172
  • Sir Ny
    #172
    Ez mar ovodas..
  • Sir Ny
    #171
    először én is azt akartam írni, hogy az érzés kölcsönös, de aztán rájöttem, hogy semmi értelme se lenne akkor megsértődnöm, ha valami jót írnál rólam, mert te sose írsz semmi jót senkiről.
  • Tetsuo
    #170
    Ez mar ovodas..
  • Epikurosz
    #169
    Tombold ki magad, bestia!
  • KillerBee
    #168
    OFF:

    Köszönöm, most megnyugtattál. A hozzászólásaidban megmutatkozó értelmi szintedből kiindulva akkor aggódnék, de nagyon, ha jókat írnál rólam vagy egyenesen dicsérnél.
  • Sir Ny
    #167
    ez nagyjából elmondható killerbeenek is. attól eltekintve, hogy neki többnyire igaza van, de ugye az, hogy értelmes-e vagy nem, az nem attól függ, hogy igaza-e van, vagy sem.
  • KillerBee
    #166
    Annál szomorúbb, hogy nem okultál belőle. :(
  • Epikurosz
    #165
    OFF
    Úgy emlékszem, hogy ezt a poént egyszer már ellőtted (m.balival együtt).
  • cateran
    #164
    OFF

    Volt ido mikor erdekes commenteket irtal...ez mara a szanalmasan szar kategoriaba sullyedt....meg nem vagy 1 szinten hottolddal,de erosen kozeledsz hozza...
  • Epikurosz
    #163
    Szerintem te maga KillerBee vagy, csak egy másik nickkel.
    Csak azt nem értem, hogy miért vered a fejed a falba?
  • Cleawer
    #162
    Nem a G pontom fáj,hanem az hogy általános iskolai fizikatudással ugatsz le picit jelentősebb fizikatudással rendelkező egyéneket(nem magamra gondolok) és utána még neked áll följebb mikor ráébresztenek hogy hülye vagy ,bemásolsz a wikipediáról egy idézetet és be is bizonyítod hogy nincs igazad.
  • Epikurosz
    #161
    Szerintem neked is fáj a G-pontod. Lehet, hogy KillerBee megnyomta. :-))
  • gbc csabika
    #160
    Muhaha, terminátor akkumulátor vazze.
  • Epikurosz
    #159
    Az 1001.-re.
  • Cleawer
    #158
    "kritikus pont = kritikus hőmérséklet, amikor egy anyag halmazállapotot vált" Félek ekkora hülyeséget idézni,de ez akkor sem igaz.
    Ja és mellesleg az senkit nem érdekel hogy te hogy értelmezel egy tudományos definiciót,meghatározást ha rosszul értelmezed.
  • Cleawer
    #157
    Általános értelemben kb több 1000 kritikus pont lehet,melyikre gondoltál?
  • Epikurosz
    #156
    "3 )A fázisátalakulást a kritikus ponttal kevered"

    Nem keverek semit, én nem a termodinamikában definiált kr. pontról írtam, hanem általános értelemben használtam a kifejezést.
  • Epikurosz
    #155
    Hoppá! :-)
    Épp most volt a téma. Semmi szenzációst nem mutattak, csak pár mozgó fényt az éjszakai égbolton.
  • Epikurosz
    #154
    Annyit még hadd jegyezzek meg, hogy régen azon humorizáltam, hogy minden ilyen fotó elmosódott, de rá kellett jönnöm, hogy nem olyan könnyű ám mozgó légi célpontokról fényképet készíteni, főleg úgy, hogy nincs az emebr felkészülve. Én csak felszálló utasszállító gépeket meg vitorlázó repiket fényképeztem, ja és madarakat, de ritkán sikerül jól a kép.
  • Epikurosz
    #153
    Köszi! Most 10 perce kapcsoltam be, tehát az elejéről lemaradtam, de majd megnézem a neten.
    Szerintem kínai lámpásokról lehet szó, amelyeket említettek is egyes nyilatkozók. A tömbházak közötti háromszögű valami pedig lézeres produkció lehet, hasonló ahhoz, mint amelyet a bp.-i Páva utcai műintézmény csinált, anno. Kár. Egy illúzióval kevesebb.
  • Cleawer
    #152
    1) #126 Igen hülyeséget írtam,mert egy izzónak nincs kapacitása,valahogy úgy kellett volna hogy ha egy 120Wos izzót 1 óráig tápál az akku.

    Epikurosz :
    2 )Az Ah nem teljesítmény hanem kapacitás.(#129) Lentebb leírtam
    3 )A fázisátalakulást a kritikus ponttal kevered,vagy valami mással,mert a kritikus pont nem az amit leírtál.
    Roolika (| #99)
    Te is kevered a teljesítményt az energiával.(Voltak készülékei amivel megoldható volt külső táp nélkül töbszáz watt energiát kivenni.)

    WTA fizika könyv :P
  • roliika
    #151
    Epi! Ma lesz róla szó az rtlen a fókuszban...valami fószer felis vette.
  • roliika
    #150
    :)) Köszi!
    2 baj van.

