637
  • TokraFan
    #597
    Release Date Simulator!
  • Papa01 #596
    Nahát!!
  • Papa01 #595
  • TokraFan
    #594
    Vagy csak tanultak a Cyberpunk fiaskóból, és csak when it's ready adják ki!
  • Papa01 #593
    Készülnek a DLC-k.. :D
  • TokraFan
    #592
    Lassan január vége van, és még nem tették ki az aktuális, "2021 Q2 érkezés" hírét!
    Lehet, most tényleg lesz valami?
  • Papa01 #591
    Bizony! :)
    @TokraFan: Ez a durva... :D
  • TokraFan
    #590
    Ezzel csak az a gáz, hogy mi is k*rva gyorsan öregszünk...
  • Kmarha
    #589
    pedig mintha csak tegnap lett volna a 10. felköszöntés :D
    #516
  • Papa01 #588
    Ma pont 11 éves a topik... :)
  • Papa01 #587
    Hú, nekem nagyon bejön, mintha a régit tolnám... :)
  • TokraFan
    #586
    Azzal játszottam, idejét se tudom, mikor (6-7 éve talán?), Vegyes érzéseim voltak, nem rossz, de nem is okozott maradandó élményt.
  • Papa01 #585
    Sziasztok!

    A Jagged Alliance Back to Action most 75%-os akcióban van a Steam-en.
    Nem rossz kis játék, persze kár, hogy nem körös, de nagyon jól el vagyok vele. :) Főleg, hogy van hozzá honosítás. :)

    Hátha érdekel innen valakit...
  • TokraFan
    #584
    Ráadásul ne feledjük, hogy ez a második rész! Vagyis nem a nulláról kell elkészíteni! Az eddig látottak alapján nem tér el jelentős mértékben az első résztől, sokkal inkább egy grafikai update + funkcióbővítésről lett volna szó. A program alapja, a játékmechanikát érintő programkódok mind adottak voltak már. Így még viccesebb a lassan 12éve húzódozás...

    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.10.14. 17:47:39
  • LMNO
    #583
    A WIkipédia szerint 2009-ben (!) jelentették be a folytatást. Azért te is érzed, hogy ez már nem az a kategória amiről beszélsz. Ha munka mellett 1-2 óra van rá, akkor tényleg az open source lenne a megoldás, de nyilván nem így indult. 2009-2010-ben még valószínűleg dolgoztak rajta, most már nem hinném. A tesztelés komoly projekten meg nem úgy megy, hogy na befejeztük 5 év után, el lehet kezdeni tesztelni.
  • TokraFan
    #582
    "akkor igazán elkészíthetted már volna... vagy szólj nekik, hogy besegítenél..."

    Klasszikus érvelési hiba (ha valamit mi nem csinálunk, arról véleményünk se legyen...Ez butaság. Ilyen alapon se filmről, se zenéről, se semmiről ne alkossunk véleményt, hacsak nem vagyunk filmrendezőktől kezdve zenészeken át, építészmérnökig akármik IS).

    Ez egy üzleti vállalkozás, egy piaci szereplő, aki a termékét pénzért fogja árulni, és aki ebben a minőségében 10éve ígérget. Nem egy free open source project, ahol az érvelésed talán megállná a helyét. Egy ilyenbe szívesen be is segítenék (grafikus vagyok főállásban, nem lenne lehetetlen). Ráadásul a határidőket (a sokadikat) ők adják meg, nem én/mi, és bár a játékfejlesztésben nem szokatlan a csúszás, de nem ilyen szinten. Ezek a srácok évente belejelntenek legalább 2, esetenként 3 megjelenési dátumot is, amit rendre nem tartanak. Az első 2-3 évben ez elnézhető, de 10év toszogatás egy ilyen címre már vicc.

