228
  • tpeterr
    #28
    Ha egy részecske mozog, akkor van tömege. Tehát, ha mozog a foton, akkor van tömege.
  • UnnameD
    #27
    Tesla előállított a fénysebességnél 3x gyorsabb részecskéket, ő maga mondta, és sosem hazudott. Túl sok a dolog, amit még nem tudunk, Einsteintől hatalmas nagy felelőtlenség azt állítani (csak mert ő így számolta ki, és a mai kor matematikája még bizonyítottnak látja), hogy a fénysebességnél semmi sem terjedhet gyorsabban. A relativitáselméletnél ő csak az i-re tette fel a pontot, pl. Bohr alkotta meg a kvantumfizikát stb. Bocs, ha valaki zokon vette, nekem ez a véleményen (és így olvastam, halottam a dolgokról)
  • L3zl13
    #26
    Nos, ha a fotonok nem léteznek, csak az információt látom, az információnak meg ugye nincs tömege, akkor ugye ennek a szemmel látható információnak tényleg ki kéne jutnia a fekete lyukból, de ez valahogy mégsem történik meg... :F

    Te bezzeg rögtön levontad a következtetést egy félreolvasott mondatból a cikkben, hogy fény nem is létezik, mert ugye kijutott a fekete lyukból valami, amit megmért a műhold...

    "mert mi mondaná meg a fénynek hogy az legyen" He?

    "tehát ha azt feltételezzük, hogy nincs sebessége csak a mérés miatt van"
    Tehát, ha feltételezünk, valamit, ami ellent mond a jelenlegi tudásunknak akkor abból következik, hogy a jelenlegi tudásunk téves... Érdekes elképzelés.

    Eleve nem értem, hogy mi az, hogy feltételezünk valamit egy "méréshez".
    Szerintem feltételezni az elméletekben szoktak, nem a méréseknél.


  • BiroAndras
    #25
    "Einsteintől 1 két mondatos ellentmondás:
    "A fénysebesség határsebesség."
    "Minden relatív.""

    Az a baj, hogy a második idézet rettenetesen pontatlan, valójában a rel. elm. csak azt mondja, hogy a pozíció, a sebesség, és a gyorsulás relatív.
    Ez látszólag ellentmond a fénysebesség állandóságának, de ha alaposabban megvizsgáljuk, kiderül, hogy megfelelő tulajdonságú téridő esetén mindkettő egyszerre lehet érvényes (és a mérések alapján ez a helyzet).
    http://en.wikipedia.org/wiki/Special_relativity
    http://en.wikipedia.org/wiki/General_relativity
  • BiroAndras
    #24
    "Fotonnak van-e tömege...hááát...ha létezik a részecske /szerintem nem/ akkor van tömege, mert részecske."

    Az általa szállított energiának megfelelő tömege van. Nyugalmi tömege nincs.
  • BiroAndras
    #23
    "Ha van egy bot, ami 1000 fényév hosszú és én azt meglököm, akkor a bot másik felén az elmozdulás csak 1000 év múlva fog megérkezni?"

    Nem, sokkal később, mert a "lökés" sokkal lassabban terjed a fénysebességnél.

    "Lehet hogy egyből megjelenik) A válasz megmagyarázását próbáljuk meg függetleníteni attól, hogy a bot szerkezete elemi részecskékből áll"

    Ettől nem lehet függetleníteni a választ.

    "Feltehetnénk ugyan ezt a kérdést a legkisebb elemi részecskére is, csak ott ugye 1/1000 piko méter lenne a táv."

    Egy részecskére is ugyanez érvényes, ha van egyáltalán kiterjedése.
  • menpe
    #22
    kilóméteres off kezdődik: ez a videó kegyetlen kilóméteres off vége.

    vas K vonal...hmm, ezt meg kéne filmesíteni
  • Korner83
    #21
    kacagjatok
  • Korner83
    #20
    http://www.youtube.com/watch?v=toUcTzZS43s
  • Korner83
    #19
    Ez is tanulságos és újszerű: http://w3.enternet.hu/fizika/
  • Korner83
    #18
    Ez tetszik!
  • Korner83
    #17
    Ezt olvassátok el és irjátok le a véleményeteket róla:
    http://www.jomagam.hu/tudomany/fizika/benko/index.htm
    Egy kis fizika ismeret nem árt hozzá.
  • roliika
    #16
    Einsteintől 1 két mondatos ellentmondás:

    "A fénysebesség határsebesség."
    "Minden relatív."
  • Korner83
    #15
    Épp ezt mondtam, hogy ezt próbáld kihagyni. Mert akkor egy poritronnál, vagy a leg elemibb részecskénél mit mondassz? hm?
  • roliika
    #14
    Ha összenyomható a bot bármennyire is akkor nem azonnali, de ha nem akkor azonnali...jééé...mégsem fénysebességgel terjed... :D
  • roliika
    #13
    "Szerintem amit mi fénynek "látunk" az fény." <- Na akkor kicsit vitatkozok. :) Honnét tudod, hogy valóban a fotonokat /ha van ilyen/ méred, és nem csak az álltala hordozott információt?

