315





I-Novae Studios               
Blog               
Twitter
  • pedrohsi
    #155
    naná:)

    nídd a magyar oldalt, oda általában kirakom a friss híreket - na nem mindent, például ha IA elfingja magát, az még nem nagy hír:)
  • Dexantreal
    #154
    Még mindig fejlesztik?
  • pedrohsi
    #153
    teljesen twitch alapú, mint a prototype. a harc és a navigáció nagyjából olyan lesz, persze az még csak a csírája.

    az viszont 100% hogy nem lesznek skillek és rábökök a gombra aztán a hajó magától lő én meg csak bámulom a képernyőt és imádkozom
  • Bucser
    #152
    mármint játékrendszert. Teljesen open MMOűrgame stílusút mint az EVE online teszem azt. Vagy lövöldözőset mint a Tabula Rasa csak repülőkkel űrhajókkal. esetleg instance alapú mókát instanceonként fix számú emberkével?
  • pedrohsi
    #151
    a rendszeren mit értesz?
  • Bucser
    #150
    nagyon jó ránézek
    mert ez ad vázat az egésznek
    azt már lehet tudni, hogy milyen rendszert akarnak?
  • pedrohsi
    #149
    magyar oldalon kinn a történelem és az univerzum felépítése - akit érdekel képet kaphat a háttérről
  • pedrohsi
    #148
    közben elkészült a teljes fejlesztői csomag, vagyis SDK a külső fejlesztőknek. magyar oldalon ott vannak a linkek
  • pedrohsi
    #147
    mellesleg ha valaha elmorfondíroztál azon, hogy hogyan épül fel egy bolygó felszíne: bolygórács
  • pedrohsi
    #146
    megjelent a Contributions Design doksi, 60+ oldal, tele hasznos cuccokkal, még azoknak is, akik nem akarnak/tudnak saját modelleket beküldeni

    hír a magyar oldalon
  • pedrohsi
    #145
    ja és persze ezt a videót is még 2005 végéről:

    atmoszféra és gyűrű
  • NEXUS6
    #144
    Ezt a városost még nem láttam, de nagyon kircsi az is.
  • pedrohsi
    #143
    asszem tárhelyet váltok mert az extra nagyon lassú mostanában:
  • Bucser
    #142
    Az engine fantasztikus de még mindig nem tudni, hogy mi lesz belőle:(
  • pedrohsi
    #141
    mellesleg a következő videókat ajánlom megtekintésre:

    bolygómotor idei videó: planetary engine

    emmeg egy tesztvárosról: city
  • pedrohsi
    #140
    no azt hiszem végre elnyerte végső formáját a magyar fórum, végre kinéz valahogy:)
  • pedrohsi
    #139
    magyar oldalon lehet szavazni az első magyar guild nevéről
  • pedrohsi
    #138
    Na csak hogy itt is meglegyen:

    Mi a nyilvános harci prototípus (Combat Prototype)?

    A CP a játék egy korai verziója (nem béta és nem is alfa), amely kizárólag az űrharcra koncentrál és csakis tesztelési célokból. Nem a látványra helyezi a hangsúlyt, hanem a harcrendszer, az egyszerűbb fizika és a hálózati sebesség tesztelésére. Az első verziók után azonban sok látványelem került be, kicsit hangolatosabb és szebb lett.

    A prototípus egy viszonylag kicsi, zárt térben játszódik, a háttér egy bolygó, illetve aszteroidagyűrű, ami csak egy sima kép. Két csapat van, ezekben harcolhatunk a másik banda ellen. A zárt térben néhány nagyobb hajó is mozog, ezeket a számítógép irányítja és elég nagyot tudnak odasózni a kisebb hajóknak.

    Hogyan próbálhatod ki a nyilvános harci prototípust?

