200
  • blessyou
    #120
    "fénysebesség azért 300 000 km/s, mert a méter mint mértékegység a fénnyel van definiálva..."

    igen és nem. A méter a fény sebességének segítségével az időmérésre van visszavezetve, de mondhattak volna akár azt is, hogy 1 méter az a táv, amit a fény 1 s alatt tesz meg, csak nehezen lenne kezelhető, nem beszélve arról, hogy a gazdaságban mindent át kéne számolni az új mértékekre. Nem volna semmi értelme.

    "Nincs tér, meg idő, meg ilyen hülyeségek, ezeket csak mi magunk találtuk ki mi magunknak..."

    Oké, akkor próbálj meg egy tudományt úgy felépíteni, hogy ezeket a fogalmakat nem használhatod, de lehetőleg gyakorlati haszna legyen, és tudd is igazolni méréssel az állításaidat. Számok sincsenek, azokat is mi találtuk ki, a dolgok értékét is mi találtuk ki...


  • roliika
    #119
    Csodás..és az időt miből vezeted le? A Föld forgásának sebességéből. A sebességet miből? A lenti szorzatból, ami a fény belekutyulásával készített valami.

    Kellett egy közös megegyezés, hogy Londonban 1820-ban a cipőt (mondhattam volna bármit) ugyanúgy elő tudják állítani Párizsban is. De vegyük észre, hogy egyik szabály sem tekinthető épp ezért etalonnak, és pláne nem jelenthetjük ki, hogy ez van az ennyi és korlátos és pont, meg ez vagy az nem lehetséges.

    A fény sebességének a mérése hibás. Pontosabban mérhető részecskének és hullámnak is. Ez NEM azt jelenti, hogy kettős természetű, hanem kizárólag azt, hogy a mérés hibás.
    Egy darab elektronnak hogy lehet interferencia képe, mikor csak egy darab?
  • blessyou
    #118
    A métert a történelem során többféleképp definiálták. Egyébként a mértékegység kiválasztásához pontos, reprodukálható mérési utasítás szükséges.

    Ezért használták a Föld kerületét egyébként, nem az átmérőjét. A Jupiter kerületének mérése kicsit pontatlanabb lett volna a 18-19. században.
  • blessyou
    #117
    A métert a történelem során többféleképp definiálták. Egyébként a mértékegység kiválasztásához pontos, reprodukálható mérési utasítás szükséges. De külön kellene választanod a mértékegységet és a fizikai mennyiséget. A mértékegység arra szolgál, hogy a fizikai mennyiségeket számokká alakítsuk. Na most a számoknak semmi közük a valósághoz, az egy emberi kreálmány.

    Egyébként újonnan a métert azért az időmérésre (és nem a fénysebességre, csak kihasználjuk, hogy a c egy univerzális állandó, ezért kézenfekvő azt használni) vezetjük vissza, mert az időt tudjuk legpontosabban mérni.

    De egy csomó vita adódik abból, ha olyasmit kritizál az ember, amihez nem is ért. Olvass utána, és rájössz, a tudomány azért nem ilyen egyszerű.
  • roliika
    #116
    Tehát van egy km/s valamink amiből a kilo egy szorzó szám (közös megegyezés alapján de végülis hasraütés lehetne bármi), a "m" az a Föld átmérőjából definiált és a fénnyel összekutyult mértékegység (miért pont a Föld átmérőját vették alapul...egy elméleti Jupiteri lénynek meg van jupiteri méter?), a "s" pedig az idő ami aztán teljesen absztrakt elméleti fogalom...na és ezzel a sebességet sikerült definiálni ami a fényre vetítve öndefiníció...és ezt nevezzük tudománynak, hát sok sikert hozzá.
  • roliika
    #115
    1 kiló kenyér az hány atmoszféra így is kérdezhetném.
  • roliika
    #114
    Ha körülnézel és látod a "valóságot" az nem a valóság, hanem a lehetséges valóságok egyike.

    Ha ezt hiszed, hogy ami majd be fog következni az még nincs, akkor tévedsz. (fizikai kísérletek bizonyítják)

    Nincs tér, meg idő, meg ilyen hülyeségek, ezeket csak mi magunk találtuk ki mi magunknak, hogy a végén eljussunk a teljes megismerésig és rájöjjünk a saját hibáinkra.

