139
Mandulaműtét.
  • hnoemi
    #59
    Kitartás, kitartás. Ha nem látnád most szorítok... fáj is vazze. :)
  • hnoemi
    #58
    Nos, az injekcó miatt irigyellek, nekem maga volt a pokol. A kalapács miatt nem, nekem meg az nem fájt, bár az én esetemben valami rezgős bizgentyről van szó. A legjobb, amikor az orvos azt mondta szól majd ha ad még szurit a "művelet" közben. Azt hiszed szólt? Arcüreg ciszta? Hm, guszta. Nagymamámnak a szájában volt egy, a fogsora felett, mesélt egyet s mást, hogy kikaparták meg kiégették neki, brrrrr....... nekem csak a kezemben volt - azaz van, mert valahogy visszamászott.
  • Verseghy
    #57
    Elvileg az első napon fáj, aztán utána kicsit enyhül és amikor elkezd a lepedék lejönni, szóval 5dik 6dik nap eszméletlen fáj. Én msot vagyok az 5dik nap és olyan szinte fáj a torkom fájdalomcsillapító után, hogy azon gondolkozom, hogy bemegyek a korházba infozióra, mert a nyelés is külön tortura. nemhogy igyak.. tegnap se ittam meg a napi limitem ami már baj..
  • Phat Smoker
    #56
    nekem egy bal oldali arcüreg cisztával egybekötött orrsövényműtétes kombóhoz volt szerencsém ;-)
    csak az első érzéstelenítő orrbaszurit éreztem, a többi kb. 4-et már kevésbé :)
    viszont a kalapálás okozta érzések nem akartak tompulni, de nem akartam túl pofátlan és férfiatlan lenni, hogy kérek még egy 5. szurit is.
    kibirtam valahogy azt a kb. 30 percet, de nem tartozik életem lexebb élményei közé! :)

  • hnoemi
    #55
    Az "meg még" akart lenni.
  • hnoemi
    #54
    Igen, voltam ott. Meg Ajkán is, meg mg ezer helyen, háááát.... Veszprémben este behozták a lázmérőt, reggel jöttek is érte.
  • Verseghy
    #53
    Hogy öszinte legyek, multkor voltam veszprmébe.. nemtudtam kiigazodni rajta:D
  • hnoemi
    #52
    Heh, jó neked. De ha jól emlékszem én nem szedtem fájdalomcsillapítót, legalábbis biztosan nem jelentős mennyiséget. Na aztán később pótoltam, de ez más téma. :) (izé... nem drog, csak másik műtét). Hát, Kecskeméten biztosan jobb a helyzet, a Veszprém megyei kórházak nem szerepelnek a népszerűségi lista elején.
  • Verseghy
    #51
    Kecskeméten mindig fájdalomcsillapitokkal kínálnak, és a tea mindig ott van az asztalon, ha kiürül hozzák az újat.
  • hnoemi
    #50
    Ja, de amíg kórházban voltam alig akartak adni, én meg kiszáradtam teljesen amíg anyám be nem csórt egy kicsit. Rég volt de erre emlékszem, sz.r érzés.
  • Verseghy
    #49
    Nekem is. De nem szar neastea.. csakis a főzött.. bár elmegy a lipton is..
  • hnoemi
    #48
    Mit iszol? Nekem a tea jött csak be.
  • Verseghy
    #47
    legyürtem egy zsömlét meg 4 pogácsát.. most fejeztembe a nyögést a fájdalomtol:D és msot iszok, mert 2 liter a napi limit és még van 7 deci..
  • hnoemi
    #46
    Az első a legnagyobb? Volt benne részed? Hát hallod, nekem már volt szerencsém orrbabökihez, de én legalább ötöt éreztem és ha most leírnám milen sz-r is volt asszem mehetnék innen. :) A kalapálás tényleg nem fáj - nem orrsövény-ferdülésem volt, hanem púpos volt az orrom - de amikor azt a szívót felnyomták na az ej-ha! Én inkább úgy éreztem mintha valami húzta volna felfelé az orrom, aztán meg mintha rámültek volna. Na de az injekció az tényleg borzalmas. A varratok kiszedése meg még annál is rosszabb, a doki azt mondta persze hogy fáj, mert belenőtt az orromba. Na, de nehogy megijedjetek, én gyári puhány vagyok. Szép napot. :))
  • Szuperkaraj
    #45
    nem olyan szar kórházban lenni azér, sztem menj vissza, minthogy bajod legyen :D
  • Verseghy
    #44
    Most hivott az orvosom, ha nem eszem meg egy zsömlét egy óra alatt, vissza kell feküdnöm a korházba:(:(:( De fáj ahol berakom a számba az afták miatt, fáj amikor rákom a kifeszítés miatt keletkezett sebek az inyemen miatt és fáj amikor lenyelem a seb miatt.. ááá:(:((
  • akyyy
    #43
    fuj basszus áá, van az a sorozat, kés alatt a neve, abba is vot pár mikor a csávó fején dolgoztam és ott kalapáltak rajta..... én nem akarom ezt elszenvedni:( inkább szuszogok életem végéig:D vagy altatás... bár nemtom h ebben az esetben lehetségese: \
  • armageddon666
    #42
    mi az az orrsövény? és mi baja lehet hogy meg kell műteni vagy mivan? sajnos nem értek ehhez de kiváncsi vagyok rá... :$
  • Phat Smoker
    #41
    először is kapsz a bevatkozás előtt valami "anyagot", majd vérzéscsillapítót, amitől úgy elkezd verni a szived, hogy majd kiugrik a helyéből, ezután az orrodba felnyomnak egy injekciós tűt, benne fincsi érzéstelenítővel (nyugi..az első szúrás a legnagyobb, a többit lassan mexokod! :)
    , ezt követően az orvos abban a hiszemben elkezdi ütlegelni kis eszközeivel az orrsövényedet, hogy te semmit nem érzel (jobb esetben ez így is van), csak kalapál és kalapál..sok kis apró ütés követi egymást, a fejed lassan felveszi a rezonancia ritmusát, mindenközben valami bájcsevej kiséretében igyekszik elterelni a doktorúr becses figyelmedet a beavatkozás mivoltáról.
    Ha ezen kellemetlen procedúrán túl vagy, baromi sok gézt gyömöszölnek mindkét orrlyukadba, ami ott fog díszelegni pár napig, majd jön a nem épp kellemes eltávolítása mindezeknek, aztán már csak kis idő és minden a régi lesz.
  • hnoemi
    #40
    Ezt nagyon egyszerűen meg lehet oldani, fél családomnak megvolt, csak keress fel egy szakorvost. Apró beavatkozás, ne félj tőle. Persze ez hozzáállás kérdése, én berezelnék de az én vagyok. Egy rokonomnak régen egy balhé miatt elferdült az orra, meg a "sövénye" is, ő plasztikai sebészhez ment.
  • akyyy
    #39
    hehe, nekem is kivették még ovodóús koromban, de h most születési betegség, vagy az oervosok akkor baztak e el valamit, én ugy emlékszem azóta jobb fülemre félig süket, és jó hangosan se tudok beszélni:S

