637
  • TokraFan
    #637
    Bottal sem piszkálom.
  • Papa01 #636
    Olyan horror áron adják, hogy én még nem vettem meg...:)
  • Encore
    #635
    Valaki próbálkozott ezzel azóta? Javult? Modok?

    Az utolsó hivatalos update nem túl bizalomgerjesztő:

    "In this update we have finally fixed mouse related problems. It also adds support for next/prev mouse buttons e.g. switch to next/previous unit in mission or inventory screens. Last but not least you could run game in borderless window, so you don't have to worry about fullscreen modes any more."

    :D

    Utoljára szerkesztette: Encore, 2022.05.29. 07:01:46
  • Papa01 #634
  • TokraFan
    #633
    Mindenképpen, majd a topikjában értekezünk!
  • Papa01 #632
    Igen, én is várok vele télig. Majd mesélj hogy tetszik a PP! :)
  • TokraFan
    #631
    Igen, balance problémáim voltak eleinte, azért hagytam abba végül. Egyelőre az alapjáték van meg, mert érdeklődés hiányában nem fogalalkoztam vele, de behúzom akkor a kiegeket is. Az általad említett DLC-t durván lehúzzák steam-en, ahogy olvasom sok gond van vele és nem csak bugok vagy balance problémák, hanem ennél jóval komolyabbak is. Lehet, hogy azt egyelőre kihagyom, főleg mrt sok olyan kritika van, mely szerint kényszerít dolgokra a játék, amit nagyon nem szeretek ezen a műfajon belül (az XCOM időzítőjétől is idegenkedtem, még akkor is, ha értem a célt amit szolgált, de na...ne hajtsanak és kényszerítsenek már egy játékban valamire, amit én még nem akarok csinálni).
  • Papa01 #630
    Én télen megveszem az új DLC-t (Festering Skies) abban már légi harcok is lesznek és belevágok a 4. végigjátszásba. Szerintem hatalmas, ha nem a legjobb játék a műfajban. A topikjában írtam a tapasztalataimról. A balansz elég gáz volt a korai verziókban, szerintem már most elég jó.
    Ami gond van vele, hogy a honosítás nincs hozzáigazítva a legutóbbi frissítésekhez, így az most nem elérhető.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.08.04. 09:36:37
  • TokraFan
    #629
    Próbáltam megjelenéskor, de akkor nagyon sok probléma volt vele. Jó hogy mondod, ha javítottak rajta, akkor teszek vele egy próbát ismét.
  • Papa01 #628
    Szerintem adj egy esélyt a Phoenix Point-nak. :) Én bőven 300 órát tettem eddig bele, és a kezdeti problémák ellenére, a legjobbak egyike lett a műfajban. A DLC-k is nagyon tartalmasak, és folyamatos fejlesztés alatt van a játék.
  • MarkBlade
    #627
    Nekem az első része jobban bejött. :( de az is már 100 éves..
  • TokraFan
    #626
    Én kínomban ismét feltettem az XCOM 2-t. Semmi jó címet nem találok a műfajban. Mutant Year Zero-t is meguntam, mondjuk eleve idegen tőlem a beszélő malac és hasonlók, filmeknél is menekültem ezektől, de tettem vele egy próbát, hátha.
  • Papa01 #625
    Már a DLC is készül a játékhoz... :)
  • gandrus
    #624
    Ejha! Nem gondoltam volna, hogy valaha is megjelenik. :)
    Most épp újra nekikezdtem az első résznek pár napja, mert még nem játszottam végig, nem volt hozzá türelmem, egy ponton mindig meguntam. Három hét múlva meg jön a King's Bounty 2! Ezt is megveszem talán, ha jóval olcsóbb lesz, mert 28 font enyhén túlárazott érte.
  • TokraFan
    #623
    Szerintem ez a csapat már régen szétesett, csak valaki még összedobta 1.0-ig, hogy legalább ki lehessen adni és valamennyi pénzt hozzon. Érződik rajta, hogy nagyon nem voltak mögötte emberek. A hangok, zenék olyan szinten amatőr megoldások, hogy tartok tőle, nemhogy külön felelőse nem volt ennek a területnek, de aki csinálta, az szerintem egy programozó, akinek konkrétan nincsen hallása. Ezt egyébként elég sok indie játéknál látom, főleg a one man show jellegűeknél, hogy nem azért lesz mondjuk pixel art, mert az koncepció, hanem azért, mert azt egy grafikához nem értő is kb. össze tudja ütni egy pixel editorban. Hangok ugyanez. Ilyen lézer hangokat utoljára 1987-ben hallottam a játéktermi játékokban. A retrózás nem lenne baj, de ez a retro-nak nem a jóféle értelmezése, sokkal inkább nevezném igénytelenségnek. Ezt videó alapján szűrtem le, pénzt nem adok érte egyelőre, ennyit meg végképp nem. Lehet, megnézem zöldségesnél, aztán ha minimálisat is visszaad az eredeti hangulatból, akkor megveszem akcióban, maximum 5Euro-ért, ha valamilyen csoda folytán rendesen összekalapálják, akkor elmegyek 10-ig. Többet egyszerűen nem ér meg.

