63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • omsifan
    #11064
    Ha a BUS fájlban is át kell írni a nevet akkor jó lesz...
  • szikszaicsabi
    #11063
    Hát nekem vmiért nem műxik. Mind a két buszban a MAN SD 200-as hang van.
  • crodgok3
    #11062
    Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az AI-khoz a hátsóajtókat automatikusra kellene megcsinálni, úgy ahogy az a MAN-oknál is van, és szerintem nem tartana sokból ezt kivitelezni...
  • BlueMaster
    #11061
    Aha igazatok van.... Sajnos ugyanúgy nem tudja használni az ajtót az AI a BVB-sen sem.... Kinyitja az első ajtót a megállóba, majd ahelyett, hogy becsukná a középsőt nyomkodja folyamatosan...

    Ennyi... 415-ös AI nélkül maradtam.... Szomorú vagyok...
  • LMG123
    #11060
    Igen ugyanazt használja,ráadásul a BVB-s DG busza átalakítva...szal ugyanúgy fogja a gépet.
  • dgufoplast
    #11059
    Az lehet jó lesz de nem mondom tuti biztosra meg nem néztem bele a Scriptjébe de szerintem ugyan azt használja mint a másik
  • omsidriver
    #11058
    Nekem a Mercedes O405 N2-n a belső kijelző fordítva írja ki a megállókat, és közben villog a megálló neve. Van erre valami megoldás?
  • BlueMaster
    #11057
    Köszi a gyors választ, sajnálom jó lett volna így.... Pedig itt korábban azt írta valaki, hogy ő Kispesten ezt használja AI-nak onnan jött az ötlet... Lehet leszedem a BVB-st AI-nak.

    Köszi mégegyszer!
  • dgufoplast
    #11056
    OFF: De akkor még jobban be fogná a gépet mint most azé nem jó ai-nak
  • dgufoplast
    #11055
    Ott az a probléma hogy nem ai-nak terveztem a 415 hanem sima busznak így is nagy gép igénye van mert részletes meg sok elemből áll össze és ott a door.osc be kéne bele nyúlni hogy jó legyen ai-nak
  • BlueMaster
    #11054
    Sziasztok!

    Nekem is van egy problémám, ebben szeretném a segítségeteket kérni...
    Én az eredeti Spandau pályán játszom, és letöltöttem a legyel Ikarus 260-at, a Mercedes O405 N2-őt, és a dgufoplast által készített (ezúton is köszönet érte) Ikarus 415-öst. Mivel én nem szeretek úgy játszani, ha egy busztípust csak én vezetek beraktam mindhármat AI busznak is a MAN-ok mellé. A két lengyel típussal nincs is gond, szépen dolgoznak viszont a 415-ös valamiért nem működik. Mikor beáll a megállóba, az utasok fel/le szállnak nem tud elindulni mert nem tudja becsukni az ajtót... A középső ajtót próbálj lassan csukni de nem megy az első meg nyitva áll... A megállóból meg se mozdul így áll az egész forgalom...
    Találkozott már valaki hasonló problémával? Mit rontottam el mi lehet a megoldás?
    Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm!
  • Routeres
    #11053
    Igen, 512-n kell maradnia.
    A legegyszerűbb, ha beállítasz mindent úgy, ahogy neked jó és elmented egy option_preset-nek. Így ha bármit elállítasz, két kattintással vissza tudod állítani.
  • TheSosy
    #11052
    Sikerült.Köszönöm a segítséget.
  • TheSosy
    #11051
    És annak 512-nek kell maradni? Én feltettem max.-ra és úgy nem volt jó.
  • Routeres
    #11050
    Akkor valószínűleg a képen látható értéket kell beállítanod:

  • TheSosy
    #11049
    Bármelyik pályán megyek,és minden buszban az a gond,a külső tükrök,a belső, mindegyikbe csak egy fekete kép van.Egyszer átállítottam az időjárást esősre,és utána vissza naposra.és a tükör(mindegyik)ilyen fehér felhőket(mozaikba)mutatta.
  • Zoliikp
    #11048
    Akkor megtisztelsz azzal, hogy leírsz néhány apróságot?
    pl.: melyik busszal, esetleg mindegyiknél ez a gond, vagy csak pályától függ...