    én most orrsövény miatt parázok, úgy vélem ferdülés van, ezzel mit tudnak csinálni?:S::S

  • hitch
    #38
    Nekem a Tavasz Szünetben Vették ki a mandulámat És hála egy nagyon jó Doktornőt fogtam ki :D.De utánna valo héten csak fájdalomcsillapitokon éltem nagy részt meg innivalon.Szar volt.De most már sokkal jobban vagyok.Hála neked Mártikám:D:D:D LOÁL.
  • Derapo
    #37
    A porcukor sokat segít.De komolyan! igen kellemes fájdalomcsillapító hatása van.Kenegesd glicerines borax-al az sem rossz.
  • Derapo
    #36
    Én nem nagyon emlékszem a mandulaműtétemre 27 éve volt:(
  • hnoemi
    #35
    Tudod mikor hánytam vért? Szájsebészet után. Bröööööö...... Annyi ment a gyomromba hogy nem bírta szegény. És hogy valami vicces is: utána két hétig csak cipzáras cuccost hordtam, mert nem fért bele a búrám a pólóimba. :)
  • Verseghy
    #34
    Én hálisten nem hánytam semmit. Nagyon szerencsés voltam ezen téren is:) Mellettem lévő srácot is aznap műtötték és őő egész nap vért hányt:(
  • hnoemi
    #33
    Nekem nagyon régen vették ki, de igazán kellemes volt..... az első látvány, hogy a mellettem fekvő srácot hozza vissza az ápoló a műtőből, és vér folyik a szájából. Hm....guszta. Megvagyok, túléltem, nővérem gázosabban járt, mert bevérzett neki. Na az viszont fájt amikor zsemlét kaptam reggelire és meg kellett enni mert majd éhenhaltam. :) Azóta még ötször műtöttek, pedig még csak 20 vagyok, na, versenyezzünk skacok? :)) Legutóbb majd megfagytam ébredéskor. Hú de sz.r felkelni, atyaúritten.
  • _Vegeta_
    #32
    Koszi. Meglatjuk milesz belole. :)

