139
Mandulaműtét.
  • steweee
    #99
    visszanőtt. neekm sincs már mandulám, illetve a torokmandula babszem nagyságban visszanő egy idő után. szóval az fáj neked.

    nem tudom hogy mit jelent, de ha fáj valószínűleg sok jót nem...
  • Verseghy
    #98
    Már több mint másfél éve vették ki a mandulám, de mostanába gyakran előfordul, hogy amikor beteg vagyok csak egy ponton fáj a torkom, méghozzá ott, ahol 'összeforrasztották' mikor bevérzet. Viszont az irdatlanul, volt egy nap amikor enni alig tudtam tőle. Ez szerintetek rosszat jelent, vagy nincs jelentősége, normális dolog?
  • haliho18
    #97
    Helló!
    Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy egyetértek "Hotdog" véleményével. Mandulaműtétet (szintúgy mint egyéb műtéti beavatkozásokat)sem végeznek feleslegesen. Amennyiben a műtét ajánlott, a páciens mandulái már nem töltenek be semmilyen védő szerepet az immunrendszerben, ellenben sok problémát okozhatnak.
    Maga a műtét elviselhető, az érzéstelenítés kellemetlen, de a mandula kivétele nagyon gyorsan megtörténik, és az érzéstelenítőnek köszönhetően fájdalom nem érzékelhető. A műtét napján kellemetlen az ivás, viszont elengedhetetlenül fontos a további gyors gyógyuláshoz, később pedig a fájdalomcsillapítók nagyon sokat segítenek az evés,ivásban. Ez tapasztalat én is túlestem rajta, mindenkinek azt ajánlom ha az orvos szerint megoldás a műtét a mandulák okozta problémára akkor nem érdemes halogatni.
    Üdv.
  • HoTDoG
    #96
    Ha csak ennyit mondtál volna, nem így reagáltam volna.
    De zárjuk le.
  • Mike at home
    #95
    nem mondtam hogy minden esetben ok nélkül veszik ki a mandulákat, de azt igen, hogy soxor bizony ok nélkül
    tudod, orr és garatmandulákkal is lehet élni, azok nem felesleges szervek, amiknek semmi funkciójuk
    csak ennyit mondtam
  • HoTDoG
    #94
    Egyenlőre mindenem a helyén van, és nem is tervezek további "csonkításokat".
    Elég ritka esetekben nő vissza, és több az esélye, hogy rámenjen a szívre...
    Látom nem nagyon sikerült felfognod, csak írod a magadét... Kicsit hülyén néznék most ki, ha még mindig csak a számon tudnám venni a levegőt és kilógna a nyelvem, mellette pedig havonta begyulladna a garatmandulám egy hétre. Lassan két éve, hogy kivették a garatot, és 1-2 enyhe megfázáson kívül még semmi bajom nem volt.
    Nem is értem, hogy engedhettem meg, hogy így "megcsonkítsanak".
  • Mike at home
    #93
    rámehet, de nem megy rá mindig
    nagyon sok felesleges műtétet csináltak régen, kicsit begyulladt, már vágták
    érdekes módon visszanő valamennyire, jajdefurcsa
    régebben divat volt felesleges szerveket emlegetni, tőlem meg aztán úgy csonkítttatod meg magad, ahogy akarod
  • HoTDoG
    #92
    Ezt biztos a messzemenő orvosi tanulmányaidra hivatkozva jelentetted ki. Sokat érthetsz hozzá.
    Nekem sem viccből vették ki 3 évesen az orrmandulámat, tavaly előtt meg a garatot...
    Az orrmandulám túl nagy volt, és csak a számon tudtam levegőt venni. A garat pedig egyre gyakrabban gyulladt be a későbbiekben, ezért látták jobbnak, hogy kivegyék, mivel a szívemre is rámehet, stb, stb.
    Hálistennek nem a hentestől kellett tanácsot kérni, mivel a szüleim orvosok, igaz nem fül-orr gégészek, de nekik sem a kőművesek ajánlották...
  • Ronny
    #91
    nekem altatásban szedték ki és úgy elég tűrhető volt.
  • Mike at home
    #90
    tehát pl. abszolút hülyeség kivenni óvódás korban
    a mandula nem azért van ott, mert felesleges, vagy mert dísznek van
    a timus serdülőkor után sorvadni kezd
  • Mike at home
    #89
    szvsz a mandulák az immunrendszer részei
    esztelenség kiszedni, persze a hentesek szerint nem, de ők egységsugárban mozognak
  • Skynet85
    #88
    Érdekes élményeid vannak hallod... Anno 7 éves voltam amikor kivették a mandulámat.

