311802
  • arty
    #184084
    :(

    szerintem egy normál/hard végigjátszás meg kellene adja az acsik felét/kétharmadát minden játékban, kb ez áll arányban azzal, hogy az acsijaid mutassák a játékban elért teljesitményeket.

    az, hogy egy végigjátszás után még törölheted a játékot a profilodról (0 acsi) a szánalmasság legmélyebb bugyra :(
  • arty
    #184083
    számomra kell a térbeliség érzékeléséhez, én kb emiatt anno neki se álltam emun :) (aztán azóta rájöttem, h ez a hekkendszless műfaj, pláne fixkamerával ugysem az én világom - kivéve Conan! az valamiért nagyon bejött, pedig felteszem az átlag számára a gow nagyságrendekkel jobb játék)
  • arty
    #184082
    lehet az valakinek, aki platformer-whore és idén ezt meg a gianát nyomta csak le (pontosaban gianában elakadt a főboss előtt :D )
  • Sir Quno Jedi
    #184081
    Mint mondottam nem ugyanaz elemi alkotórészekből felhúzni egy világot (mer még erre sem voltak képesek), meg már kész építőelemekből bonyolult struktúrákat építeni. Nagyon nem.

    Mert én szívesen felszerelem hajtóművekkel, pajzsokkal, lövegtornyokkal stb. az űrhajómat, de NEM fogom megrajzolni és összerakni kis "kockákból" azt a rohadt lövegtornyot, mivel béna grafikus vagyok (és mások is azok többnyire). Ugyanez egy bázisvédelem egy RTS-ben, vagy a felszerelési tárgyak egy RPG-ben. Nem akarom megtervezni/megrajzolni stb. magukat a tárgyakat, én csak használni akarom. Természetesen egy minimális krafting belefér, ahol a tulajdonságait stb., tudom változtatni (lásd. PoE), de olyasmit nem akarok csinálni, ami nincs benne a szabályrendszerbe.

    Miért nem akarok olyasmit csinálni, ami nincs benne a szabályrendszerben? Mert az a káosz kérem. Értelmetlenné teszi a játékot, ha nincsenek szigorú szabályok. Idegenekkel játszol egy világban, csakis a jól megalkotott és leírt, megtanult szabályok miatt életképes a dolog. Még nagyon gondosan megalkotott rendszerekben si találnak bugokat, glitcheket és exploitokat a genygócok és felhasználják a többiek ellen. Ha csak úyg ráengedjük a "legósokat", hogy na bármit lehet öcsém, akkor abból semmi jó sem sül ki.

    Minden MMO-t a gennygócok (csalók, farmerek, dealerek stb.) tesznek tönkre, elrontják mások játékát, élményét. Nem szabad ezeket még jobban elkapatni.

    Egy UFO belefér (bármék), egy RTS belefér, egy stratégia belefér, egy tower defense belefér stb. de egy "minecraft" klón nem fér bele, az csak egy üres engine, egy váz, az egy semmi. Csak felhasználók által belevitt tartalom van benne, azt meg leszarom! Ne azt akarják eladni nekem, amit mások készítettek, hanem amit ő maguk!
  • Sir Quno Jedi
    #184080
    Előzőnek ráuntam a multijára, a második meg megvan régesrégen deluxe-ba.
  • zorrobomber
    #184079
    Sajna Banner Saga-val kapcsolatban erős kétségeim vannak(pár előzetes cikk, és a free2play multi alapján), nálam a Might&Magic pedig alapból határeset, a régiek nem tudtak megfogni.
  • Zóanagyvarázsló
    #184078
    Január 14. The Banner Saga
    Január 23. Might & Magic X: Legacy
  • Shep
    #184077
    Influenzia :D http://www.youtube.com/watch?v=nb0olo6cyto
  • Shep
    #184076
    Egyébként Tetris http://www.youtube.com/watch?v=VE_1KlWFJyA
  • ratgab
    #184075
    Melyik kettő jön januárban (infulenzia miatt nemigen van kedvem most keresgélni).
  • Zóanagyvarázsló
    #184074
    Sztori nélkül nincs tartalom vaze.

    Wizard of Wor, Blood Bowl, Theme Hospital, Civilization, Imperialism, Sim City, Panzer General, Syndicate, Total War, Doom? Autós játékoakt nem merek írni, mert azokat sem szereted. De a HoMM 1 vagy az Incubation sztorijáról sem volt lövésem akkor sem, amikor játszottam velük, annyira azok motiváltak.
  • Dzsini
    #184073
    "Én már nem legózom és játékban sem szeretek legózni" - és számodra miért baj az, hogy valaki igen, és hogy az ő igényeinek is meg szeretnének felelni a játékkészítők? :)
  • Sir Quno Jedi
    #184072
    Ott maga az építés a szórakozás, hogy hogyan tudsz alkotni. Ezek a játékok is erre próbálnak építeni, csakhogy már felnőttek vagyunk, nap mint nap ÉLŐBEN alkotnunk kell és ezek a programok csöppnyire sem olyan izgalmasak, mint a legózás (VOLT), mikor kezedbe veheted a végeredményt és folyamatos térlátással kell felépítened, előgyakorlás ez a CAD-ekre, ha felnőssz.

