296
dollhouse-4fc21c2c11dc3.png
  • tnm #56
    nah, hát mostmár tuti maradok tovább. több érdekes csavar is volt a 3. részben, és bár sokad rangú, de az eye-candy-k is nagyon rendben voltak.
  • Bulykin
    #55
    Dollhouse DVD
  • Bulykin
    #54
    igaz
  • tnm #53
    [ilyesmit azért illik idézőjelbe tenni, és feltüntetni, hogy honnan vetted, ha már egy az egybe kopipésztelted a mondatot a junkie-ról]
  • Bulykin
    #52
    Egy kis Dollhouse-os színfalak mögötti betekintés - nem semmi pénzt öltek a jókora díszletbe. E tekintetben nem érheti szó a ház elejét.
  • Bulykin
    #51
    hát nem volt köze az első részhez ez igaz, de én nem éreztem úgy mintha a közepébe csöppentem volna vminek:D
  • smaszi
    #50
    Jaja, a második elég jó lett, komolyan izgultam néhány jelenetnél...
    Csak egy a gond: ez nem a második rész volt...legalább is készítési sorrend szempontjából...:(
    Én aláírom, tényleg nem sok köze volt az "első" részhez, de azért talán mégis érezhető volt számomra, hogy olyan, mintha valami közepébe csöppentem volna. És így kissé zavaros...szvsz...
  • Bulykin
    #49
    2.részben voltak elég durva dolgok:)
    a sorozat maga nagyon tetszik, +fav:D
  • [NST]Cifu
    #48
    Itt nincs igazi, különálló pilot, alant éppen arról ír ProGabe, hogy a részeket nem is gyártási sorrendben adják le. Ha a TSCC vagy az új Knight Rider bejött, akkor szerintem bőven megéri a második résznek adni egy esélyt.
  • The Garrett
    #47
    a vadász faszi nem a TSSC (terminator) ból a johnhenry robot?
  • Calver
    #46
    akinek hasonló "lerágom a lábam annyira rossz" érzése volt a pilot alatt, azok közül van akinek a második rész bejött? perpill még nem döntöttem el most végülis megnézzem-e, bár idén már volt egy hasonló pocsék pilottal ellátott pozitív csalódás (Eleventh Hour), azért még kérnék egy véleményt h érdemes-e megnézni második részt
  • ProGabe #45
    megnéztem én is a 02-t. tényleg jó volt. lehetne egy kicsit pörgősebb is a dolog (szerintem óriási hiba volt a FOX-nál a ~50 perces dolog meglépése, sok készítő nem tud vele mit kezdeni érdemben), meg jobb mellékszereplőket is találhatnának. a "vadász" elég gyatra volt

    érdekel mit hoz a sztori, meg ugye a lehetőségek száma kvázi korlátlan, szeretettel várom a következő részt :)
  • ProGabe #44
    aki nem tudná, egy kis érdekesség:

    A miheztartás végett: a pénteki Dollhouse - 1×02 nem az eredeti pilot volt, hanem a #104 produkciós számmal bíró rész, s úgy tűnik az eredeti Dollhouse-pilotot nem is fogja leadni a FOX, hiszen ezután az #105-ös lesz az 1×03, majd az #103 és a #107 fog következni. A sorrendből elvileg nem lesz gond, mert nincs túl nagy kapcsolat a részek között.

    @sorozatjunkie.com
  • Kicsikiraly
    #43
    már látom h kinn is van, akkor nem fejezem be :D
  • tnm #42
    nézettség, hát sajnos még egy kicsit gyengült, ami még normális is lenne, de sajnos nem nagyon van honnan.
    egyébként annyit nem esett, mint amilyen negatív volt az átlagos megítélése az első résznek, szal én ebből azt olvasnám ki, hogy a Joss keménymag kitartott a 2. részig, aminek hatására talán egy kis emelkedő is becsusszanhat (reménykedem nagyon), ha elterjed a jó híre a 2. résznek. talán most kéne egy nagyobb Fox kampány megint. a másik nagy kérdés, hogy mennyibe kerül a sorozat. én ilyesmihez nem értek, de van egy látványos -már kész- állandó díszletük, a többi helyszínt gondolom nem építik, hanem bérbeveszik, szal ez gondolom nem annyira drága és a színészi gárda sem felsőkategóriás (ismertségben, stb.), így ők se hiszem, hogy akkora terhet rónának a csatornára/studióra. mellesleg jó volt egy Firefly-os arcot viszontlátni :)
  • tnm #41
    majd hp-ról lekapjuk xD
  • [NST]Cifu
    #40
    Egyetértek, a második rész ütött, mozgalmasabb és dinamikusabb volt, ráadásul kicsivel többet láttatott a háttérből/előtörténet is. Pozitív csalódás volt a számomra, remélem tudja tartani a színvonalat. :)
  • Cat 02 #39
    http://deinofeatdarkspell.wordpress.com/
  • Kicsikiraly
    #38
    eddig még nem fordítottam soha, de most szerintem elkezdem :D

