99
  • annabella2
    #99
    Kína lekörözi Európát és Amerikát már egyre több dologban. De ha náluk robotokat fognak alkalmazni a gyártások során akkor mi lesz azzal a sok emberrel? Így is annyi kínai van. Nem hiszem, hogy annyira félnünk kéne a robotok megjelenésétől, azért ehhez még nagyon fejlődnie kéne a technikának.
  • Sir Ny
    #98
    Az állam szempontjából egy dolgozó, adót és áfát fizető egyén hasznot hoz. ( azért be is baszna, ha nem így lenne ). Egy robot nem, max a cégnek ahol dolgozik.
  • globint
    #97
    Ha jól látom, ti itt kőkeményen politizáltok, :-) én meg azt mondom, jó a cikk! A cikk alapján megnéztem a ritkaföldfémek ármozgását, és lám-lám, igen drasztikusan mennek felfelé az árak ....
    Az aranyétól kb. négyszer gyorsabban!!
    Nosza, leadtam egy kis rendelést a kínai partneremnek 100kg-ra, jó kis befektetés lesz!! Öt év múlva eladom, kb. 10szeres lesz az ára....
    http://www.metal-pages.com/metalprices/dysprosium/
    http://splendor.en.alibaba.com/
  • Merces
    #96
    ..robotokra nem lehet kapitalizmust épiteni. Remélem felfogják még mielőtt nagy baj lesz .Vagy a robotokat vagy a kapitalizmust fel kell adni .Sajnos kételyeim vannak azzal kapcsolatban hogy jól döntenek a horgasorrúak.
  • Kara kán
    #95
    Ez nem igaz. Számolj utána.
  • Sir Ny
    #94
    De az állam szempontjából a dolgozó bevándorló több hasznot hoz, mint egy robot. Adó, áfa, stb.
  • Kara kán
    #93
    Ja, és én is szeretem az AB-t, epekedve.
    Meg azt a sok truttyogó bíróságot, EU-s színvonalon fizetett bíráinkkal, akik rendre elengedik a maffiózókat.
  • Kara kán
    #92
    De mindenféle juttatást sem kér.
  • Sir Ny
    #91
    A robot nem fizet adót az államnak.
  • Kara kán
    #90
    Lepipáljuk Kínát
  • Kara kán
    #89
    Azt megsejtetted, hogy vagyoni tagozódásra gondoltam, de nem lőtted le a poént: az utolsó ábra, a henger, a kommunizmus ábrázolása. :-)

    Ebből is látszik azonban, hogy a hivatalos kommunisták vagy nem ismerték a kommunizmus lényegét, vagy eszük ágában sem volt megvalósítani, mert ötágú csillaggal bohóckodtak. :-D
  • gybfefe
    #88
    Itt is félreérthető a szavak jelentése, hiszen vágyálmod, hogy középszerű emberek uralják kicsiny bolygónkat példának okán Franz Kafka szerint már rég teljesült :) ez a középosztály negatív fele, egyéb jelzőkkel mint kispolgári stb. Az elit pozitív felét meg te nem említed ebben a nagy igyekezetedben, hogy karcsúsitsd őket. Épp ilyen módon lenne torzó az ábra ha csak gazdasági vonatkozásban vetítenéd le. Demind1, lényeg a lényeg, nekem semmi gondom nincs a verbális (bocsánat textuális) ábrázolással, egyetlen hátulütője, néhol elég cikornyásra sikeredik :)
  • Kara kán
    #87
    Lerajzolom neked, oksi?
  • Kara kán
    #86
    Mi az, hogy elöregedő?
    Japánról azt írja az újság, hogy uramisten, a lakosság 25%-a 62 éven felüli lesz. Hol itt a probléma?
    Mert ha az átlagéletkor 80 év, akkor a lakosság 25%-ának kutya kötelessége 60 éven felül lennie, persze ugyanígy 25%-ának 20 éven alulinak kell lennie. És ha majd 100 év lesz az átlagéletkor, akkor a szépkorúak aránya még nagyobb lesz.
    De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a 60 éves olyan virgonc legyen, mint mondjuk 1950-ben a 40 éves, és így tovább.
    Természetesen a nyugdíjkorhatárt fel kell emelni, de én amúgy az egész nyugdíjat egy nagy hülyeségnek tartom. Ezért halnak meg idejekorán az emberek, mert elküldik őket nyugdíjba, és feleslegesnek érzik magukat. Az emberek régen is holtukig dolgoztak, ott estek össze a szántóföldön (vagy a csatatéren). Persze, ezt én úgy értem, hogy olyan munkát végez mindenki holtáig, amelyet szeret csinálni. A népességcsökkenés sem lenne nagy gond, mármint a teljes Föld szintjén, de kívánatos lenne, ha az intelligens, jó szociális készségekkel rendelkező, pozitív életszemléletű, erkölcsös emberek aránya nőne; mert annak nincs semmi értelme, ha léhűtő, buta, bűnöző emberek születnek, szaporodnak stb. Amit én szeretnék: a piramis alja (szakképzetlen, buta embertömeg) és teteje (urhatnámok) szűkülne, és lényegében a piramis egy gömbbé, esetleg majd hengerré alakulna. Vagyis, másokon élősködő ún. elit, és nem dolgozó, lusta lumpen egyre kevesebb lenne, a középosztály pedig csak hízna, hízna.


