311802
  • Zóanagyvarázsló
    #184044
    OK, de akkor is létezik ilyen, és biztos vannak még példák. Van, aki a WoW-ban és társaiban is több karaktert irányít egyszerre ezer órákon át. Persze ettől még ennek a Brothersnek a megoldása hathat frissnek.
  • Dzsini
    #184043
    Egy Spelunky azért (is) jó szórakozás, mert kétszer ugyanazt nem kapod, és óriási melóval lett összerakva az algoritmus, ami képes felépíteni egy pályát. Egy Mark of the Ninja pedig azért (is) jó szórakozás, mert egy-egy pálya az utolsó milliméterig megtanulható, fix, és óriási melóval lett összerakva, hogy pont azt az élményt nyújtsa.

  • Sir Quno Jedi
    #184042
    Nope.
  • Shep
    #184041
    Na igen, Wastelandet meg a DS2-t elfelejtettem de szerintem ez utóbbit nem ki fogom hagyni.
  • Dzsini
    #184040
    Vannak benne véletlenszerűen bekevert modulok (boltosok, oltárok, ilyesmik), a többi pedig algoritmusokból építkezik, ami világfüggő pályákat generál: az első világban pl. mindig fent kezdesz, és le kell jutni valahol a pálya alján található kijáratig, és mindig úgy épül fel a pálya, hogy az - elvileg - megoldható legyen. Hol könnyebben, hol nehezebben.

    Minden roguelike játéknak ez az egyik alapja, véletlengenerált pályák, alkalmanként nem túl hosszú (és az esetek többségében halállal végződő) szórakozás.
    Ott az FTL, az kicsit más felépítésű, de ugyanerről szól - kapsz egy véletlenszerű világot, aztán hajrá - ha belepusztulsz, újrakezded.
  • Zóanagyvarázsló
    #184039
    Ezekre gondolok. Kapásból kettő be van jelentve közülük januárra, amúgy nyilván nem mindnek van dátuma.
  • Fpocok
    #184038
    "A pályához EMBER kell, fantázia, tervezés, művészi véna, ötletek VAZE!"

    Nope. Csak egy jól megírt program, script.
  • Zóanagyvarázsló
    #184037
    Nem tudom, hogy a Spelunky hogy működik, de a kész elemek biztosan stimmelnek. Egyébként én a fix pályák pártján állok, Civilizationben is a jó öreg sárgolyó még mindig a kedvencem, de bizonyos játékokban kell ez a szavatosság kitolásához. A Titan Quest kapott is fikát bőven a fix térkép miatt.
  • Shep
    #184036
    PC-re? Na mesélj, én leragadtam a W3-nál, ami szerintem nem fog jönni csak jövőre. DA meg nálam nagy kérdés-
  • Tinman #184035
    Na jó, de ez csak egy picike része volt... NEM AZ EGÉSZ JÁTÉK :-D
  • Zóanagyvarázsló
    #184034
    Ha erről a dupla irányításról neked nem ugrott be a Beyond Good & Evil, akkor nem vesézted ki eléggé Jade kalandját ;)

    De rohadék volt!
  • Tinman #184033
    Még 1 dolog!

    Mekkora ötlet NULLA achit adni, ha letolod a játékot? Hatalmas :-)

    Ellenben a mellékdolgokért jár 12 db :-)

    Nagy flash volt :-)
  • Sir Quno Jedi
    #184032
    Csak a dungik voltak ilyenek benne, de azok is fixek voltak amúgy, csak kész elemekből építkeztek többnyire, szal. újrahasznosított dungik voltak, hogy meglegyen a számosságuk. Szerintem már ez SEM tolerálható.
  • Tinman #184031
    Soha az életben nem láttam még olyan játékot, ahol egyszerre realtime 2 karaktert irányítottál a 2 kicsi kezeddel.

    Eleinte sután ment... 1 óra után pedig már-már fizikailag érezhető volt ahogy az agyacskád megtanulta helyén kezelni a dolgokat.

    Nekem ez az utóbbi évek egyik legnagyobb élménye volt! Egyik analóggal + ravasszal egyik tesó, másik analóggal a másik. RB, LB-vel pedig kamera. És működött basszus és JÓL!