    Bementünk kivizsgálás minden ok irány a kórtelem... Nővérke hoz vmi szurit belövik Zsoltika ettől olyan lett mint a kezesbárány, ha azt mondták volna ugorjak a 10-ről szerintem megkérdeztem volna, hogy csukafejest kér, vagy csak ugy simán.

    Ezután felvittek a történések szinhelyére jön a lidokain spré hát őő nah az téynleg rossz mert keserü aztán látom hogy 10cm-es szurit tol a torkomba az elsőt még éreztem aztán a másik 3-at már egyáltalán nem maga a műtét számomra mokás volt simán szemen köptem az orvost vérrel ez akkor nekem még mulatságos is volt, érezni semmit sem éreztem.
    Légzés mind végig zavartalannak tünt nekem, de mondom ki voltam ütve rendesen.

    Utánna szépen vissza kisértek nah akkor uyge kiment a nyugtató hatása én meg hírtelen beszámolót akartam tartani hát őő artikurálatlan haladzsa lett meg a nővérke is lecseszett, hogy nem most kéne még beszélni.

    Aztán hason fekvés a fulladás elkerülése véget. Majd másnap haza...

    Aztán volt nagyon rossz emléxem hogy utáltam enni szur kapar mar minden ami a sebhez ér szinte csak inni akartam enni nem nagyon.
  • rayray
    #87
    aki a 3-4-5. napra is kiváncsi, annak bártan elmondtahtom, hogy 3 cataflannal evickélek reggeltől estig. Baszottul fáj, és a legnagyobb baj az, hogy a fájdalom kisugárzik a fülembe meg a fogamba is. Rohadt egy dolog, de remélem hamar jobb lesz. Ja amugy 33 éves vagyok, de azt nem hiszem el, hogy ez fiatalabb korban meg sem kottyan az embernek. Ami fáj, az fáj. De jó hogy tul vagyok rajta, innentől má csak kifele megyek az erdőböl.
    további kérdéseket a [email protected] -on tudok orvosolni.
    Ja, a helyszin ahol műtöttek, a délpesti kórház volt, a doki neve meg Dr Móori István. A doki nagyon penge, ezt többen is megerősitették, de nekem is profin csinálta, 15perc volt az egész. 10 rongyot adtam neki miután elhagytam a kórházat.
  • rayray
    #86
    Mandula műtét