  • Julius Caesar
    #85
    No para. Majd nem kétévente veszünk LCD tévét, hanem csak három. AZtán majd beindulnak máshol is bányák. Ugya ez kínának is visszaüthet, mert majd mástól szerzik be. Ők meg akkor megehetik a fémeiket.

    De megeszem a kalapom, ha az lesz, hogy ezentúl többet fizetnek a japók meg az amcsik a kínaiaknak, és újraindul az export
  • philcsy
    #84
    A keleti blokk EU-hoz csatlakozott része egy ideig ki tudta elégíteni a nyugateurópai munkaigényeket ez tény. De ez változik. Magyarországon (és lefogadnám hogy a többi keleti országban is) egyre kevesebb a szakképzett munkaerő. Ami nincs az meg nem tud áramolni.

    A robotok pedig nem csak a bevándorlók hanem az őslakosok helyett is jobbak lennének.

    Megfelelő szabályzás mellett, ez akár tényleg megoldás lehetne az elöregedő társadalmaknak.
  • Kara kán
    #83
    Akkor gyorsan tisztázzunk 3 dolgot:
    1. nem vagyok ellene a magasan képzett bevándorlók európai foglalkoztatásának, de ezek a vízumok korlátozott időre szólnának, mondjuk 5 évre, és a munkavállaló nem hozhatná magával a családját;
    2. az EU-n belül természetesen szabad maradna a munkaerő vándorlása, de hangsúlyozom, a munkaerőé, nem a koldusoké, tolvajoké és rablóké;
    3. a bevándorlók foglalkoztatása helyett is jobb, sokkal jobb az, amit a japánok csinálnak. Egy robot olcsóbb, nem visel burkát, nem akar mecsetet építeni, nem tüntet a jogaiért, nem lázad fel, nem szemetel, bármikor szétszerelhető, nem kell neki táppénzt vagy nyugdíjt fizetni.
  • Kara kán
    #82
    Na, látod, amit írtál, az nem teljesen igaz.
  • philcsy
    #81
    Nálunk nem de EU-s szintem igen.
    Persze kérdés hogy mitől működik az üzem: a könyveléstől vagy a lapátolástól?Kicsit sarkítva: az "őslakosok" az irodában seggmeresztő munkán, a "bevándorlók" az üzemben a piszkos munkán. Ez az EU-s módi nem tudtad?
    (Mi persze ebben is le vagyunk maradva.)