    1x01-et nem én csináltam, de most elkezdem 1x02-t lehet még ma kész lesz.
  • tnm #37
    igen, határozottan jobb volt, főleg a flashback-es részek. végre volt értelme a 720p verziónak is, főleg az 5.1 miatt.
    nekem amúgy nagyon bejön a doki csaj -jobban, mint a főszereplő: kövezzetek meg, de nekem nem tetszik E.D.-, remélem egyszer látjuk majd vágások nélkül is.
    2. rész nézettségére leszek nagyon kíváncsi...
  • The Garrett
    #36
    A második rész valahogy jobban ütött mint az első. azthiszem nézni fogom. :)
  • [NST]Cifu
    #35
    Viszont megoszlanak a vélemények arról, hogy ez jó vagy rossz érték. A péntek este nézettsége tekintetében alulmaradt durván a csatorna, a várakozásokhoz képest is, hiszen a 6-7 milliós nézettséget célozták meg (mondjuk az erősen optimista megközelítés volt). Igaz a 18-34 évesek között másodikak, a 18-34 éves férfiak körében pedig elsők lettek, ezért azért panaszra nincs ok, de kérdés, hogy ezen a héten hányan ülnek le megnézni...
  • Monoton
    #34
    Várjuk, várjuk :)

    Amúgy 4,7 milliós nézettséggel nyitott a sorozat.
  • ProGabe #33
    köv rész promo


    jó lesz ez!
  • Monoton
    #32
    Laza első rész volt de nekem nagyon tetszett.
  • ProGabe #31
    megnéztem én is, és a te hsz-ed után nem tudok semmi újat mondani :)
    én kb. csak az utolsó bekezdést írtam volna le, kösz hogy megtetted helyettem :D
    na jó, még annyit, hogy pár részt mindenképpen megnézek, már csak azért is, mert nekem nem voltak akkora elvárásaim, lévén nem látta ma Firefly-t (tudom: sic! :)
  • tnm #30
    Köv. rész:
    Title: The Target (A Célpont)
    Episode #: 01x02
    Production Number: DH-102
    Original Airdate: Friday February 20th, 2009

    Hivatalos leírás
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Echo is imprinted to be the female counterpart to an avid outdoorsman and quickly learns how the hunter becomes the hunted during her wilderness adventure. Agent Ballard receives a clue to Echo's real identity, encouraging him to continue his investigation, while flashbacks reveal the tragic events at the Dollhouse that led to Boyd's arrival and Dr. Saunders' scars.

    Echo-ba egy kapzsi vadász /orvvadász?/ ember női másolatát égetik bele, de hamar meg kell tanulnia, miként lesz a vadászból préda a vadonbeli kalandja során. Ballard ügynök kap egy tippet Echo valódi kilétével kapcsolatban, aminek hatására tovább folytatja a nyomozását; eközben flashback-ek felfedik azokat a tragikus eseményeket, amelyek Boyd érkezéséhez és Dr. Saunders sebeihez vezettek.
  • [NST]Cifu
    #29
    Nem volt pilotja, ezzel a résszel indul a sorozat.
  • [NST]Cifu
    #28
    Figyelem, kisebb mértékű spoiler következik.



    Az alapmotívum az első hsz.-ben megtalálható. Adva van egy szervezet, amely bábukat biztosít a klienseinek. A bábuk azok lesznek, amikre a kliensnek szüksége van. Egy tökéletes szerető, egy magas nívójú partyra kísérő, vagy egy emberrablás esetén egy hidegvérű és sziklaszilárd tárgyaló. A bábuk a személyiségüket egyfajta beégetésen kapják meg, majd minden küldetés után a személyiségüket törlik, csak egy gyerek szellemi színvonalán vegzálnak a Dollhouse-ban, ami a szervezet bázisa.

