63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • atty707
    #19030
    Örülök, hogy sikerült megcsinálnod! Jó vezetést!
  • bemki
    #19029
    Hogyan kell arra átírni, hogy egyszerre használják az 1. 2. és 3. ajtót is felszállásra?
  • ikarus 280 BPI
    #19028
    (L.L.door_2) 0.9 > (L.L.door_3) 0.9 > && (S.L.PAX_||||Exit1||||_Open) (S.L.PAX_Exit1_Open)
    (L.L.door_5) 0.9 > (L.L.door_5) 0.9 > && (S.L.PAX_||||||Exit0|||||_Open)
    (S.L.PAX_Exit0_Open)

    Ezt a két kiemeltet írtam át ahol ilyen vonal van >>> | <<<< Entry - ről Exitre ,de nem jó ... Még melyiket írjam át ?
  • LMG123
    #19027
    Ez ugyan az, amit bemásoltam...
  • ikarus 280 BPI
    #19026
    Annyit megnézel hogy akkor ez így jó ?:D


    (L.L.door_0) 0.9 > (S.L.PAX_Entry3_Open) (S.L.PAX_Exit3_Open)
    (L.L.door_1) 0.9 > (S.L.PAX_Exit2_Open) (S.L.PAX_Entry2_Open)
    (L.L.door_2) 0.9 > (L.L.door_3) 0.9 > && (S.L.PAX_Exit1_Open) (S.L.PAX_Exit1_Open)
    (L.L.door_5) 0.9 > (L.L.door_5) 0.9 > && (S.L.PAX_Exit0_Open) (S.L.PAX_Exit0_Open)
  • matec1996
    #19025
    Régen volt másik magyar jegy egy kék és magyar pénz is volt külön annak valaki nem tudja a modját ?
  • LMG123
    #19024
    Ja persze mindezt a global.cfg-ben. :)

    Az ajtót a door.osc-ben kell átírni itt:

    {macro:Door_Frame}
    (M.L.Door0_Calc)
    (M.L.Door1_Calc)
    (M.L.Door5_Calc)
    (M.L.DoorAftCalc)
    (M.L.Door2_Calc)
    (M.L.Door3_Calc)

    (L.L.door_0) 0.9 > (S.L.PAX_Entry3_Open) (S.L.PAX_Exit3_Open)
    (L.L.door_1) 0.9 > (S.L.PAX_Exit2_Open) (S.L.PAX_Entry2_Open)
    (L.L.door_2) 0.9 > (L.L.door_3) 0.9 > && (S.L.PAX_Entry1_Open) (S.L.PAX_Exit1_Open)
    (L.L.door_5) 0.9 > (L.L.door_5) 0.9 > && (S.L.PAX_Entry0_Open) (S.L.PAX_Exit0_Open)

    Az entry a felszállás, az exit a leszállás. Sok sikert! :)
  • LMG123
    #19023
    A pénzt a [moneysystem]-nél lehet megadni, például ahogy Kispesten is van:
    Money\huf\HUF.cfg

    A jegyeket ugyan így:
    [ticketpack]
    TicketPacks\Budapest_1\Budapest_1.otp
  • ikarus 280 BPI
    #19022
    És azt nemtudod véletlenül hol találom? (A módosítást hogy elől száljanak fel)

    © matec1996 az a baj hogy a cfg-t nem tudom énsem hogy kell átírni,de majd figyeld a fórumot ,biztosan visszaolvasnak mások is és max 1-2 napon belül meglesz a válasz ! : )
  • matec1996
    #19021
    akk hogy oldjam meg hogy menjen ??
  • LMG123
    #19020
    Amúgy nem a 3.nál akarnak, sőt, ott fel sem szállnak, ha kinyitod se, a 2. ajtóhoz is mennek, de ha megállsz, kinyitod az első ajtót, egyből mennek és felszállnak az első ajtónál.
  • ikarus 280 BPI
    #19019
    Szóval ott az előzőnél pl.: a maps/Grundorf-ban található "global.cfg" "fájlt kell megbütykölni"? hogy teszem azt a ringby pályán is működjön?
  • LMG123
    #19018
    Nincs technikai oka, csak néhány sort kell átírni a door.osc fájlban.
  • LMG123
    #19017
    Ezek csak texttúrát cserélnek, persze a .cfg-ben is megadhatod, ha épp más a textúra neve. De valóban csak azon a pályán működik, ahova berakja az ember.
  • ikarus 280 BPI
    #19016
    Itt egy kicsit "görgőzz" le és ott lesz,de ez régebbi és nem olyan jó mint az imént linkelt...
  • matec1996
    #19015
    és más magyar jegyet meg pénzt nem tudsz ?
  • ikarus 280 BPI
    #19014
    Csak simán bemásolgattad a helyére? Mert az adott pálya global.cfg-jében is kell valamit állítani ha jól tudom...de erre valaki más fog tudni válaszolni mert nekem ez nincs meg és nem tudom pontosan hogy kell belőni...
  • matec1996
    #19013
    igen csak ez nekem nem müködik pedig már beraktam
  • ikarus 280 BPI
    #19012
    OFF:Akkor nem szóltam :DD
  • ikarus 280 BPI
    #19011
    Ilyenre gondoltál ? : )
  • matec1996
    #19010
    Sziasztok tudnátok nekem linkelni egy jegy modot ami magyar és magyar pénz is jár hozzá?? megköszönném
  • matesz19
    #19009
    De a IK 260-asnál ki lett javítva hogy az első ajtónál akarjanak felszállni és ne a hátsónál. :D Ezzel a hátsó ajtóssal csak az a gáz ha venni akar valamelyik jegyet, akkor előre kell jönnie, én meg vagy észre veszem vagy nem, és akkor ott reklamál a háttérben... :D Ezért lenne jó a javítás. :P
  • Ikarusfan
    #19008
    Fél OFF:
    Egy kis tuningolás történt a váltóval kapcsolatban:


