63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • cSuwwi
    #18990
    Mondok pár apróságot, ha már közösségi moddolás van:
    - az ibis sztem olvashatatlan. szürke üvegen szürke betűk. legalábbis nálam. kicsit láthatóbb jobb lenne.
    - én továbbra se találom a leszállásjelzőt. melyik gomb világít ha valamelyik utas le akar szállni?
    - szintén ibis. én a gombokat nyomogatva szoktam beállitani. ha egy picit félrenyomok (nem pontosan a gombra) akkor nagy csattogással elrakja a dobozba. esetleg le lehetne venni ezt az elrakás témát. vagy egy bizonyos helyre kattintva tenné ez (mondjuk az oldallap, de ne a gombok között)

    gl :)
  • Zoliikp
    #18989
    Akár hiszitek, akár nem, én is hozzájárulok az automata 263-ashoz:

    akinek bántja a szemét, kezét, hogy az irányjelzőkar nem "ugrik vissza", annak itt egy módosított fájl-páros:
    http://data.hu/get/5126795/Lights_Script.zip

  • Geri556
    #18988
    Érdekes, mert nekem nem kell elővenni a táblát, hanem alapból a helyén van :O
  • Brad33
    #18987
    Köszi szépen, ez viszont nagyon könnyen meglehet, hogy itt elállítottam, ugyanis többször is kattintottam arra a fülre véletlenül. Kösz még egyszer!:)
  • nrgasdasd
    #18986
    Ha előtte nem csinálta, akkor sajnos nem tudom, még az lehet, hogy Editorban a "Priror." fülecske alatt lehet állítani, hogy melyik az un. fontos és kevésbé fontos Objekt. De ha itt sem állítottál vagy jelölted ki az épületet akkor sajnos én sem tudom. Még ezt nézd meg, ezen a fülön belül a kékkel átfestett objektek a "fontosak" narancs sárga a kevésbé majd a piros az egyáltalán nem fontos.
  • Brad33
    #18985
    Az a baj, hogy nem kisebb objektek, mint pl. padok vagy kukák...stb tűntek el, hanem épületek.
  • nrgasdasd
    #18984
    Lehet a grafikai beállítás miatt. Ha le van véve, pl.: részletesség ( nem tudom pontosan) akkor, hogy jobban fusson a játék a kisebb -kevésbé fontos objekteket nem jelenítni meg csak magasabb grafikán- pl.: a park padjai, stb. Remélem tudtam segíteni.
  • Brad33
    #18983
    Nem tudja valaki, hogy miért nem jelennek meg a játékban olyan objectek, amik eddig ott megjelentek? Az EDITOR-ban továbbra is ott vannak.
  • kem001
    #18982
    Igen, avval működött eddig is, csak idegesítő, hogy az ibis-re kattintva váltogatom a megállókat, de sokszor félrekattintok, és beteszi a tárolóba..
  • atty707
    #18981
    Még nem. (Nem ígérem, de megpróbálom átírni automatára valamikor) De működik a q bősz nyomogatására.
  • kem001
    #18980
    Köszi, gondolom az utastájékoztató nem gps alapú..
  • Brad33
    #18979
    Wow. Köszönöm!
  • BlueMaster
    #18978
    Bal kéznél az ablak alatt van egy fekete doboz, azt kinyitod abba vannak benne.
  • Brad33
    #18977
    Hogy kell elővenni az IBIS-t, a járattáblát és a kasszát?
  • BlueMaster
    #18976
    Köszi szépen nagyon jó lett!!!

    Várható ebből egy olyan változat, amelynek az ajtaját, és az IBIS-t tudja kezelni az AI? Jó lenne ha nem csak én mennék ilyen busszal... Nem lehet úgy módosítani az ajtót, hogy az AI is tudja használni, meg, hogy ne kelljen IBIS-t elővenni?
  • Zoliikp
    #18975
    Köszönöm a munkádat.

    Legalább meg van minden, egyben...
  • atty707
    #18974
    Összeraktam az eddig megjelent módosításokat az Ikarus 263-ba (még csak az automata váltósba), amit letölthettek itt:
  • Alias Pingvin
    #18973
    De megjelenik,ha rámész jobb egérrel és kép megnyitása új lapon! :D
  • ikarus 280 BPI
    #18972
    A kép nem jött be ismét,viszont látom páran keresik az indexre a megoldást! innen leszedhetitek ,az eredeti fájlt írjátok felül a "C:\Program Files\m-r-software\Omsi\Vehicles\Ikarus 263 GMP\Model" mappában... Visszakattani nem fog,valaki azt írta hogy azért nem mert a valóságban sem,viszont a kar rendesen fog működni ettől!
  • ikarus 280 BPI
    #18971


