688
Minden, amit a HD videóanyagok lejátszásáról tudni érdemes
  • Gerygrey
    #1
    Létezik, hogy még nincs erről topic? Használtam a keresőt, de rengeteg tökmás témájú találatot adott és nem találtam konkrétan HD videolejátszással foglalkozót. Amennyiben csak az én figyelmemet kerülte el, akkor kérem a büntipontomat, ide pedig a linket egy moditól vagy bárki mástól :)

    Szóval HD topic. Elsőként lenne egy kérdésem HD gurukhoz: van egy MKV formátumú HD filmem, ami angol nyelvű, és külön hozzá .AC3 kiterjesztéssel a magyar szinkron. VLC media player külön-külön lejátssza mindkettőt, de hogyan lehetne betölteni a film alá a szinkront?
  • espio
    #2
    Lehet hogy hülye kérdés, de mi az a HD?
  • Gerygrey
    #3
    Ehh... :)
    High Definition = (nem tudom magyarul mi a pontos neve, de brutális felbontású) videó, a következő generációs optikai adathordozókon - HDDVD, Blu-ray - (és torrenten) vannak ilyen filmek. Az asztali lejátszók egyelőre méregdrágák, Magyarországon talán 1-2 típus kapható félmilláért, de PC-n már jól működik a dolog.
  • espio
    #4
    Lehet ilyen minőségű valamilyen videófájlt valahonnan letölteni, amivel megnézhetem milyen?
  • Aspyrin
    #5
    Wikipedia ;-)
  • akyyy
    #6
    A múmia:
    http://nwgat.net/woot/files/3/TM085.jpg
    http://nwgat.net/woot/files/3/TM094.jpg

    gondolj bele h ez a kép mozog 5.1es hanggal.
  • Evin
    #7
    Ha ugyanaz az ac3 és az mkv neve, csak kiterjesztésükben különböznek, a Media Player Classic-ban, jobb gomb->audiom akkor ott lesz elvileg az ac3-as hang is.
    Biztosra nem tudom, mert eddig csak mp3-wav -al próbáltam.
    De a megnyitáskor szinkront is lehet külön választani.

    Mit kell tudni a HD-ról? 1GB ram és 3GHz-es proci ajánlott(de nagyon).
  • scorpeeon
    #8
    Az újabb nVIDIA kártyák hardveresen támogatja a legtöbb HD tartalmat szerencsére :) Amióta van 1 giga ramom és 7600GT, még nem fordult elő olyan HD videó, ami ne ment volna tökéletesen, volt köztük pedig 1500x1000 feletti felbontású is :)
  • Evin
    #9
    Úgy látom ezek még kisfelbontású HD. Láttam már 1920-nál nagyobb felbontásút is.
    Akinek van jó parabolája, meg beltérije, nézhet az Astra-n HD TV-t is, de persze aurópában még csak tesztelik, szóval csak ajánlókat lehet nézni.
  • espio
    #10
    Te jó ég. Egy átlagos sorozatvideó (kb. 42 perces) manapság 330-420 Mb között van. Egy HD mekkora méretű lenne hasonló körülmények között?
    Geforce 6600 GT videókártya szerintetek lejátsza?
  • Evin
    #11
    Szerintem le, de ha a rendszermemóriád 512 vagy kevesebb, és ugyanez vonatkozik a +GHz-es procira, akkor valószínűleg szaggatni fog.
  • ZiP90
    #12
    720p-ben általában 1.1 Gb vagy 1.4 Gb, attól függően hogyan kódolják, de általában ez a 2 van (az elsőből 4, a másodikból 3 fér ki 1 DVDre)
    1080p, azt nemtom pontosan... sztem 2.2 Gb h. 2 kiférjen 1 DVDre :)
  • Gerygrey
    #13
    Nekem 3500+ 1GB RAM és 7600GT-vel jól megy, de ha bekapcsolom a pan&scan módot VLC-ben, vagy ha uTorrent tölt a háttérben, akkor már meg-megröccen időnként a lejátszás.
  • Gerygrey
    #14
    Én most a Sziget c. filmet szedtem le, az csak 6.1 giga volt (720p)

