2516
27zhhj6.jpg
  • Renata100
    #2516
  • desigo
    #2515
  • IXEMGabeo
    #2514
    meglestem a Breaking Bad, El Camino c. filmjet, amiben Jesse menekuleset veheti mindenki szemugyre...

    igazabol nem volt tobb a sztoriban, de a feszultseg erezheto volt:)

    visszaemlekezeseknel igazabol paran szerepet kaptak pl Todd, Ermentraut es Walt is, de meg Jesse baratnoje is, aki a 2. evadban megfulladt a hanyasaban...

    Azt mondom, hogy a film ertekelhetetlen lenne, ha nem lett volna a sorozat, de igy legalabb pont a kerult az ugyek vegere mi is tortent az 5. evad legvegen
  • ToCsEk
    #2513
    Robert Forster, Oscar-Nommed Star of ‘Jackie Brown,’ Dies at 78
  • Jim Morrison
    #2512
    Szerintem is fasza lett, örülök, hogy elkészült ez a film!
  • lwb
    #2511
    Kurva jó lett a film, érdemes megnézni mindenkinek, akinek tetszett a sorozat.
  • desigo
    #2510
    Mikor érkezik?
  • tigeroo
    #2509
    max payne szintű bosszúállás ?
  • LoSA
    #2508
    Mi lesz ebből?! :)
  • Jim Morrison
    #2507
  • tigeroo
    #2506
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Jim Morrison
    #2505
    Breaking Bad - The movie
  • Hangman576
    #2504
  • Jim Morrison
    #2503
    spoiler!!!444
  • skinnyman
    #2502
    Hogyne, mar meg is van a sztori hozza, Walter Jr ujraepiti az apja drogbirodalmat.
  • tigeroo
    #2501
    lesz 6. évad?
  • Arhenius
    #2500
  • rabbiddgog
    #2499
  • Szolnokboy1
    #2498
    nem tudom és nincs kedvem utánanézni. ez csak egy tipp volt, lehet, h tévedek.
  • Quantumleap
    #2497
    Mert az első évad magyar tévén még a második amerikai premierje előtt lement?
  • Szolnokboy1
    #2496
    Régebben olvastam, hogy Giligan még az első évad alatt is fekete komédiának szánta a sorozatot (ezért van benne annyi komikus múltú színész), aztán meggondolta magát és komolyabbra vették a figurát. Amikor a magyar forgalmazó címet ad egy ismeretlen műfajú és történetű sorozatnak/filmnek, és a cím nem egyértelműen fordítható (mint itt), akkor először konzultál a készítőkkel, hogy mire lehet számítani. Szerintem ez az oka, hogy végül az lett a magyar címe, ami.
  • skinnyman
    #2495
    Sztem felreforditas, valami olyasmit kepzelek el, hogy azt gondolhattak, hogy a breaking valami jelzo itt, es igy szerintuk valami olyasmi lenne a cim, hogy "nagyon rossz" amibol lehetett vegul az ennel is rosszabb cim. Viszont az elso reszekbol egyertelmuen ra kellett volna jonniuk, hogy ez hibas, amikor konkretan igekent hasznaltak a break bad kifejezest benne. Ezt pedig siman betudnam az altalanos inkompetenciajuknak, ami altalanosan jellemezni szokta az ilyen szerencsetlen magyar forditasokat.
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2015.06.01. 23:11:57
  • Prof William
    #2494
    Az AMC-n néztem és ott tulajdonképpen a RTL (vagy TV2) verziót adják.

    Azért Speed-nek fordítani Meth-et az eléggé "based on". A Kék Meth meg majd mi lesz? Kék Speed?
  • ldavid
    #2493
    BB-ben többféleképpen is fordították amikor a reklámok mentek, vagy szóbakerült, de maga a sorozat az AMC-n megy és ott eredeti címek vannak.
  • Quantumleap
    #2492
    BTW, nem láttam még egyikből egy részt se szinkronosan. A "Better Call Saul"-t hogy mondják pontosan?
  • Quantumleap
    #2491
    De komolyan, a "Totál szívás" mégis honnan a fenéből jött? Az égvilágon semmit nem fejez ki a sztoriból. Vagy hogy Walter megszívta, mert rákos? Akkor evvel az erővel a Better Call Saul meg lehetne Bohóc humor, mert hogy Saul gyakran humorizál. Ha mindenáron fordítani akartak, talán a "Bűnre törve" vagy "Bűnre lépve" logikusabb cím lett volna. De inkább hagyták volna az eredetit.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2015.06.01. 18:36:40
  • ldavid
    #2490
    nem félrefordítás ez, mert ritkán fordítják le az eredetit, max felhasználják - mondjuk ettől még kibaszott szar

