172
  • Frayer
    #1
    Na. És ezzel kész is van a terminátorok nukleáris üzemanyag cellái.
    Meg a fallout micro-nukleáris üzemanyag cellái.

    Már csak a mesterséges intelligenciát kellene kifejleszteni, aztán jöhetne az ítélet napja. Ha minden készen áll. Jó hepaj lesz.
  • barret
    #2
    A nagyobb tesói meg mehetnek az autókba.
    Soha nem kell tankolni,és 600 000 km-t lehet menni :D
  • Sir Ny
    #3
    C...
  • tenkenorman
    #4
    ...s...
  • Benedekco
    #5
    akkor is biztonságos marad ha azokat is ugyanúgy kibasszák az árok szélére mint a maiakat....hápesze... vagy az mikor az elemet a sima hulladékba bebassza majd azt pedig a vegyestüzelésbe, szintén biztonságos...
  • djhambi
    #6
    Engem az zavar a cikkel kapcsolatban, hogy "több töltés", "elképesztően hosszú időn át képesek", "rendkívül magas energiák", "kis eszköz ". Hiányzik a cikkből a normál akkukhoz való összehasonlítási alap. Így nekm kicsit szenzációhajhász.
  • Ruley
    #7
    a
  • marcee
    #8
    Szép kis gombafelhőket eredményez majd robbanás után...
  • Robko
    #9
    Ilyen nukleáris' akkumlátorrral már meg is van oldva minden, autok, motorok akár repülök,,,, laptopok működése mobilok stb ,,,emberöltőig használhatod töltés nélkül,,
    Eldobni meg nem kell, mert addigra amikor elromlik addigra már lesz megoldás,
  • tenkenorman
    #10
    k
  • dilofekete
    #11
    Ha nekem pacemakerem lesz, akkor inkább a csöcsöm helyére tegyenek portot, hogy ne olvadjak vagy robbanjak. Jaj annak aki elkezdi nyalogatni a portomat. :)
  • UnnameD
    #12
    Milyen izotóppal megy? Volt régebben valami tríciumos megoldás is.
  • Csirke4
    #13
    n
  • Jacek
    #14
    hehe, nem ezek a problemak:) hanem ha nagyon sokaig mukodik nem eri meg senkinek:DDD az embereknek megerne de nem a multigeciknek:D
  • Utokverek
    #15
    Szvsz, nem hinném, hogy egy laptop vagy akármilyen komolyabb elektronikai ezköz számára elegendő elektront tud felszabadítani, valaki, aki járatosabb a fizikában, hozzácsaphatna valami magyarázatot, mert ez így hírnek édeskevés.
  • mikloss
    #16
    e
  • LordDraven
    #17
    Ja csak az nem tisztázott milyen hatással lenne az élővilágra egy ilyen..
  • Lazarus
    #18
    h
  • ZSOOLT2
    #19
    Ha autókat, laptopokat hajt, de pl. megsérül a burkolata, akkor mi történik?

    Komolyabb hulladékkezelés is szükséges lenne egy ilyen akksihoz.
  • ZSOOLT2
    #20
    o
  • grandegamer
    #21
    g
  • Ruley
    #22
    Gondolom ilyen alkalmazásokra megoldható lenne mondjuk egy öt centi vastag ólomburokba tenni az egészet, vagy valami...
  • Utokverek
    #23
    Szakadjatok már le erről a terroristás dologról, nem hiszem el, hogy ennyi hülyeséget hogyan tudtok összehozni...
    Gombafelhő nem valószínű, hogy lesz a dologból, maximum valamilyen minimális sugárzási szint, ami szerintem rövidtávon nem veszélyes.

