3131
  • Wolfsnack
    #3051

  • Gabor1990
    #3050
    Egy ilyennel 165 mm-est be tudsz tenni, asszem gyárilag kisebb van bent.
  • kirol
    #3049
    Na ez a csere most jobban ment, mint a múltkor. :)

    Az oldalsó ajtókba hány cm-es hangszórót lehet beletenni?
    Vagy ez típusonként változó?
    (VW Polo 03-as gyártású. Kereklámpás.)
  • kirol
    #3048
    Kérdésem lenne. :)

    Az első fényszóró izzója kiégett, most másodszor. A gyári évekig ment,most ez meg kb. 5 hónapig.
    És olyan nehéz kicserélni. :(
    Valakinek valami tippje, hogy milyen márkájút kellene venni?
    Ill. mit csinálok rosszul, hogy nem bírom beleimádkozni az izzót a foglalatba? Hisz hozzáférni nagyjából hozzálehet, csak nem akar bepattanni a helyére. :(

    VW Polo 03-as gyártású. Kereklámpás.
  • Harly18
    #3047
    Én a hátsó lámpával nem békültem még ki egyáltalán. PS-ben 2 perc alatt kicsit alakítottam rajta....nem tudom, hogy jobb-e. Igazából olyasmit képzeltem el, ami 3D-s, tehát nem simul a karosszériába, hanem hasonlóan mint az elefánttalp lámpa a réginél, persze nem lenne akkor, csak egy solíd kis ívet adni a lámpának...talán ha lesz kedvem, akkor egy másik képen átalakítom a lámpát olyenre.

  • cenobite
    #3046
    Első blikkre nem nagyon tetszett - hiszen az "ős" bogihoz már nem sok köze van formailag. Amolyan Beetle - Porsche - PT Cruiser keverék jutott eszembe ahogy nézegettem a képeket. A fekete nagyon dög! :)
    Kíváncsi leszek az árazásra.
  • wander01
    #3045
    jaja, kicsit több siroccoval lehet faja lenne :))
  • Harly18
    #3044


  • Harly18
    #3043



  • Harly18
    #3042
    Szerintem szokni kell ezt az új formát. Túlzottan emlékeztet a korábbi beetle-re ezért olyan furcsa. A hátsó lámpa az szerintem nem jó, túl átlagos autós, persze nem azt mondom, hogy hátra egy sima kör alakú lett volna a legjobb, de ki lehetett volna hozni valamit, ami jobban emlékeztet a régire. Nem lesz ez rossz, szerintem élőben majd kiderül, hogy milyen valójában. Olyan New Beetle és Scirocco keverék.
  • wander01
    #3041
    valamiért igy sem adja... -.-
  • Harly18
    #3040
    VW Beetle 2011


  • TomSolberg
    #3039
    valaki megy erre?
  • wander01
    #3038
    csak az idődet basszák el, de ha be tudsz akkor menj be persze.
  • kirol
    #3037
    Megkérdeztem, azt mondták, hogy vigyem be, van saját kárfelmérőjük, kicserélik. Mondtam, hogy kicsi, szóval én is furcsállom, de ha arra járok és lesz időm begurulok. Kíváncsi vagyok.
  • hiszacu
    #3036
    Lehet vótmá
  • kirol
    #3035
    Megkérdezem holnap.
  • wander01
    #3034
    áh, az előző kocsim szélvédője 4 éven keresztül kráteres volt, ráadásul a tükör mögött, közel a széléhez. kutya nem törődött vele, de nem is repedt semerre.
    viszont egyszer a cégessel mentem budaörsről pécsre, és még az M0-án kaptam egy jó massziv kavicsot egy román passat-tól. mire megjártam pécs-et oda-vissza, egy 40 centis repedés futott keresztben szemmagasságban. ahova ki akarok lyukadni, az az hogy kavicsa válogatja :)))

    amugy a tömést nem fizeti ki a biztosito? én tuti felcsörögném őket, hogy ha viszel számlát róla, fizetik-e az 5k-t... olcsobb nekik is, te meg megsporolsz egy nap automentességet. legalább 4-5 óra mire beleköt a ragacs, addig ugyse sehova. plusz várás-bámészkodás. plusz biztositohoz rohangálás -.-
  • kirol
    #3033
    Hát ettől tartok én is. De előbb utóbb magától végigreped nem?
  • wander01
    #3032
    ja igaz, ha casco és 0% akkor hajrá. de dolgozz még rá egy féltéglával, krátert nem fizetnek...
  • FrancescoTotti
    #3031
    Hát ha van időd elintézni, akkor tényleg jobbnak tűnik a casco-s megoldás.

