688
Minden, amit a HD videóanyagok lejátszásáról tudni érdemes
  • scorpeeon
    #8
    Az újabb nVIDIA kártyák hardveresen támogatja a legtöbb HD tartalmat szerencsére :) Amióta van 1 giga ramom és 7600GT, még nem fordult elő olyan HD videó, ami ne ment volna tökéletesen, volt köztük pedig 1500x1000 feletti felbontású is :)
  • Evin
    #7
    Ha ugyanaz az ac3 és az mkv neve, csak kiterjesztésükben különböznek, a Media Player Classic-ban, jobb gomb->audiom akkor ott lesz elvileg az ac3-as hang is.
    Biztosra nem tudom, mert eddig csak mp3-wav -al próbáltam.
    De a megnyitáskor szinkront is lehet külön választani.

    Mit kell tudni a HD-ról? 1GB ram és 3GHz-es proci ajánlott(de nagyon).
  • akyyy
    #6
    A múmia:
    http://nwgat.net/woot/files/3/TM085.jpg
    http://nwgat.net/woot/files/3/TM094.jpg

    gondolj bele h ez a kép mozog 5.1es hanggal.
  • Aspyrin
    #5
    Wikipedia ;-)
  • espio
    #4
    Lehet ilyen minőségű valamilyen videófájlt valahonnan letölteni, amivel megnézhetem milyen?
  • Gerygrey
    #3
    Ehh... :)
    High Definition = (nem tudom magyarul mi a pontos neve, de brutális felbontású) videó, a következő generációs optikai adathordozókon - HDDVD, Blu-ray - (és torrenten) vannak ilyen filmek. Az asztali lejátszók egyelőre méregdrágák, Magyarországon talán 1-2 típus kapható félmilláért, de PC-n már jól működik a dolog.
  • espio
    #2
    Lehet hogy hülye kérdés, de mi az a HD?
  • Gerygrey
    #1
    Létezik, hogy még nincs erről topic? Használtam a keresőt, de rengeteg tökmás témájú találatot adott és nem találtam konkrétan HD videolejátszással foglalkozót. Amennyiben csak az én figyelmemet kerülte el, akkor kérem a büntipontomat, ide pedig a linket egy moditól vagy bárki mástól :)

    Szóval HD topic. Elsőként lenne egy kérdésem HD gurukhoz: van egy MKV formátumú HD filmem, ami angol nyelvű, és külön hozzá .AC3 kiterjesztéssel a magyar szinkron. VLC media player külön-külön lejátssza mindkettőt, de hogyan lehetne betölteni a film alá a szinkront?