Ismertté váltak a Vista hardverkövetelményei

← ElőzőOldal 4 / 4

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#34
Azértszép, hogy ennyit eszik, miközben pl. egy linux GUI már rég tutja mindezt, kevesebb erõforrást használva...
#33
Az nem lenne baj, hogy az OS-nek a fejlõdése során növekszik a hw igénye.MErt ha ezt elutasítanánk, akkor mindenki a mai napig DOS-on heggesztene, és a csúcs játék nem a doom3, hanem a doom1 lenne, de az sem biztos, mert õ is szereti maga alá a 8mb ramot, és a 2 megás vidkarit.A gond ott van, hogy az adott erõforrás mihez kell? Tesztem azt a gondolatvezérlés.dll betöltéséhez, hogy agyhullámmal vezéreld a gépedet (fikció, de tegyük fel), vagy ahhoz a funkcióhoz, hogy a böngészõdet 3D-ben megforgatva a hátulját jegyzettömbnek használd? Melyik a tényleges fejlõdés. Az agyhullám user interface, vagy a forgatható ablak?
A tényleges fejlõdést nem látom már a win98 óta. Nem látom, hogy a win2000 mitõl jobb, és a winxp miért jobb. Most persze lehet belemenni a meghajtók kezelésébe, vagy a kernel fejlesztésébe, és a különbségeibe. Ez így rendbe n is van. De könyörgöm: Egy luna nem fejlõdés! És a registry sem az. Bár errõl súlyos vitákat lehetne nyitni. Ez a gondom. Igen: Hajtítsuk ki a vista grafikus felületét, mert felesleges. És tessék belerakni végre egy jó konzolt, egy tisztességes fájlrendszert, új kernelt, vagy mittoménmit. Ehhez kelljen neki az X erõforrás, ne hülyeségekre.
#32
"De hogy az OS, és azon belül is a kinézete kedvéért kelljen duálmagos 64-bites proci, meg 1 GB RAM, meg normális winyó, mert emellett még swappelni merészel a "kicsike", na az szerintem már a pofátlanság csúcsa!"

Az a legszomorúbb, hogy te még ezt el is hiszed...

Másrészt, újabb MS-es hír, és egész véletlenül Nexus már megint itt osztja az észt... :/

wander01
#31
hehe 😄 ezek szerint nemcsak szivatnak hanem még unatkoznak is. na meg is oldottuk a rejtélyt (igy kell ezt irni?)

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 3x300 Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

mesor
#30
5 év múlva lehet de jelenleg még nem!
Mondjuk az is lehet hogy csak paráztatják a népet a gépigénnyel hogy rohanjanak gyorsan fejleszteni és még több pénzt húzzanak ki a zsebükbõl!
(összeesküvés elmélet a háttérben😄)

Bf2 topic 99K,120K! KisköcsögKör C4

wander01
#29
háát ez viszi elõre a hardver részét a dolognak 😄 ördögi kör

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 3x300 Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

#28
nekem a gyorsaság a legfontosabb, ha nem fog 2 másodpercet gondolkodni mire megjeleníti a startmenüt, és nem fog 3-at mire a IE-t elindítja, akkor lehet érdemes lesz rá váltani, de igazából lefele kellene mennie a hardware kövelménynek nem értem miért felfele megy

wander01
#27
nem erröl beszélek. hanem akkor is meg most is ugy tünik számomra a szitu hogy az emberek nem gondolkoznak elöre hirtelen felindulásbol a jelenlegi hardver/gépigény arányban. majd egy-két éve és szépen összejön minden, ugy ahogy az xp-nél is van/volt.

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 3x300 Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

Macc
#26
Vicces😊 Gyakorlatilag ugyanazok a reakciok mint itt😄 Ezen is rohogni fogunk majd a nextgen windows kornyeken 2011 korul😄

wander01
#25
na majd öt év mulva visszaolvassuk ezt és röhögünk magunkon meg a gépigényeken 😄

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 3x300 Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

mesor
#24
Itt a lényeg az hogy nem mindenkinek van pénze ilyen konfigra mint neked van. Egyébként megjegyzem egy oprendszerhez legyen elég akár az általad leírt gef3 + 256ram. Ez lenne az ideális eset csak sajnos az MS ezt figyelmen kívül hagyja.
Szerintem te is érezni fogod a változást amikor a 2GB ramodból 1GB-ot csak az op rendszer foglal le csak azért hogy mûködhessen!

Bf2 topic 99K,120K! KisköcsögKör C4

Macc
#23
OFF: Multkor tettem fel a Tigrist egy 400MHz-es G4-re, cseppet nem szaggatott. Maga az OS minden csilivilijevel szepen futott. Igaz RAM volt benne 8xx MB, de a videokartyaja egy 16MB-os Rage128 volt. Eleg volt neki!

ON: Reszemrol is furcsa, hogy ilyen rendszerkovetelmenye legyen egy OS-nek. Mi marad a valodi alkalmazasok szamara, amik a tenyleges munkat vegzik?

wander01
#22
mekkora flash ezeket a hozzászolásokat olvasgatni. pedig 2001-es. "az xp utáni windozhoz már majd biztos gef 3 kell hogy szakadjanak meg <#nyes><#nyes><#nyes><#nyes> meg hogy mit akarnak már 256 mega rammal 😄😄

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 3x300 Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

mesor
#21
Nevetséges az egész! Egy op rendszernek a legkisebb hardverkövetelmélnyeket kéne produkálnia. Szerintem egy op rendszernél az lenne a cél hogy minél kevesebb erõforrást emészen fel a konfigból hogy a többi nagyobb gépigényû program rendesen futni tudjon.
Erre most kijönnek egy olyan op rendszerrel ami a jobb játékokat megszégyenítõ konfig követelménnyel áll elõ. Még jó hogy azt nem mondják hogy csak csúcskategóriás videókártyákon fog futni!