    Megjegyzem, létezik(létezett?) open source UFO játék, és teljesen vállalható volt. Nem üzleti alapon futó project amit valóban hobbiból és valóban csak pár ember készített, ehhez képest folyamatosan jöttek ki a verziók és élvezetes, játszható game volt. Még multit is tud!
  • PiszkosFred
    #581
    Ezzel nincs is baj. A gond az, hogy ezzel a vilagon (szinte) mindenki tisztaban is van, csak pechunkre pont ok nem, ezert is adnak meg vallalhatatlan megjelenesi idopontokat. Es ezzel van a "gond" - ami valojaban nem gond, csak okot ad nemi (jogos) gunyra, elcelodesre :)
  • Shiwo
    #580
    akkor igazán elkészíthetted már volna... vagy szólj nekik, hogy besegítenél...


    2-3 év úgy lehet befejezni, ha nem csak ketten dolgoznak rajta, és napi 8 órában...

    ők valószínűleg meló mellett csinálják, mert ebből tuti nem élnek meg, úgy meg kevés rá az idő, pláne család, gyerekek mellett, amikor szabadidőd magadra van kábé 1-3 óra per nap, és nem feltétlen csak programozással akarják tölteni ezt a kevés időt.. szvsz heti 8-10 órát ha tudnak fele foglalkozni...

    amúgy valszeg kész, de tesztelésre is kell időt szánni... és hát arra is mennyi az ideális ? 50 óra ? 100 ? 500 ? 1000 ? azzal is elmennek hónapok.. plusz rájönni, hogy a bugot épp mi okozta, hol okozta, hogy okozta, kijavítani, lehetőleg úgy, hogy ne okozzon 3 újat..
  • TokraFan
    #579
    10év alatt még egyet se tudtak befejezni, nemhogy kettőt. Ez különösen azért durva, mert egy ilyen szintű játék fejlesztése max. 2-3 év, még kevés emberrel is. Igen, trollok egyértelműen.
  • LMNO
    #578
    Képzelem mennyire dolgoztak keményen a nyáron :D
    Egyébként azt vágjátok hogy a honlap szerint (nem mintha ez jelentene bármit is) még mindig egyszerre 2 játékot "fejlesztenek" párhuzamosan? :)
    http://www.ufo2extraterrestrials.com/
    http://www.ufo2extraterrestrials.com/shadows-over-earth.htm

    Az évszázad trolljai ezek.
  • Papa01 #577
  • Shiwo
    #576
    "Good evening,
    Even though we have been working on the UFO2 hard during the summer, sadly I have to admit, the game is still beeing tested. The introduction movie is beeing re-rendered in higher resolution. Once all scenes are re-rendered the introduction movie will be released. I believe it will remind you what we all love so much. The old school 1993 icon classic , UFO: Enemy unknown or UFO:Defence if you like."
  • TokraFan
    #575
    Thanks az ötleteket! A Mutant Year Zero-t nem ismertem, felvettem listába, a PP-t megjelenést követően toltam, tetszett is, de valahogy nem volt az igazi, nem igazán kötött le hoszabb távon (amiben a balance problémák is erősen közrejátszottak)

    Most hirtelen felindulásból megvettem a Wasteland 3-at, és eddig nagyon bejön! Elleszek vele egy darabig.
  • Papa01 #574
    Ok, köszi! :)
  • PiszkosFred
    #573
    Nézzetek be a Jagged Alliance 3 topikba is, ott gyűjtögetjük a hasonló játékokat (bár nyilván nem mindegyik akkora kaliberű, mint egy XCOM, PP, vagy ez a UFO 2 "Neverending Story" Extraterrestrials) :)
  • Papa01 #572
    Érdemes kipróbálni a Phoenix Pointot is, sokat patch-eltek rajta, írtam a topikjában is! :)
    Nekem tetszett a Chimera Squad, is 40 óra volt az 1. végigjátszásom! :) A Mutant Year Zero-t is szerettem.

