2516
27zhhj6.jpg
  • Rockynhooo
    #2314
    Nekem egy haverom akinek ajánlottam, azt mondja, hogy az 5. évadtól élvezte :D Nem igazán tudom megérteni.
  • GregSB
    #2313
    Őőő. Szóval pont akkor hagyod abba a sorozatot, amikortól kezd jó lenni :D

    Najó látom még nézted.

    Én egyébként nem tudtam azonosulni Walt-al az elején. Szerencsétlen kémiatanár akinek nem jött be az élet. Halálra untam magam az első évad alatt, kicsit a második alatt is. Végig azt vártam mikor lesz már olyan mint a 3. évadtól kb.
  • Fidolorous
    #2312
    No azért a Star Wars univerzumban se van feltétlenül jó és rossz, sőt :D
    There is no emotion, there is peace.
    There is no ignorance, there is knowledge.
    There is no passion, there is serenity.
    There is no chaos, there is harmony.
    There is no death, there is the Force.


    persze hogy folytattam és ledaráltam 3 részt egymás után.. a rendezés, képi világ zseniális.

    off:

    azért hoztam fel a vv-t mert tényleg kíváncsi lennék hogy mi tényező váltja ki ezt a rettenet nagy érdeklődést ilyen műsorok iránt ? mivel látjuk hogy olcsó, szinte nulla költségvetésből felépített dolog ez, tudni szeretném hogy ezeket a bábokat valahogy mi, földi halandók befolyásunkra tudnánk e bírni ? egyszerűen nem szeretném hogy ilyenek legyenek az emberek, és ilyen sokan..
  • ProGabe #2311
    Csak nézzed tovább! Sok karakterrel kapcsolatban fog össze-vissza változni a véleményed, ezért is zseniális a sorozat.

    Nem is értem egyébként, hogy egy ilyen után hogy lehet abbahagyni valamit. Ugyanez volt a Game of Thrones 2x09 és 3x09-nél is, mindenki picsogott, közben meg olyat láthatott, amit mozgóképen előtte nem nagyon, mert nem merik meglépni az ilyet, nem elég tökösek a készítők.

    Egy kis további felesleges agymenés:
    Ráadásul pont ezek után felhozni egy kritikán aluli szart (vv6, de írhatta volna a barátok köztöt is), ami a többivel együtt a rózsaszín ködért felelős, ami a médiából áramlik, miszerint minden k*rva "hepi". Hát kérem vannak mocsadék emberek, akik mocsadék dolgokat tesznek és bizony ezekből van egyre több a világban. "Júúj, X megölte/hagyta meghalni Y-t, mert biztos gonosz." Nem, nem gonosz! Walter sem gonosz, hanem vannak céljai, amit ilyen áron él el, emiatt teszi az említett mocsadék, rohadék dolgait, de ez nem a Star Wars, itt nincsen egyértelműen jó és rossz.
  • precision
    #2310
    igen, félreérthetően fogalmaztam...
    a leges legelején persze, hogy azonosul vele az ember, egy kémia tanár, aki rákos lesz, normális családi életet él...stb.,
    én arra gondoltam, hogy az első évadban azért nem kell túl sok idő míg rájöjjön az ember, hogy Walter bizony nem egy jófiú... most mindegy, hogy a saját gyógyulása a cél de akkor is drogot állít elő és egyéb "finomságokat" követnek el Jesse -vel, még gyilkosságot is... egy kicsit Dexterhez tudnám hasonlítani, aki oké, hogy rossz embereket öl, de azért még is csak egy sorozatgyilkos... valamiért még is szorítunk neki, hogy ne kapják el, és ő a sorozat főszereplője is
  • skinnyman
    #2309
    Elso percben Walter egy jo szandeku, rendesen dolgozo tanar, megis miert ne lehetne azonosulni vele? Szerintem nagyon jol megcsinaltak, ahogy a korulmenyek alakulnak korulette, ahogy egyre gonoszabb donteseket hoz, es a vegere tenyleg egy kifejezetten rossz emberre valik, aki mar csak a megvaltast keresi. Jane halalat egyebkent azonnal megbanja utana, de akkor mar persze keso volt. (ami szinten olaj volt a tuzre a "rossza valasban", az utan mar plane csak azert is rossz donteseket hozott.)
    Ez szerintem az egyik fo lenyege az egesznek, hogy az elejen teljesen lehet azonosulni vele, aztan ahogy egyre gonoszabba valik, moralisan ugy hidegul el tole szep lassan a nezo, mikozben meg lehet erteni a helyzetet a korulmenyek miatt, ahogy szep fokozatosan eljutott oda.
    Es ez nem jelenti azt, hogy ne lett volna rossz ember a vegen, csak hogy meg lehet erteni.
  • precision
    #2308
    az on részéhez pedig annyit, hogy az első perctől kezdve nem igazán lehet azonosulni Walterrel, hisz mégiscsak drogot árul, mégiscsak kinyirják azt a fazont és feloldják abban a trutyiban... stb. és lehetne sorolni... :)
    a készítők játszanak ezzel, tudatosan... nagyon pengeélen táncolnak Walter megitélésével kapcsolatban... és szokatlan hogy egy negatív figura a "főhős"... de Walter nem is az, csak főszereplő :) élet szagú dráma :) a csajt pedig azért hagyta meghalni mert másképp Jesse teljesen padlóra került volna a drogtól... és Jesse kb. a legfontosabb (vagy lesz) számára