    Valószínű, hogy csak hosszútávon okoz fájdalmas, kínon közt fetrengős, szörnyű halált..
  • Zulu12
    #24
    t
  • Polemius
    #25
    Valószínűleg, mint az űrkutatásban alkalmazott verzióban (a cikk szerint azt a megoldást fejlesztették tovább), az izotóp bomlásakor keletkezett hőt alakítják közvetlenül elektromos energiává.
    Nem atombombát kell elképzelni, meg erőművet. Hasadóanyag sokféle van, sokféleképpen viselkednek.
    Amúgy valószínűleg még kevésbé környezetszennyező is lehet, mint a hagyományos akkuk, hiszen pár év alatt gyakorlatilag elbomlik az izotóp ami benne van, és nem lesz ami veszélyt jelentsen (hacsak nem az egyéb anyagok amit felhasználnak a szerkezetekhez).

    Viszont valószínűleg aránylag kis teljesítményt lehet velük előállítani, de azt folyamatosan, ami meg azt eredményezi, hogy érdemes pufferelni valahogyan, ha nem egyenletes a fogyasztás. Pl. akkumulátorral, kondenzátorral.
  • DrRadon
    #26
    Miért van az, hogy számokat nem említenek? Legalább annyit, mint a retard amcsi dokufilmekben: ennyi boeing meg annyi focipálya...
  • Lazarus
    #27
    c-c-c-combo breaker!
  • NEXUS6
    #28
    e
  • Molnibalage
    #29
    Bocs, de ez nettó hülyeség. Miért?

    1. A jelek szerint egy ilyen akku élettartam igen nagy. Nem kell olyan gyakran cserélgetni.

    2. Mikor tönremegy az azért van, mert nincs kellő számú hasadás. Mive ha hasadóanyag benne van valamiben és nem porforma, nehézfém méregézst is igen nehéz kapni. Sima akksikat sem dobálnak el már úton útfélen, mert seggberúg érte a hatóság.
  • globint
    #30
    Nos, a számadatokat én is hiányolom.
    Mindenesetere ahogyan rákerestem, alátalában kevés információ volt, úgy általában.
    A legtöbb információt itt talátam:
    http://nextbigfuture.com/2009/10/liquid-nuclear-battery-that-could-have.html
    Itt már némi adathalmaz is van.
    Mellesleg, emlékszem egy másik ilyesfajta megoldásra, csak az egy egy családi ház 30 évre elegendő energiaellátására lett kitalálva, esetleg egy kisebb városéra, de azóta sincsen arról sem hír. Pedig akkor úgy írták, hogy most-már itt a kánaán, sorozatban fogják gyártani.
  • Tetsuo
    #31
    LOL az olom nemkicsit kornyezetszennyezo..
  • Tetsuo
    #32
    rengeteg nehezfem megy a kommunalisba ma is, ne altasd magad..
    nem csak normal uzemben hasznalodhat el, egy ilyen "csoda", tonkre mehet mas okbol is.
  • NEXUS6
    #33
    Elég ártalmatlan jószágnak tűnik, sajnos a teljesítményében is.

    Nem hőelemes, hanem az izotóp eleve béta(elektron) sugárzást bocsájt ki. Ez tényleg olyan helyeken jó, ahol hosszú ideig alacsony teljesítmény kell. Talán egy kvarcórát meghajtana.

    Illetve olyan hosszú ideig nem mert 87 nap a benne levő izotóp felezési ideje.
    Szal ha ilyet veszel a tecsóban, meg kell nézni, hogy nem-e járt-e már le a szavija.


  • Tetsuo
    #34
    Es vegul: Ezek nem akkumulatorok, hanem elemek.

  • Tetsuo
    #35
    Valoszinuleg nem a kozvetlen magreakcio miatt veszelyes a hulladek..
  • Pares
    #36
    r
  • WinG
    #37
    r
  • Polemius
    #38
    e
  • readswift
    #39
    ...nce hill
  • Molnibalage
    #40
    Akkor tiltsuk be az összes akksit. Szerintem úgy sincs annyi hasadóanyag, hogy miden akksit ilyennel cseréljünk le...