    A Xenonauts 2-őt pedig várom! :D
  • Kmarha
    #571
    próbáld ki a Mutant Year Zero-t addig: https://youtu.be/mMT5VpBg0DE
    jól vegyíti a körökre osztott harcot és a real-time elemeket
  • TokraFan
    #570


    Pedig komolyan jó lenne. Már kínomban a Chimera Squad-ra fanyalodtam rá, de 15 kör után meguntam, annyira rettenetesen egykaptafa, dögunalom az egész.

    Most a Gear Tactics-al próbálkozom, dehát az se az igazi.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.09.23. 21:10:43
  • Papa01 #569
    Már egészen remegek... :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2020.09.22. 09:14:22
  • Shiwo
    #568
    még 8 napjuk van hozzá :D
  • TokraFan
    #567
    Én biztos nem hiszem. Évekkel ezelőtt világos volt már, hogy kamu az egész. Grafika nem lényeges, ha a játékmenet jó. Én szeretem a Firaxis féle csilivili Xcom-ot is, de azért nem lenne rossz egy régivágású, redes taktikai UFO game, mert a Firaxis féle bár élvezetes meg minden, de marhára le van butítva az ős eredetihez képest.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.18. 19:55:11
  • LMNO
    #566
    Ti komolyan elhiszitek, hogy ebből lesz még valami? :) Az évszázad trolljai ezek. Az a fb post is milyen már, mintha egy 14 éves írta volna, komolytalan az egész.
    Eleve ilyen grafikai szinttel kijönni 2020-ban. Értem hogy nem az a lényeg, de na... ez már 2008-ban is csak épphogy elfogadható volt a hardcore fanoknak, de azóta már készült sokminden más, ami szebb is, vagy akár jobb is.
  • Shiwo
    #565
    Wikipédia szerint öten vannak a Chaos Concept-nél, abból kettő kulcsember..

    szóval szerintem simán az ötből max ez a két ember dolgozik rajta, meló és család mellett amikor épp van rá idejük, de simán lehet, hogy már csak 1 ember viszi a hátán..

    lentebbihez hozzászólva stimmel, 2000 bugot javítottak már ki, múlt időt használ

    reméljük, hogy nem maradt még benne 3000 (:


  • Kmarha
    #564
    Ez is jogos.
    Még ha közönségi finanszírozás állna a játék mögött, még megérteném (nem elfogadnám, megérteném), hogy ok, lopják a pénzt.. :)
    De az is lehet, hogy a Duke Nukem rekordját akarják csak megdönteni.
  • TokraFan
    #563
    Igazad van, de a játék meg ezerszer akkora! Mondjuk ha ketten dolgoznak rajta, akkor érthető...lenne, ha nem ez menne 10éve.
    Olyanokból indulok ki, mint a Terraria amit egy, azaz egy ember fejleszt, a Star Made amit szintén, de ott van mondjuk No Man's Sky is, amit szintén csak kb. 20-an, százszor ekkora project és 2 havonta annyi tartalom jön tőlük, mint ez az egész UFO2.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.28. 23:36:58
  • Kmarha
    #562
    nem mintha annyira nagyon védeni akarnám a fejlesztőket, de a Cyberpunkon 500 db fejlesztő dolgozik. Ezen, meg 2. Már ha dolgoznak :D
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.05.28. 17:38:08
  • TokraFan
    #561
    Egy Cyberpunk szintű játéknál toltak ennyit a megjelenésen...Ezt a játékot nem azért tolják, mert bugot javítanak, ha ez igaz lenne, akkor max 1 hónap csúszásról lenne szó. (és még az sem lenne hihető, ismerve az előzményeket).
    Meg kéne kérdezni tőlük, hogy mire jó ez az egész zagyválás? Mit remélnek ettől?
  • Papa01 #560
    Annyit javítottak eddig, nem?
  • Sheltem
    #559
    Tehát szeptemberben jön úgy, hogy már "csak" 2000 bug maradt... AHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAA


    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2020.05.28. 13:21:50
  • Papa01 #558
    Remélem, a készítők! :))