    btw úgy rémik a "yo" is "hé" lett magyarul

    Prof William #2489
    az AMC-n már eredeti címmel megy (vagy fog menni)
    és igen, az első pont azért volt vágva mert eredetleg hosszabb mint a többi rész (+így még egy melltartó is belefért :D)
    Utoljára szerkesztette: ldavid, 2015.06.01. 18:21:55
  • Prof William
    #2489
    Ezzel magyar címmel én sem tudom mit akarnak. Eleve nehéz lenne úgy fordítani, hogy értelmes magyar cím jöjjön ki belőle. Hagyták volna csak simán Breaking Bad-nak.

    De az első részből meg konkrétan KI VOLTAK vágva jelenetek. És nem a durvulás (nem is lett volna benne) hanem totál hétköznapi dolgok.

    Kapásból...

    1. Walter autót mos és összefut azzal a diákkal akit helyre próbált tenni az órán.

    2. Walter beszélget a dokival, hogy biztos csak még a megfázás azért köhög, de dokinak valami nem stimmel és ezért elküldi vizsgálatra.

    Hogy ezek miért maradtak ki azt nem bírom felfogni... Nem fért volna bele a sugárzási időbe?
  • skinnyman
    #2488
    Pff, azt vicces lesz az egesz sorozatban ugy hivni, epic fail.
    En mar a sorozat magyar cimen sem jutottam sose tovabb, a "Totál Szívás" sztem minden idok egyik legelcseszettebb felreforditasa, pedig nem keveset lattam mar...
    Nem veletlenul nem nezek semmit magyarul joideje (max azt, amit eleve abban csinaltak).
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2015.06.01. 13:13:16
  • Prof William
    #2487
    Nézem hogy a magyar verzióban (Eddig 4 részt láttam magyarul) a Meth-et következetesen Speed-nek mondják... Féltek, hogy a nézők nem fogják tudni, hogy mi az Meth és ezért inkább közérthetőbb drognevet találtak ki?
  • Quantumleap
    #2486
    https://www.youtube.com/watch?v=-6v-ApehVbc
  • Garga Pitic #2485
    Vége, de ne aggódj!
    A sorozat karakterei annyira jól sikerültek, hogy számos spinoff sorozat várható.
    Hamarosan jön a "Wings to fly", főszerepben Wendy!!!
  • Calver
    #2484
  • GregSB
    #2483
    Mi ez a banner? :)
  • Jim Morrison
    #2482
    egy kettő volt már előző postban is
    robinedds/look-on-my-works-ye-mighty-and-despair
  • Jim Morrison
    #2481
    post/71070/breaking-bad-easter-eggs-that-you-missed-the-first-time
  • ldavid
    #2480
    hétfőn Aaron Paul és Krysten Ritter egymás után voltak vendégek Jimmy Kimmelnél

    "Our next guest tonight choked on her own vomit next to our first guest tonight. That is a talk show rarity." :D
  • NiGhTM4R3
    #2479
    Köszönöm a választ!

    Nagyon érdekes infó.
  • skinnyman
    #2478
    Peldaul itt van elmagyarazva.
    TLDR: a meth hatasai kozott van tobbek kozott az eberseg, koncentracio, paranoia. Jesse ezt jol tudta, erre jatszott ra. Direkt nem is mondott semmi konkretat, hogy mi utan asik, azt rabizta a faszi paranoiajara. :)
  • NiGhTM4R3
    #2477
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem, a 4. évadban volt egy rész mikor Jessy (ál)vásárlóként drogot akart venni egy házban de elzavarták. Aztán mondta, hogy ő ért a drogosok "nyelvén" ezért elkezdett ásni egy gödröt, majd az egyik drogos örömmel átvette mikor "elfáradt".

    Ezt megmagyarázná valaki? a gödörásás hogy függ össze a drogosokkal?