    Az ötletért köszönet Atty707-nek!
  • ikarus 280 BPI
    #19007
    Szerintem ez nem igazán kivitelezhető,mert az előző Ik "hibája" is ez volt,de nem orvosolták,gondolom valami technikai oka van,persze lehet hogy tévedek, de nekem ez kimondottan tetszik ,mert pont olyan mint a valóságban ,mindenki tobzódik hátra ,felénél nincs jegy,bérlet... Visszaadja a hazai hangulatot,úgyvannak vele ha már IK akkor ingyé van :D Én am nem szoktam felengedni őket :@ : )))
  • matesz19
    #19006
    Nagyon király lett ez a Pack. Köszönjük.
  • matesz19
    #19005
    Sziasztok, valaki megtudná csinálni hogy az Ikarus 263-asnál az utasok ne a 3. ajtónál akarjanak fel szállni, ha nem az elsőnél? :D Mert egy kicsit zavaró hogy mindig az ucsó ajtóhoz megy mindenki. Előre is köszi.
  • alexander1993
    #19004
    Milyen járatok lesznek a pályán?
  • nrgasdasd
    #19003
    ops, "a hónap végén" ez lemaradt :) bocsi a duplázásért.
  • nrgasdasd
    #19002
    Nos elkészült a Cinkotai garázs is + ezekhez a menetrend, persze arra csupasz a táj de ezzel már nem akarom húzni az időt, majd talán, talán a következő verzióban. :)

    Már csak rátok vár a flotta, amit ha nagyon már nem jön közbe semmi nagy javítani való élvezhettek ezen a pályán is.

    http://noob.hu/2012/05/18/garazs1.jpg
  • ekepista
    #19001
    sziatok jólet köszi
  • ikarus 280 BPI
    #19000
    Szerintem az automata váltos gombsorára gondolsz... innen töltheted :
  • ekepista
    #18999
    sziasztok a263 as ikarusnak látok ott amüszer falon 3 gombot az ajtó nyitó gombok felet azokat a3gombot hogy lehet odatenni abuszomba asegítséteket előre iis köszi
  • cSuwwi
    #18998
    Tudom hogy béta a busz, de ha már mindenki lelkesen moddol, esetleg ez is beleférne :D
  • cSuwwi
    #18997
    No akkor még pár hiba a 263-asra.
    Felraktam ezt az ultimate pakkot, ez alapján

    - a 3. ajtó gombja nem megy. nem a bindelés, hanem ha a műszerfalon kattintok. nem reagál a nyomásra, se a zöld, se a piros
    - nagyon-nagyon halvány az a visszajelzés, kicsit lehetne fényesebb
    - az utolsó ajtónyitó sor 2 gombja az összes nyit-zár, de az alsó 2 is ugyanaz. ez szándékos?
    - az összes ajtó nyit-zárnak nem úgy kéne mennie, hogy nyomásra nyitja azokat is amik zárva vannak? mert ha kinyitom az egyiket majd rányomok az összes nyitra, akkor bezárja a nyitottat, és nyitja a többit. Vagyis billenőkapcsoló elven megy. Átrakja a másik állapotba. Sztem jobb lenne, az összesnyitra nyitni, a zárra meg zárni. Mert ilyenkor keresgélnem kell melyik maradt nyitva, pedig az összeszárra nyomtam.
  • Brad33
    #18996
    Na még három utolsó kép az esti feltöltésig:


  • cSuwwi
    #18995
    megnézem, köszi
  • cSuwwi
    #18994
    well, ok, köszi.
    remélem lesz erre valami mod, jó lenne napközben is látni :D
  • Zoliikp
    #18993
    Az IBIS kijelzőjét nem, viszont a betű színét meg lehet változtatni.
    Ha a keretben lévő módon javítod a cfg-fájlban az adatokat, akkor "láthatóbbá" válik...


  • Brad33
    #18992
    Elkészült a berlini pályához a távolsági járat, már csak egy apróság van hátra, idő híján viszont csak este tudom feltölteni!
  • Brad33
    #18991
    A másodikra tudok neked válaszolni: mind a három gomb világít, de igen nehéz észrevenni. Próbáld ki egy éjszakai járaton.