63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • halaszfi
    #24439

    Ez az autópálya-feljáró tetszik nektek?Még csak az utat figyeld,a környéket ne.
  • omsidriver
    #24438
    Editorban a tracks & trips-nél.
  • Robi546
    #24437
    A Menetrendet hol tudom megírni a Mapomhoz ?
  • Robi546
    #24436
    Jó lesz az de ahogy már most látom ott azt a sok utat meg gondolom jó sok épület is lesz elég gép zabáló lesz. :S De remélem hogy tévedek. :)
  • omsidriver
    #24435
    Halad Dél-Buda is, bár az utóbbi időben kevesebbet foglalkoztam vele.
    Az aszfaltozott járdatextúra G.Gabe műve.
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=n81y0druj0eadw9krirf.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=4rq2ckcja75ujbkk86he.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=jtxb2fzo074kmi6mi25c.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=5379cvshljrk3nzcpwtd.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=hnjobeb2lon0181x9250.jpg
  • kem001
    #24434
    Ha megnézed a képeket ahol "pózolnak" a buszok, teljesen sivár szinte a pálya.. Kíváncsi lennék mondjuk hogy szerepelne egy Moges kaliberű pályán a busz..
  • zsilka péter
    #24433
    Na meg gondolom az utasok viselkedése ugyan olyan bugos lesz mint eddig...Illetve a jegyeladás is.
  • Routeres
    #24432
    A srácnak valami high-end gépe lehet, és mivel neki elfut szépen, magasról sz@rik azokra, akiknek nem félmillás a vasa...

    Gondolom meg akarja mutatni, hogy mennyire tud, de túlzásba esik. Csomó mindent meg lehet oldani (és az OMSI esetében meg is kell oldani) textúrával. Szellőzőrácsok, szegecsek, stb. bőven jó textúrának is. Itt meg külön modell az a 4 gomb a sarkokon.

    Meg mi a fenéért van szükség az OMSI-ban olyan rádióra, ami felismeri a szám előadóját/címét? Felesleges scriptek. Emlékezzünk csak a LiAZ 5256.26-ra. Gizda digitális fordulatszámmérő jobban ette a gépet, mint a videorenderelés...

    Eddig nem nagyon fogadták meg a teljesítménybarát járműépítési tanácsokat Marceléktől...

    Neue Lion's City von Kamaz? Nein danke...
  • Apocalipto
    #24431
    Na, ez már valami.
  • kem001
    #24430
    Még ennél is? Na ne már.. Egy atomerőmű sem lesz neki lassan elég..
  • Routeres
    #24429
    Szépnek szép, de garantálom, hogy még az előzőnél is jobban fogja enni a gépet...
  • kem001
    #24428
    Kamaz szépen dolgozok a ion's City-n, újabb képek jelentek meg róla: Link
  • Robi546
    #24427
    Oké,köszi.
  • Routeres
    #24426
    G.Gabe csinálta, de leírom hogy köll.

    Opciókban felhúzod a látótávolságot max.-ra, majd felülről lefotózod a pályát. Aztán valami képszerkesztőben összevagdosod.
  • Robi546
    #24425
    Köszi megpróbálom azt a Z Tengely kapcsolót már máma tapasztaltam amikor a Supermarketet akartam belerakni. :D
  • Zoliikp
    #24424
    Csak tanács, hogy egyszerűbb legyen az életed:
    - egy modell esetén, pl. a mozdonyt vedd külön;
    -a z-tengely kapcsolót vedd ki, mert elforgatja 90 fokkal, és fejreállhat a modell;
    -a modellen belül a scene, vagy elem neveket egyszerűsítsd le, mert az omsi konvertere az X-fájl neve, és a scene neve alapján "nevezi el" a keletkező o3d-fájlokat, így az eredetiben könnyebb azonosítani.
    Amennyiben a vagonok megegyeznek egymással, akkor a konvertáláshoz elég egyet elkészíteni, ugyan ilyen megoldással...
  • Robi546
    #24423
    Nagyon jó lesz ez a Börzöny,így tovább! :) Ha kész lesz a mostani Slovakia mapon aztán én is megpróbálok egy fiktívet csinálni majd de azt akarom kérdezni hogy a Fiktív pályákban a neve is fiktív vagy csak az útvonal fiktív ?

    Routeres tőled szeretném kérdezni: te vagy a G.Gabe csinálta azt a térképet,hogy csináltátok ? Fentről lefényképezted editorban az egyik tile-t majd pedig a másikat és úgy vagy hogy ? Előre is köszi.
  • kem001
    #24422
    Ha már pecások, kis faházikót rakhatnál a tópartra, meg fapadokat.
  • Routeres
    #24421
    Noob.hu-t akarok! Damnit!

    Kaptok linket, nehogy ezt is elszúrjam...

    Bocsi a sok hsz-ért, nem szokásom...
  • Routeres
    #24420
    Pecások gyülekeznek valahol Diósjenő környékén.



