Magyarországot, sem virágzó EU-t építeni. A nepotizmus ellenszere az ad-hoc munkacsoportok lennének, ahol rövidtávú megbízásokat kapnak a delikvensek. Kapsz egy évet, hogy megvalósítsd ezt és ezt a kis projektet. Egy év múlva jön az elszámoltatás. Sikerült? Bravó!, jöhet a következő projekt. Nem sikerült! Csókolom, Isten magával, de ha esetleg kárt okozott, azt meg kell téríteni!)
  • NEXUS6
    #35
    Hát persze:)

    A valóság meg az, hogy a lehetőségek meg a megvalósult dolgok eltérnek azért.
    Egy viszonylag jó kis cikk.

    Az Eu jelenleg visszafogja a fejlődésünket, sajna ilyen esetekben nem nyomon követhetőek a felelősök. De valójában az sokkal kevésbé fontos, mint soxor amekkora jelentőséget tulajdonítunk nekik.
    Pl. Olyan mezőgazdasági kvótákkal kell szembenéznünk, ami sorvasztja a termelést, a támogatásokat sem tudjuk olyan hatékonyan igény bevenni, az egész rendszer újra kéne tárgyalni az Eu-val.
    Szerinted hagyni fogják?
  • Kara kán
    #34
    "Ahelyett, hogy segítenék a fejletlen kis országokat"

    Na, ne viccelj!
    Amennyi pénz ide befolyt Sapard, meg Előcsatlakozás meg más pályázatok formájában..
    ma sem használunk ki minden pályázati lehetőséget.
    Az infrastruktúra korszerűsítése EU-s segítséggel történt. Annyi út meg csatorna meg minden soha nem épült, mint most pár év alatt. De: nem hívtunk le minden lehetséges pénzt, és a lehívottnak is tetemes része elúszott korrupcióra. (Nem veszett el, mert az anyag nem vész el: ott vannak a gyönyörű villák, a mesés autók, a külföldi apartmanok, kirándulások, a gyerkőcök taníttatása külföldi egyetemeken, a dőzsölés, a flancolás...)
  • NEXUS6
    #33
    A nagyhatalmak bizony mindig be fogják xopatni a kis országokat.
    Az Eu ezért tűnt egy aranyos kis idealisztikus lehetőségnek ezzel szemben, kár, hogy nem működik. Lásd a Görögök, vagy mi. Ahelyett, hogy segítenék a fejletlen kis országokat, inkább xopatják, hogy miért nem tartják azokat a gazdasági paramétereket, amit jobb helyzetben levő, nagyobb országok sem tudnak. Szavazati jogot akarnak megvonni, meg ilyenek.

    A politikában el lehet felejteni az ilyen dolgokat, mint hála. Ha adott pillanatban nem sikerül valamit kiharcolni, akkor az ígéretek általában soha nem beválthatók.

    Kína is miért teszi ezt most meg?
    Csak mert megteheti. A háborúkat nem az okozza önmagában, hogy valaki fegyverkezik, hanem ha a másik fél látványosan meggyengül és könnyű prédává válik.
    Tanulság, hogy mindig, minden körülmény között erőt kell mutatni.
  • Kara kán
    #32
    Az oroszok által nekünk okozott kárt talán 100 év múlva fogjuk csak teljesen felbecsülni.

    Na, ez a másik problémám a Jobbikkal: igaz ugyan, hogy kb. 8 éve elkezdtem dicsérni Oroszországot (lásd az Indexen a World Brain Center nevű topikom, látom le van kopiroájtozva, nagyon helyesen :-D), hogy Jelcin részegeskedése után végre Putyin megregulázta a (többnyire zsidó származású) oligarchákat, de ez csak az érem egyik oldala, és megint csak azt tudom mondani, hogy az "ellenségem ellensége a barátom" elv nem mindig működik, vagy legalábbis árnyalni kell.
  • emile zola
    #31
    "A piszkos munkát, vagyis az ércek kibányászását és a fémek kinyerését Kínára hagyták.."
    itt a lényeg:D a nyugat szereti a piszkos munkát keleten végezni/végeztetni "ócsóért", csakhát Kína nem olyan mint pl Magyarország, akinek a vezetőit akkor és úgy pattogtathatják amikor csak lehet, így most könnyen megszívhatják
  • NEXUS6
    #30
    Az a cikk tényleg döbbenetes, az is, hogy még 87-ben is úgy döntöttek, gyakorlatilag emiatt, hogy majdnem kicsinálták Mo egész karsztvíz bázisát.