    Azt sajnos én sem tudom, hogy ezt fedezik-e.
  • kirol
    #3030
    Hát ez az, hogy az 5.000 Ft.
    Akkor meg miért ne casco-ztassam le egy zsír újra, ha már évek óta fizetem nekik a zsét? Ugyanis üvegtörésre 0%-az önerőm. :)
    0 Ft és új szélvédő vs. 5000 Ft és barkácsolt. Nem nehéz a döntés. :)

    Csak kérdés, amit írtam, hogy mit mondanak erre a szakszervízben.
  • wander01
    #3029
    ...vagy józan paraszti észnek engedelmeskedve kavics után egyből leragasztod valamivel (lehetőleg cellux-ragaszalag) hogy ne menjen bele a retek meg a dzsuva, és meglátogatod az első szélvédős szakit a legközelebbi baumax parkoloban... 5 ezerből ugy megcsinálja hogy az életbe nem mondod meg hol volt a kráter :) nekem is volt sajnos. de hibátlan lett, nagyon kell nézni hogy lásd a nyomát.
  • kirol
    #3028
    Amilyen szerencsés vagyok mostanság, eltalálta a szélvédőmet egy szembejövő autóról felpattanó kavics. Berepedt, lett egy pici lyuk és 3 irányba elindul egy kb. 0,5 cm -es repedés.

    Ezt lehet Casco-ztatni, vagy várjam meg, amíg a fagytól egyebektől bereped az egész?
    Csak nem akarom, hogy hülyének nézzenek, hogy egy ilyet ki akarok cseréltetni.
  • freestyle666
    #3027
    Ha Zirc közeli vagy hozd be hozzánk, van autójavítónk.
  • freestyle666
    #3026
    Ha nagyon kíváncsi vagy rá leveszed a hengerfejet és megnézed a tömítést.
    De nyugodtan járhatsz vele vezérléscseréig, nagy baj nem lehet belőle, 40 ezer km hamar eltelik, ott meg majd megmondják.
  • jozef111
    #3025
    Sziasztok,

    VW Golf IV 1.4, 16V 1999 evjaratu autorol lenne szo. Olajat vettunk eszre az 1., 3. es 4. gyertyanal, mikor levettuk a pipakat. A 2. gyertya szaraz volt. A gyertyak be voltak huzva, a motor tiszta. Honnan kerulhetett oda olaj?
    A szervizben kitisztitottak es azt mondtak majd a vezerlescserekor lehet megtudni, mert hogy sok mindent szet kell ott szedni. A csereig viszont meg van kb. 40 000 km.

    A boritast kulon nem lehet levenni es megnezni a tomitest?

    Koszonom
  • cp angie
    #3024
    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném. Van egy Golf 3-as 1.4-es autóm, amibe szeretnék klímát tenni. Az 1.6 os klímáját belehet tenni az 1.4-es be? Esetleg, aki csinált már ilyet, az írhatna pár sort, hogy mire is kell figyelni.
    köszönöm
  • freestyle666
    #3023
    Boccs a lényeg: ÚJ TIGUAN
  • freestyle666
    #3022
    Nem lesz ez rossz:
    Lassan le lehet cserélni a bannerban lévő autókat :)
  • irarref456
    #3021
    A rendezvény honlapja:
    http://innovaturne.volkswagen.hu/
  • irarref456
    #3020
    Tavaly volt a VW-féle Innovaturné, amely bejárta az egész országot, és úgy hallottam idén is lesz.
    Valaki volt már ezen?
  • kirol
    #3019
    Remélem igazad van! Köszi!
  • Gabor1990
    #3018
    Valószínüleg semmi baja, mindegyik ezt csinálja, ha sokat használják városban az autót. Meg kell hajtani nagyobb sebességgel, nagy fordulaton, huzamosabb ideig, és akkor kitisztul a kipufogórendszer.
  • kirol
    #3017
    Kigyulladt egy lámpám a műszerfalon, ami a kipufogórendszerre vonatkozik. Az egyik szerelőműhelyben azt mondták, a lambda szonda miatt van, de nincs semmi baja és a géppel kinyomták a hibajelzést.

    De újra bekapcsolt. Most akkor valami biztos nem jó nem? Okozhat ez valami bajt a kocsiban, ha így megy vele valaki?
  • cartarsak
    #3016
    schwimmwagen : http://car-tarsak.blogspot.com/2010/11/schwimmwagen-volkswagen-type-166.html

  • RATCUSTOM
    #3015
    Sziasztok!
    Tudja valaki, hogy mikor lesz 2011-ben az M.I.V.W?
  • Hones
    #3014
    Sziasztok!

    Sajnos sehol sem találok letölthető formában, így megkérdem itt, tud-e valaki 1988-ban gyártott B3-as Vw Passat-hoz javítási kézikönyvet?

    Ha igen, kérem jelezzen itt, vagy a [email protected] címen. Köszönöm ;)
  • Golf 5
    #3013
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, van valakinek kezelési útmutatót, használati utasítás meg ilyen leírások Golf 5 Variant 1,9Pd Tdi motorú autóhoz. Tud valaki segíteni hogy honnét tudnék letölteni vagy szerezni ilyet? (Esetleg ha van vkinek akkor átküldené??)

    Köszönöm
  • FrancescoTotti
    #3012
    Köszi!

    Sajnos mostmár teljesen használhatatlanná vált a gépjármű, a lent leírt hibákat továbbra is produkálja, és néha az EPC (tehát motorhiba), néha pedig a kipufogó rendszer hibáját jelölő led világít.

    Ma visszük szervizbe.

    Köszönöm a segítséget!