    Most Jó idő van úgyan,de ne feledjük a téli viszonyokat se! Csúszós ,hideg ,veszélyes! Ezzel a képpel kívánok jóéjszakát : )
  • bemki
    #18970
    Azért van ez a hiba, mert az manuálisból lett átszerkesztve az automatára. Hogy pontosan milyen értékeket kell megadni, azt nem tudom. :(
  • krizu
    #18969
    Én sem azt figyelem állandóan de ha rá pillantok zavar. Esetleg nem tudsz valami megoldást a javítására ? :D
  • bemki
    #18968
    Sajnos nem. Kb. 1500-on jár folyamatosan. De nekem annyira nem gond, mert vezetés közben az utat figyelem. :DDD

    gylacus: az indexes állítgatást láttam, de ott nem volt leírva, hogy hogyan lehet automatára állítani, csak az index kar felcserélésére volt megoldás.
  • krizu
    #18967
    Neked jól működik az automatában a fordulatszámmérő??
  • gylacus
    #18966
    bemki:
    1. kérdés:nézz vissza a fórumba, tegnap kb. ilyenkor valaki írt, hogy lehet az indexet módosítani.
    2. kérdés: rémlik, de nem tudom
    3. kérdés: imádom a gyorsulását, isteni!
  • bemki
    #18965
    Hogyan lehet megoldani, hogy az index magától kikapcsoljon?
    A tükröket melyik fájlban lehet módosítani?
    Egyébként szerintetek nem gyorsul egy kicsit gyorsan az automata ikarus?
  • Brad33
    #18964
    Köszi a segítséget, viszont azt hiszem, találtam egy viszonylag egyszerűbb megoldást. Az Editorban a Splines fülön belül a 10. úttípus az AI járművek útvonalát jelölő track (nem tudom mi a neve, az a barna vacak az), és azt összekötöttem a két út végeivel. Így elvileg működnie kell, bár most nem azon dolgozom!
    Még egyszer köszi!
  • Zoliikp
    #18963
    Csak tanács, nem próbáltam ki:
    az OmsiObjEditP.exe-vel nyisd meg a megálló objektumát, majd a jobb oldali panel segítségével hívd be ezt a splines-t.
    Az azonosítókat léptetve egyszer csak villogni kezd a problémás path, ekkor megmutatja a koordinátáját a listában... Ezeken piciket módosítva kell kitapasztalni, hogy mikor csatlakozik rendesen...
    Próbáld menteni másként, hiszen máshol újra el kell játszani ezt a manővert...
  • bemki
    #18962
    Igen az ajtócsengő volt benne, meg kamera nézeteket változtattak, amikkel nem is voltak gondok. Én is egy kicsit próbáltam módosítgatni rajta több-kevesebb sikerrel és valószínűleg elkövettem kis malőrt. :D
  • kem001
    #18961
    Milyen script-re gondolsz? Egyedül ajtócsengőhöz volt tudtommal
  • Erlau Trans #18960
    Ezt én csakis pepecseléssel tudtam megoldani... állítgattam a szöget, a hosszt, azt egyszer csak passzolt.... rohadt macera.
  • bemki
    #18959
    Nem tudom, de szerencsére már nem is érdekes. Meguntam a szórakozást vele, így újra telepítettem. Ez negyed óra alatt megvolt, holott egész nap ezzel szórakoztam. :/
    Valószínűleg ez a sok script módosítgatás kavart be, amik megjelentek a buszhoz.
    Köszi a segítséget mindkettőtöknek.
  • Erlau Trans #18958
    Tudom, miket fognak nyilatkozni, tapasztaltam saját bőrömön :) De ennyire azért mégsem katasztrofális a helyzet...
    :
  • kem001
    #18957
    Benne van egyáltalán a Kispest pálya hangosbemondója? Másik pályán nem próbáltad, hogy működik e? Nálam gond nélkül üzemel Berlin pályán... Azt az egyet sajnálom, hogy nem GPS alapú
  • Brad33
    #18956
    Az én gépemen nem gáz, ami az FPS-t illeti, szóval remélem, senkinek nem lesz vele gondja. Úgy tűnik, már csak ezt a kis hibát kéne kiküszöbölni, és már csak egy kis rutinfeladat van hátra:)
  • matesz19
    #18955
    Nagyon tetszik a pályád már így eleve hogy nincs teli dobálva fákkal, meg felesleges objektumokkal. :D Én már várom és remélem nem fogja zabálni a FPS-t. :D
  • Brad33
    #18954
    Valakinek van arra valami ötlete, hogy ezt a hibát hogyan lehet kiküszöbölni?
  • bemki
    #18953
    A fényt nem tudnád erősebbre állítani?
  • fuszhi
    #18952
    bocs ha félre értelmeztem amit le írtál
    Rayden úrnak.
    Viszont ez a szituáció ismerős, fent áll a valódi buszvezetőknél is. Kérdezd meg bátran őket és meglátod mit fognak nyilatkozni a kijelzőkkel kapcsolatban. Üdv a legjobbakat kedves Erlau
  • Norbi779
    #18951
    Valaki tud karosa C934E -ről jó minőségű blueprints -t?