3131
  • RATCUSTOM
    #2971
    na ahogy igértem :)

    Rajzás-2010
  • RATCUSTOM
    #2970
    Elvileg megyek :)
    majd csinálok "pár" képet annak aki nem tud elmenni :)
  • cenobite
    #2969
    Április 17-én Rajzás a West End parkolójában!

  • Gabor1990
    #2968
    Ott.
  • kirol
    #2967
    Utastérben van a pollenszűrő?

  • Gabor1990
    #2966
    Pollenszűrő
  • Gabor1990
    #2965
    Pollenszűrő


    Légszűrőhöz meg le kell venni a felső motorburkolatot, és az alatt van.
  • kirol
    #2964
    Tudtok valami rajzot/ábrát adni, amiről látnám, hogy hol van a VW Polo-ban (2003) a légszűrő/pollenszűrő, és hogyan tudom őket kicserélni?
  • nameless1229
    #2963
    Olyan kérdésem lenne, hogy megpróbáltam beszerelni a régi, gyári rádiómat (polo classicban volt) egy caddy-be, meg is történt, de kiírta, h safe! A kis kártyám meg van még, a 4 számjegyű kóddal, hogyan kell aktiválni? Esetleg csak az én polomban működik? :/
  • wander01
    #2962
    veszel amlyet akarsz és utána hifista boltban kérsze egy vw iso-csatit hozzá, semmi extra. ha mákod van lejön a bétáról is. ha nem akkor +2k kb.

  • kirol
    #2961
    VW Polo 2003-as autóba szeretnék magnót venni. Jelenleg gyári BETA van benne.

    Ennek milyen csatlakozója van?
    Azért kérdezem, hogy amit majd veszek, nem ártana, ha stimmelne a csatlakozója.
  • abuc
    #2960
    Ezek szerint némi segítségre szorulok !

    Törölni szeretném az előző linkeket de még nem jöttem rá hogy is lehetne.
    A videó feltöltés sem jött össze ha valaki tud segítsen előre is köszönöm.

  • wander01
    #2956
    ezt az árat komolyan is gondolja? legyen ráirva akármi... vazz
  • Gabor1990
    #2955
    Ez nem rossz, csak elég drága
  • didu
    #2954
    Szeretnék énis!Dehát majd meglátjuk!Nembiztos h kész leszek a verdával!Márc 19-21 viszont carstyling tuning show Pesten!
  • wander01
    #2953
    ha nem felejtem el lehet lenézek :))
  • didu
    #2952
    márc. 13. vagy 14. Zánka!
  • Torda5
    #2951
    mikor lesz valaho volkswagen talalkozo???
  • louismoto
    #2950
    Volkswagen is beszáll a motorkerékpár bizniszbe?





    www.rpmonline.hu oldalán találtam rá erre a hírre!
  • kirol
    #2949
    Ja!
  • wander01
    #2948
    na tessék, megy ez :))) még egy év a poloval és megnyithatod a saját mühelyedet! :D
  • kirol
    #2947
    Na most a bal hátsó kerék felett is találtam egy kicsit szétcsúszott összetételt. Itt szerencsére simán csak ki kellett húzni a szövetet, nem kellett szerelni.

    Ideális hely, mert a kerék ugye íves, így mindkét oldalára (csomagtartó, hátsó ülés) befolyik a víz.
    Valamint azért is remek hely az összetételre, mert pont ott van két elektromos elosztó is ezer vezetékkel.

    Királyság lenne, ha e kettőnél már tényleg nem lenne több összetétel.
    (ETKA-ban se találtam semmit.)
  • wander01
    #2946
    kurvajo kérdés, fogalmam sincs. egyik ismerősnek is beázott averda, nemtudta miért, aztán miután jol szétszedte kideróült hogy az ablak tövében kivül, az a müanyag amire a motorháztető rátakar el volt repedve. ott pedig szépen becsordogált a viz és a jobbegy alatt szépen összegyült. ha hátramegy a víz, de beázik valahol lehet hogy szét lett nyomva... vagy mikor összedugtad máshol csuszott szét. foggalmam sincs, a küszöb alatt meg kell bontani a kárpitot aztán megnézni. sajnos okosabbat nem tudok mondani :S

    de egy mérnököt nehogymá egy ilyen kis cucc megállitson :D kapd szét oszt lássuk wtf
  • kirol
    #2945
    Na mégse olyan egyszerű a helyzet.

    Kinyitom a csomagtartót, erre látom, hogy full vizes a szövet alul. Elképzelni sem bírom, hogyan jutott oda víz.
    Mondom kiszedem, de a vége oda van úgy rögzítve a hátsó ülések alá, hogy nem lehet kiszedni. Megyek a hátsó üléshez, hogy jobban megnézzem, erre a vezetőoldalán az ülés széle és alatta full vizes.

    Bakker tuti itt megy valahol a cső hátra és valahol még szétcsúszhatott kicsit, vagy nem tudom. Mindenesetre hátra is megy rendesen a víz szóval most kicsit tanácstalan vagyok.
    Jó lenne tudni, a hátramenő csőszakasz hány részből van összerakva. Mert mondjuk ha csak egyből, akkor érdekes, hogy honnan jutott akkor oda a víz. Az a cső szétfagyni szerintem nem tud.