    Én már nem legózom és játékban sem szeretek legózni. Azaz szeretek építkezni, de nem a kezdetektől, az építőkockáktól. Egy bázist szívesen felépítek C&C Generalsban, vagy egy kastélyt egy RPG-ben, vagy űrhajókat Gratioutous Space Battles-ben stb. DE ahol nincsenek szabályok és elemi alkotórészekből kell felépíteni VALAMIT (ami utána egy értelmetlen nagy katyvasz), az nekem nem tetszik. Ez káosz, nem rend.
  • Dzsini
    #184071
    Fail! Nem sikerült megértened, hogy miről beszélek :)

    (amúgy tudom, hogy sikerült, csak hamár elkezdtél valamit ilyen vehemensen védeni, akkor csakazért sem fogod azt leírni, hogy valamiben igazunk is lehet - de ez a topic ilyen, és te is már csak ilyen vagy)
  • Dzsini
    #184070
    A lego a vásárlók 50 éve szembehugyozása. Hogy nem tudtak máig tönkremenni ilyen mentalitással? Fognak egy csomó kockát, beledobálják egy doboza, és egy csomó pénzért még te rakjál belőle össze valamit (persze, adnak hozzá egy füzetkét, hogy szerintük mit lehet, de nem az az egyetlen út a játékban).
  • Fpocok
    #184069
    Én imádtam a homokozóban játszani. Legozni is imádtam. Mondjuk akinek nincs semmi fantáziája, azt elhiszem, hogy unja.
  • Sir Quno Jedi
    #184068
    Fail! Itt nem neked kell elképzelni a tájat, hanem odaszarja neked egy algoritmus vaze.
  • zorrobomber
    #184067
    Figyelj, van aki azért fizet, hogy magassarkúban a heréjére tapossanak. A Lego is mi szar dolog már, neked kell összerakni! :D
  • Sir Quno Jedi
    #184066
    Elite is szar, ha csak repkedhetsz benne össze-vissza és kereskedhetsz stb., VISZONT a Privateer az meg jó, mert van benne egy fősztori, meg néhány mellék és tényleg úgy érzed, hogy van értelme és vezet valahova, nem pedig egy unalmas szarakodás.

    Az ÚT A LÉNYEG KÖNYÖRGÖM.
  • Dzsini
    #184065
    Én szeretem a saját fantáziámat is használni, nem mindig kell másé. Szeretek olvasni is, és elképzelni egy tájat, nem kell belőle a film, hogy más képzelje el helyettem.

    Szerintem ilyen egyszerű a dolog.
  • Sir Quno Jedi
    #184064
    Azt kéne megérteni, hogy az ilyen minecraft féle játékok a vevő szembehugyozása, mivel nem ŐK tesznek bele melót és tartalmat, hanem rád bízzák, hogy te töltsd fel azzal. Gyakorlatilag a saját melójukat a szerencsétlen játékosokra bízzák. Adnak egy homokozót, mint a second life-ban, aztán rakjál bele TE tartalmat és élvezd a saját munkád gyümölcsét. Mintha a Trónok Harca helyett kapnál egy jegyzetfüzetet, meg tollat, hogy teeeessék, írjad te, meg a hülye haverjaid vaze. Csakhogy te SZAR író vagy Martin papához képest. Rohadtul szar...

    Valóságsó, mmorpg stb. ezek mind szarok épp ezért.

    Naneeeee. Én fejlesztő vagyok, nem fejlesztek másknak ingyen. Nem én. :D

    Nekem olyan játék kell amin látom, hogy vért izzadva, de feltöltötték tartalommal ŐK! Ha 300millió dollárba került, akkor ANNYIBA.

  • Dzsini
    #184063
    Azon gondolkodom, hogy az Elite akkor Tetris vagy sem...

    Vagy hogy mi a sztori egy Transport Tycoonban :)
  • Dzsini
    #184062
    Na, és vannak random generált, mások szerint fantáziadús szutykok, amiről másoknak van jó véleménye, a Castle Storm pedig mondjuk a TD stílus miatt nem jön be (és akár mondja róla a csúnyákat, pedig Zen stúdiós játék, tehát a "mi gyerekünk") :) Fantasztikus mire képes az emberiség, hogy különbözőek vagyunk...
  • zorrobomber
    #184061
    Na erre rátapintottál! Azt mondod a Tetris-nek nem kell sztori, de annál bonyolultabb játékokhoz már dukál? Miért is? :)
  • Sir Quno Jedi
    #184060
    Nem. HA random generált, fantáziátlan szutyok lenne, akkor lenne rossz véleményem róla.
  • Dzsini
    #184059
    Mert az épp tetszik neked :) Képzeld el, ha nem tetszene miket mondanál róla...
  • Sir Quno Jedi
    #184058
    Sztori nélkül nincs tartalom vaze. A sztori a lényeg, a többi az csak körítés.