    Először is le kell töltened a klienst. A következő lépéseken kell végigmenned:

    1) Töltsd le és telepítsd a 2.1-es teljes csomagot, ami nagyjából 300 MB innen: 2.1 teljes kliens

    2) Töltsd le és másold be a meglévő könyvtárba a 2.2-es peccset (2 MB) innen: 2.2 peccs

    3) Amennyiben ATI kártyád van, a 2.2a peccs javít egy kisebb hibát: 2.2a peccs

    Ezután nézd meg, hogy éppen melyik szerver megy a meglévők közül, a szerverlistát itt találod: szerverlista.

    Indítsd el a játékot, írj be egy tetszőleges nevet és jelszót (ezt jegyezd meg), majd a megfelelő szerver IP címét másold be a launcher ablakába és hajrá!
  • Soundmaker
    #137
    GixEr!

    X széria,(pl.: X3 - Reunion)

    aztán van még 1 elite remake:

    pl.: OOlite http://oolite.aegidian.org/download.shtmlhttp://oolite.aegidian.org/download.shtml

  • GixEr
    #136
    Letezik valami hasonlo jatek mostanaban mint az Elite,EVEonline,Infinity ??
  • pedrohsi
    #135
    akit érdekel, hogy nagyjából mi is az a procedurális programozás, és miben más mint a hagyományos megközelítés, azt itt találhat némi magyarázatot (angolul):

    link

    procedural programming a wikipedián
  • pedrohsi
    #134
    megint egy újabb hír, képekkel - IA nagyon belelendült:)
  • Bucser
    #133
    Tök mindegy. Az adatbázist és abban történő változásokat helyben kell hagyatni a központtal és ez folyamatos kapcsolatot igényel. Hiába nem kell nagy sávszélesség az adatbázist kezelni és mozgatni kell és folyamatosan egyeztetni... Már ha MMOG-t akarnak csinálni amiben lehet kereskedni és személyes beállításokat csinálni. Az Eve sem véletlenül használ clusterezett rendszert....
  • Soundmaker
    #132
    Ööö de olvastam a fórmon, hogy a procedurális leképzés nem a szerveren történik, hanem a kliens gépen... ebből a szempontból nem kell nagy sávszélesség. Viszont mondjuk már 1000 játékos feletti interakciónál már szükséges, meg amikor sok játékos egy helyen van. de a procedurális leképzés a saját kliensgépeden megy majd.
  • pedrohsi
    #131
    jah, többek között erre gondoltam - kell valamilyen kiadó aki anyagi támogatást biztosít és megszervezi a terjesztést

    a support szekcióval szvsz nem lesz gond, megmozgattam néhány nagyobb követ

    ha minden jól megy a játéknak nagyon alap sávszél kell majd, pont a procedurális felépítés miatt (viszont erős kliens gép kell) - szerver viszont mindenképpen kell:)
  • Bucser
    #130
    ha valóban MMO-t akarnak akkor egy MMO-nak server kell. És itt most ne FTP nagysáégrendekre gondoljunk. Az meg nem kicsi pénz.
  • Soundmaker
    #129
    Ja és ezért lassú a fejlesztés is...

    IA mint valami egyszemélyes hadsereg programoz...

    Mivel a community tervezi a hajók többségét, szerintem az év végére több hajómodell lesz mint amennyi tag van jelenleg a fórumon :D
  • Soundmaker
    #128
    Mivel IA egy új grafikai motort tervez épp az Infinityhez ezért ne mfélek túlságosan a kiadástól. HA elkészül a motor és lesz aki licenszelni akarja , azzal gondolom megállpadást köt a játék kiadásának jogairól.

    IA azért nem szórja a planet prototype-ot nagyközönség elé mert nem akarja, hogy esetleg a munkáját valaki megszerezze és más néven más embereknek eladja.. ezért nem lesz bolygó prototype, hanem max technikai demo, vagy videó a kész motorból, és ezért is programozza egyedül az engine-t. a Hivatalos developerek is inkább a játék egyéb területeiért felelősek, mint pl. modellezés és textúrázás, ekonómia elkészítés, történet stb.. IA egyedül az enigne-t fejleszti és megadja az útirányt a többieknek.