    Fotonnak van-e tömege...hááát...ha létezik a részecske /szerintem nem/ akkor van tömege, mert részecske. De nem részecske, csak a mérés miatt az, akkor nincs tömege...de mégis kéne lennie, hiszen energia csomagokat hordoz...vagy mégse? :DD Talán ott csak a görbült téridő hajtja magafelé...az információját...nem határsebesség, mert mi mondaná meg a fénynek hogy az legyen, tehát ha azt feltételezzük, hogy nincs sebessége csak a mérés miatt van...a fenese tudja...tuti nem lehet megmagyarázni 1 3ismeretlenes egyenlettel. :D
  • wanek
    #12
    Ezt nem kellett volna. A hülyeség nem attól hülyeség, hogy mikor mondják. Az ellentmondások sem.
    Ez a "csípőből jól visszavágok a sablondumával" meg nagyon uncsi. Tudsz te néha jobbakat is.
  • Korner83
    #11
    Ha van egy bot, ami 1000 fényév hosszú és én azt meglököm, akkor a bot másik felén az elmozdulás csak 1000 év múlva fog megérkezni? (Lehet hogy egyből megjelenik) A válasz megmagyarázását próbáljuk meg függetleníteni attól, hogy a bot szerkezete elemi részecskékből áll (Feltehetnénk ugyan ezt a kérdést a legkisebb elemi részecskére is, csak ott ugye 1/1000 piko méter lenne a táv).
  • L3zl13
    #10
    "Hülyeségnek tűnik tudom...de elképzelhető, nem?"
    Roliika, tőled nem is vártunk mást.

    "Mert az információnak nincs tömege, ezért nem tudja beszívni."
    A elvileg a fénynek sincs, mégis beszívja. :D

    "Talán nem is fény, csak információ árad ki belőle amit fénynek látunk?"
    Szerintem amit mi fénynek "látunk" az fény. Tekintve, hogy a látással, vagy a műszerekkel fotonokat érzékelünk, ami pedig maga a fény.

    A lényeg itt van: "A felfedezések a fekete lyuk közelében kibocsátott fény"
    Azaz a műhold által vizsgált fény nem a fekete lyukból, hanem a "közeléből", az eseményhorizonton kívülről szermazik.
    Az eseményhorizont az a határ, amelyen belülről már a fény sem szabadulhat ki, de az eseményhorizon feletti részből juthat (és jut is) ki sugárzás.
  • szivar
    #9
    Én sem értem. Nevetséges az egész...
  • tothzozo
    #8
    De szép lett! Az SG
  • dez
    #7
    Neked minden nevetséges, ami nem a XIX(!).sz.-i fizika?
  • roliika
    #6
    Én ezt nem értem.

    A feketelyuk 1 3...vagyis inkább 4D-s objektum. Tehát nem kör, hanem majdnem gömb. Kijön belőle ez a vasfény, vagy micsoda, de hogyan??? Mert a fényt is magába "szívja" akkor ez a fránya fény hogy megy ki belőle?
    Talán nem is fény, csak információ árad ki belőle amit fénynek látunk? /Azért mert szerintem sem határsebesség a fénysebesség csak az információ terjedésének a sebessége ez...egyfajta korlát de csak a magfigyelés erejéig/ Ugye ennek fényében, a fény az amit max határsebességként tudunk érzékelni, ezért "jön ki a vasfény". Szerintem. Mert az információnak nincs tömege, ezért nem tudja beszívni.

    Hülyeségnek tűnik tudom...de elképzelhető, nem?
  • Lacc
    #5
    Tényleg nevetséges. Mit képzelnek ezek a japánok, szörnyű.
  • wanek
    #4
    Nevetséges. Ráadásul van egy csomó ellentmondás a cikkben.
  • Sadist
    #3
    Miért? Ha 3 dimenziót magával vonszolhat, a 4.-et miért ne? A mozgó testek számára is megváltozik az idő, csak nagyon kis mértékben. Fénysebesség közelében viszont már más a helyzet.
  • Sadist
    #2
    "Ezt Einstein általános relativitás elméletében is megjósolta"

    Száz éve ez az ember sejtett/tudott valamit, amire most találtak egyértelmű bizonyítékot. És nem ez az első eset! Félelmetes, hogy mekkora koponya volt.
  • rolika
    #1
    "magával vonszolva a teret és az időt"

    azt még nagy nehezen el tudom képzelni, hogy a teret valami magával vonszolja. de hogy az időt ?!

    ;)