    Az első részben megismerjük a főbb szereplőket, a Dollhouse jéghideg vezetőasszonyát, Adelle DeWitt-et (Olivia Williams), az egyik bábut, Echo-t (Eliza Duskhu), akiről kvázi az egész sorozat szól, az ő felvigyázóját, egy ex-rendőrt, Boyd Langtont (Harry Lennix), illetve a Dollhouse ügyeletes zsenijét, aki a személyiség beégetést végzi, Topher Brinket (Fran Kranz). A történet alapvetően Echo két megbízatásáról szól, az elsőben egyfajta szeretője lesz egy nagymenő srácnak, a másodikban pedig egy emberrablás esetén lesz a tárgyaló az emberrablókkal. A küldetések között Echo kíváncsiságtól hajtva besétál akkor, amikor egy másik bábúnak, Sierrának végzik a személyiségcseréjét, és kényes kérdések merülnek fel (a bábuk úgy tudják, hogy a személyiségtörlés és égetés valójában egyfajta alvás, feltehetően a küldetésből esetlegesen megmaradó emlékfoszlányok így pedig álomnak tekinthetőek részükről). Ezen kívül még láthatjuk Paul Ballard-ot, egy FBI ügynököt, aki a Dollhouse után szaglászik, de 14 hónap után sincs semmi valódi bizonyíték a kezében, ugyanakkor biztos benne, hogy létezik, és arról is tudomása van, hogy mi célt szolgál (a roppant gazdag emberek igényeinek kiszolgálása), de a főnökei a tökeit szorongatják, mivel befolyásos embereket zaklat a nélkül, hogy bármi bizonyítéka is lenne. Eddig a sztori.

    Ami azt illeti, Cat02-höz hasonlóan én is a Firefly után kaptam fel a fejem a sorozatra, hiszen el kell ismerni, hogy a Firefly egy ritka jól és részletesen felépített sorozat, ami minden elemében igényesen volt kidolgozva. Kezdve az alaphangulatot mélységesen megadó főcímzenével. A már elsőre élő és vibráló karakterekkel, amelyek szerethetőek, kiismerhetőek és nem utolsó sorban nagyszerű színészi játékkal lettek életre keltve. A pompás díszletek és kellékek pedig már csak a hab a tortán. Ezek mellé pedig még szórakoztató történeteket is összehoztak, méghozzá kellemesen felépítve, és megfűszerezve, például a kínai káromkodások sokat dobnak a szövegen, vagy az, hogy hosszú idő óta az első Sci-Fi sorozat volt, amelynél nem siklottak el olyan alapvető dolog felett, hogy a világűrben nem terjed a hang...

    Namost ehhez képest a Dollhouse valóban egy kissé csalódás. Hogy a főcím nem túl ütős (errefelé megtekinthető), azt még valahogy túl lehet élni, de már egyből keserű szájízt hagy. Utána jönnek a karakterek, amelyek többsége erősen sablonos és egyáltalán nem megkapó. A fő gond számomra Eliza Dushku, valahogy nem igazán sikerül elhitetnie velem, hogy az adott személyiséggel bíró Echo olyan átütően tökéletes lenne. Az emberrablás-tárgyaló személyében kap egy kiskosztümöt, hátra feltűzött hajat és egy szögletes szemüveget, meg egy erőltetettnek ható fapofát, hogy acélosnak tűnjön - de nem érzem annak. Talán még akkor a legmeggyőzőbb, amikor a Dollhouseban sétálgat látszólag céltalanul. Azért ez a fő probléma, mert az epizód szinte csak Echora épít. A többi karakter kissé jellegtelen, talán egyedül Olivia Williamst tudnám kiemelni, aki valóban kemény és hideg, számító vezetőnek hat. Harry Lennix hozza a kiégett, moralizáló rendőr karakterét, de nem erőlteti meg magát benne. Tahmoh Penikett számomra a legnagyobb csalódás, nem mondom hogy a BSG-ben meghatározó karaktert játszott, de voltak fellángolásai (pl. mikor Chief Tyrol-al együtt rontottak be megmenteni Athena-t). Itt egy teljesen szürke karakter. A díszletek közül egyedül a Dollhouse érdemel említést, mert a többi a hétköznapi Los Angeles (vagy valamelyik másik amerikai nagyváros?). A Dollhouse és a személyiség törlés/égetés megjelenítésére mondjuk panasz nem lehet, rendesen meg vannak csinálva. De ez még sajnos kevés az üdvösséghez...

    A hiba talán abban van, hogy egyetlen rész után akarnám megítélni a sorozatot, és ez nem is kétséges, hiszen nagyon magas elvárásaim voltak vele szemben. A fenti "lehúzás" ellenére azért a sorozat összeszedettnek hat, és MrSpock félelmei ellenére nem a 'pipihússal' akarja eladni magát (az egyetlen "szexjelenet" is mindössze egy töredék másodpercig tartó emlék felvillanása). Nem rosszabb, mint a ma futó konkurens akció-TV sorozatok többsége (Knight Rider, TSSCC), de nem is lép túl azokon, semmi kiemelkedő dolgot nem találtam benne. Azért nem írom le egyetlen rész után, még reménykedek, hogy csak most fog felpörögni.
  • tnm #27
    nem, ez volt most a pilot. sztem amúgy ez is érződik, talán jobb lett volna, ha két rész, vagy duplarész lett volna a nyitány, de így se volt rossz. ha emlékeztek a firefly pilotjának első felében is nagyon sok idő ment el arra, hogy bemutassák a szereplőket, aztán kb a pilot felénél jutunk el addig, hogy kinyissuk a dobozt, amivel kb kiderül az átívelő szál. azt hiszem a mostani rész végén a háttal asztalon ülő félpucér férfi, meg az "alpha" is ugyanezt szolgálja. remélem 2 részben felfedésre kerülnek ezek a vonások is és gondolom a szálak sokszor fogják keresztezni egymást (pl. az ismeretlen ffi a magányos nyomozóval).