    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.06.21. 23:35:31
  • Shiwo
    #622
    majd tán ehhez is készül (:
  • Encore
    #621
    Az elsőt én is nagyon szerettem, de jelen állapotban ez a folytatás nem éri el az első rész szintjét. Bár az elsőn sokat dobot az a mod (bman vagy micsoda volt a neve).
  • Papa01 #620
    Olyan 5-10 €-ért én be fogom húzni. :) Az 1. résszel is elvoltam, szerintem ezzel is elleszek. :)
  • JonasSandor
    #619
    Akkor ezzel beütötték a krakkot gondolom.
  • Encore
    #618
    Én is refundot kértem. Ezt az árat nem éri meg, max 5 eurót, de csak a nosztalgia miatt.
    A bugok a legkisebb gond, nagyobb baj az, hogy a játékmenet nagyon döcögős. A design olyan semmilyen, a hangok bűn rosszak, az animációk helyenként a 90-es évek szintjét sem érik el. A zene pedig tovább ront a hangulaton, annyira gyenge. Nem tudom, hogy csak a nosztalgia beszél belőlem, de az első része, mintha sokkal csiszoltabb lett volna.

  • TokraFan
    #617
    Ahogy elnézem a Steam értékeléseket, még pár évet csiszolhatták volna.
    Néztem videókat is, hááá...azok a hangok. Egek. 1990-es retro.
  • JonasSandor
    #616
    Csak durva, hogy ilyen régi motorral jött ki.
  • Papa01 #615
    Wow, szuper, hogy kijött! :) De a 30Euros ár nekem még sok... :) Majd pár év múlva megveszem, addig legalább szénné pecselik. :)
  • TokraFan
    #614
    Na! Ne ijesztgess!
  • Encore
    #613
    Erre nem számítottam :)
  • Shiwo
    #612
    After many long years, UFO2:Extraterrestrials Battle for Mercury has been finished! On the 15th of June it is available via Valve - Steam Publisher. The development studio Chaos Concept thanks to all fans that have waited so many years for the release. https://store.steampowered.com/app/1049850/UFO2_Extraterrestrials/
  • Papa01 #611
    :)
    Meglátjuk. Hátha kijön mostanában.
  • TokraFan
    #610
    Játéktörténeti mérföldkő!
    Animáció nagyon kemény. 1995-ből, 3D Stuio R4 szint.

    Planned Release Date: Spring 2021

    Mondjuk kíváncsi leszek, mert attól, hogy Steam-en ott van, még nem kötelező tartani az időpontot. Újabb 10 év belefér ott is.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2021.05.21. 02:43:32
  • Papa01 #609
    Steam LINK.
  • Papa01 #608
    Ezt is megértük:

  • Shiwo
    #607
    "After all these long years it is finally here. UFO2:ET is visible on Steam and prepared for release.. Stay tuned..."


  • TokraFan
    #606
    Baba, történet szintjén már biztosan létezik a játék. Általában a script van meg elsőként -jobb helyeken, hiszen annak alapján kéne felépíteni a játékmenetet és a világot-, tehát logikusan innen már csak pár évtized, és meglesz ez...
  • Shiwo
    #605
    Good evening folks,
    Let me remind you briefly UFO1 story because UFO 2 and UFO1 stories are tied together tightly.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    By playing UFO 1 and interrogating captured aliens the player was continuously revealing, that the organization Counter alien forces of the Earth failed to stop alien invasion to the Earth and that the Earth was occupied by aliens. He found out, that people of the Earth had been enslaved and had become newly subjugated members of the alien society. Earth became part of the alien empire. After that, aliens attacked Esperanza. However the Counter alien forces of the Esperanza repelled the aliens from seizing their planet. By playing UFO1 the player built on the planet Esperanza spaceship Centaurus and then flew from Esperanza to the Earth to free Earth from alien's grip. The mission was successful and the Earth was freed. Since then, the people of the Earth like a Phoenix rises from the ashes and ahead of the Earth lies promis of the new beginning. That is where the story of the UFO 1 ends.
    At this very moment we turn back the wheel of time to the times when the Earth did not even imagine that there were any aliens planing invasion to the Earth although some engineers commonly considered as weirdos sensed, that next challenge for the Earth will come sooner or later from deep space. By playing the UFO2 the player will face to alien's attempt to occupy the Earth and will try somehow to save the Earth and stop aliens from seizing it. His research will tell him what to do. Stories of the UFO1 and UFO 2 are tied together. The UFO2 is actually a prequel to the UFO1 which means that the Earth has not been occupied yet and the planet Esperanza has not been even discovered yet.
  • LMNO
    #604
    Az angol szövegeket remélem nem ez a srác írja a játékba, mert akkor még az is siralmas lesz :)
  • Papa01 #603
    Nagyon beindultak.. :)



    Good morning folks,

    Just for my information, does anyone remember UFO1ET story? The UFO1 and UFO2 stories are tied together. Till now the player who has played UFO1ET knows 1/2 of the story, if he used to read reports from his scientists.

    Soon the introduction video will be released. The introduction video to UFO2ET will be hopefully visible on the Metal Canyon's channel together with his comments. The introduction video will introduce the player in the UFO2 story.

    The complete story will the player reveal by playing the UFO2ET.




    Plusz, további új képek.. :)
  • TokraFan
    #602
    Covid van...Unja magát a grafikus.
  • Papa01 #601
  • Kmarha
    #600
    ezzel a lendülettel valamelyik évben még akár ki is jöhet :D
  • Shiwo
    #599
    fészen már a 3. screenshot ebben a hónapban.. :O
  • Papa01 #598