    Pl fénysebesség azért 300 000Km/s, mert a méter mint mértékegység a fénnyel van definiálva...tökjó, mi? És nem fura senkinek. Még jó, hogy az egyenletben negatív számok jönnek ki meg gubanc az egész mikor egyik mértékegység a másikkal van definiálva.
  • WoodrowWilson
    #113
    Ez egy óvodás vicc, valóban nem ide tartozik.
  • hispan2
    #112
    A gondolat csak elektromágneses jel az agyban, ami idegsejteken keresztül terjed. Hogy lenne gyorsabb a fénynél?
  • dolky
    #111
    Mellesleg a gondolat gyorsabb a fénynél, de ez szerintem nem ide tartozik. A telepátiát ne feszegessük.
  • qetuol
    #110
    aki a kvantum-összefonódást hozza fel a fénysebességnél gyorsabb kommunikációra, annak rossz hírem van, információt nem közlünk ilyen módon.
  • blessyou
    #109
    Van egy úgynevezett Fermat-elv, mely szerint a fény a legrövidebb idő alatt bejárható utat teszi mindig meg. Homogén közegben ez általában egyenes, ami a legrövidebb is, de például a fénytörés is ebből következik.
  • Epikurosz
    #108
    Igen. Lesz egy klónod, aki mindent tud rólad, és xx:xx óráig, a létrehozásáig, veled azonos, de utána elválnak útjaitok, mint az egypetéjű ikreknek, és élitek a saját jövőtöket.
  • uwu
    #107
    A rezonancia tényleg szép jelenség, de nem termel energiát a semmiből.
    Mindössze annyi töténik, hogy nem veszik el, de attól még azt a mennyiségű energiát meg kell termelni valahogy.
  • Epikurosz
    #106
    Nem mindig. Ha kívülről nézzük, a nagy tömegek által meghajlított fény nem a legrövidebb utat követi.
  • Gerygrey
    #105
    És akkor lesz belőlem kettő? :)
  • prybaby
    #104
    Az ok, hogy A-ból a B-be a fény fénysebeséggel érkezik. De vajon a fény által megtett út valóban a legrövidebb út is egyben?
  • Epikurosz
    #103
    "2 fémlapot a földre tett és fölötte egy fénygömb jelent meg..ezt ma sem tudta senki előállítani."

    Azért voltak akkor is hírlapi kacsák.
    Tehát ezek a gömbös dolgok nem biztos, hogy tényleg megtörténtek.
  • Epikurosz
    #102
    A prímszámokkal nyitott kapukat döngetsz a két öklöddel. Ugyanezt leírtam már én is.
    A faxolásos megjegyzésed sem okés, mert ha a faxon elküldöd a tervrajzokat, akkor az eredeti cucc újraépíthető. Te is újraépíthető leszel. Majd.
  • Epikurosz
    #101
    Jó Nagy Gergely cikke.
  • Tsol
    #100
    100. ték
  • Pluskast
    #99
    Szerintem kérdezzük meg Mr. Laforge-t, hogy erről az egészről mi a véleménye....
  • wednes
    #98
    Már miért ne lehetne negatív számból gyököt vonni? Nem a valós számok halmazával kell dolgozni hanem komplex számokkal, azt ennyi.
  • Kornan
    #97
    Amúgy ilyen nagy sebességeket külső gyorsítással lehetne hatékonyan elérni. Pl egy rövid szakaszon nagy erejű mágnesek gyorsítanák az űrhajót, aztán már menne magától.Lennének ilyen mágnesek a proxima kentaurin és a földön is. Mondjuk a mágnes lehet nem jó példa, de kb ilyesmi. Lassítás meg hasonlóan.
  • Kornan
    #96
    Jah tényleg!,igen már beugrott.

    Amúgy meg ha tömeg lesz belőle, akkor gravitációja is nagyobb lesz nem?
    Akkor ha valamit nagyon nagy sebességre gyorsítunk akkor az magával vonza a galaxisokat is nem? Ha tartósan egy pont körül mozog. Ha működne akkor mondjuk ezen az elven lehetne mozgatni égitesteket.
  • Sir Ny
    #95
    Csak nehogy a kezek terroristájába kerüljön!
  • Dany007
    #94
    Hátte beteg vagy :D
    Még tegnap este olvastam a hsz-ed gajj betépve... Elég durva volt olvasni, bár őszintén elég zavaros ez nekem még ma is... :D
  • Sanyix
    #93
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!
  • Sir Ny
    #92
    a gyök alatt negatív szám lesz? jaj, csak azt neeeeeeeeee! ...
  • Sir Ny
    #91
    elméletileg nem, az is sajna csak fénysebességgel halad.
  • DrGreen
    #90
    Épp idevágó: fénynél gyorsabb kommunikáció

    Ez létezik és kutatják.
    És egy spekuláció: ha a NASA bevall valamit, hogy foglalkozik vele, akkor már eléggé előrehaladottak lehetnek, bár igaz, hogy ők nem a katonaság. :)
  • Sir Ny
    #89
    Tehát lehetséges, hogy küldünk rólam egy másolatot a múltba (ha egyáltalán megtanuljuk tökéletesen lemásolni az emberi testet) de az is csak egy élettelen test lesz, gondolatok nélkül. Akkor meg minek...