    #7 köszi a tippet, működik, az elején be kell tallózni külön a hangfájlt. És a pan&scan is sokkal jobban megy mint a VLC-vel (nem tehetek róla, nem szeretem ha túl széles a film úgyhogy kell a p&s)

    Néhány szép HD sample (720p és 1080p felbontás)
  • Aspyrin
    #15
    Film méretek:

    Pitch Black (21,37 GB), The Chronicles of Riddick (24,94 GB) és Batman Begins (24,76 GB).
  • kuci06
    #16
    nekem van pár klipem hd-ben, és nagyon jól néznek ki
    de nagyon nagyok, pl: eminem - toy soldiers : 210 mega :S
  • Gerygrey
    #17
    Hivatalos rendszerkövetelmény (WMV-HD lejátszáshoz)

    Minimum Configuration
    (to play 720p video)
    # Windows XP
    # Windows Media Player 9 Series
    # 2.4 GHz processor or equivalent
    # 384 MB of RAM
    # 64 MB video card
    # 1024 x 768 screen resolution
    # 16-bit sound card
    # Speakers

    Optimum Configuration
    (to play 1080p video with 5.1 surround sound)
    # Windows XP
    # Windows Media Player 10
    # DirectX 9.0
    # 3.0 GHz processor or equivalent
    # 512 MB of RAM
    # 128 MB video card
    # 1920 x 1440 screen resolution
    # 24-bit 96 kHz multichannel sound card
    # 5.1 surround sound speaker system
  • schrank
    #18
    nekem 1024*768-at bír a moncsim úgy hogy annyira nem izgat pláne ratyi filmeket nem néznék meg még ingyen mozijeggyel sem nem hogy HD-ben de arra kíváncsi vagyok hogy akkor a hd az már egy az egyben a filmre vett minőségű kép ? mert ugye az a legjobb minőség amire forgatták a cumót azzal max egy minőségű lehet az összes változat vagy rosszabb
  • asysoft
    #19
    Általában 700 megásak a HD-s epizódok.
  • k8bal
    #20
    Én pont a minap gondolkoztam azon, hogy a mozikban milyen felbontással dolgoznak. Ötlet?
  • Gerygrey
    #21
    Ne keverd a HDRIP-et a HD-vel! Az csak HD forrásból (mondjuk HDTV) felvett, majd többnyire XviD-del tömörített sima AVI.
  • Gerygrey
    #22
    There are currently two types of projectors for digital cinema. Early DLP projectors, used primarily in the US, used limited 1280 x 1024 resolution which are still widely used for pre-show advertising but not usually for feature presentations. The current specification for digital projectors calls for three levels of playback to be supported: 2K (2048x1080) at 24 frames per second, 4K (4096x2160) at 24 frames per second, and 2K at 48 frames per second. Three manufacturers have licensed the TI-developed DLP technology. Christie Digital Systems, makers of the CP2000, a 2K DCI-compliant Digital Cinema Projector, and Barco are the market leader in terms of units sold and deployed internationally. Where Christie is the main player in the US, Barco takes the lead in Europe and Asia, resulting in an equal share world-wide.

    The other soon-to-be-deployed-technology is from Sony and is labeled "SXRD" technology. Their projector provides 4096x2160 resolution.

    Other manufacturers have been developing digital projector technology, but these have not yet been deployed into motion picture theaters.