    Egyébként nem a bevándorlókkal van a baj, hanem az őket követő generációkkal akiket már megfertőzött a "nyugati kór".
  • Kara kán
    #80
    Ne csináld már te is!
    A végén még kiderül, hogy minden veszélyes üzemünket a bevándorlók működtetik.
  • philcsy
    #79
    "valamiért meg sem fordul a fejükben az a pofonegyszerű megoldás, hogy az európai lakosokat, amelyek már a családból öröklik a munkaszeretetet, a munkakultúrát stb."
    Hol van munkaszeretet, munkakultúra az EU-ban?

    A mai gyerekeknek büdös a tanulás (még egyetemen is!? Az rejtély hogy jutnak el oda.). Miután felnőttek büdös a munka. A pia-cigi-buli viszont alapvető emberi jog. Nincsenek motiválva. Előbb-utóbb összejön pár gyerek és 30 évesen, reménytelenül eladósodva, fel vannak háborodva hogy szar az élet.
    Hát basszák meg!

    Szóval Karakán ennyit az itteni munkamorálról.
  • Kara kán
    #78
    Olaj, ásvány mindenütt van, alig várják a lusták, hogy elvigye tőlük valaki, és pénzt adjon érte.
    Csáveznek is jár a nagy szája, de azért szereti ha az olaját megveszi Amerika jó pénzért.
    Az ilyen kijelentések, hogy az olaj miatt rohanták le Irakot, meg hasonlók, marxista butaságok. Annyi olaj van, mint a szemét. Földgáz is. Legalábbis Amerika számára. Egyébként, mi emlékeim szerint 500 dollárt fizetünk 1000 köbméter földgázért az oroszoknak. Ez sokkal magasabb, mint pl. a dél-amerikai árak.
  • NEXUS6
    #77
    Ja persze, amikor a katonai konvojokat/bázisokat is folyamatosan támadják, akkor a bányákkal, meg a szállítmányokkal mi lenne?

    Aztán reggel egy-kétszer halomra lőnék a dógozóba igyekvő vájárokat az ellenállók, attól kezdve a munkaerőre sem lenne gond.
  • Kara kán
    #76
    Nem. Most vagyok a legnormálisabb.
  • Amergin
    #75
    Megint elgurult a gyógyszered?
  • Kara kán
    #74
    Az al-Kaidát, de úgy általában az iszlám fundamentalista terrorszervezeteket könyörtelenül meg kell semmisíteni. Épp elég rosszat tettek már.
  • torzsvendeg
    #73
    A régi műszaki cikkeket ingyen visszaveszik a boltok, közben meg tele vannak értékes ritkaföldfémekkel. Gyanús is volt ez nekem. Na ezt nekik
  • teddybear
    #72
    Annyiszor írtak már itt az afgán ásványkincsekről, de senki sem próbált még bányászni belőle egy dekát sem. Pedig egy bánya védelme nem igazán komoly feladat.
  • NEXUS6
    #71
    Egy háború bizony mindig jól jöhet, kevesebbért is tört már ki.:)
    A Futballháború
  • doctore8
    #70
    "Na, persze. Az, hogy egy etnikum skkoras gazdasági hatalomra tesz szert, hogy képes egész országokat felvásárolni, azzal negatív színben tünteti fel magát? Ne hülyéskedj! Simon Peresz is kb. arról beszélt, mint én, hogy minek lógatják egyes zsidók az orrukat, amikor mindenütt sikereket érnek ők el."
    Pont ezért írtam, ha jól emlékszem. Úgy látszik nem. De akkor sem kötelező nekik eladni. Már ne haragudj, de ha nekem lenne annyi pénzem, mint nekik én is megvenném Manhattant, stb...

