139
Mandulaműtét.
  • Verseghy
    #19
    Én msot rászoktam a Danette pudingra amibe elvileg 80% tej.. Miért nem szabad tejterméket enni?


    Ja amugy jöttek ki rajtam valami kütések a karomon, szerintem allegria és feltételezem, hogy a Cataflamtól van.
  • Rage47
    #18
    érdekes h nem altattak...
  • Sephi
    #17
    En evekig szvedtem a hulye aftak miatt , igaz nekem csak 1-2x jonnek ki egy evben es csak egy de az is eleg.

    Nalam a jol bevalt szer az a kek metil. Ha van ismerosod orvos vagy patikus akkor kerjel toluk majd egy fullpiszkalot jol martsal bele es nyomd ra. Jelzem kibaxotul fog fajni mert egyszeruen kiegeti es aztan kicsit furan fog kinezni de fel ora es eltunt az egesz.

    Jelzem en igy csinaltam az utobbi ket alkalomkor! Eloszor beszejel orovssal hogy jo e neked ez a metodus nehogy megprobald majd baj legyen es a fejemen szaradjon.

    Remelem tudtam segiteni.


    (ne egyel tejtermeket , sot es ovatossan mossal fogat minnel kevesebb fogpasztaval. Kenyerrel is vigyazal mert siman kiizeli...
  • Verseghy
    #16
    Ha nem lenne a számon ezek a sebek nem lenne durva. Ha szerencséd van és neked nemlesz akkor nem vészes. Ugy volt hogy ma reggel engednek ki, de hát protekció..:D Meg szerda reggel mentem be azért, mert nemvolt hely, de evileg a műtét előtti napon bent kell aludni. Szóval a normális az lett volna, ha kedd este 6ra bemegyek, ott alszomm, másnap műtét és ha jól eszem szombat reggel mehetek haza. Ebben szerencsém volt, mert akkor még nemvoltak aftáim és tudtam enni. Az afták pénteken jöttek ki még reggel és a doktor egy savas szarral kente be, az szinte fél napra enyhitette a fájdalmat, de nem adhat háztartásba ilyet, mert sav.. Szóval én a korházba maradás szempontjábol jól jártam, de fájdalomba nem, szal 1:1 :D:'( Ja meg még az a rossz az egészbe, hogy nem ehetek fűszereset, és pont ma csinált apám fincsi bélszint és senki nem csinálja olyan jól mint őő.. Nagyon szar érzés volt megenni a húslevest és elmenni látva a sok fincsi kaját:( Ja amugy 2 hét a teljes gyógyulási idő, de még 2 hétig nem szabad súlyosat emelni és sportolni. De megéri minthogy minden hónapba mandulagyulladás..
  • Tinman #15
    Rokonlelkek :-)

    Kb. 5 éve vették ki. Az érzéstelenítő beadása után kb. 4 perccel már a torkomban járt a doki, így az érzéstelenítő alig hatott (bezzeg utánna).
    Akkor ért életem első nagy döbbenete. A testem nem tudtam konrollálni és besokkoltam... kb. úgy néztem ki, mint akit villamos székbe helyeznek és zárják az áramkört. Doki tök beparázott, és ordított, hogy lélegezzek, mert, hogy azt meg elfelejtettem. Durva volt... tényleg olyan érzés volt, mintha a testem nem is az enyém lenne, de gondolkodni mégis teljesen tisztán tudtam.

    De ami Verseghyt érdekelheti... elsősorban pépes kajákat egyél. Én persze ezt 3-4 nap alatt meguntam és rácuppantam egy rántothúsra. Meg is lett az eredménye, egy csomó vért nyeltem.
    Ha nagyon fájna nyelésnél akkor 1 szem Cataflam-ot beveszel és fél órára rá már azt eszel amit akarsz. Ez kb. 2-3 órán át tökre elveszi a fájdalmat.

    Ez a szájsebes dolog elég durva. Szvsz a gyógyszertárban kapható szárított kamillát áztasd be meleg vízbe jó fél órát, majd azzal öblítsd át a szád naponta 4-5x.
    A kamillánál jobb hámregenerálót még egyetlen gyógyszercég sem talált fel ;-)
  • Phat Smoker
    #14
    ruha nélkül látod a nővérkéket ? :D
  • HoTDoG
    #13
    Jaj mégvalami. Az a cucc amit műtét előtt fél órával beadnak, valami hihetetlen jó :).
  • _Vegeta_
    #12
    Hali! Ezen nekem is at kellene esni, de nem visz ra a lelek. Meselnel rola bovebben?
    Szerdan volt a mutet es mar otthon is vagy?