    szerintem semmiképp se cancelezd, csak ne pozitív karakterként fogd fel Waltert... hanem úgy hogy a legnagyobb bűnözők is így kezdték... átlagemberként, és érdekes nézni a változásokat a jellemében, mert életszerű és emberi
  • precision
    #2307
    igénytelenség... így jellemezném
    a VV semmi másról nem szól mint a kemény gyerekek és ordas kurvák forgatókönyv alapján szerepet játszanak és a nép ezt valóságshow néven szépen meg is kajálja

    a magyar tv műsorok szégyene, hányinger műsor... de sajnos erre van igény úgy néz ki... utcán hallom hogy VV X és VV Y mekkoraggyökér és VV Z pedig mennyire jó arc :) no comment
  • ForzaInter
    #2306
    a 6x02-ben meg walter szerepel és azt az epizódot ráadásul vince gilligan írta:) de az utolsó évadban még pinkman is szerepelni fog az egyik részben.
  • [HUN]FaTaL
    #2305
    A VV6-nál biztosan, mert azt külföldön nem adják.

    Ellenben nem vagyok benne biztos, hogy az amerikai big brother kevésbé volt nézett, mint a BB. Már csak azért sem, mert a BB kábeles adón ment, a másik meg országoson, így nem is igazán lehet összehasonlítani.
  • mikromanus
    #2304
    A napokban daráltam egy kis X-aktákat. A negyedik évadban ki figyel a kamerába? Csak nem? A kis fiatal Tuco (alias Chupacabra).
  • mikromanus
    #2303
    Hogy jellemeznénk?
    - nem ugyanaz a célcsoport
    - korlátozott az elérhetőség
    - nem szinkronos (ha van is, akkor is Isten óvjon tőle egy ilyen címfordítás után)

    Amerikában nyugodt lehetsz, hogy a Breaking Bad sorozat topic messze magasabb hozzászólásszámmal rendelkezik, mint a VV6. Gyanítom nem is kell ilyen messzire menni. Csehországban is hasonló lehet az arány, vagy Ausztriában, vagy bárhol a "szomszédban".
  • The Protector
    #2302
  • Fidolorous
    #2301
    öö nem, eddig lehetett azonosulni a karakterrel, innentől egy pitiáner köcsög kinek sorsára nem vagyok kíváncsi..pedig megnéztem 9 részt 1 nap alatt annyira tetszett...

    off:

    ti hogy jellemeznétek a jelenséget hogy egy Való világ 6 topikban jópár ezerrel több hozzászólás van mint itt ?
  • LoSA
    #2300
    Pont az volt jó, hogy hagyta... :)
  • Fidolorous
    #2299
    második évad spoiler


    Kész, hagyta megfulladni a csajt, innentől cancel..
  • Neoncsoves
    #2298
    jólvan, ez az utolsó én meghalok ezektől :D

  • precision
    #2297
    :D
  • Neoncsoves
    #2296
    nem bírom :D

  • Jim Morrison
    #2295
    :D
  • Calver
    #2294
  • Jim Morrison
    #2293
  • Rockynhooo
    #2292
    Better Call Saul premieres on AMC this November!
  • KaBuTo666
    #2291
    köcönöm :]
  • Jim Morrison
    #2290


    10mp-be telt. :c
  • KaBuTo666
    #2289
    videót kéretünk plsthx!
  • ProGabe #2288
  • skinnyman
    #2287
    Nem emlekszem volt-e mar:
  • Borg
    #2286
  • LoSA
    #2285
    Harmadik évad vége viszont nagyon EPIC volt!!
  • LoSA
    #2284
    De mi az, ami ennyire tetszik nektek, benne? :)
  • ForzaInter
    #2283
    kurva jó rész volt, talán az egyik legemlékezetesebb:D
  • precision
    #2282
    szerintem is nagyon jó rész volt
  • ProGabe #2281
    Egyik legjobb rész! De megértem azokat, akik utálják.
    Amúgy Rian Johnson rendezte, aki a Loopert meg még 2 részt. Bevallottan filler epizód egyébként, költségcsökkentés végett. Szerintem kihozták belőle a maximumot, más volt, mint a többi, kellett egy ilyen is.
  • LoSA
    #2280
    3*10 Fly
    Nah, ez valami szörnyű rész volt.... Tekernem kellett.
  • Systore #2279
    benne lesz az új star wars filmben
  • Borg
    #2278
  • Jim Morrison
    #2277
  • haxoror
    #2276

    Lydia oh Lydia, Walt put ricin in your Stevia...
    
  • hyperionmester
    #2275
    jobb mint az ecstasy of gold video