    A népesedés az egész nyugati világban csökken, ha támogatod ha nem az őslakosok csökkenek. És a jólét növekedésével arányosan csökken a szaporulat. Ez alól csak egy kivétel van a mélyen vallásos országok, egyrészt az összes muzulmán állam, másrészt pedig a dél-amerikai országok valamint India. Szóval szerintem nem olyan egyszerű, hogy majd akkor a helyieket támogatjuk. Magyarországon viszont az működne, hogy a kisebbségektől megvonják a támogatást.
  • Kara kán
    #69
    A legolcsóbb megoldás amúgy a takarékoskodás.
  • Kara kán
    #68
    Szerinted melyik olcsóbb, könnyebb: megvenni azokat a nekik semmire sem jó ásványi anyagokat olcsón, akár máshol is, vagy drága háborúkat viselni, sok emberáldozattal?
  • ozdimorgo
    #67
    Nem lesznek, hanem vannak.
    Szerinted miért van most az Afgán háború? Megsúgom: nem NagyKabát (BigLóden) miatt...
  • Kara kán
    #66
    "de ha jól emlékszem saját magukat tüntették fel negatívan."
    Na, persze. Az, hogy egy etnikum skkoras gazdasági hatalomra tesz szert, hogy képes egész országokat felvásárolni, azzal negatív színben tünteti fel magát? Ne hülyéskedj! Simon Peresz is kb. arról beszélt, mint én, hogy minek lógatják egyes zsidók az orrukat, amikor mindenütt sikereket érnek ők el.

    Látod, ez a baj veletek, hogy összevissza beszéltek, meg találgattok.
    Miért nem figyelitek meg a hozzászólásaim? Egy-két poénkodást leszámítva, mikor írok én hülyeséget? Nem nagyon.

    Most még egy kicsit a népesedés problémájához szeretnék hozzászólni.
    A tegnap hallgattam a rádióban egy 4 gyerekes apukát, aki büszkén jelentette ki, hogy majd az ő gyerekei azoknak a nyugdíját is ki fogják termelni, akiknek nincs gyereke. Azt a nagycsaládosok természetesen mindig elfelejtik, hogy az ő gyerekük neveléséhez most meg épp azok a gyerektelen felnőttek is hozzájárulnak, akik gyerektelenek. A gyerekek után járó támogatások meg nem kevesek, az egyszeri állami születési jutalomtól kezdve a lakásvásárlási támogatáson át a bölcsödei, óvodai, iskolai, főiskolai normatív támogatásokig, ösztöndíjakig, BKV-bérlet kedvezményekig, a babcuccok ártámogatásáig, az ingyenes iskolai étkeztetésig, adókedvezményekig stb. stb. stb. Épp ezért hülyeség gyerektelenségi adó bevezetéséről beszélni, hisz azt a gyerektelenek ma is fizetik azzal, hogy az államtól semmit nem kapnak vissza gyereknevelésért cserébe. Igazából, megéri gyereket nemzeni és nevelni, és ezt pl. a cigányok nagyon jól tudják, hisz sokszor ebből élnek a felnőttek is. Ráadásul az ő segélyüket is mások termelik meg.

    Európa népesedési problémáinak másik oka a bevándorlás. Paradox módon - és most nagyon fontosat mondok!!!! - a bevándorlás nem hogy enyhítene a népszaporulat problémáján, hanem súlyosbítja azt! Magyarán, minden egyes bevándorló, akit az európai adófizetők pénzéből etetünk, egy európai gyerek szájától veszi el az ételt. Abból a pénzből, amit a bevándorlók etetésére, elszállásolására, majd segélyezésére fizetünk - plusz jön a családegyesítések miatt eltartottak, sokszor újabb 3-4 személy!!!!-egy-egy európai gyereket tudnánk felnevelni.
    Gyakori, hogy ideérkezik egy arab, aki önkormányzati lakást kap, plusz munkanélküli segélyt, majd egyszercsak idehozza az idős szüleit is, akik öregségi nyugdíjat kapnak a befogadó országtól.

    Tessék utánaszámolni, hogy hány bevándorlót tart el Európa. Nos, ugyanennyivel kevesebb saját, európai gyerekkel lesz kevesebb, mert ezek a bevándorlók tőlük veszik el a lehetőségeket. A kulturális meg egyéb konfliktusokról nem is beszélve.
  • doctore8
    #65
    "1. Én nem is állítottam soha, hogy Drábiknak vagy akárki másnak (akár magamnak) mindig, minden esetben igaza(m) lenne..."
    Akkor?

