1398
ClearBox JS 2.5
  • PyRex
    #38
    filózom rajta, csak egyelőre nem tudom, hogy azt hogy csináljam: iframe, vagy xmlhttprequest :) mind2-nek vannak előnyei meg hátrányai is.
  • Malakai
    #37
    PyRex, köv verzióra tervezet a content megjelenítést, vagy az majd később?
  • Ersiman
    #36
    Kipróbáltam, nálam jól működik. Le is cseréltem a Lightboxot.
  • avcom
    #35
    mondtam én, hogy nálam van a gond :)
  • PyRex
    #34
    Hamarosan kint lesz az újabb változat, aminek a kódján gyorsítottam picit és a slideshow funkciót lehet paraméterezni is az a tagből.
  • Malakai
    #33
    Én is WordPress blogba raktam bele, header-nek a head-jébe, meg persze WordPress rootba a könyvtárakat és az <a>-ba a rel="clearbox"-ot.
  • avcom
    #32
    hát a blogból már kiszedtem, mert vagy benne hagyom a (tökmind1 miért) egyelőre nem funkcionáló verziót vagy visszaraktam a lightbox-ot

    de talán holnap belebarkácsolom egy sima html-be, azzal nem lesz baj szerintem :)
  • Malakai
    #31
    Gondolom, ahol plugin van ott annyi, hogy autómatikusan megkapja minden kép, csak akkor kell editálni (vagy vmelyiknél a gép beszúró formba mint input be is kerül), ha összefűzött képeket akarsz.
  • Malakai
    #30
    Oh, kiprószáltam, nálam teljesen jól működik, okés. :)
  • PyRex
    #29
    hmm ez fura

    esetleg annak az oldalnak a pontos url-jét be tudod másolni, vagy priviben elküldeni, ahol ez megtörtént? megnézném, hátha én csesztem el valamit és azért nem megy.
  • avcom
    #28
    beillesztettem akart lenni
  • avcom
    #27
    beüllesztettem a head-be a kódot, feltöltöttem a fájlokat, átírtam egy működő linket lightbox-ról clearboxra és js effekt helyett letöltötte a böngésző a képet azonos ablakban

    ennyi történt, de valószínűleg elnéztem valamit, nincs semmi gond a dologgal
  • PyRex
    #26
    De akkor mi a gond? :D megadod neki a rel="clearbox" -ot vagy ha galériába akarsz képeket akkor - mint a lightboxnál - rel="clearbox[galérianeve]"

    és elevileg mennie kell
  • avcom
    #25
    de igen
  • Malakai
    #24
    De, bele lehet, simán, ha ránézel a linkre, amit adtam, ott van a plugin. Ott is írja sztem letöltés se kell, hogy az a tag-ba title-nek kell megadni {}-be a galéria nevét (összekapcsolandó képek), amúgy pedig autómatikusan minden kép lightbox megjelenítésű.

    Mivel a személyes oldalam flash alapú lesz később, ezért a bloghoz lenne jobb a clearbox, szal nem is annyira burkoltan azért raktam be a linket, hátha összedobod a plugint. :D Persze nem várom el, mondjuk fogalmam sincs mennyi meló egy ilyet összerakni.
  • PyRex
    #23
    Gondolom amikor a blogodba képet töltesz fel, akkor a képhez kapcsolódó <a> tag-be nem tudsz belenyúlni, vagy igen?
  • avcom
    #22
    azok ott vannak :) (voltak)
    na mindegy, van egy sima html/css oldal is kéznél, azzal megpróbálkozom majd, "legalább" oda jó lesz :)
  • PyRex
    #21
    Nem, a képek (amiket a clearbox megjelenít) bármilyen mappában lehetnek, a pic mappában magához a clearboxhoz szükséges képek kellenek (lekerekítések, gombok, stb...)
  • Ersiman
    #20
    Üdv!
    Nekem tetszik a ClearBox, ki fogom próbálni az oldalamon. Nagyon jónak tartom az ötletet, hogy a böngésző méretéhez tudja igazítani a kép megjelenítését.
  • Malakai
    #19
    Én pl ezt a Lighbox plugint használom WordPressben, de én szivesen lecserélném ^_^ : http://www.m3nt0r.de/blog/lightbox-wordpress-plugin/
  • avcom
    #18
    de igen, nézegettem tovább, valószínűleg csak annyit rontok el, hogy a képek nem a pic mappába kerülnek
  • PyRex
    #17
    Sajnos nem tudom, hogy a Wordpress hogy működik, de utána fogok járni. Gondolom a képekhez valahogy hozzá kellene adni automatikusan a rel="clearbox" attribútumot, de azt ugye magától nem csinálja meg, te meg gondolom nem tudsz ilyen szinten belenyúlni. De megpróbálom megcsinálni majd...
  • avcom
    #16
    első látásra nekem nagyon tetszik, el is kezdtem bepakolni a Wordpress blogomba, aminél most a lightboxot használom, de nem nagyon jártam sikerrel :-(