    1.: Énis láttam nemegyszer ufót, de pont úgy értékelem mintha repülőt láttam volna..azaz lehet, hogy tök frankó szuper idegen gép..de ennyi..nem lehet vele menni sajnos semmire, ahogy azt se lehet megmondani, hogy a fejünk fölött elhúzó vadászgép pilótája mit szokott csinálni szabadidejében..lehet érdekes lenne de sajna csak a gépet látjuk.

    2.: A Mufon és Ryfor éves költségvetése annyi kb mint egy átlagos BKV alkalmazott havi keresete...ami baj.
  • mármindfoglalt
    #149
    Nem baj, egyszer legalább én is megpróbáltam elmagyarázni a népnak, hogy nem mind bomba, ami nukleáris.

    A kedvenc példa ugyebár még mindig az NMR (Nuclear Magnetic Resonance), amit az orvosoknál MRI-nek (Magnetic Resonance Imaging) kell nevezni, mert egy tisztes állampolgár bele nem fekszik egy olyan készülékbe, aminek a nevében benne van a "nuclear" szó. :D Igaz, hogy köze nincs a egésznek sem maghasadáshoz, sem bomláshoz, sem radioaktivitáshoz úgy egyáltalán, nem tud robbanni, de még energiatermelésre sem alkalmas, egyedül csak az atommaghoz van köze a dolognak, az atommagtól meg úgy önmagában igazán nem érdemes félni, hiszen bennünk is van egy csomó, de hát ez mind nem számít. Csak ne legyen benne a "nuclear" a nevében. Szerintem ezt is át kell majd nevezni valami másra, ha piacra akarják dobni.
  • KillerBee
    #148
    Ehhez azért az is hozzájárul, hogy annyira azért nem egyszerű az elkészítése, szerencsére, nem lévén részletes építési útmutató. Mindenesetre a neten megtalálható infók alapján valóban nem lehet túl nehéz és még csak drága sem.
  • NEXUS6
    #147
    Miért pl EMP fegyver készítéshez már minden háztartásban ott vannak a szükséges alkatrészek, aztán mégse van összedőlöben a világ, azt hiszem legalább is...

  • KillerBee
    #146
    És a felépítésük is az alkáli elemén alapul, csak az elektródák megsemmisülését sikerült úgy-ahogy reverzibilissé tenni.
  • KillerBee
    #145
    A palettát színesítik a néhány tucat alkalommal újratölthető alkáli elemek. Ezeket azért kell elemnek nevezni, mert minden előzetes feltöltés nélkül használható formában kerülnek ki a gyárból (ott sem kell őket feltölteni). A kapacitásukat sokkal tovább megőrzik, mint a szokásos NiCd vagy Ni-MH akkuk.
  • babajaga
    #144
    Ahhoz hogy áramot kapjunk kell is tölteni. Elég szignifikáns különbség.
  • csiber
    #143
    Pár éven belül mindenkinek lesz kis zsebatombombája. Jó lesz majd játszani vele.
  • NEXUS6
    #142
    "– Az unokaöcsém figyelt fel erre az UFO-ra, én pontosan ilyet láttam két évvel ezelőtt is – állítja a pécsi Varga Zsolt, aki szerint érdekes módon rendszerint szombat este fedezik fel az azonosítatlan repülő tárgyakat, amelynek nem tudja az okát."

    Gondolom csak mert a fiatalok nagy tömegekben csámborognak az utcán, és az észleléshez roppant elengedhetetlen szintű alkoholtartalommal a vírükben.

  • Molnibalage
    #141
    Killerbee még válaszol epi trollkodására. Én már nem. A moderátornak meg szóltam, ha epi ennyire sír érte.
  • Molnibalage
    #140
    Én is erre gondoltam.
  • Tetsuo
    #139
    LOL
    A funkcionalis kulombseg akksi es elem/telep kozott az, h az elobbit lehet tolteni.. ennyi es nem tobb.
    Amugy a cikkben elemzett produktumrol: #34

    Elektrotechnikaban sem vagy otthon (#122), de azert bizonygatod okossagod.. gratulalok ahhoz, h te mindent mindenkinel jobban tudsz, kar, h nem all mogotte sem elmeleti sem gyakorlati tudas.
  • kissssss
    #138
    veled együtt leállítani már meg bocsáss de már kezdem rohadtul unni én is hogy minden átokverte hír alatt a hozzáoszlások között a ti dedós veszekedéseteket kell olvasni legalább az egyikőtöknek lehetne már annyi esze hogy befejezi a másik sértegetését.
  • Epikurosz
    #137
    roliika: ezt olvasd el
  • Epikurosz
    #136
    KEDVES MODERÁTOROK!

    Ezt a tébolyult hülyét nem lehet valahogy leállítani????
  • KillerBee
    #135
    Drága, ezt írta fel neked a doki bácsi? Te szegény, komolyan sajnállak.
  • Epikurosz
    #134
    Dg.: hallucinatio
    Rp.: hideg vizes zuhany és/vagy kiadós vesszőzés
  • KillerBee
    #133
    Hagyd már édes, idáig szaglik, mekkorát égtél.