    Tudod, konkrét kérdés, rendes válasz...
  • TheSosy
    #11047
    OFF: xD,bocsi:tükör
  • TheSosy
    #11046
    A konkrét dologra,csak a ökör részére.
  • Zoliikp
    #11045
    Általánosságban szeretnél választ kapni, vagy konkrét dolog érdekel...
    Ott kell bekapcsolni, megadni a tükröződést;
    a következő panelon viszont azt az fps értéket lehet szabályozni, hogy mikor milyen legyen...
  • Routeres
    #11044
    Köszi.
    Újra kell raknom a buszt, mert tegnap kipróbáltam a kamera nézet modot, amit a készítő tett fel a hivatalos fórumra, és azóta semmilyen gomb nem működik egérrel a buszban...

    De több, mint valószínű, hogy ez az ültetés ragadt be, vagy hasonló. :)
  • Deniske
    #11043
    Amúgy a Jelcznek ki lehet nyitni az első ajtónak mind a 2 részét, vagy csak az egyiket lehet nyitni?
    Amúgy valahol olyat hallottam hogy rámpa, de nem tudom hogy van e rajta :D lehet h csak én nem jövök rá? :D
  • Colos111
    #11042
    Ebben a videoban 4:12 nél le ülteti lehet valamilyen gombot meg nyomtál és azért van ez :)



    Nézd a jó oldalát! tuning busz :)
  • TheSosy
    #11041
    Tudna nekem valami képet mutatni a beállításoknak a tükör részéről?,mert be van állítva a val.idejü text.tükröződés teljesre,de a tükrök mindenhol feketék.Akárhányszor ujraindítom,akkor se jó.:(
  • Routeres
    #11040
    Csak annyit írtak, hogy az NG272 és az NL202 között nincs sok eltérés, így könnyű a csuklósból szimplát csinálni. No para, lesz csuklós. :)

    Más: A Jelcz csak nálam ül ennyire alacsonyan?

  • dgufoplast
    #11039
    Én mondtam....
  • LMG123
    #11038
    Jobb bizony,ez a BVB-s átalakítás egy rakás kaka.
  • crodgok3
    #11037
    Nekem akár 13-14 FPS környékén is ugrál, pedig akkor még nem lenne szabad...
  • leony
    #11036
    Sziasztok! Nem tudtok valamit ajánlani, hogy ne rázkódjon a Jelcz? (Gondolom az alacsony FPS miatt van...)
  • LMG123
    #11035
    Ilyen szóló MAN már készül a játékba,szóval Marcel nem fog csinálni. :D
  • krizu
    #11034
    Hát most hogy mentem vele kicsit túl becsültem a kép alapján, talán annyival tud többet, hogy ebben működik az olaj nyomás mérő aztán ennyi szal nem cucc
  • dgufoplast
    #11033
    Nincs mit de szerintem az jobb amit én csináltam....
  • krizu
    #11032
    Köszi így már nekem is működik :)
  • omsifan
    #11031
    Csak megmutatta, hogy a csuklósból hogyan lehet megcsinálni a szólót 3d változtatás nélkül. (Csak "kivágással")
  • dgufoplast
    #11030
    Lehet csinálnak olyat is
  • Ikarusfan
    #11029
    Nem tudom, hogy haladásnak számít-e az, hogy a csuklós MAN-t átalakították szólóvá, de valami történt:

    http://www.omnibussimulator.de/stuff/20111229_07_NG272.jpg
  • dgufoplast
    #11028
    Na nekem jó és először úgy csináltam hogy felül írtam az Ikarus 415 mappáját és először nem volt benne a Anzeigen-ben a textúrák és akkor csak úgy jött elő hogy a hol ki választod ott meg jelent a listába utána meg csak ugrált a sofőr a semmibe és utána be másoltam és jó lett de az 1.1-sel próbáltam és nem írt ki hibát csak annyi hogy a v1.1-et felül írod és be másolod a Anzeigen-ben(Rollband_Ik415) a textúrákat és működik legalábbis nekem jó nem írt ki hibát
  • krizu
    #11027
    Okés köszi
  • dgufoplast
    #11026
    Én most töltöttem le de nem kellet regisztrálni ki próbálom és meg nézem mi a gond ha rá jövök és majd le írom
  • krizu
    #11025
    17.1 MB nekem is furcsa volt mert hát amit te adtál ki az is legalább 120 volt.