63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • TheSosy
    #14119
    Nincs valami leirás arról,hogy a busz modellezésnél sorban mit kell konvertálni,és hogy melyik filetipust nyitja meg valamilyen progi?
  • Brad33
    #14118
    Köszi, ezzel volt itt a gond. Nem vettem észre, hogy a "Legutóbbi szituáció betöltése" volt kipipálva.
  • kem001
    #14117
    Honnan töltötted le? Valahogy neheze hiszem el, hogy ne jelenjen meg a játékban főleg úgy, hogy ha a megfelelő helyre csomagoltad ki a busz mappáját
  • halaszfi
    #14116
    Vagy pálya inditása autóbusz nélkül.
  • halaszfi
    #14115
    Load map without buses.
  • rarma
    #14114
    Köszi a választ,a MAN NL202 tipus buszt már úgyis próbáltam hogy külön letöltöttem , és betettem a dolgokat a helyére , de még ígysem jelent meg.
    Mindegy nem olyan fontos az a busz tipus, csak fura hogy nem jeleníti meg.
    Mégegyszer köszi a választ és a segítséget!
  • Brad33
    #14113
    Heló!
    Telepítettem a Moges pályát, ott is van a "maps" mappában, viszont a játék indításakor nem tudom kiválasztani, nincs ott a választható pályák között. Van valakinek ötlete, hogy miért? Előre is köszi!
  • Plett
    #14112
    Ez a hangos bemondás hogy működik? :)
  • Routeres
    #14111
    1.: Csak a hangos utastájékoztatást lejátszani képes buszokban szól a bemondás. Ez egyértelmű. D92, NL202, 415.04 (v1.1).
    2.: Az NL202-est nem telepíti fel, csak a bemondásokat és a hof fájlt. Ezért van ott a busz mappája. Tessék külön letölteni, addig AI forgalom sem lesz.
    3.: Tudok a hibáról, Editorban pár kattintással javítható.
  • rarma
    #14110
    Így már kivehetőbb az írás miről is ír a képen.
  • rarma
    #14109
    Játszott-e már valaki a Kispest pálya 1.4-el?
    Mert ezek a hibák jönnek elő benne.
    1:Nincs vagyis nem szól következő buszmegállóhely neve,mint ahogy a videón van.
    2:A MAN NL202 tipus busz mappa megvan,de viszont a buszt kiválasztáskor nincs benne, még a neve és tipus száma semm.
    Így sanos a skin festést semm tudom betenni, mert nincs benne werbung mappa. A két fájl neve a következő volanbusz.bmp és volanbusz.cti .
    3 : És még 1 hibát jelez , de ezt már képen mutatom meg.

    Ezt hogyan és hol tudnám hozzá letölteni ?.
  • rarma
    #14108
    Köszi a segítséget, de sajnos nem tudom werbung mappába tenni mert nincs olyan mappa.
  • SnyperD
    #14107
    Így is nem tudom hogy az ibist hogy rakom bele a kijelzővel :( Jó lenne tudni pontos méretét hogy utána már csak be kelljen helyezni :)
  • SnyperD
    #14106
    Tényleg jó lenne egy tutorial :) Csak én megszoktam hogy vonalakat húzok :D Vagy ez lehetséges a cad alapúakban is?
  • tenkenorman
    #14105
    ügyes vagy. ha így tudnál modellezni 3ds maxba az jó lenne. sketchup kicsit korlátolt viszont 100x gyorsabban megy vele a modellezés. ha a modell már 99% viszont érdemes lenne megkérned valakit hogy az utolsó simításokat meg az apróságokat azzal végezze el ha zsákutcába funál.
  • SnyperD
    #14104
    Új kerekek még tengely nélkül :
    Első

    Hátsó
  • dgufoplast
    #14103
    A festést a textúra mappába kell rakni pl:Werbung_SD85 és működni fog meg be kell írni a festés nevét ha nincsen be írva a cti fájlba ennek lehet akármilyen neve de meg lévőt is lehet szerkeszteni
    ***************************************
    Tropical City cti fáj neve
    ***************************************

    [item]
    Expresso Tropical festés neve
    farbschema_tex1 textúra
    SD85_01_ExpressoTropical.dds textúra neve

    [item]
    Expresso Tropical festés neve
    farbschema_tex2 textúra
    SD85_02_ExpressoTropical.dds textúra neve
  • rarma
    #14102
    üdv mindenkinek!
    Gondoltam egyet olyan rég játszottam az omsival így kedvet kaptam hozzá,ehhez kérnék egy kis segítséget ,mert olyan rég játszottam vele, hogy nem tudom már hova is kell tenni a busz festést?.
    Lenne még 1 kérdésem,hogy hogyan lehet sokkal több utast szállítani.
    Válaszotokat előre is köszönöm.
    További szép napot mindenkinek!



  • leony
    #14101
    Hogyan tudom átfesteni az MAN NL202-est? Letudnátok írni, mert egyszerűen nem tudok kiigazodni...
  • szaszy0830
    #14100
    ÚÚÚÚ de jóóóóóó!Remélem kész lesz egyszer.
  • vikimaki1
    #14099
    #14096
  • vikimaki1
    #14098
    Tehát akkor hagyjam úgy,le is törölhetem. Végül is meg leszek nélküle.
  • olimano2222
    #14097
    ne hagyd abba nagyon szép lesz :)
  • Zoliikp
    #14096
    Valószínüleg azért ír ki hibát, mert ha raktál fel olyan pályát, amelyikhez van jegypakk, az nem tetszik neki.
    Azok ugyanis átírják az alap beállításokat, és ezzel lehet kapcsolatban.
  • kem001
    #14095
    OFF: Nagyon szép lesz ha elkészül! Életemben egyszer utaztam ilyen gépen, és nagyon szerettem. Főleg a motorhangja tetszett
  • vikimaki1
    #14094
    komoly kis gép lesz!
  • Martinez01
    #14093
    Nájszos:D.
    Sok ilyen gépet látok itt Baján:D
  • TheSosy
    #14092
    Szép darab
  • dgufoplast
    #14091
    Na megint utána fel hagyok vele
  • TheSosy
    #14089
    (Hülyeazértnemvok..) Befagyott a béka
  • vikimaki1
    #14088
    Nem jó hiába kattintok, másik képmegosztóra rakd fel!
  • dgufoplast
    #14087
    Jó az csak menj a buszról fel iratra ami kék és ott a kép
  • TheSosy
    #14086
    Nemjóakép..
  • dgufoplast
    #14085
    Igen jól látod jó is meg van csinálva rendesen a modell csak nagyon részletes és el kezd pattogni a busz és le ugrik az fps 10 re vagy 5 re amikor be rakom az üléseket belső és külső nézetből is amúgy jó kis busz itt van egy kép a készülő buszról amit JXBELL csinál az omsiba
  • szabii98
    #14084
    remélem:)
  • TheSosy
    #14083
    ittvane <--- Uhh.Sokat kerestem.. Nekem nagyon teccik:)
  • dgufoplast
    #14082
    Készül egy Ik EAG E94-es busz JXBELL csinálja az omsiba optimalizált modell lesz majd az is ha jó emlékszem a dologra

    Szabii98:készül az szerintem csak nem raknak fel képet majd csak ha egybe lesz már szerintem de majd ki derül
  • vikimaki1
    #14081
    Jó reggelt mindenkinek! Tudnátok abban segíteni, hogy a Milvill pályán miért ír ki minden megállónál hibát?
  • szabii98
    #14080
    apropó MAN.
    Január vége óta semmi hír.
  • SnyperD
    #14079
    Jó éjszakát mindenkinek :)