278
  • roliika
    #38
    "Hát, azért szerintem nem sok optimizálást és erőforrás-kímélést tanítanak manapság. " De ez tod miért van? Mert ma műr 1 emberke nem tud igazán komoly progit írni és gyorsan, nem úgy mint régen, hogy írtál 1 100k-s Mario-t és király voltál, ma 100k az semmi. Úgyértem a Win miatt és a felhasznált fejlesztő rendszerek miatt is pl 1 Delphiben készült tök üres form is 360-500k. Ez van. Nem a programozók tehetnek róla, hanem a fejlesztő rendszereket készítő programozók, és leginkább a vásárló igényei, hogy villogjon, minden rendszer alatt menjen, leghülyébb user is képes legyen használni, ez pedik pl Pascallal nem megy, de C-vel sem nagyon...na meg a c az nem OOP, se a Pascal, ma +már az is fontos.
  • [Jakuza]
    #37
    Szerintem sem. :P
  • dez
    #36
    Szerintem ez nem így van... :)
  • roliika
    #35
    :-P :DDD
  • dez
    #34
    Hát, azért szerintem nem sok optimizálást és erőforrás-kímélést tanítanak manapság. Lassan a HW teljesen el lesz dugva a programozó elől, ez sem az optimizálást segíti éppenséggel. Aztán egyre jönnek az egyre magasabb szintű programnyelvek is.
  • dez
    #33
    Dehogy.
  • dez
    #32
    Nem. :)
  • roliika
    #31
    Jól tettszik tudni.:))
  • dez
    #30
    Hát, a legújabb PPC procikat inkább szinte titkolták az Apple elől. A dual-core PPC-jüket (970MP, vagy mi) halasztva, pár nappal azután mutatták be, hogy az Apple bejelentette az Intelre váltást. Mire jó ez nekik? Inkább saját szerverekbe szánják, amit sokkal drágábban adnak.
  • roliika
    #29
    Jah, hát ez olya, hogy ha csökkentem az FSB-t akkor húzhatom a procim 4GHz-ig is akár, de attól nem lesz gyorsabb max instabilabb.
  • Basic
    #28
    "A számítógépes szimulációk alapján a vállalatnál arra számítanak, hogy az órajelet egészen 1 THz-ig (1000 GHz) felsrófolhatják - hogy mikor, azt egyelőre nem tudni."

    Én úgy tudom, hogy 1 THz az 1024 GHz, de javítsatok ki ha tévedek.
  • dez
    #27
    Ja, elsőre tranyót olvastam processzor helyett.

    Amúgy jó a GHz, csak nem mindegy, mennyi a IPC (Instruction Per Cycle). A P4 esetén az Intel jól lecsökkentette az IPC-t, így hiába volt magasabb az órajele.
  • roliika
    #26
    Köszi! :DDD Most lettem programozó. Ez az oldalam, töltsd le az álomfejtő progit, nézd meg, mi a valós rendszer igénye és mit tud...tudod már nem a 70-es években élünk. És van 1 "jó" hírem. Az új progi nyelvek /Magic/ a jövőben olyanok lesznek mint 1 kirakós játék, semmi matek tudás nem kell majd hozzá, ám de komoly progikat nem is lehet majd velük írni...
  • dez
    #25
    És miért ne lehetne összehangolt a működés?
  • Zsoldos
    #24
    ja nem vicc, csak baromsag ahogy van.
  • roliika
    #23
    Ja csak a cikk nem írja ez moxst melyik, vagy minek a sebessége...személy szerint a több magban és az új technológiákban hiszek, nem a Peta Hz-ekben.:))
  • dez
    #22
    Nem, nem mindent a proci generál. Lásd Readme.
  • dez
    #21
    Egy proci órajele és a tranyók kapcs. sebessége két különböző dolog. Minden procinak jól jönnek a gyors tranyók.
  • szombi
    #20
    Igazad van.
    Szerintem még a RISC-es procik sem bírnák.
    Biztosan valami egy-két utasítást elfogadó, néhány(ezer) tranzisztoros bűvészmutatvány.
    Már 5 éve csináltak 200 GHz-es tranzisztorokat, de a processzor azért processzor,
    mert gondosan megtervezett egységen sok millió tranzisztor összehangolt működésére van szükség.
    Hiába képesek 500 GHz-en menni, ha nem összehangolt a működés.
    Én is terveztem egy procit, kb. 2 hétbe került, saccra úgy 600 tranzisztor lehetne benne,
    biztosan az is menne 300 GHz-en szobahőmérsékleten, de egy osztást elég lassan tudna megcsinálni, alapból nem is képes rá, csak szoftveresen lehet vele.
  • roliika
    #19
    Ebben a demóban az a lényeg, hogy Assemblybe írták, midi zene van benne, és minden amit látsz a proci generálja, nem vélelen, hogy nincsenek benne texturák se mp3-as zene. De marha jó! :)) De nézzétek meg ezeket is :Ez egész jó. ;-)) Na de ez állat! :DD
  • lmisi
    #18
    Már megint egy techdemo az IBM-től. Ez mind nagyon szép és jó, csak ez a távoli jövő. Az Apple épp mostanában ebrudalta ki őket a jelenben, mert képtelenek voltak jó teljesítményű procikat szállítani neki, főleg a mobil IBM procik voltak gyenguszok. Gondolom évekig őket is a techdemokkal hülyítették, csak gáz volt hogy közben az Intel mobil és asztali procijai 2x,3x teljesítményűek voltak. Ha a cellt is buktázzák, adják el a procigyártást a Kínaiknak. Úgyis inkább szolgáltatásból él az IBM mint hardwerből.
  • Riker87
    #17
    valyon mennyit fogyaszthat ?
  • moricka
    #16
    sebességileg lehet hogy gyors, de tuti nem tudná nagyon gyorsan emulálni az x86 architekturát. akkor meg nekünk nem is nagyon fontos. tuti vmi csökkentett utasitáskészletü prociról van szó.
  • fflx
    #15
    azert ennek semmi koze az iskolahoz...
  • menpe
    #14
    Ez a demó brutális!!!!
    Nem 2 Gigás cuccok kellenek, hanem ilyenek.
    Még most is gondolkodok, mennyi ilyen tömörített zene férne el egy 512-es lejátszón, ami le is játsza...
  • GyuriX2572
    #13
    Hát ezt a több 100Ghz-et nem tudom hova tenni...
  • k0zi
    #12
    Nem hiszem, hogy feltétlen ez lenne a követendő példa :)
  • k0zi
    #11
    Azért ez nem teljesen igaz. Attól függ melyik iskola
  • Runo
    #10
    Sajna télleg így van.. pár éve még optimalizáltak pár dolgot..
    Javaslom mindenki nézze meg: A 2003-as 64K-s nyertes demo
  • roliika
    #9
    De ez amúgyis zöcscscség! A freki a működési freki és nem a számolási teljesítmény!!!!!! Ide mega vagy terra flopokat kellett volna írni, nem GHz-eket
  • Dömsödi
    #8
    Sajnos, annyi jelentősége lesz az egésznek, hogy a z iskolából majd kikerülő programozok még hülyébbek lesznek, és egy sima GIF kép megjelenítéséhez 512 MB memoria és 50GHZ proci lesz az ajánlott. (Mert egyre szarabb kodot->lassabb->optimalizálatlan fognak irni)
    Az a poén, hogy ez nem vicc.
  • ttt ttt
    #7
    "munkába sem 360 km/h-val repesztő sportkocsival megyünk"