    Tuti nem altatom magam, mert olyan szerencsem lesz hogy az altato miatt tuti hanyni fogok ebredeskor. :D
  • stp4trick
    #31
    mint a herpesz
    6 éves koromban uszodában kaptam el, azóta évente jön ki, főleg taknyos-hideg időben, bár mostanság már gyakrabban, de nem vészesen

    on:

    21 évesen vetettem ki a garatmandulámat, mert állandóan begyulladt és elegem lett belőle. A dokit szembeköptem vérrel:-))), meg nyeltem vagy fél litert belőle, aszogya a doki, ne nyeljem le, mert hányni fogok, de mást meg nem tudtam, másnap szartam olyan feketét...
    Ami az egészben a legrosszabb volt, hogy ugye nem szabad erőltetni, nehogy bevérezzen, erre haver meglátogat és elhozza a Nekem 8-at. MAjd beszartam a röhögési vágytól, de csak vergődtem kínomban, mert majd szétfeszült a torkom, csak a párnát csapkodtam, meg vigyorogtam. Azóta is egyik kedvenc vígjátékom.
  • Verseghy
    #30
    Most beszéltem az orvosommal és azt mondta, hogy az afta egy lappangó virus, amit nem lehet kiirtani a szervezetböl és amikor legyengül az imun rendszer legyngül megtámad és ez egy seb a fehér szar rajtam meg egy védőburok. De ha jobban belegondolunk ugyanaz, mint amit te irtál:P
  • PeeTeR
    #29
    nemtommikor de egy nyaron kivettek mind a kettot. elosszor orr utanna garat. szar volt, reg volt, gyors volt.

    ennyi :D
  • Tomo15
    #28
    Az evés még egy jópár napig igencsak kellemetlen lesz, de ez a dolog velejárója.
  • F1re
    #27
    nem olvastam el miekrt irtatok mert nincs erom de leirom nekem mi volt kb 9 eves koromba volt orrmandula mutetem nem altatak hanem lekotoztek 1 szek hez a torkomba nyomtak 1 inekciot es az egezsbe az fajt a leg jobban amitol majdnem bepsialtam csak be voltam ugye erzestelenitve fojt a nyalam kabbe ojan szinten hatot :D na az fajt hogy a vege fele ugy szedtek ki a vert hogy vami csipesz kozot volt valami vatta voltkozbe es ezzel eleg eroteljesen sikaltak a torkom amitol majd be szartam :D aszt utana meg jot folyamatosan a ver a szambol meg a gula es toroltem a szivacsokba amikor fekudtem az agyba erre beszol hogy alj fel es setalj el a csapig ha most let volna mondtam neki hogy bazzmeg nem te vagy benyuktatozva meg midnen mittom en mi :D alig eltem
  • Sephi
    #26
    Elmondom mivan.

    Az afta kerlek alasan egy gomba fajta. Amikor gyenge az imun rendszered akkor az a tonna bakterium ami a szadba kerul egy bizonyos sebet ejt a gyengebb pontokon es akkor abbol lesz a kis gomba. Magyaran az afta az vegulis egy sebb a szadba es az a feher ize meg amolyan vedo burok akar lenni. Probald meg pl kicsit erosebben megnyomni es latod hogy azzonal verezni fog.

    Figyej. Igyal sok teat lehetoleg cukor nelkul. Egyel pep kajat... rizset... krumplee puret. Olyan dolgokat amig veletlenul se sertsek fel oket.

    Az afta azert gyogyul naon nehezen mert zart es nedves kornyezetben van. Pl ha az afta az ajkad kozelebe van es kitartod a levegore akkor 5 perc utan kiszarad es kibaxottul fajdalmas. Tehat valahol jobb is hogy bent van :D

    Node a viccet felreteve max 8-9 nap es aztan elmulik. De probald ki amit mondtam es hagyt a sok gyogyszert es hulye kenocsot mert nem ernek SEMMIT!
  • HJany
    #25
    nekem kb 4-5éves koromban vették ki. nem emlékszem semmire, csak arra hogy nagyon fájt, és hogy mikor hazamentem kaptam egy játékot :)