    Először leültettek egy székre, majd befujtak a számba valami lidokaint vagy erősebbet mert csipett mint a kurvaannya.
    Azt le kellett nyelni, majd utána még 2x fujtak, azt má ki kellett köpni. Szar volt mint állat mer má akkor öklendeztem. Aszonták, megszünteti a garatreflexet, amitől is majd nem fogok öklendezni. Hát ez nem jött be, mert asszem ha piszkálják a nyelvem a torkom környékén akkor öklendezek.
    Utána jött a doki, 10 centis tűvel beoltotta a mandulákat érzéstelenitővel, de eközben észrevettem hogy nem kapok levegőt, ettől bepánikoltam és egy nagy szivással szörcsögve levegőhöz jutottam. Utána egy kicsit megnyugodtam, mert akoor már jött ment a levegő ( hát nem éppen rendesen, csak immel ámmal de ment),majd elkezdte basztatni, kis kampós lófasz, kanál,meg mittudoménmi. Gondolom csinálta a helyet a végső csapáshoz. Utána aszongya, most egy hangos csattanást fog hallani, és kint van a mandula. Ugy is lett, csak a csattanás mellé éreztem is, olyat mint amikor felvágják a nyakad fültöl fülig, örök mosolyra fakasztva. Ha lett volna nálam egy nápolyi halfiléző kés, kicsit bedugtam volna a dokinak a bordái közé ugy 30 centi mélyen… Na amikor kijött a mandula, vele jött egy deci vér is, ami annak rendje módja szerint lecsusszant a tűdőmbe, amit aztán a dokira is köptem mert köhögtem. Szépen nézett ki, még nekem is tetszett. Képzeld el mikor a tokodra szalad a folyadék, de próbálsz nem köhögni,mert nyilvános helyen vagy, és mindenkit beteritenél. De nem sikerül, és szökőkutszerüen fröcskölt a vér a számból, az ösztön által hajtva, szabaddá téve a levegő utját. Szerintem aki erre önmagától vállalkozik, az nagyon bátor. Vagy ahogy a vicc szól: A cigány eladja a vak lovát, ami az uj gazdájánál nekiugrik a falnak. Az visszaviszi a cigánynak,és kérdőre vonja hogy vak lovat adott el neki. A cigány erre azt mondta hogy :nem vak az csak bátor. Na valahogy én is igy voltam. Vak voltam, mivel nem tudtam milyen lesz a falnak ugrani.
    Na amikoer kint volt az egyik mandesz, akkor varrtak egy kicsit, meg tamponoztak azzal a bucival, ami hurkapálca és vattabuci van a végén.
    A mandula ugy néz ki amugy mint egy csirkezuza, vagy a szive. Sokáig nem bámulhattam, mert jött a következő mandula. Az nagyon szar volt, ott még többet öklendeztem, olyan görcsbe rándult az egész testem, mint amikor áramütés ér. Akkor már folyamatosan öklendeztem, persze nem volt mit ( hát ezért nem szabadott enni inni előző nap éjféltől). A procedura ugyanaz volt, csattanás, ( a kurvaannyát de szar!!! ) mandula kiugrik a tálba és varrogatás, törölgetés. Utána megkérdezték hogy jol vagyok-e, persze beszélni nem tudtam, csak gurguláztam valamit hogy a kurva anyátok hogy lennék jól, most öltetek meg egy kicsit. Még jó hogy gurgulázásból nem értettek, csak a felfelé mutató hüvelykujjam látták, amből arra következtettek hogy akkor itt minden ok. Persze a hüvelykujj utána lefele fordult, de ezt már nem látták. Hát persze, basszus, fáj mint állat. Hogy a viharba lennék jól??? Na utána visszatoltak a kórterembe, megkezdve a hosszú szenvedés utját. 2 órán keresztül nem lehetett nyelni, persze nem is akartam, de a vér csorgott a tüdömbe, és ha nagy levegőt kellett volna vennem amit szerettem volna akkor egy köhögőrohammal fejeztem volna be. Igy maradt a szenvedés,kicsi levegővétel, és a köpködés. Amugy még most is 20:00kor annyi nyál van a pofámban, hogy 10 perc alatt egy poharat meg tudnék vele tölteni J.

    2. nap

    az előző napi éjszaka ugy ahogy eltelt, inkább csak bóbiskoltam, mint igazából aludtam volna, mert fostam attól hogy megfulladok. Annyi nyál van a számban hogy egy aranyhal simán elulszkálna benne.
    Reggel lázmérés, doki bevizsgált, nem járt-e le a szavatosságom. Mindent rendben talált. Ma már lehet enni pépeset, kenyérbelet,fagyit J, levest.
    Ideje is mert éhes vagyok már nagyon. Viszont az evés egy kinszenvedés lesz. Az ivás is az volt, és még az is, de az evés az ….na az zsir lesz.
  • rayray
    #85
    na emberek, aki kiváncsi részletes mandulaműtét leirásra, az olvassa az enyémet.
    Augusztus 1-én műtöttek, 2nap mulva, azaz pénteken jöttem haza.
    Részletek a következőkben
  • akyyy
    #84
    áááá nemré gjöttem rá hogy van az az afta, az iylen ksi fehér izé:CC

    és itt beszélik a legtöbben, van rá valami gyógymód? mert dúrva helyen van most a számba, és beszarok a fájdalomtól enni nemtudok, huh.

    ezt néztem ki sztetek jó?
  • Ice Cortez
    #83
    Hali!