    (Google a barátod, Wiki a barátnőd :))
  • deep
    #23
    A filmeket jobb helyeken filmszalagra forgatják, nyilván nagyfelbontást(1080p) rögzíteni tudó kamerákkal. Ennek megfeleően minden képkocka egy fénykép minőségű kocka lesz, amelyet ha bedigitalizálunk akkor elvileg akármekkora felbontásban tehetjük, nyilván egy bizonyos pont után nincs értelme tovább növelni a felbontást. Ez a felbontás ma az 1080p, azaz 1980x1080 progresszív, tehát minden képkocka teljes kép, szemben az interlaced, váltott soros megjelenítéssel.
  • deep
    #24
    Moziban filmszalagról vetítenek:) Kivéve a MOM park digi termében, ahol elvileg optikai lemezről, azt nem tudom ott milyen a felbontás.
  • scorpeeon
    #25
    Azt azért tegyük hozzá, hogy a hazai mozikról beszélsz, külföldön mindenhol digitálisan nyomják már.
  • deep
    #26
    Tegyük. Kazahsztánban mozi sincs:D
  • DanielT
    #27
    Nem nyomják.
  • espio
    #28
    Hát. Nagyon gyorsan fejlődik a tudomány már ilyen szintű technológiánk is van... Ide már petabites (asszem így hívják) winyók kellenek.
  • quack
    #29
    azért x264 tömörítéssel jóval kisebbek ennél, egy 1080i video olyan 8,5gb körül van
    egyébként szvsz tökmindegy hogy milyen videokártyád van (jó hát egy voodoo nem lesz elég, de egy 20khufos kari már elég), csak izmos cpu meg ram kell)

    és nem a hdripek a 700 megásak hanem hrhd-k (ez a dvdnél kicsit jobb minőség, szerintem ez tökéletes a sorozatokhoz), a hdripek 350 megásak (ha 40perces sorikrol beszelunk)

    végére kép: Apollo 13 720p
  • quack
    #30
    ja és szerintem media player classic tökéletes a hd lejátszásra, én azt használom
  • asysoft
    #31
    Na igen, ezt benéztem Régen letöltöttem kíváncsiságból egy 700megás HDTV-RIPet, sokkal jobb volt, mint a sima, gondoltam az már HD. Hát nem, az is rip, csak kevésbé butított... Ma is megtudtam valamit.
  • VRSDM
    #32
    hát nemtudom sok féle konfiggal és szaggatással talákoztam már
    én az 1080i-s filmeket nézem szaggatásmentem
    coreavc-mpc kombó
    és X2 A64 3800+ . és CSAK 512 ram ... mégse szaggat sosem, én több procit látok a dologban mint ramot...
    vidkártya meg pfff... szinte semmi 30fokos ha lesz :)

    és pár HD-s kép :)
    (20 giga - 2óra ... ;))
    stargate1
    stargate2
    stargate3
  • schrank
    #33
    ez a 720 meg 1080 ez micsoda mert nekem csak 1024*768-at tud a monitor akkor csak a 720-ast érdemes letölteni vagy mi van
  • deep
    #34
    A 720 az 1280x720, szóval igazából azt se nagyon:D
    Az 1080 meg 1920x1080, azt meg pláne nem.
  • schrank
    #35
    lejátszotta mind a kettőt de akkor ezekszerint még így is gyenge minőségben láttam a terminátor 2 tréleltet
  • Gerygrey
    #36
    Nekem is átmenetileg egy 1024*768 15'' LCD moncsim van, de valami bitang jól néz ki rajta a 720p HD (mondjuk azt feltételezem hogy az 1080p nem lenne jobb, esetleg másfélszeres zoommal több részlet látszik)

    A sziget
  • schrank
    #37
    nnna pont ilyen kaka filmmel prezentálsz azért egy jó kis predatorra lennék kíváncsi hd-ben
  • Challanger
    #38
    Nagyon jó ez a topic, remélem sok ember fog ide járni, hogy hasznos linkeket oszthassunk meg egymással :)
    Eddig is tudtam a HD létezéséről, de valahogy nem foglalkoztam vele (egyedül a Vissza a jövőbe I-et szedtem le) . Talán a nagy mérete rettentett el a töltögetéstől. De most a sávszél emelések után viszonylag hamar le lehet szedni.
    Iszonyatos jók ezek a képek is, amiket belinkeltetek. Már kiváncsi vagyok, valyon milyen élményt nyújt mozgóképként...
    Van esetleg olyan oldal, ahol nagy mennyiségben találhatók HD filmek?
    De engem még a képek is érdeklnének...
  • deep
    #39
    Én torrentről szedtem egy csomót. Terminator2, Matrix 1-2, Harry Potterek, Judge Dredd, Spiderman, stb. Van egy pár... Az LCD tévémen nem néznek ki rosszul:)
  • repvez
    #40
    Hihi az elsö képen a napszemuvegen még a stáb is látszik.