    ETKA-ban vagy valamiben van ilyen rajz?
  • kirol
    #2944
    Nem, enyém 5 ajtós.
  • wander01
    #2943
    ez aztán a garázs :O :)) jo kis gépek ezek,m tied is 3 ajtos?
  • kirol
    #2942
    2003-as, 1.4-es benzines. Ilyen:


    Ez nem az én autó, csak ilyen az enyém is.
  • wander01
    #2941
    persze, tisztán szeretem!! :D sosem öntöttem a kocsijaimba vizet, csakis fagyállót. jótékonyan ken, nem korrodál, jobban csúszik, és még esélye sincs hogy belefagyjon...

    mikori polo? a kis kacsintoslámpást használtam nyáron pár hetet, asszem az utolso előtti széria, 1.4-es volt, de kurvára ment :)) mondtam is anyámnak hogy fos swift helyett ilyet szerváljon majd, kurvajo kis verda :)
  • kirol
    #2940
    A G12 az a VW-es fagyálló maga. VW-től vettem tavaly. Ez is volt benne eredetileg. De nekem keverve van vízzel. Rózsaszín, igen.

    Neked akkor tisztán ez van benne? Az durva! Mehetsz Északi sarkra vele. :)
  • wander01
    #2939
    na akkor olcson sikerült meguszni :) lehet csak simán letolta...

    a g12 igy nemtom mi, de arra figyelj hogy alublokkba valo lötyit nyomjál bele (rózsaszín). nekem csak fagyállo van benne, az előzőben is az volt. nem kell viz, minek keverni :)
  • kirol
    #2938
    Ja meg a hűtővízbe, amit tavaly -24 fokosra mértek be, beleöntöttem a biztonság kedvéért kb. 1,2 dl G12 -t. Remélem ez nem baj. Lehet gond a túl tömény hűtővíz? Bár ez még csak nem az.
  • kirol
    #2937
    Ma este 40 perces kitartó kutatómunkámnak köszönhetően megállapítottam, hogy a tartály nem fagyott szét.

    Így megoldódott az a rejtély, hogy a víz miért akkor folyt ki a földre, amikor a 15 fokos garázsból 2 nap után kiálltam a -4 fokba.

    A víz akkor folyt ki, amikor a szivattyú működésbe lépett, mégpedig úgy, hogy a motorházban a hátrafelé menő vízcső az összetételnél szétjött annyira, hogy fullra kinyomta ott a vizet, míg én nyomtam a szivattyút, mint a hülye és vártam, hogy hátraérjen a víz.

    Szóval csak össze kellett pattintanom a két csövet rendesen.
    Így jónak tűnik, bár a cső fölöttről lecseppent a víz, de az remélem csak az odaverődött visz hullott vissza.
  • kirol
    #2936
    Lehet bepróbálkozok, hogy én kicserélem. :D

    Ha lesz időm az aknából majd jól megnézem, de szerintem valahogy be van szorítva alulra, a lökhárítóhoz.
    Sajna ismerősöm az nincs e téren.
  • wander01
    #2935
    az nagy szivás... ismerős karosszériás vagy valami? esetleg nekigyürközöl magad? ha ovatos vagy vissza is lehet tán tenni :D tényleg, alulrol nem lehet hozzáférni, nem nézted?
  • kirol
    #2934
    Most neten keresgettem és 2500-3000 Ft egy tartály. Ez nem vészes, csak az a baj, hogy a lökhárítót le kell venni. :(
  • kirol
    #2933
    Megpróbálok. Köszi.
  • wander01
    #2932
    ez (sztem) a tartály formájátol függ. ha van hova tágulni felfele akkor nincs para (egyenes nyak). ha nincs, mert oldalrol csatlakozik a beöntő cső akkor abban fagy be először, utána szétnyomja a picsába. a subaruban egyenes, fentről bele tudsz köpni a közepébe kb. nekem most a golfon kb 6 kanyar van benne, és gyanitom ha nem figyelek az is szétfagy a picsába. és az is a kerék meg a lökös közt van szal nagy bontást kell csinálni. szedesd szét karosszériásnál (patentokra figyeljenek, ha nem akkor basszál rá a kezükre) és nézd meg, zhátha javítható. viszont javítás után ott már merev, kemény lesz mint állat (öcsém polimertechnikát tanul, nagyon pro vagyok benne :D) és akkor legkissebb nyomásra-fagyásra-deformálodásra megint elreped... szvsz nézz egyet valami közeli bontoban, tuti hogy van dögivel.
  • kirol
    #2931
    Az a baj, hogy tökre nem látni magát a tartályt, úgy be van süllyesztve a lökhárítóhoz.
    Ez nem olyan, hogy két felet összeolvasztanak? Mert ha szerencsém van, műanyagforrasztóval lehetne javítani, nem?

    Na ez az, megfagyott és kész, de nem ment nektek szét.
  • wander01
    #2930
    bontóban kell nézni egyet. hát, szétfagyhat. ennyi. mással is megesett már. tavaly szilveszterkor a bükkben szilvesztereztünk egy erdészházban. haver imprezájával ketten mentünk és egy házravaló felszerelés. elvileg téli volt benne, de ugy belefagyott mint a szar. hazafele m3-on jo taknyos időben minden kuton ablakot kellett mosnunk mert nem láttunk ki. viszont kiolvadt utána és azota is tökéletesen müxik.
  • kirol
    #2929
    A szélvédőmosó tartályomban nyári víz volt, így valszeg megfagyhatott valamikor, bár nem tudom hol, mert fűtött garázsban van, nappal meg sosem volt - 1-2 foknál hidegebb. Ekkor is szét tudja nyomni a víz a tartályt? Miért nem megy fel a viz felfelé? Ha kirakok egy kólásüveget vízzel -15 fokba még akkor se fagy szét, ha abban bontatlan ásványvíz van. Ha meg nyitott a teteje, még totibb, hogy nem megy szét.

    A tény, hogy teletöltöttem a tartályt és alul szépen ki is folyik.
    A tartályt lehet javítani/ragasztani, vagy valami, hogy ne kelljen újat venni?
    Bár úgyis szerelő kell hozzá, mert a lökhárítóban van a tartály. VW (Polo)