    Nekem meg most vették ki!
  • Verseghy
    #82
    Na hát, csak ugy mondom, hogy már minden ok, átvészeltem:D Már régóta amugy:P lényeg hogy geci dolog, de muszáj túlesni rajta ha az van. Amugy ha ásítok még mindig fáj, pedig már lassan másfél hónapja..
  • hnoemi
    #81
    Ajjaj, gáz.... banketten én sem voltam, de nem bánom, sokkal jobbat partiztunk helyette, ó, de az már rég volt. :) Angliában az emberek igénytelenek és seggfejek, ezt sem bánnám, ballagást pláne, Ausztria.... jaj, az a ronda nyelv... na de mindent összevetve azért sajnálom, hogy neked nem jött össze. Tényleg.
  • Verseghy
    #80
    Hát.. Ezen a nyáron korház miatt 2 ausztriai útrol 1 anglia/skóciai útról a ballagásomról és a bankettröl maradtam le..
  • hnoemi
    #79
    Bezzeg ha suli közben mentél volna és akkor kellene pihenned.... :)
  • Verseghy
    #78
    Na.. Tegnap sikeresen bevérzett..:) Most jöttem haza a korházból.. Elvileg elég súlyos bevérzés volt, és most fekvésre vagyok ítélve, de nembirok feküdni..
  • hnoemi
    #77
    Ej de nehezen gyógyulsz...
  • Verseghy
    #76
    Azért ma is beszedtem 2 fájdalomcsillapítót:D kellett.. De jobb mint szerdán amikor 5 szedtem ma és még mindig nagyon fájt:D
  • hnoemi
    #75
    Nafene, rólad is hallani? Azt hittem tragikus véget ért a történeted. :) No, de már csak gyógyulgatsz.
  • Verseghy
    #74
    Ma reggel arra ébredek, hogy csupa vér a párnám, beszartam hogy bevérzett a torkom, de csak a szám annyira kiszáradt hogy vérzett.. A szivbajt rámhozta:)
  • hnoemi
    #73
    Igazán kösz, de most honnan szedjek? Hozzá'.
  • Phat Smoker
    #72
    egyél ledós-norbis jégkrémet vagy algida light-ot :)
    [ez volt a reklám helye :D]
  • hnoemi
    #71
    Ne légy nyápic, na, kibírod. Aztán majd röhögsz a többi bangán akivel ez megesik. Szar, ez van, de ha már eddig kibírtad..... vagy visszamész és visszakéred.
  • Verseghy
    #70
    Elegem van.. Nemtom tartani a számat annyira fáj az aftáimtól és smot veszem észre hogy csupa nyál a gitárom mert csorgott ki a számbol
  • hnoemi
    #69
    Ne írj ilyet mert fogynom kell és én is ennék. :) Hehe. Amióta nincs suli, felment 5 kilo, amúgy nyugi mindenki, nem vagyok diéta-fan. De azért örülök neked.
  • Verseghy
    #68
    Most ettem meg 3 gombóc fagyit, nagyon jól esett:P
  • hnoemi
    #67
    Értem.
  • Verseghy
    #66
    Anyám elvitt:)
  • hnoemi
    #65
    A kórház mellett laksz hogy ilyen hamar visszaértél vagy Szpájdermen a haverod?
  • Verseghy
    #64
    Na, most jöttem a korházbol.. Na az a helyzet, hogy annak ellenére hogy nem eszem, még szebb a torkom, mint tegnap volt. Szóval ha ma este minden jól alakul akkor fasza. Holnap még 11kor megyek vizsgálatra és ha akkor nem tartanak bent és szerda este se törtlnik semmi baj, akkor minden oké:)
  • hnoemi
    #63
    Én leszoktam a piáról. :) 16 évesen még én is fasza gyerek voltam. Apámék is fasza gyerekek, egész nap azzal sz.rakodnak hogy feltegyenek valami új árnéykolót a lépcső fölé, dehát...... ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Pedig öten vannak. :)Remélem meggyógyulsz jövő hétre, de ha nem, akkor ne póverkedj. :) Tűről többet ne, plíz.
  • Verseghy
    #62
    Én is irtozom a tűtöl. Föleg attol a 3 cm-s szartol amin az infúzió megy, de inkább minthogy ne épüljek fel jövöhét hétföre és ne menjek ausztriába. Ilyenkor csak mondogatom magamba hogy "ádám faszagyerek kibirja.." (mellesleg ez onnan jött , hogy amikor annyira segg részegek voltunk hogy már alig tudtunk inni igy biztattuk egymást a feles lenyomására hogy "xyz faszagyerek megissza..":DD)
  • hnoemi
    #61
    Huh, hát respect mester, én nem mernék bemenni infúzióra, marhára parázok a tűtől. De el sem hinnéd mennyire, ez már beteges ami nálam folyik. Milyen gyógyszert szedsz? Én szájsebészet után Rapid port kaptam, na az használt, erős, igaz két hét alatt beszedtem kilencenvalahány zacsival, de legalább hatott, igaz nekem fájt is annyira hogy ej. De tudtam aludni szóval nagyon jó kis találmány. Bár az íze már nem teccett.
  • Verseghy
    #60
    Köszi;) De ennek 100 hogy korház a vége.. Bár ettül függetlenül nyaktól lefelé nagyon jól vagyok ugrálni tudnák:D