131
  • janez132
    #131
    Nem lobog.
    A felső szélén van egy vizszintes pálca,amely az összegöngyölt zászlót ,miután kivetták a tokjából,lazán kifesziti.A gyűrötséget nem szüntette meg,igy a hullámos zászló nem sima,hanem a domborulatok a lobogás látszatát kelti,a légüres Hold felszinen.
  • Epikurosz
    #130
    +1
  • Epikurosz
    #129
    Ja, bocs, a link!
  • Epikurosz
    #128
    Repülj madár, repülj!
  • Nabukonodozor
    #127
    Valószínüleg igaza van [NST]Cifu-nak, csak én a Földhöz vagyok hozzászokva és nem a Holdhoz és annak gravitációjához meg a zászló könnyedségéhez.
  • Nabukonodozor
    #126
    Ki előtt égtem be?Őszíntén szólva nagyon nem érdekel mit gondolsz rólam.
  • Nabukonodozor
    #125
    Igazatok lehet.
  • mrzool
    #124
    LOL, te egy állóképről megállapítod, hogy vmi mozog/lobog.:) Hát gratula.:) A holdraszállásról és úgy általában az űrkutatástól pedig szerintem 'picit' többet tudok, mint te, szóval a saját érdekedben ne menjünk bele.:) A jövőben inkább nézz utána a dolgoknak, mielőtt a zászlóshoz hasonló módon beégedet magad.
  • Dj Faustus #123
    A zászlóhoz szólva: tessék.
    Mellesleg feltettek a Holdra egy tükröt is, amivel mérhető a Föld-Hold távolság ([url=http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/SEhelp/ApolloLaser.html]#2[/url]).
    De ez a téma ezerszer le lett rágva. Ajánlom figyelmedbe a Holdra szállás-mi az igazság? című topikban [NST]Cifu hozzászólásait (ő írja a haditechnikai cikkeket az SG-n, eléggé fel van készülve a témából).
  • Nabukonodozor
    #122
    Szerintem nem rekononstruálták, mert az onnantól kezdve nem a holdraszállást ábrázolja...
  • Nabukonodozor
    #121
    Kerestem egy képet neked.Ez itt mit csinál ha nem lobog?

  • Nabukonodozor
    #120
    Képzeld elég jók tudok olvasni, de úgy látszik te nem...Láttad egyáltalán a felvételt?
  • Nabukonodozor
    #119
    Mondtam én ilyet, hogy mikrofonnal vette fel?
  • Epikurosz
    #118
    Gondolat. Ébresztőőőő!!!

    ha veszel egy kis autómodellt, kétfajta van:
    - aksis elektromos: kb. 5 percig müxik
    - naftás: kb. 30 percig müxik.

    Hallóóóó!!!
  • mrzool
    #117
    "Mert a felvételen lobog a zászló a gyakorlatilag légüres térben..."

    Nem lobog, max. addig mozog, amikor a rúd holdtalajba szúrása közben keltett rezgések le nem csillapodnak.

    "Ennyi erővel lehet, hogy ezt a hangot sem az űrszonda vette fel?"

    Senki sem mondta, hogy mikrofonnal vette fel a hangot... Értő olvasással hogy állsz? Akkor újra: mért adatok audiojelekké alakítva. Szemléltető példa az egész....
  • Csirke4
    #116
    Vagy esetleg a holdraszállás felvétele nem igazi mert az igazit senki nem vette föl hanem egy oktató jellegű rekonstruált felvétel?
  • pipaxy
    #115
    Az egyetlen ionhajtóműves szonda a SMART-1 volt

    Mintha a Deep Space One is ilyen lett volna még 1998-ból, többek között.
  • uniu
    #114
    lattad mar, hogy hogyan nez ki legures terben 1 kiszurt zaszlo ?
  • Nabukonodozor
    #113
    Egyébként nagyon kemény.
  • Nabukonodozor
    #112
    Egyébként amit először mondtak holdraszállásnak, az nem az volt ugye?Mert a felvételen lobog a zászló a gyakorlatilag légüres térben...Ennyi erővel lehet, hogy ezt a hangot sem az űrszonda vette fel?
  • Balu0
    #111
    Sound of the solar Wind by Voyager

    itt egy link egy NASA oldalra, nem ide vág, de most találtam, és félelmetes...
    Akkor készült mikor a Voyager 1 áthaladt azon a határvonalon ahol megszűnik a napszél dominanciája 100+ AU (nap-föld távolság)...

    Audio jelekké alakítva, halgatható.. nagyon brutális.. nekem a hátamon felált a szőr tőle... és ha belegondolsz hogy hol készült... hát hihetetlen...

    HAIL THE PROBE ! :D
  • Balu0
    #110
    Kell hozzá némi beütés :D, az átlag halandók általában az ehhez hasonló témákat "értelmetlen időpocsékolás"-nak bélyegzik, és sokkal "fontosabb" problémákon törik a fejüket.. mint például hogy a lila vagy a piros inget vegye fel holnap reggel, és még kenyeret is kell venni a kisboltban.. :D
  • L3zl13
    #109
    Én csak "műkedvelő" vagyok.
    Ha érdekel valakit a téma manapság már ott a rengeteg ismeretterjesztő csatorna a kábelen. Discoveryn, Spectrumon és hasonlókon elég sok ilyen műsor megy. No meg az Internet.
    Mondjuk ezek meglehetősen bulvárosított verziók, szóval nem szabad őket nagyon komolyan venni, de azért vannak benne jó dolgok is.
    A csúsztatásokat meg utánna lehet megbízhatóbb forrásokból kipótolni.
  • zLk
    #108
    L3zl13 meg a többi... Ti ezt tanuljátok, vagy honnan a f*szbol tudtok ilyeneket? ;DD
    Amugy a videó üt. (meg a hozzászólások is) :D
  • L3zl13
    #107
    A szócikk alapján továbbra is az akkréciós lemez bocsátja ki a sugárzást, nem pedig maga a fekete lyuk. Éppen ezért inaktív fekete lyukak felderítésére nem is alkalmas.
  • dronkZero
    #106
    Hm. Tényleg. Kvantumfizika bekavar kicsit az "alap" fekete lyuk definícióba... :)
  • Dj Faustus #105
    Technikák a fekete lyukak megtalálására.
  • Sanyix
    #104
    Aha.
  • dronkZero
    #103
    "Erős röntgensugárzás, ennek segítségével derítik fel az fekete lyukakat újabban."