    Mondjuk kézzel a lightbox-szal sem, csak az egykattintós pluginnal, remélem itt is lesz majd egyszer egy hasonló megoldás, akkor váltok rögtön :)
  • PyRex
    #15
    szerintem lesz, meg olyan is, hogy megadhasd galériánként a slideshowtime értékét. de jelenleg picit átláthatatlanná vált a kód számomra, úgyhogy megpróbálok egyszerűsíteni, meg gyorsítani is rajta picit. :)
  • Malakai
    #14
    Esetleg egy olyan beállítás, hogy egy adott galériánál a slideshow automatikusan elinduljon?
  • Malakai
    #13
    Kérdés volt, nem számonkérés. :) A honlapon nem szúrtam ki az újdonságokat. :)
  • PyRex
    #12
    Őőő ja, miért ez szerintem megért egy verzió váltást lol :DDDDD
  • Sadist
    #11
    Szép igényes script, grat hozzá. A logaritmikus sebességű anim is szép dinamikus.
  • Malakai
    #10
    Újdonságok, Slideshow? :) Új paraméterek? :P
  • PyRex
    #9
    Kint van az 1.6, ha valakit érdekel ;)
  • PyRex
    #8
    Thx! :) Egyébként ezzel mit reklámozok? Magamat? :)) Eladni itt úgysem fogom és nem is akarom, inkább csak megosztom másokkal, használják, ha tetszik. ;)

    Amúgy készen van a SlideShow is, még tesztelem kül. böngészőkkel, de úgy tűnik, rendben lesz az is :)
  • Pheel
    #7
    Mondanám, hogy reklám, de üsse kavics, ezt még akkor is szívesen látom itt, ha reklám. ;-)
  • PyRex
    #6
    Örülök, hogy pozitívak a visszajelzések. Most pont a Slideshow effekten dolgozom, ha minden igaz estére kint is lesz az új verzió.
  • Malakai
    #5
    Így első ránézésre jó, tetszik.
    Ha content megjelenítése is lenne, akkor akár használnám is. ^_^
  • Thanatos
    #4
  • blackgamer
    #3
    pont ilyenekre vadászok!
  • passatgt
    #2
    szép
  • PyRex
    #1
    Nézegettem a Lightbox, Greybox, Thickbox és egyéb javascript-ben íródott képmegjelenítőket és gondoltam írok egy sajátot (utálok más kódjába piszkálni, meg logikailag én csomó mindent teljesen máshogy építettem fel benne).

    Az eredmény: ClearBox

    Most még csak képek megjelenítésére képes, de azt szerintem elég igényesen teszi.
    Tervbe van véve Slideshow effekt és a geléria következő képének az előtöltése is.
    Meg persze majd HTML dokumentumok megjelenítése, egyszer, ha eljutok oda

    Minden esetre a scriptem az egyik legkisebb, mindössze 9kbyte, és NEM igényli sem a prototype, sem egyéb JS library-k jelenlétét, ezen kívül más előnye is van még, de ezt a weboldalon úgy is leírtam.

    Szóval várok mindenféle véleményt, meg ha találtok benne hibát, akkor jó lenne, ha screenshottal elküldenétek nekem (email címet privát üzenetben adok).

    Üdv!