172
  • reaper4
    #52
    hasonlót akartam én is. :)
  • Caro
    #51
    Ebből az átlagfelhasználó biztosan nem fog kapni semmit. Ha ezek is Pu 238-al működnek, akkor az nagy pech, ugyanis évtizedek óta nem gyártják és eléggé fogytán vannak a készletek.
    A Pu 238 elválasztása a többi Pu izotóptól rendkívül nehéz feladat (még nehezebb mint az U-235 dúsítása).
    Ezen kívül a Pu rendkívül mérgező, kémiai és radioaktív értelemben is.
    Persze lehet, hogy nem azt használnak, de a többi RTG ilyet használ.
    Viszont a Pu 238 nem hasadóanyag! Ebből bombát nem lehet gyártani, és a teljesítménye is állandó, nem befolyásolható, ez minden radioaktív bomlásra igaz.
    Indukált hasadásra képes mag nincsen túl sok (legalábbis kis energián, a gyorshasítható magok az más tészta), ilyenek az U-235, Pu-239.
    Ilyet nem használnak ezekben, ezeket pakolják reaktorokba.
    A dolog csak kis teljesítmény leadására képes, itt a lényeg az volt, hogy jóval kisebb a méret, mint a hagyományos RTG-knél és elvileg hosszabb az élettartam, de attól még iszonyatosan drága.
  • Polemius
    #50
    teddybear:
    Mielőtt egy kalap alá vennél mindenkit, talán nézd meg jobban a hozzászólásokat.
  • teddybear
    #49
    Sir Ny
    tenkenorman
    Ruley
    Csirke4
    mikloss
    Lazarus
    ZSOOLT2
    grandegamer
    NEXUS6
    Pares
    WinG
    Polemius

    Nem unjátok még ezt a terroristázást? Tisztára mint a kiscsoportos óvodások.
  • roliika
    #48
    Nemvagyok atomfizikus, ők valószínű megoldják. Oroszoktól, meg a kellékek beszerezhetők ugyebár..
  • Molnibalage
    #47
    Hát ez nem ilyen egyszerű. A Pu bombák implozíós elven működnek. Honnan szerzel hozzá robbanóanyagot és hogyan is tervezed meg a precíz összerobbantást? És akkor még neutronforrásról szó sem volt, stb...
  • roliika
    #46
    Nade ennek analógiájára, egy mikro lézeres fúziós reaktort kell csinálni, és akkor mehet a cucc hidrogénnel, vagy vízzel is.
  • roliika
    #45
    Erre énis gondoltam. lehet így akarják visszakukázni a hulladékot, és jóáron eladni...mondjuk ha lead óránként 10 wattot ez a kis vacak, az már bőven jó..200 éven át..simán.
  • Zulu12
    #44
    Beeee :D
    Egyéként nem is nézetem, hogy mit akartok csak ráböktem egy gombra me láttam, hogy elég sok az 1 gombos hozzászólás, én meg nem akartam már kimaradni belőle, de gondolhattam volna, hogy a hülyeség mögött vmi kollektív hülyeség van elnézést. :D
  • Grifidos
    #43
    Fallout rulz!


    Csavarjuk ki egy kicsit a témát.
    Még egy kis fejlesztés és meg van oldva a radioaktív hulladék feldolgozása is.
  • roliika
    #42
    Kis nehézvíz, meg plutonium, és bummm...mobil atombomba.
    Nem tartok attól, hogy árokba szórnák. Gondolom magas lesz az ára, és megfelelő tájékoztatók tömegét adják mellé, szájhagyomány útján is terjedni fog, hogy ez atombrutál veszélyes, és valószínű, vigyáznak vele...

    A dezodorokra is rá van írva, hogy felne bontsd, ne szórd kazánba mert felrobban..a kazán is, gonodlom ezen is lesznek ilyen riogató infók. Ráraknak pár sugárzó anyag emblémát, meg halálfejet, szerintem épp elég.

    Viszont mi lesz szegény sejkekkel? Dubaiban, már mondjuk ezt megoldották, és tudják, ők, hogy a kraft egyszercsak elfogy.

    Egyébként nem értem, miért nincsenek hűtőszekrény méretű izék amik el tudnák látni árammal a lakásokat...nincs nagyon technikai akadálya.
  • jhetedikj
    #41
    Baszki,de idióta vagy.
  • Molnibalage
    #40
    Akkor tiltsuk be az összes akksit. Szerintem úgy sincs annyi hasadóanyag, hogy miden akksit ilyennel cseréljünk le...
  • readswift
    #39
    ...nce hill
  • Polemius
    #38
    e
  • WinG
    #37
    r
  • Pares
    #36
    r
  • Tetsuo
    #35
    Valoszinuleg nem a kozvetlen magreakcio miatt veszelyes a hulladek..
  • Tetsuo
    #34
    Es vegul: Ezek nem akkumulatorok, hanem elemek.

  • NEXUS6
    #33
    Elég ártalmatlan jószágnak tűnik, sajnos a teljesítményében is.

