63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Routeres
    #11144
    Ezzel eddig is tisztában voltunk. :)

    Javaslom, hogy az OMSI CPU használatának és futási teljesítményének elemzését, tárgyalását hagyjuk abba.
    Attól, hogy minden hónapban elővesszük a témát és két oldalon át vitatkozunk róla, sem nekünk, sem az OMSI-nak nem lesz jobb.

    Ez egy ilyen program. Persze, reménykedni lehet, de véleményeink kinyilvánítása mindig csak olaj a tűzre.
  • kem001
    #11143
    Most valamit nem értek. Az elején nem jöttem rá, hogy hogyan dől el a busz oldalra. Most meg arra nem jövök rá, hogyha az ajtóféket behúzom, akkor magától eldől a busz oldalra, ezt nem lehet kikapcsolni? Vagy direkt így van megcsinálva?
  • szabii98
    #11142
    Amúgy azért szaggat, mert a játék csak 1 magot használ fel.
  • BKG
    #11141
    Nálam csak akkor akad meg az új MAN, amikor az ajtóféket megnyomom. Ezt más is tapasztalta, vagy csak nálam egyedi probléma? Amúgy a Newcastle pályán teszteltem, ott futott simán, ráadásul AI-nak is futott belőle néhány.
  • Routeres
    #11140
    OFF: És a fos gyári hűtő miatt a "kórájhéten"...
  • Stig95
    #11139
    OFF:Megvan miért szaggat: Lehet hogy a winchester nem éri utól a memóriát. (by:Tirexi)
  • Routeres
    #11138
    Téves...

    A buszt oroszok csinálták. Javítani csak úgy lehetne a teljesítményén, hogy az alapoktól újraépítik. Ami nem hiszem, hogy össze fog jönni...

    Az OMSI készítői meg igenis próbálták a teljesítményt javítani, de nem jártak sok sikerrel, két okból:
    -Az OMSI hobbi projektként született meg, nem alkalmaztak semmilyen komoly graf. motort, már az is nagy teljesítmény, hogy 2 ember idáig eljutott és kézhez kaphattuk ezt a remekművet.

    -A futáson úgy lehetne javítani, ha újraírják az OMSI motorját, ami kb. egy év lenne.

    Fogjátok fel végre, hogy ez van, ezt kell szeretni!
  • kem001
    #11137
    OFF: tudom, és evvel tisztában is vagyok. Én sem évente veszek gépet..
  • wollnerd #11136
    OFF:A 4 magos egy kicsit túlzás... 3 magos inkább
  • 93r90
    #11135
    OFF:Nem tom nekem sajna csak egy magos gépem van és mostanában nem is lesz újabb mert másra kell a pénz és az egymagosból sem a legjobb a gépem ki milyet engedhet meg magának :S
  • kem001
    #11134
    OFF: Manapság ott kezdődnek a gépigények, hogy minimum 4 magos processzor, legalább 3-4 gb memória, és sorolhatnám
  • LMG123
    #11133
    OFF: Manapság melyik játék megy sz@r gépen? Meg tudod mondani?
  • zsilka péter
    #11132
    Szarnak a gyengébb gépekre. Németek megtehetik, hogy fullos gépen játszanak. Ne is álmodozzatok patch-ről. Se a buszhoz, se a játékhoz.
  • kem001
    #11131
    A készítők nem tudnak gondolni minden gyengébb gépre is. Akkor nem lennének ennyire részletesek a buszok
  • Stig95
    #11130
    Biztos sokan fogják jelezni a készítő felé ezt a hibát. Talán lesz javítás mert ez így nem pálya...
  • atila4
    #11129
    Legjobb lenne a MAN NL202 ha nem laggolna tőle a játék:S
  • tatra105
    #11128
    Nagyon jó lett a MAN NL202!
  • Hyp3r
    #11127
    Szia!