    "-Na most ERRE elvonatkoztatva én hol mondtam ilyen baromságot??? Most ebbe ne menjünk bele, hogy a magyarság története mikor kezdődött és hogy a zsidóké mikor."
    Ezt arra írtam, hogy minden társadalmi fejlődés mögött valakik összeesküvést vélnek. Az EU, vagy más unió az a fejlődés és nem a zsidók miatt van.

    "-Erre mindig ezt szoktam mondani, hogy azt hiszel, amit akarsz és azt nem hiszel, amit nem akarsz, nekem mindegy. Nekem ne is higgy el semmit se!
    Meg simson perasztnak se, HA MÁR Ő!!! IS EZT MONDJA, hogy "Ma már nem kellenek tankok, hadseregek birodalmak alapításához, felvásároltuk Manhattant, Magyarországot, Lengyelországot, Romániát..."
    -szóval ha már ő(!!!) mondja, akkor neki se hidd el!!!"
    Ezt elhiszem, mert én is hallottam, de ha jól emlékszem saját magukat tüntették fel negatívan. És valóban így van, DE nem kötelező nekik eladni. Ebben is ők a hibásak? Fegyvert tartanak az eladó fejéhez?

    "Másrészt meg ha valaki nem olvasott utána, hogy Lenint is és Hitlert is a multináci cégek (Henry Ford,stb.) bankárok Amerikából (stb.) pénzelték, akkor most erre mit mondjak?. Ford(kiválasztott) ezt maga is leírta a könyvében... Olvasd el. Arra, hogy én beírom ezt egy fórumba, nekem ne is hidd el! De a világ valaha volt legbefolyásosabb gyárosának azért lehet, hogy több rálátása volt a dolgokra, mint mondjuk nekem..."
    Na ezeket viszont tuti ellenőrizni fogom, mert már előfordult, hogy egyes konteókban valamit állítottak és azt is hozzáfűzték, hogy tuti így van. Aztán leellenőriztem ás hoppá egyáltalán nem így volt.

    "Drábiknak se higgyél el semmit se. Mit érdekel engem."
    Drábiknak még azt sem hiszem el, amit kérdez.

    De különben is ugyan nem tértem ki rá előbb, de annyit lehetségesnek tartok, hogy bizonyos körök piszok nagy gazdasági befolyással bírnak. DE!! Ezek a bizonyos körök nem csak zsidókból állnak.
    Az hogy a konteókat hülyeségnek tartom az amiatt van, hogy olyan blődséget állítanak, miszerint gyíkemberek irányítják a Föld alól a világot. De ők sokkal fejlettebbek, mint mi. És ezt komolyan el is hiszik. De ha olyan ku_va fejlettek, akkor
    1)miért hagyják, hogy az emberiség előlük elhasználja az erőforrások többségét?
    2)miért nem hagyják el a bolygót?

    A másik kedvenc a szabadkőművesek. Azt állítják, hogy az ókor óta léteznek és a céljuk a világuralom, az emberiség rabszolgasorba döntése. Ha azóta léteznek, akkor elég bénák, hogy még mindig nem valósították meg a világkormányt! Tiszta pancserek, főleg úgy hogy régebben nem volt nacionalizmus és az emberek lesza_ták volna. És az is a dilettantizmus jele, hogy a szimbólumuk mindenütt ott van. Sörösüvegtől kezdve a Michael Jackson számok szövegétől kezdve mindenütt. Tiszta röhej.



  • Kara kán
    #64
    "3,5 milliárd forint kellene a magyar dokumentáció elkészítésére"

    Szóval ezért nem tudjuk beadni a pályázatunkat.
    Ne is haragudj, de ennyi pénzből nem dokumentációt, hanem magát a lézert is fel lehet építeni.