    Nem hőelemes, hanem az izotóp eleve béta(elektron) sugárzást bocsájt ki. Ez tényleg olyan helyeken jó, ahol hosszú ideig alacsony teljesítmény kell. Talán egy kvarcórát meghajtana.

    Illetve olyan hosszú ideig nem mert 87 nap a benne levő izotóp felezési ideje.
    Szal ha ilyet veszel a tecsóban, meg kell nézni, hogy nem-e járt-e már le a szavija.


  • Tetsuo
    #32
    rengeteg nehezfem megy a kommunalisba ma is, ne altasd magad..
    nem csak normal uzemben hasznalodhat el, egy ilyen "csoda", tonkre mehet mas okbol is.
  • Tetsuo
    #31
    LOL az olom nemkicsit kornyezetszennyezo..
  • globint
    #30
    Nos, a számadatokat én is hiányolom.
    Mindenesetere ahogyan rákerestem, alátalában kevés információ volt, úgy általában.
    A legtöbb információt itt talátam:
    http://nextbigfuture.com/2009/10/liquid-nuclear-battery-that-could-have.html
    Itt már némi adathalmaz is van.
    Mellesleg, emlékszem egy másik ilyesfajta megoldásra, csak az egy egy családi ház 30 évre elegendő energiaellátására lett kitalálva, esetleg egy kisebb városéra, de azóta sincsen arról sem hír. Pedig akkor úgy írták, hogy most-már itt a kánaán, sorozatban fogják gyártani.
  • Molnibalage
    #29
    Bocs, de ez nettó hülyeség. Miért?

    1. A jelek szerint egy ilyen akku élettartam igen nagy. Nem kell olyan gyakran cserélgetni.

    2. Mikor tönremegy az azért van, mert nincs kellő számú hasadás. Mive ha hasadóanyag benne van valamiben és nem porforma, nehézfém méregézst is igen nehéz kapni. Sima akksikat sem dobálnak el már úton útfélen, mert seggberúg érte a hatóság.
  • NEXUS6
    #28
    e
  • Lazarus
    #27
    c-c-c-combo breaker!
  • DrRadon
    #26
    Miért van az, hogy számokat nem említenek? Legalább annyit, mint a retard amcsi dokufilmekben: ennyi boeing meg annyi focipálya...
  • Polemius
    #25
    Valószínűleg, mint az űrkutatásban alkalmazott verzióban (a cikk szerint azt a megoldást fejlesztették tovább), az izotóp bomlásakor keletkezett hőt alakítják közvetlenül elektromos energiává.
    Nem atombombát kell elképzelni, meg erőművet. Hasadóanyag sokféle van, sokféleképpen viselkednek.
    Amúgy valószínűleg még kevésbé környezetszennyező is lehet, mint a hagyományos akkuk, hiszen pár év alatt gyakorlatilag elbomlik az izotóp ami benne van, és nem lesz ami veszélyt jelentsen (hacsak nem az egyéb anyagok amit felhasználnak a szerkezetekhez).

    Viszont valószínűleg aránylag kis teljesítményt lehet velük előállítani, de azt folyamatosan, ami meg azt eredményezi, hogy érdemes pufferelni valahogyan, ha nem egyenletes a fogyasztás. Pl. akkumulátorral, kondenzátorral.
  • Zulu12
    #24
    t
  • Utokverek
    #23
    Szakadjatok már le erről a terroristás dologról, nem hiszem el, hogy ennyi hülyeséget hogyan tudtok összehozni...
    Gombafelhő nem valószínű, hogy lesz a dologból, maximum valamilyen minimális sugárzási szint, ami szerintem rövidtávon nem veszélyes.

    Valószínű, hogy csak hosszútávon okoz fájdalmas, kínon közt fetrengős, szörnyű halált..
  • Ruley
    #22
    Gondolom ilyen alkalmazásokra megoldható lenne mondjuk egy öt centi vastag ólomburokba tenni az egészet, vagy valami...
  • grandegamer
    #21
    g
  • ZSOOLT2
    #20
    o
  • ZSOOLT2
    #19
    Ha autókat, laptopokat hajt, de pl. megsérül a burkolata, akkor mi történik?

    Komolyabb hulladékkezelés is szükséges lenne egy ilyen akksihoz.
  • Lazarus
    #18
    h
  • LordDraven
    #17
    Ja csak az nem tisztázott milyen hatással lenne az élővilágra egy ilyen..
  • mikloss
    #16
    e
  • Utokverek
    #15
    Szvsz, nem hinném, hogy egy laptop vagy akármilyen komolyabb elektronikai ezköz számára elegendő elektront tud felszabadítani, valaki, aki járatosabb a fizikában, hozzácsaphatna valami magyarázatot, mert ez így hírnek édeskevés.
  • Jacek
    #14
    hehe, nem ezek a problemak:) hanem ha nagyon sokaig mukodik nem eri meg senkinek:DDD az embereknek megerne de nem a multigeciknek:D
  • Csirke4
    #13
    n