    Ez mar kicsit on:

    Nekem ugy be volt gyulladva a mandulam hogy beszelni se tudtam, probaltam nem nyelni, egy hetet ki lehet birni böjtöléssel, nekem azt mondtak mutet utan kb masfel hetig faj de minden nap jobb. Probalj lassan hozzaszokni. Meg asszem mutet utan zsemlet kellett volna hogy etessenek veled. :)
  • HoTDoG
    #11
    3 évesen vették ki az orrmandulámat, amiből annyira emlékszem, h kiköptem a tálkába a kis húsgombócot.
    Most októberben pedig a garatot vették ki, hálistennek az egyik legjobb főorvos végezte a műtétet. Semmi komoly gond nem volt, másnap már haza is engedtek. Pár napig még fájdalomcsillapítón éltem, 1 hétig még voltak gondok az evéssel, de aztán el is múlt minden.
  • SötétBarom
    #10
    Lol, kb 12 kettő voltam mikor kivették az összeset. Miko fölkeltem, onnantől kezdve túrót zabáltam zsemlével 4 napig, mr más nemvolt kórházban
    LoL.
  • mukika
    #9
    nekem vagy 4-5 éve vették ki.

    reggel bementem, altalás nélkül kivették, délután, már pizzát ettem, meg fagyit. fájni fájt, de muszáj volt, és nyelni kell.

    másnap reggel jöttem haza, 1 hét háváj itthon, aztán mentem isibe. :O
  • 2XP
    #8
    Nekem is volt kiskoromban (kb. 5 lehettem) orrmandula-műtétem. És nem is altattak, az volt benne a legrosszabb, inkább bevállalok 3 vakbélkműtétet egy ilyen helyett, kinzásnak sem lenne utolsó. Na meg haszna sem volt semmmi, ugyanúgy befulladtam az asztmám miatt, mint előtte.
  • Takezó
    #7
    vagotyl-al kenegesd talán.. iszonyat fájdalom,d e gyógyítja, és időlegesen letompítja a fájdalmat
  • Phat Smoker
    #6
    magyar egészségügy meg higiénia rulz!
    vegyél Chorsodyl-t és öblögess vele reggel/este!
  • alert
    #5
    Ilyet még nem hallottam hogy afták és sebek keletkeznek.. nem tudom azt hogyan csinálták. A corsodil az működik, de csak akkor ha a kupakjába kiöntesz egy kicsit a vonalig, majd öblögetsz vele 1 percig. Utána kiköpöd és min 2 órán keresztül nem enni nem inni. Legjobb éjszaka és reggel öblögetni. Ha csak kenegeted az aftát fülpiszkával vagy vattával akkor tényleg nem használ. Nekem a fentebb említett módszerrel 2 nap alatt mindig jobb lett 4 nap múlva már el is tűnt.
  • Verseghy
    #4
    Most próbálok be egy pundok:P Én hálisten nem hánytam, de másoknak nem hagyott nyomot a kifeszítés.. Engem altattak, de még előtte lekötöztek és még az altatás előtt nyomták a kezembe a tartos tűt ami gecire fájt.

    Az orrmandulámat nekem is 5-6 évesen vették ki, egyaltalán nem emlékszem rá.
  • Pigo
    #3
    Nekem vagy 3 éve volt műtétem (orr,és garat) altatás nélkül csinálták.FÁjni nem fájt de szar érzés volt.Éjszaka alvadt vért hánytam(ami a műtétnél a gyomromba került) vagy 3 vesetálnyit.
    Én 2 hétig csak hörögni tudtam de aztán magától megjavult.

    Egyél pépeset!
  • Rage47
    #2
    nekem orrmandulám volt, voltam vagy 5 éves:) nem sokra emléxek, de nálam nem volt semmi gond sztem. csak az nem tetszett, h altatás elött lefogtak, s kifeszitették a számat:/
  • Verseghy
    #1
    Üdv!
    Nekem szerdán volt mandulaműtétem (garat), és hálisten mostmár otthon vagyok. Műtét jól sikerült, de az gáz, hogy nem a seb fájdalma miatt nem birok enni, hanem ahol kifeszítették a számat a körül afták lettek és eszméletlenül fájnak. Az ajkamon kb 8 afta van alig birok beszélni. Az orvosok meg noszogatnak hogy egyek, de egyszerűen annyira fájnak az afták, meg a sebek ami a kifeszítés miatt lettek, hogy nem megy.

    Nektek milyen tapasztalataitok vannak a műtétröl és hogyan lábaltál ki belöle?
    Valakinek van ötlete hogy az aftákkal mit csináljak, mert a corsodil semmit sem ér:(