    Kérlek ne kezd el a vallás-nemvallás vitát.
  • Sir Ny
    #88
    mér b+, egy lehsötétített ablakú autóban nem marad meg a fény?
  • toto66
    #87
    Szép álmokat gyerekek!
  • Gerygrey
    #86
    Az akartam a prímszámok csomagjaival bizonyítani, hogy a fénysebességnél gyorsabban tudok információt továbbítani, mert az első csomagból a többiek automatice következnek, tehát a 2., 3. stb. csomagok az előtt "ott vannak" mielőtt én elküldtem volna őket.

    És mi értelme olyan információt továbbítani bárkinek, amelynek ő már akkor is a birtokában van, ha azt mondod: prímszámok?

    Az információ lényege, hogy információ. Az, hogy prímszám, önmagában semmiféle jelentéssel nem bír.

    - Hagyd a francba ezt a tömeges testet. Nekem - ha akarod - fotonokkal, vagy neutrínókkal is küldheted az infókat.

    - Átalakítod anyagi tested tisztán energiává s máris megszűnik a tömegprobléma. :)
    Amúgy pl az elektronnak is van tömege nem? Vagy nem? :)


    Egy nyomtatott lapot is át lehet alakítani elektronikus impulzusokká, úgy hívják hogy fax, de azzal csak a papíron levő információt juttatod el egyik pontból a másikba, de magát a papírt nem. Tehát lehetséges, hogy küldünk rólam egy másolatot a múltba (ha egyáltalán megtanuljuk tökéletesen lemásolni az emberi testet) de az is csak egy élettelen test lesz, gondolatok nélkül. Akkor meg minek...
  • celza8807
    #85
    Polemius és kukacS3K:
    Én onnan közeliteném meg ezt a problémát, hogy létezik egy olyan összefüggés, ami 'idődilatációnak' neveznek. A spec. relativitás elmélet szerint, a Lorentz-tényező:



    Eszerint, ha a 'v' nagyobb mint 'c' - az azt jelentené, hogy a nevezőben, pláne a gyök alatt negativ szám lenne, tehát már képletileg, elméletileg megbukott a fénysebességnél nagyobb sebesség..

    Persze ez a cikk arról szól, hogy mozgassuk magát az időt, erre vonatkozólag viszont nem tanultam semmit... :)
  • roliika
    #84
    Gondolj bele.. 3 fázisú generátort ő találta fel...ő csinált először távirányítású "robotot" végülis hajókát (kor tudósai ugráltak be a tóba és keresték a huzalokat mert rohadtul nem értették a dolgot), Marconival egy időben találta fel a rádiózást..ezek mind nem csak legendák hanem tények. olyan találmányai voltak amire még ma is azt mondjuk, hogy hűha...pl volt vezetéknélküli energia átvivő rendszere amit aztán nem fejlesztett tovább mert félt hogy ártalmas az egésszégre...aztán egy toronyházat majdnem összedöntött egy zsebóra méretű szerkentyűvel...a ház acél gerendájának a frekijére hangolta teszt célból..aztán volt egy fa doboza, kivett belőle egy vezeték nélküli világitó gömböt és áttette egy másik dobozba..ezt már tudjuk, hogy a gömben valamilyen gáz volt amit nagyfrekvenciás energia ionizálhatott valszeg... aztán volt olyan találmánya mait csak úgy demózni szokott, mert szerinte nemlenne jó semmire.. 2 fémlapot a földre tett és fölötte egy fénygömb jelent meg..ezt ma sem tudta senki előállítani..pedig neki volt pár tekercse, házi csövei, vasmagja és szelén pora félvezető gyanánt..meg pár mai szemmel kezdetleges műszere, és mégis ilyen "csodákra" volt képes.
  • blessyou
    #83
    "Őszintén szólva nekem a foton spinje eléggé misztikus valami." képzeld el úgy, mint a cirkulárisan poláros fény fotonjának Planck-állandónyi egységben mért impulzusmomentumát. Azért cirkulárisan poláros, hogy a pörgés szemléletesebb legyen.
  • blessyou
    #82
    Vagy az is lehet, hogy a kvantum-összefonódást cáfoltad meg :D


    Mass Effect rúlz. Egyébként ja, újonnan már rendesen görbületi térnek fordították. Én vhogy úgy képzeltem el a Star Trek-es dolgot, hogy a mi Univerzumunk olyan, mint egy gömbhéj, és a térhajtóművel tulképp a gömbhéj alá juttatjuk a hajót, aminek így kisebb távolságot kell megtennie a gömb egyik pontjától a másikig.
  • Glutamin
    #81
    Ez a Tesla gyerek nagyon tudhatott valamit. Ha így haladunk megérem, hogy a legemlegetettebb fizikus lesz.