    Mindehhez pedig direkt ilyenre kiélezett feladványok! Fúúúúúúúú, de bírtam!
  • Zóanagyvarázsló
    #184030
    Nagyon sok frankó RPG érkezik (mondjuk téged nem érintenek), ez egy divatcímes lista.
  • Zóanagyvarázsló
    #184029
    Műfajtól, játéktól is is függ, lásd Civilization, Diablo. A Spelunkyt nem tudom megítélni, de a Monkey Islandben tényleg nem működne :)

    Amúgy nekem az Oblivionnal is az volt a bajom, hogy kevésbé volt kézzel épített, mint a Gothic széria, így művibbnek hatott.
  • Shep
    #184028
    Mi volt amit még soha sehol nem láttunk? Nem kötekedek, érdekel, mert nem tudom ,hogy mire gondolsz.
  • Shep
    #184027
    Hát elég soványnak ígérkezik PC-s szempontból, mondjuk annyira a többi platform sem meggyőző, meg azért van pár cím ami elvileg idén jön csak még az időpont kérdéses.
  • Tinman #184026
    Spelunky jó cucc, de szvsz sem az év játéka.

    A Brothers viszont joggal az. Tud olyat mutatni, amit még soha sehol nem láttál és nem, nem a drámáról van szó.
  • Zóanagyvarázsló
    #184025
    Csak éppen az engem érdeklőket nem tették felé rá, pedig azok közül is rendelkezik jó pár hivatalos megjelenési dátummal.
  • lalakov
    #184024
    Az idei év ismert játékmegjelenései
  • Sir Quno Jedi
    #184023
    Instant hajmeresztés számomra a "ríőltájm generált pálya". Az mi a szar könyörgöm?! A pályához EMBER kell, fantázia, tervezés, művészi véna, ötletek VAZE! Én programozó vagyok, de tisztában vagyok vele, hogy a pályatervezőket/designereket nem lehet semmiféle fisemfos algoritmussal helyettesíteni!!!!!!
  • Shep
    #184022
    De amúgy meg úgysem Khratos árnyéka a lényeg, szerintem anélkül is tökéletesen élvezhető a játék.
  • lalakov
    #184021
    Nekem sincs, csak gondoltam neked van. :-D
  • Shep
    #184020
    Tőlem biztos nem :)
  • Dzsini
    #184019
    Az utóbbi - van néhány világ, világokon belül néhány pálya, és van vége bossfighttal együtt.

    Plusz ezer rejtett dolog, extra világgal, világokon átnyúló titkokkal, stb.
  • arty
    #184018
    Nem volt :P
    Lehet pont tőled(?) kértem anno screenshotot, s ott sem volt kratosnak árnyéka :D
  • kigyi
    #184017
    Nekem nincs box-om csak gondoltam, ha valakinek kell most le tudja szedni....
  • arty
    #184016
    Egyébként a Spelunkynak van vége?
    Összefoglalva mi a játékmenet? Haladsz a pályákon, szeded a kincset, aztán 100. pálya után the end?
    Hogyan épül fel az egész? Van 5 világ, minden világban 20 pálya, amiket véletlenszerüen generál?

    Nem értem és az elképzeléseim alapján sose mernék belevágni :D
  • lalakov
    #184015
    Games With Gold promóció
  • Shep
    #184014
    Nekem régen is volt, most meg már tuti.
  • Shep
    #184013
    Ja, hogy konzol, az más, mert PC-n nem elég, hogy minden gyenge benne de még iszonyú szarul is futott ilyen 20fps környéke.
  • arty
    #184012
    vannak már árnyékok? ;)

    (igen, ez a vesszőparipám...)
  • arty
    #184011
    Lődözni volt kedvem, "ócsó" volt, 007 téma alapból plusz...

    ... a lövölde elég közepes, a grafika talán még az se (de legalább konzolon is "60fps"), viszont volt harc 1-2 ikonikus JB figura ellen, a kihívást is viszonylag eltalálták - elszórakoztatott 8-10 órát.

    (az meg nem ér, hogy "biztos lett volna jobb játékod is" :)) egyrészt mert igaz, másrészt nem tudok racionálisan (ki tud?!) játékot választani a játszandó halomból - a JB téma nálam állandóan minden és bármi elé besorolódik, miközben tudom h jóesetben közepes videojátékot kapok)
  • kigyi
    #184010
    Xbox Live-ról ingyenes letölthető a Sleeping Dogs gondolom csak goldosoknak.
  • Shep
    #184009
    Hát kb akkora, mint a Bio 10/10-e :)






    Na megmenekült a winamp, biztos tudta mindenki de én csak most láttam
    http://index.hu/tech/2014/01/02/az_aol_eladta_a_winampot/
  • Fpocok
    #184008
    Hát akkor most mondom: Engem is ugyanúgy meglepett. Jó játék meg minden, de ez akkor is egy vicc így :)
  • Shep
    #184007
    Hát nem egy tűzijátékos téma de azért megteszi :D
  • Shep
    #184006
    Senki de azt sem ,hogy nem :D
  • Shep
    #184005
    Ok, és ki mondta, hogy nem kedvelik sokan? :)