    Milyen hosszú lesz a vonal? :)

    Az eddig kiadott helyközi pályáknál mindenhol volt hiányosság szerintem. Én is most kezdtem neki 1 helyközi/helyi pályának, de még nagyon az elején vagyok a projektnek. Az SDK-t tanulmányozom, aztán ha végeztem vele, akkor belehúzok. Sajnos nem találtam olyan pályát az eddig kiadottak közül ami tényleg igazi helyközi lenne. Csak néhány példát említenék:

    Ystad-Malmo: Ez egész jó kis pálya, de a terep egyhangú, és sík út van mindenhol.
    Wolgast: Helyközi pályának szerintem rövid a 20 perces vonal, és ez akkor 20 perc, ha 60-65 km/h-val megyek végig, illetve itt is sík a terep.

    Én 1 olyan pályának álltam most neki, amit próbálok minél valósághűbben megoldani, de egyenlőre több részletet nem akarok elárulni. Több vonal lesz rajta több faluval és 2 várossal.


    A Te pályád vonalvezetése egész jó, remélem majd ki lehet kormolni 1 kicsit az Ikarus kipufogóját:D
  • kem001
    #11126
    Az Usedom pálya nem annyira részletes mint a Moges, Usedom meg se kottyan. Moges 1.0-űás verzióját várom már
  • szabii98
    #11125
    jaja :D
    De a sofőrfülke kicsit kicsi..nem érzitek úgy?
  • bence099
    #11124
    marha jó még forog is :D katt
  • Stig95
    #11123
    ugyanez a problémám
    annyira idegesítő hogy én már meg is váltam a módtól...
  • adam993
    #11122
    Én Usedomon próbálgatok mindent, ott a 415, a Jelcin elfut minden szaggatás nélkül, ezmeg 10 másodpercenként megáll 10 másodpercre.
  • kem001
    #11121
    Nálam a Moges pályán eddig csak a Jelcz pattogott. Kíváncsi lennék, hogy milyen gép kellene hozzá..
  • bence099
    #11120
    Meg a kifogót is alulról :D
  • omsifan
    #11119
    De igen, a "projekt" áll a 256-os befejezéséig. Egyébként nagyon szuper ez a MAN. Szerintem az eddig megjelent legjobb addon. A motort megkukkantottátok már? Érdemes belenézni. :D
  • Routeres
    #11118
    Kicsit jobban húzza a gépet, mint a gyári MAN-ok, valóban.
  • adam993
    #11117
    Amúgy, ha jól emlékszem, akkor nem álltál neki egy 266-osnak?
  • bpyfan
    #11116
    ÚÚ De király!!
  • adam993
    #11115
    Csak nálam fagyik nagyon a busz? :/
  • bence099
    #11114
    Honnan lehet letölteni a OMSI editort ?
  • bence099
    #11113
    jaja nagyon jó :)
  • omsifan
    #11112
    Ja, nem olvastam, hogy megjelent. Akkor visszavonom, a 256-os még nem jelent meg.
  • omsifan
    #11111
    Ikarus 256-osom. :)
  • szabii98
    #11110
    én a csuklóst. remélem nagy kihívás lesz vezetni :P
    +egy Ikarus EAG95ös is jöhetne..:$
    Nekem van modellem, de nem értek nagyon a dolgokhoz :/
  • Colos111
    #11109
    Hát röviden és tömören:
    10-böl 10-es nálam :)
  • Deniske
    #11108
    Asszem ennyi van.. Amúgy én az 556-os várom már nagyon x) :D
  • kem001
    #11107
    Na számoljuk össze, eddig hány busz jelent meg a játékhoz?
    Van a Marcopolo, Liaz, Mercedes O405n2, Man NL202, Ikarus 260, 415, Jelcz, Karosa, FBW, Dennis. Valamit kihagytam?
  • szabii98
    #11106
    nagyon fain kis busz :)
  • kem001
    #11105
    Ahogy elnéztem így is van benne nem kevés festés