    #61 Caro hozzászólásával meg teljesen egyetértek, bár a részleteket még ki kell dolgozni, de a lényeg ez. Nem karóba kell dőlni önként és dalolva, hanem a sarkunkra kell állni, a kutyafáját neki! Mindig is utáltam az öngyilkos hajlamú, lógó orrú embereket.
    Ja, annyit pontosítanék, hogy minket nem a kínaiak inváziója fenyeget, már úgy fizikailag, hanem az afrikaiaké és az araboké. Az arabok a középkorba vinnének vissza, az afrikaiak még korábbra, a nomád korba. Épp az előbb néztem egy dokufilmet Zaireból (ma Kongó), ahol segélyszervezetek repülőgépeken szállítják a segélyeket. A film a repülésügyre koncentrál. Katasztrófa.
    Mi, nyugatiak, képtelenek vagyunk értékelni azt a technológiát, amit több, mint 3000 év alatt kifejlesztettünk, de ELSŐSORBAN A MUNKAMORÁLT.
    Azt, hogy felülsz egy repülőgépre, vagy akár a buszra, és az biztonságban elszállít a célállomásra. Persze, vannak itt is problémák, de pl. Afrikához képest ez be kell szorozni 10-zel.
    Olyan agyalágyult hangokat hall az ember, hogy Európa népesedési gondjait majd a bevándorlók oldják meg. Ekkora baromságot el sem lehet képzelni. A harmadik világból érkező bevándorlók semmit sem oldanának meg, csak káosz lenne és anarchia, majd járványok és háborúk. Ezeknek az elmebeteg idiótáknak valamiért meg sem fordul a fejükben az a pofonegyszerű megoldás, hogy az európai lakosokat, amelyek már a családból öröklik a munkaszeretetet, a munkakultúrát stb. olyan helyzetbe hozzák, hogy a normális szintre visszaálljon az önreprodukciós képesség.
    Példaként Erdély történetének egy korszakát idézném fel. Az 1600. év körüli háborúk és járványok után a kis fejedelemségben csodálatos módon helyrebillent a demográfiai egyensúly. Rengeteg olyan családról tudunk, ahol egyszer csak 6, vagy akár 8-10 gyerek születéséről számolnak be a krónikák, még a nemesi famíliák esetében is. Sajnos aztán jött a kuruc szabadságharc, amelyet az osztrákok levertek, és utána a Habsburgoknak nem volt érdekében a magyarság létszámbeli gyarapodása, sőt, épp ellenkezőleg. Ez csak egy példa volt. Emlékeztethettem volna a tatárjárás utáni időkre, vagy az 1348-as pestisvészre is.
  • lamer the true
    #63
    Egyet felejtetek el mindíg. Kínában is emberek élnek, mint te vagy én. Előbb utóbb a kommunizmus szét fog esni, de az ázsiai felfogás miatt ez jóval lassab lesz, mint máshol. Senki sem szereti, ha nem jártathatja a száját, vagy ha nincs élettere. Az emberiséget nem lehet csak tömegként kezelni, bárhogy is szeretnék egyes politikai, céges vezetők. Pl. szerintem a legtöbb kínai felnőtt nem világuralmi terveket szövöget, hanem szeretne biztonságban élni a családjával. A nép oriási nyomás alá teszi a vezetést, hogy ezt a milliárdnyi egyednek valahogy biztosítsa. Ha egyszer mondjuk lesz náluk egy gazdasági válság, lehet nem most, de majd egyszer, mit gondoltok mi lesz ott? Nem pár tízezer ember megy tönkre, mint itt, hanem tíz százmilliók. Ezt nem fogják tudni kezelni.
  • droidka
    #62
    Na most én nem akarom védeni Kínát, mert tény, hogy sok g*c*séget csinálnak ők is!!