    karakterek sztem rendben vannak, kedvencem a gépet kezelő srác, ahogy mindig mindenkivel olyan feltűnően kedves, hogy a legkisebb gyanút se fogják, közben meg kb ő csinál mindent. azt sajnáltam, hogy az orvos csaj sztorijából nem kaptunk szeleteket, de talán majd egy másik "napon".

    E.D. -nak most egyébként egy irtó nagy lehetősége van, hogy felvillantsa színészi képességeit, lévén részenként több szerepet/személyiséget játszik majd el, egyben J.W. megalkotta a tökéletes körítést ahhoz, hogy ugyanazzal a limitált főszereplő gárdával -nem számoltam meg, de max 10 fő- bármilyen történetet eljátszassanak. így nem kell minden héten a "hét főgonoszát" legyőzni, mert lehet, hogy a következő részben, ügyvéd lesz és így mki ehhez igazodva vállal szerepet a történetben, és a köv rész egy jogi dráma. végülis a lehetőségek száma, gyakorlatilag végtelen. persze azért valószínű, hogy kell némi akció mindig, és ezért sok hasonlóság lesz az epizódokban, már ezen a részen lehetett érezni, kommerszizálást, amit elvileg a Fox hajtott végre a sztorikon. :( mindenesetre én még maradok egy pár részig.

    720p-ben néztem meg, de nem volt túl sok olyan jelenet, amiben különösen élvezni lehetett volna jobb látványt, vagy az 5.1-es hangot. (nem volt sok CGI, vagy spec. effekt, vagy meztelen Dushku :D )

    @ #24: tessék :D
  • Victor1103
    #26
    Nem volt rossz azért még jövő héten is ott leszek utána majd elválik.Volt ennek vmi pilotja régebben?
  • Cat 02 #25
    Én személy szerint Firefly és Dr Horrible után többet vártam.
  • ProGabe #24
    megnézte már valaki? én most találtam rá a 720p-re, teljesen elfelejtettem, hogy megvolt a premier

    szóval aki megnézte, azt ne átalljon írni egy pár soros véleményt!
  • Cat 02 #23
    Angol felirat már van is.
  • Monoton
    #22
    Épp most néztem énis, már szedem is.
  • Cat 02 #21
    Dollhouse.S01E01.HDTV.XviD-LOL =]
  • [NST]Cifu
    #20
    Az IMDB-n meg még csak 10-11 résznél tartanak, de alaphangon 13 részre adott megbízást a FOX. :)
    Egy korábbi interjú szerint Whedon 5 évadra szólóan fektette le a sorozat alaptörténetének gerincét. Ez egyfelől jó hír, mert vannak hosszú távú tervek, másfelől rossz hír, mert ha felfüggesztik a sorozatot, akkor az "félúton elvágták" hangulat jön be.

    A promó szerintem nem mérvadó e téren, a FOX nagyon agresszívan kezeli a Dollhouse reklámkampányát, nyilván a legzaftosabb jelenetekkel fog operálni egy étvágygerjesztő esetén, hiszen le kell ültetnie a nézőket az első részhez, ha jót akar a sorozatnak.
  • tnm #19
    sztem inkább már a lezáró filmen dolgozik, vagy a képregényeken :)

    amúgy nem úgy volt, hogy csak 7 rész van berendelve biztosra? nah, mindegy ez a halálpéntek attól még nem jó jel. persze lehet hogy Eliza Dushku fog minden héten 42 percnyit meztelenkedni*, és akkor durva nézettségre is szert tehet xD -mondjuk akkor én nem maradok a nézők között, szal sehogy se jó ez így.

    *= promók alapján, ugye. :)
  • [NST]Cifu
    #18
    A sci-fi wiren olvasható egy kis szösszenet, mely szerint az első évad 13 részes, de Whedon már dolgozna a következő 13 forgatókönyvén. Persze a nagy kérdés, hogy milyen lesz a fogadtatása és a nézettsége (becslések szerint cirka 3 milliós nézettségre lehet számítani nyitáskor, és függően a körülményektől, 1,5-2 milliós a további részeknél).
  • Kicsikiraly
    #17
    hát elvileg a sztori az hogy magához kezd térni. Ez sztem elég plotnak :D aztán majd jön ami jön.