    A lényeg hogy nem kell tartani szerintem a kiadástól, mert a kiadó cégnek szerintem bejön majd a kiadás költsége, ráadásul 1 fikarcnyit sem kellett fejlesztésre költeniük. Ha nem lesz kiadó cég akkor marad az internetes letölthetőség, és számlán történő fizetés szerintem....
  • NEXUS6
    #127
    Jó lenne, ha összejönne a dolog.

    Én is beregeletem az oldalukon és lájtosan ajánlkoztam, hogy a gazdasági stratégiai szimuláció részébe besegítenék, mert abban még sehol nem tartottak, asszem azóta se sokat változott a helyzet. De sajna nekem is egyéb dolgom akadt, dolgozni kellett!;)
  • pedrohsi
    #126
    érdekes lesz, hogy tud-e/akar-e komoly támogatókat szerezni, mert anélkül nem fog menni a kiadás

    egy-másfél éven belül elkészülhet a béta, addigra már nem árt majd egy komolyabb anyagi háttér, bár nem tudom mik a tervei ezen a téren
  • NEXUS6
    #125
    Tényleg le a kalappal elöttük! A Frontier óta ezt senki nem tudta megcsinálni az aktuális grafikai színvonalon!

    Ráadásul az űrharc is elég jó lesz, pedig ugye nagyjából követi a fizika szabályait. Na ezt szokták figyelmen kívül hagyni, mert asszongyák, hogy úgy nem olynan élvezetes. Ezexerint van aki ezt is megtudja csinálni!;)
  • Soundmaker
    #124
    A kiadott videók nem fedik a teljes valós motor képességét. InfinityAdmin mindig az aktuális fejlesztéshez pakol be olyan modulokat amit ismerteni akar (pl. motion blur), amikor kész lesz az engine, majd akkor kerül be az összes feature: fák, folyók, óceánok... (van 2 videó is amin a tengerek szimulációja látható), ahogy olvastam lesz időjárás is, na és persze városok. Persze a lakható bolygók lesznek nagyon komplexek.

    A kiadott videókban azért nem a teljes tudását látjuk a bolygómegjelenítő engine-nek, mert IA mindig más - és más modulokon dolgozik. Lenyűgöző munkát csinál IA. rengetegen segítenek neki, és a mostani updatekkel egyre jobban körvonalazódik az enigne képessége..
  • pedrohsi
    #123
    magyar oldalon választ kapsz erre - ez csak tesztelésre van, már több különböző fajta bolygófelszín van, itt csak egyetlen textúrát használ időspórolás miatt
  • SuperCharger
    #122
    Biztos majd az is lesz... bár én olyasmire gondoltam, hogy mély szakadékok, óceánok, síkságok is kellenének majd bele itt-ott. De biztos ezt is tudják, nem tűnnek buta gyerekeknek...
  • NEXUS6
    #121
    A természet már csak ilyen uncsi, hegyek meg völgyek;)

    Persze azét néhány ezer fa, meg néha valami település biztos jól jönne.
  • SuperCharger
    #120
    Szép-szép ez a fraktálos táj... csak mindegyik bolygó felszínét nem lehet ebbõl megcsinálni, mert nagyon unalmas lesz akkor is, ha más-más szinű lesz mindegyik.

    Ez a felszínrõl át az aszteroidagyűrűbe dolog viszont vmi eszméletlen. Le a kalappal. Ilyet még kereskedelmi játékokban sem látni.
  • NEXUS6
    #119
    Anyám! Ez eszméletlen dúrva!
  • pedrohsi
    #118
    egy friss videó a domborzatról, motion blurról és az aszteroidamezőről - érdemes végignézni:

    videó
  • pedrohsi
    #117
    ezen az oldalon rengeteg kérdést gyűjtöttek össze, a válasszal együtt. angolul van és nemhivatalos, de sokminden kiderül belőle:

    Dev log
  • pedrohsi
    #116
    ez két okból van:

    1) mindent betölt, hogy játék közben ne akadjon amikor megjelenik egy új hajó

    2) optimalizáció még nulla, mert nem is szempont egyelőre