    Habár a pályánk neve Börzsöny-Fiktív, előfordulhat, hogy egy magyaros all-in-one map lesz belőle. Az üres részeket nem lehet csak fával betömni. Meg igyekszünk úgy csinálni, hogy senki se aludjon majd el a volánnál.
  • Routeres
    #24419
    Olybá tűnik, hogy lerohadt a SkyDrive. Kis türelmedet kérjük, amíg Microsofték elhárítják a problémát, mert nekem úgy tűnik, hogy nem elérhető máshonnan.
  • miskolcdj
    #24418
    http://omsihu.wordpress.com/2011/12/18/ikarus-415-04/ ezt valaki le tudta tölteni mert nekem nem engedte! segítsetek honnan lehet letölteni .
  • Robi546
    #24417
    Na sikerült csak hogy így 25 vagy több fájlt csinált. Egyébként Google Sketchupban egybe volt valami 4-5 vagon + a vonat az elején meg talán a végén is,de szétszedtem külön hogy csak a vonat eleje legyen az is több mint 25 O3D fájlból állt,Separate Files pedig be volt kapcsolva. Na mind1 akkor lesz más vonat mert van alapból a játékban vonat esetleg berakom azt. :S
  • kem001
    #24416
    Pedig Separate-el működnie kellene, mivel több darabra szedi. Hogy van ez a vagon, egy darabból áll, vagy több kicsiből van összerakva?
  • Robi546
    #24415
    Nekem ezek vannak bekapcsolva az OmsiXConv -ban:
    X-File Z up
    Separate Files
    Remove Specular
    Opt. Materials
    Opt. Vertices

    De még így sem megy,mindig ki fagy próbáltam úgy hogy csak a vonatot tehát a vagonok nélkül úgy 2520 Kb azaz 2,52 Mb de még így is kifagy akkor hogy csináljam ? :S
  • Robi546
    #24414
    Értem,köszi megpróbálok valamit. :D
  • kem001
    #24413
    Igen, csak amikor írod a modell fájljába lényegében minden egyes kis elemet be kell vinned, hogy megjelenjen egészben a modell. Sajnos ez a konvertáló ilyen, nem lehet mit kezdeni vele.. Nagyobb fájloknál konvertálásnál kifagy..
  • Robi546
    #24412
    Értem,megpróbálom úgy de úgyis ugyanolyan lesz a modell nem ?
  • kem001
    #24411
    Van egy olyan funkció a konvertálóban, hogy Separeta files. Az kisebb méretű darabokra szedi.
  • Robi546
    #24410
    Értem,akkor mit csináljak ilyenkor ha túl nagy a modell mérete ?
  • kem001
    #24409
    Max 2, 2,5 mb-os méretbe tud O3D-be konvertálni..
  • Robi546
    #24408
    Most konvertálom át a Vonat modellt X Fájból O3D -be az OmsiXConv programmal viszont a vonat az 22 Mega már mint maga a modell és elég lassan konvertálja már vagy 10 perce,piros pöttyöt mutat + azt is írja a proginál hogy nem válaszol,túl nagy a modell mérete vagy mi lehet a baj ? Vagy csak nagyon sokáig konvertálja de meg lesz ? :S
  • Robi546
    #24407
    Értem,köszi. :)
  • Routeres
    #24406
    A .zug fájlokat jegyzettömbbel lehet szerkeszteni.
    Az ailist-be bele kell írni az általad készített vonatat, és az Editor-ban kell írni neki egy menetrendet. Akkor fog járni.
  • Robi546
    #24405
    (Bocs a tripláért)

    Azt akarom még kérdezni hogy ha saját Train/Vonatot akarok rakni a játékba akkor hogy csináljam ? Modell az meg van viszont az OMSI-ban a Trains mappában .ZUG formátumban van és azt akarom kérdezni hogy akkor hogy csináljam ? És még valami: most is van sín a pályámon viszont nem közlekednek rajta vonatok de viszont vannak vonatok a játékban mert ott van a mappában pár csak nem közlekedik a pályán,hogy csináljam meg hogy közlekedjen ? Előre is köszi.
  • Robi546
    #24404
    Na sikerült meg csinálnom újból,rá raktam újból a Background Image-t/Texúrát majd rá igazítottam a mostani útra,a régi utat letöröltem majd fel raktam az újat,most már jól kapcsolódnak, Köszi azoknak akik segítettek! :)
  • Robi546
    #24403
    Igen,én is erre tippelek mert valahol raktam le az utat és volt le rakva egy Spline/út azon nyomtam N betűt és azt másolta le és úgy folytattam valahol meg a Splines mappából ugyan azt az utat raktam le de nem másoltam így nem rendesen csatlakoznak,ez lesz a baj de egyébként a Max Visibility Distance -t 600-ról 1000-re állítottam most jó lett,egyenlőre csak így meg picit beszaggat de megpróbálom kijavítani az utat illetve át nézem hogy jól -e van lerakva. :)
    Köszi Zolikp,azt hiszem hogy így jó lesz de azért át vizsgálom az utat.
  • Routeres
    #24402
    Illesztési hibákat keress. Az OMSI nem tesz le autót csak úgy a buszod alá. (Izé... nálam legalábbis nem szokása...)

    Autók csak hibás illesztéseknél, vagy az út kezdeténél jelennek meg.

    Győződj meg róla, hogy az utak rendesen csatlakoznak-e egymáshoz.
  • Robi546
    #24401
    Köszi.

    Ikarusfan: most csináltam az új úthálózatot a pályámon mert meg kellet csinálni és itt nem csinálja,én is attól félek hogy újból kell rakni az utat. :S Megpróbálom úgy ahogy ahogy Zolikp mondta,de igen,Spawn "lerakás" gtaból van. :D
  • Geri556
    #24400
    A spawnolás azt jelenti, hogy megjelenít valahol valamit, de gondolom úgy értette, hogy lerakja az útról.(Mivel elég erős Minecraft kocka vagyok ezért jártas vagyok a spawn kifejezésben xD)