    De ha már mindenáron atombombát kellene ledobni valakire, akkor én először azokra dobnám, akik 500 milliárd dollárral eladósítottak minket.. És azok talán nem a kínaiak voltak. (És nem is a náccíííkk.)
  • Caro
    #61
    Őszintén szólva nem értem a meglepetést. Tökéletesen látszik hogy a tisztelt döntéshozók (ebbe most a cégvezetőket is beleértem) semmivel sem látnak az orruknál és a napi érdekeiknél tovább.
    Az egész az ipar kitelepítésével kezdődött, a fejlett világ úgy gondolta (gondoltuk), hogy nekik (nekünk) ez a munka alantas, és nyugodtan lehet rabszolgaként dolgoztatni a világ másik felét. Ha kicsit gondolkodtak volna, akkor tudhatták volna, hogy ez nem fog működni, és a végén mi leszünk a kiszolgáltottak. Akkor persze jó ötletnek tűnt....
    Lassan ez minden szinten megtörtént, a bányászattal is. Csak amikor teljesen megszűnik a vereny (mint most, azzal hogy a kitermelés teljesen Kína kezébe került) olyan szintekre emelik az árakat, ameddig nem szégyenlik. Teszem hozzá, örülhetünk ha ennyinél megállnak. Teljesen világos, hogy Kína világuralmi terveket szövöget. Ugyanaz történik mint a 2. VH előtt, csak valamiért - mint akkor - a világ nem akarja észrevenni. Ezt a kommunista söpredéket Tibet elfoglalásakor térdre kellett volna kényszeríteni, de legkésőbb a Szovjetunió felbomlásakor. Akkor még meg lehetett volna tenni, ma már nem lehet. Persze atomhatalmak közt még nem volt háború, nem is mer senki sem indítani - egyenlőre -, de nyugaton persze dívnak az anti-nukleáris csoportok, szereljük le a fegyverkészletet... ki lehet találni, hogy Kínát ez mennyire érdekli.
    Sajnos a nyugaton semmi nem számít a pénzen kívül, de a veszte is ez lesz.
    Ha az ipari önállóságunk megszűnik, akkor előbb-utóbb leépül a jelenlegi népsűrűséget eltartó intenzív mezőgazdálkodás is (főleg ha még a talaj túlhasználatával és a globális felmegedéssel is segítjül ezt a folyamatot), és az éhező nyugat a sárgák prédájává válik.
    Ezért kellene az EU-t végre tényleg gyatyába rázni, és kijelenteni, hogy a teljes önellátás a cél, erre egy EU méretű szervezet már képes. És újra kinyitni a bezárt bányákat, üzemeket, beszüntetni a bevándolást és a technológiai transzfert! A másolásban ugyanis a keletiek mindig is nagyon jók voltak, de ma már nincs is szükségük erre, mert szinte önként adjuk nekik oda. Az alapkutatások jelentős része még mindig nyugaton (nyugati pénzből) zajlik, de az eredmény persze mindenkié. Ez így nem működik.
    Lehet, hogy megdrágul a termelés, lehet hogy a németek nem tudnak majd minden két évben új kocsit venni, csak minden 4 évben, de nem leszünk kiszolgáltatva senkinek.
    Az EU-s agrártámogatásokat szintén jelentősen le kellene építeni, de egyúttal beszüntetni az importot. Tessék tudomásul venni, hogy mennyibe kerül az élelmet előállítani, nem pedig mesterségesen alacsonyan tartani az árakat. (Kontroverz módon ez pont segítene Magyarországnak, mert a mezőgazdaságnak nagy rúgást adna a magasabb felvásárlási ár. Természetesen ez a mezőgazdaság GDP %-ának és adóbefizetésének megugrásával is járna, máshonnan kevesebbet kellene elvenni, tehát nem feltétlenül tudnánk kevesebb élelmet venni a fizetésünkből.)
    Amit lehet automatizálni, azt meg kell tenni, felesleges munkaerőt ne tartsunk, őket át kell képezni. Ha ezt meg tudnánk tenni, azzal megállítjuk Kínát, mert még mindig a mi pénzünkből képesek a fejlődésüket fenntartani. Más megoldás nem nagyon lehetséges.
  • droidka
    #60
    Már úgy értve, hogy azt gyakorlatilag mi fizettük ki a bankoknak és nem fordítva.