    Egy tetrisnek nem kell sztori, de annál bonyolultabb játékokhoz már dukál.
  • Sir Quno Jedi
    #184057
    Öccsém, ott a Castle Storm! Újrahasznosított elemek, MÉGIS minden pálya mááás!!! És igen szórakoztató, van sztori meg minden, ami kell. Látszik is, hogy volt hozzá "művész" is.
  • Dzsini
    #184056
    Azzal nincs baj, de ettől még van létjogosultsága ezeknek - én sem játszom FPS-ekkel, de ettől még tudom, hogy vannak, akik szeretik. Sőt, multizni is szeretnek, ugyanazon a pályán ezerötszázszor.

    Az nem az én világom, a Spelunky és környéke pedig nem a tied. Szerencsére nem vonják el egymástól a levegőt.
  • Fpocok
    #184055
    Sztori? Az lehet nincs, de tartalom annál több.
  • Dzsini
    #184054
    De nem is akarják - más közönségnek, más igényeknek szeretnének megfelelni.

    Nem kell Mass Effectet generálni, de nem kell egy Spelunkyt se kézzel minden pixelt külön megsimogatva megírni, mert nem arról szól, nem arról kell, hogy szóljon. Egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál, egyszerűen más.
  • Sir Quno Jedi
    #184053
    Mermér? Megmondtam autogenerált, sztori és tartalom nélküli szarokkal nem szeretek játszani.
  • zorrobomber
    #184052
    Azért vicces egy Dragon Age-et meg Spelunky-t összehasonlítani :)
  • Sir Quno Jedi
    #184051
    Azok csinálnak ilyeneket, akiknek programozó(ik) vannak, de designerekre, grafikusokra, pálytervezőkre, zenészekre, szinkronszínészekre, animátorokra, mocapra és mocapszínészekre stb. nem telik, mer kis fejlesztők. Így programozással próbálják pótolni a tartalmat, amit AAA+++ esetben a művészek visznek bele. NEM LEHET puszta gagyor programokkal valós új tartalmat generálni. Semmilyen program nem írja meg pl. a Mass Effect sztoriját, párbeszédeit, karaktereit, enciklopédiáját stb.

    Ha lehetne jelenlegi technológiával tartalmat GENERÁLNI, akkor nem kellene többé ember a médiába, vaze!
  • Dzsini
    #184050
    Az őszi szünetben unokaöcséimmel felváltva a generációkat nagyon jól szórakoztunk vele, ötletes, változatosak a classok, megfelelően nehéz, és sok egészen jó ötlet van benne.
  • Zóanagyvarázsló
    #184049
    Übercsodás az első rész leszámítva, hogy a külső helyszínek randák (a régi RPG-khez képest is!), a Deeproads unalmas tud lenni (random is lehetne), na meg eleve más műfajú, sztorivezérelt játékról van szó. Az biztos, hogy emlékezetes helyszínek okán én az első részt sem emlegetném a legjobbak között.

    Az persze igaz, hogy a DA2 vagy az első Mass Effect kínosabb.
  • Zóanagyvarázsló
    #184048
    Tudom, a Rogue Legacyt már régen ki is néztem, de ettől még nem ez a standard a műfajban.
  • Dzsini
    #184047
    Ami érdekes, mert nem az első roguelike platformer, sőt van ma is rokonsága a Rogue Legacytól kezdve a Towerclimb-on át Chasm-ig így hirtelen... még olyanok is vannak, amikbe komoly világgenerálás kerül, és küldetéseket kell teljesíteni, szintlépegetés meg akár kombós harc is van.
  • Sir Quno Jedi
    #184046
    Mit hoztak fel a DA2 legnagyobb hibájának?! A jellegtelen újrafelhasznált dungikat stb. Szörnyű is ezen része. Ami rendesen meg van csinálva kézzel, azzal egy blikk gond sincs.

    DA1 pedig űbercsodás, a fantasztikusan, az utolsó szegig felépített baromi hosszú és egyedi terepekkel.
  • Zóanagyvarázsló
    #184045
    Persze a roguelike-oknál alap, de hát azoknál a pálya szót már nem is használnám. A Spelunky azért első ránézésre hagyományosabb játéknak tűnik, ezért is hírérték nála.