    1; mert nics ilyen sportkocsink,
    2; mert nem engedik a szabályok,
    3; mert szarok az útaink,
    4, mert nincs is munkánk,
    , de ha e tényezők nem lennének, mindenki 360-al húzna munkába. Elég gyenge, rossz párhuzam.

    A cikkhez meg annyit, hogy legalább van fejlődés ezen a téren is, még ha 10-15 év (v. több) amire sorozat gyártásba kerülhetnek ezek a lapkák.
    Én még annó úgy tanultam, hogy a 2GHz a félvezetők maximális működési frekvenciája, de ezt már régen meghaladták, hála az égnek, de igazi áttörés (értsd 1 nagyságrenddel fejljebb lépés), talán ezzel a technológiával válhat valóra. És itt ne csak egy asztali pc procira gondoljunk. Úgyhogy hajrá!
  • roliika
    #6
    Annyit fűznék hozzá ehez a hírhez, hogy a feszített szilícium technológia már 2002 óta bevetésre készen áll a nanocsöves pedig 2003 óta...
  • Inquisitor
    #5
    "Ezzel azért már eszméletlen brutál procikat összedobhatnak"
    Arra pont nem lehet hasznlni ezt a technológiát, ezt egyszerűbb dolgokra tudják használni. Nem véletlen van olyan 10GHz körül a technológiai határa a sziliciumos megoldásnak. Ha olyan sok tranyót egymás mellé teszel, akor nagyságrendileg kisebb órajele is seperc alatt szétégne az egész ...
  • Radnix
    #4
    De jó ki lett javítva a cikk.Ki lett törölve a hozzá szólásod is mert így már nem helytálló... De azért ilyenkor oda lehetne írni a cikk alá hogy (szerkesztve)...
  • Akuma
    #3
    2008-ig sem hiszem, hogy eljönne a 10GHz fölötti procik ideje...
    A közeljövő a több magban rejlik.
  • Radnix
    #2
    Te tök okos vagy. Ebből én csak annyit tudtam volna mondani, hogy az abszolút 0 fokot nem tudjuk elérni.De az hogy szilíciumszelet meg ostya... Jah meg szobahőmérsékleten fél percig üzemelne mert aztán a szobahőmérséklet átváltozik szaunahőmérsékletté sztem.
  • Tinman #1
    "300-350 GHz normál körülmények között"

    Hát köpni-nyelni nem tudok...
    Ezzel azért már eszméletlen brutál procikat összedobhatnak.
    Végre nem fog szaggatni a 3D Mark 06... sebaj, majd a 08 betesz ennek a technológiának is