• doctore8
    #43
    Most biztosan le fogtok szólni, de szerintem ez az egész függetlenesdi egy nagy baromság. Magyarország mikor volt utoljára független, vagy nagy "játékos"? Az ilyen kis országokat a nagy birodalmak mindig pattogó labdaként használták. Szóval az, hogy ilyen kis államok függetlenek az egy állom, a tanulatlanok megtévesztésére szolgál. Én teljesen amellett vagyok, hogy az EU-nak egy föderális állammá kellene válnia. Csak szerintem már az elején el lett ba_va, mivel úgy kellett volna kezdeni, hogy: 'gyereket, most az usa a világ ura, ha nem akarunk lemaradni, akkor egy országgá kell válnunk' és létre kellett volna hozni az európai birodalmat. És most olyan hülyeségekkel jönnek az angolok is ilyen kampányvideókban, hogy az Eu célja az, hogy egy birodalom legyen. Naná, hogy az, ez volt mindig is a kimondatlan cél. De akkor miért nem nyíltan csinálják és akkor aki nem akar a buliban lenni az eleve nem húzza vissza a többieket. Ráadásul ott van India, Brazília, Oroszország mind jön fel Kína mellett, nem azt mondom, hogy biztosan pozícióban lesznek, de nagy esély van rá. Az ilyen jövőbeni birodalmak ellen egy ilyen kis légypiszok Franciaországnak esélye sincs egyedül. És különben is csak ma hallani ezt a nagy függetlenesdit, régebben egy királysághoz több nemzet tartozott, akkor nem pattogtak.