    Ráadásul még a trágya timföld szállítását is velünk fizettették meg, ahelyett hogy az áramot adják az alu gyártáshoz.
  • kvp
    #29
    A hibrid autokhoz sem kell allando magnes, bar jol jon, mert az allando magnesek ereje csokken a hasznalat soran es nem az energia fogy a gerjesztessel. Viszont egy sima elektromagneses motor is hasznalato es meg csak nem is megy tonkre az idovel. Az alapanyaga pedig sima rezdrot vasmagon. Egy bipolaris motor nem megy tonkre 100 ev folyamatos hasznalat utan sem, csak legfeljebb elkopik a mechanika, de a motor teljesitmenye nem csokken. Es barmikor ujraontheto minden komponense szennyezodes es teljesitmenyveszteseg nelkul.
  • Kara kán
    #28
    "60-as években, amikor a russzkiknak volt titánjuk"
    ...a Magyarországról kisíbolt timföldből!
    Több tíz milliárd dollárt loptak el tőlünk a ruszkik.
  • bigjoe
    #27
    Ėvek óta ez magyarázom. Itt a sárga veszedelem!

    Atomot kínára!
  • NEXUS6
    #26
    Jó de ez, hogy jön most ide?
  • NEXUS6
    #25
    Most nézem én is, hogy lézert lehet belőle csinálni.

    Lehet, hogy csak azt akarják megakadályozni, hogy az amik is azt csináljanak.

    Talán hasonló lehet a helyzet, mint a 60-as években, amikor a russzkiknak volt titánjuk, az amcsiknak meg nem.
  • unknown nick
    #24
    Kína lakossága: 6 January 2005, it officially reached 1.3 billion
    EU lakossága: In 2009 the population of Europe was estimated to be 830.4 million
    US lakossága: The United States has a total resident population of 310 million

    Nem pánikolnak. Fel akarják pörgetni az ország belső infrastruktúráját ilyen adatok mellett, mindent fel fognak szívni hozzá.
  • Kara kán
    #23
    Lehet, hogy Kína fel akar pörgetni bizonyos iparágakat, űripart, hadiipart, ezért fogja vissza az exportot.
  • fade2black
    #22
    azért még nem kínai dronok rohangáltak xévet a marson (és nemsokára megy a következő), a hubble nem kínai, nincs kínai részvétel az issben és a James W. be se raktak semmit.

    Szép, hogy elérték amit szovjetek, amik 50éve grat hozzá...
  • NEXUS6
    #21
    Gondolom azért pánikolnak, ami a cikkben is van. Ezt az iparukat (is) leépítették, újra létrehozása meg 15 év. Gondolom ma már a technológiát is a kínaiaktól kéne beszerezni, mert a saját szakembereiket már rég szélnek eresztették.
  • Kara kán
    #20
    "A neodímium vas-bór (Nd2Fe14B) ötvözete a jelenleg ismert legnagyobb erejű permanens mágnes a világon. Az Nd2Fe14B mágnesek felületvédelme lehet cink (Zn), nikkel (Ni), réz (Cu), arany (Au) vagy epoxigyanta, ennek hiányában korrodálódik. A kereskedelemben kapható mágneseit leggyakrabban nikkel-réz-nikkel bevonattal látják el. Lézer előállításához is használható: Nd:YAG lézer (Neodymium doped Yttrium-Aluminium Garnet)."

    Namármost, kérem szépen tisztelettel, 50 forintos pénzérme nagyságú neodímium mágneseket 100 darabos csomagban 30 dollárért lehet rendelni Hong Kongból, bár gondolom ők is Kína belsejéből szerzik be ezeket. Annyira nem értek a mágneses cuccokhoz, de gondolom ezekkel lehetne valamit kezdeni....