    Ez tuti?
  • Sanyix
    #102
    Űrbe telepítve? Ha jóltudom az egyetlen ilyen próbálkozás kudarcal végződött, amikor a hordozórakéta (ha jól emléxem egy proton) hibájából nem állt pályára az eszköz, és valamelyik óceánban kötöttek ki a légkörbe lépés után megmarad darabjai.
  • kukacos
    #101
    Az oroszoknak van működő reaktoruk. Jellemzően itt is a katonai alkalmazásból lesz űrtechnika, az űrbe telepített radarok sok energiát igényelnek, azokhoz fejlesztgetik. Az oroszoknak van egy ilyen rendszere a 60-as évek óta, de hamarosan az amerikaiak is terveznek hasonlót.
  • Sanyix
    #100
    "Én nem tudok róla, hogy a fekete lyukak olyan nagy mennyiségű energiát bocsátanának ki. Sőt tudtommal pont az ellenkezője igaz rájuk."

    Erős röntgensugárzás, ennek segítségével derítik fel az fekete lyukakat újabban.
  • Sanyix
    #99
    Az egyetlen ionhajtóműves szonda a SMART-1 volt, pár éve, de az napelemekkel szerezte az energiát az ionhajtómű müködéséhez, amivel a holdhoz ment. RTG-ket a marson túli szondáknál használtak, a fedélzeti rendszerek eneriaellátásának biztosítására, de a 2-t együtt még nem, az első ilyen lett volna a JIMO, ami nem is RTG-t, hanem normál atomreaktort vitt volna magával, de persze ezt elhalaszották.

    Egyébként is a nukleáris meghajtás nem = a nukleáris áramfejlesztéssel.
    Nukleáris meghajtás az amikor a reaktor közvetlenül hevíti fel a hajtóanyagot, és a ennek tágulása tolja előre az az űrhajót. Ionhajtómű nukleáris forrásból szerzett energiával, az nem nukleáris meghajtás, az ion meghajtás.
  • L3zl13
    #98
    A felvonót nem az űrállomásra tervezték, hiszen az nem geostacionárius pályán kering. Tehát a felvonó alsó vége sokszáz kilométeres sebességgel száguldana a felszín felett.
    Ami pedig a mélyűri napvitorlás megoldást illeti. Gondolom a Cosmos 1 az első lépés lett volna ebbe az irányba. Sajnos a kudarc némileg visszavetette a projectet. Állítólag készül a következő ilyen kisérleti műhold, de tervezett időpont még nincs a fellövésre.
  • Nabukonodozor
    #97
    A jövőben nem küldenek a mélyűr felé műholdakat napvitorlával?Terveztek egyébként valamilyen felvonót az űrálomásra, lett belőle valami?
  • L3zl13
    #96
    Ja, és hogy kipróbálták-e a napvitorlát.
    Úgy tudom pár műhold használ napvitorlát, de amennyire tudom ez csak minimális pályakorrekciókra szolgál.

    A Cosmos 1 lett volna az első komolyabb felhasználása a napvitorlának, mint elsődleges meghajtás. A szerepe az lett volna hogy pusztán a napvitorla sagítségével a műhold feljusson egy magasabb orbitális pályára. Sajnos a rakéta hibája miatt a kisérlet befuccsolt. :(
  • L3zl13
    #95
    A forduláshoz szükséges meghajtás minimális lenne. Tulajdonképpen a manőverező rakétáknak megfelelő.
    Sőt talán még az is elhagyható, hiszen elég volna a napvitorla egyik felét összébb húzni, amitől máris forgatónyomaték lépne fel, amivel szépen meg lehetne fordítani az űrhajót.
  • Nabukonodozor
    #94
    Nem ismer valaki 1 oldalt (wikipédián kívül), ami részecskefizikával,űrkutatással vagy rakétahajtóműkkel foglalkozik(,leírás is, nem csak hír)?(Ha lehet akkor magyar nyelvű legyen.)
  • L3zl13
    #93
    A fekete lyukak párolgása (Hawking sugárzás) egyátalán nem számottevő csillagászati mércével, épp ezért nem is tudják mérni azt.
    Ha tudnák, akkor ez egyértelműen bizonyítaná a fekete lyuk elmélet helyességét.

    A beléjük hulló anyag felhevülése és ebből kifolyólag erőteljes sugárzása pedig pontosan az ami. A fekete lyuk idézi elő, de nem maga a fekete lyuk sugároz, vagy bocsát ki energiát. Szigorúan véve az akréciós lemez és a jetek sem részei a feket lyuknak.



  • Nabukonodozor
    #92
    Igen igazad van, erre nem gondoltam.De akkor itt is kéne egy kis foszilis vagy valami mással menő hajtómű amivel megfordulna.A kötélzet eléggé bonyolult, mert hatalmas a felület és könnyen összeakadhat.Kipróbálták már a valóságban a napvitorlát?És ha odaérne a célponthoz, akkor pedig elengedné a napvitorlát és rakétahajtóművel száll le?