    OFF
    mikor műtötték a szívemet 2éve, 2004 november 20án mentem a kórházba, pénteken, és még aznap hazaküldtek, mert a hétvégén nem tudták emgcsinálni, emrt a kisbabák,at kellett előbb. aztán hétfői nap visszamentem, kaptam egy szobát. még aznap bekötötték az infúziót. jött a doki, és mondta hogy csak holnap tudják. mondtam ok. másnap is bejött, és megint csak azt mondta hogy másnap. aztán megint bejött, és megint másnap(és minden nap bekötötték az infúziót, meg adtak kábítót hogy ne érezzek semmit, mert összevissza szurkáltak. persze kb 3 ilyen fecskendő kábítót adtak be, mert elég nagy darab vagyok :). aztán mielőtt műtöttek, kiderült hogy a bal kezemben ami volt tű, azon keresztül vezették az infúziót, már nem jó, ermt ahogy nyomtak bele valami tisztítót, nagyon fájt, éreztem ahogy megy az ereimbe. bekötötték a jobb kezemre, és rohadtul fáj nem tudom miért :S. aztán elaltattak. vége lett a műtétnek, és felébredtem, nagyon fáztam. aztán 2napig mozdulatlanul feküdtem az intenzíven, szerencsére bombázó ápolónő volt :), egész nap csak őt tudtam nézni, éjjel meg valami 60éves nyanya volt akitől csak hányni tudtam. a csaj rendes volt(a bombázó), csempészett nekem jó kaját amit muteromék hoztak :) meg beszélgettünk. mikor már felálhatta, nem tudtam járni. 10perc alatt újra megtanultam :) és kb 3-4 hétig nem kellett suliba mennem. a műtét előtti idő nem volt jó, de qaz az utáni nagyon jó volt!

    azért senkinek sem ajnlom :(
  • alibá a mezőrűl
    #24
    nekem olyan 5-6 éves koromba vették ki mindkettőt, mert tűszős mandulagyulladásom vagy miazisten volt havonta.
    Semmi érzéstelenítés, altatás, vagy ilyesmi. az orvos ledugta a reszelőt a torkomon, és mondogatta, hogy köpjem ki a vért, nem szabad lenyelnem, pedig már kurvára nyeltem volna, és nagyon szar volt ahogy az a reszelő vagy mi kaparta a torkomat. Hát mégegyet sztem nem vállalnék be ha fizetnének érte akkor sem... De utána nekem nem is volt semmi, ebből a szempontból szerencsés voltam... néhány nap múlva már azt ettem/ittam amit akartam.
    De még utána kb. 2-3 évig tisztán előjött néha az az érzés amikor azt a szar reszelőt dugja le a torkomon. de túléltem, és mégcsak nem is sírtam utána, ami azért érdekes, mert olyan 10 éves koromig halálsápadt voltam és bőgtem amikor védőoltást, injekciót adtak vagy vért vettek. Még most is kiszaladok a világból ha tűt látok, és megérzem azt az orvosszagot :D Tiszta kínzás nekem.
    Most meg lehet az orrsövényemet kéne műteni asszongyák, mert nagy meleg van, gatyában is besülök egész nap, mégis fújom az orrom minden reggel, és néha úgy kelek fel éjszaka, hogy be van dugulva az orrom, pedig nem vagyok allergiás, nem vagyok megfázva vagy ilyesmi. De ha haldoklok akkor se megyek kórházba... rosszabb számomra mint a halál :D
    Igazán azóta erősen rossz emlék nekem az egész kórház, mióta az öklömből vettek vért... brrr... olyan 7-8 éves lehettem, apám lefogott, és a doktornő beledöfte a tűt a jobb öklömbe... és ott állt benne a tű vagy 1 percig, és nagyon lassan telt meg vérrel, és meg ordítottam, bőgtem, hogy mikor lesz már kész? vegye már ki! Aztán mondták nekem, hogy kb. 20 másodperc volt az egész, de nekem több mint egy percnek tűnt. Nah de ez már nem ide tartozik, csak le kellett írnom, hogy nekem minden ilyen műtétszarság egy horror, minden ami a kórházban van, rémálom :D
    ha egy kórházban meg kell látogatni valakit, megérzem azt a szar hangulatot, szagolom azt a kurva orvosszagot, szinte elgyengelük és depressziós leszek :D
  • pinnacle
    #23
    Nekem is mostanság kéne ki venni:S
    Állandóan be van gyulladva de félek:S Kiskoromba egyszer műtöttek sérvvel, de abból csak a heg maradt meg bennem. Azóta soha semmi.:S
    Szóval...
  • 2XP
    #22
    Hát szerintem is. Inkább altassanak el és éljek pár héttel kevesebbet, mint hogy még egyszer átessek ezen. Ledugnak a torkodon egy csomó fémszerszámot, hogy épp átfér a szádon, aztán meg kihányod a saját mandulád. Felemelő érzés :/
  • Magnumrolcsi
    #21
    Én mikor betöltöttem a 3 éves kort egyből kivették mind a két mandulámat mert mindig bevolt gyulladva.
    Nem éreztem semmit. Arra emléxem, hogy mentünk fagyizni utánna(márciusban) :P
  • Pigo
    #20
    azért mert "beleragad" as sebbe és elkezd savanyodni...