Bf2 topic 99K,120K! KisköcsögKör C4

#20
Az operációs rendszer biztosítja a hardware eszközök optimális kihasználtságát. MSék ezt úgy gondolták, hogy bármilyen király vasat teszel alá, úgyis kihasználja, esélyed nem lesz arra hogy esetleg valami felhasználói programot is futtass rajta. Tanuljuk meg élvezni az operációs rendszert magát, mivel mást ezentúl úgysem használhatunk.
NEXUS6
#19
Na de nem is azért van most mindenkinek ilyen-olyan szupergépe, mert az M$ az XP-hez ezt követeli.
Hanem mert:
1. Ez kell a Q4-hez, meg a NfSMW-hoz.
2. 2GHz-alatti konfigot manapság már nem nagyon gyártanak.

És emellett persze egy ilyen gépen már az XP-is jól érzi magát.

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

toyotakacsa01
#18
Amikor a win95 megjelent akkor is ez ment. Alig volt olyan gép amin jól futott.
Most meg az ember szóba se áll olyan géppel ami nem futtatja.

#17
akinek nem OS-e, ne vegye meg 😊. Az ismert szólás után szabadon.
Amikor bejelentették, hogy nem lesz unix like konzol a vistában (pedig ígérték) minden ingerenciámat elvesztettem, hogy kipróbáljam.
Ergo: nem fikázom, mert nincs értelme 😊
Szerintem ez legyen a mérvadó. Akinek amúgy meg tényleg csak melóra kell az OS, az már az XP-ben is kikapcsolta az agyon ajnározott Luna-t.

reaper4
#16
😄D

Gigabyte GA-965P-S3|Q6600+ASUS Silent Knight II|4x1gb KingmaxDDR2-800|VTX HD 6870| Samsung 750gb|Sb X-fi XtremeMusic|Samsung P2770HD| Corsair TX650 v2|Megaworks 550|G9|win7 64-bit

#15
Azért elég húzósak ezek a követelmények.
Azért amikor win98-xp váltás volt még jóval gyorsabban fejlõdtek a hardverek. Én több mint 2 éve vettem egy amd Athlonxp 2500+ os procit. Még mindíg lehet hasonló teljesítményû semptront venni. Röhejes de hasonló áron.
Asszem emiatt kellett áttervezni a vistát menet közben mert az ms programozok is rájöttek, hogy az a vas amire tervezték a kiadás pillanatában még nem is fog létezni.
Amúgy az MS oprendszer fejlesztési koncepciója az elejétõl kezdve el van fuserálva. Illetve a win98-nak még elment. Most kezdtek rájönni hogy az oprendszernek csak a minimális szolgáltatásokkal kéne foglalkozni. Erre külön kéne építeni a grafikus héjjat. A szolgáltatásoknak-programoknak meg nem kéne megkerülnie a gyorsabb futás érdekében a userspace-t és közvetlenül kernelhívásokkal operálni. Egy nagy elhízott Bloatware az egész. Nem én találtam ki, hasonlóan nyilatkozott minap egy vezetõ Ms programozó.
Ez nem jelenti azt, hogy használhatatlan, de hogy a userek és szegény fejlesztõk életét meg fogja keseríteni az Tuti.
A C# legyen közepén koncepció kidobása egyenesen a halálból hozta vissza az egész vackot...
Naná a C# nem egy hasztalan dolog a maga helyén, de nem egy mindent megoldó csodafegyver.
lck
#14
Ha esetleg magasnak gondoljátok a várható gépigényt, figyelmetekbe ajánlom a következõ cikket és hozzászólásokat. :-)
NEXUS6
#13
Most a win2000-re felraktam egy csomó cuccost, hogy az ablakokat kicsit kicsinosítsam.
Minimalizálásnál pörögve tálcára zuhnó effekt, nem egyenes szegélyû ablak keretek, extra szép árnyékolás, stb.

Na most alapjáratban ez a prockó használatot 1%-ról felnyomja 5-6%-ra az én õsöreg PIII/600-as gépemen. De én azt mondom netezés meg zenehallgatás során ezzel együtt tudok élni, hogy ne kelljen az uncsi egyenM$ kockákat néznem. Amikor meg olyan dolgot futtatok, aminek pont az az 5% hiányzik, akkor úgy is kikapcsolom.

De hogy az OS, és azon belül is a kinézete kedvéért kelljen duálmagos 64-bites proci, meg 1 GB RAM, meg normális winyó, mert emellett még swappelni merészel a "kicsike", na az szerintem már a pofátlanság csúcsa!

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#12
baromsaaaaaag. mac minin a tigris kicsit sem szaggat!! akkro sem ha leterheled jol. A gui nem lassul le.... Es ugy altalaban minden program szepen fut rajta....
persze HD videovagashoz mar erosebb gep kell ott is...
#11
menymá

#10
Én csak abban reménykedem, hogy ezeket a csilli-villi effekteket majd jól ki lehet kapcsolni.
Ha 3D-s demót akarok nézni, arra ott a 3DMark vagy bármelyik scene csapat munkája 😊
Remélem gondoltak arra is, aki "csak" dolgozni szeretne vele.
Teljesen felesleges áram fogyasztást és melegedést generál ez a felület. Bár lehet, hogy a Microsoftnak van energetikai részvénye 😉
#9
Hát... nem is tudom...

Az operációs rendszer nem egy önmagáért való szoftver.

Az én megközelítésemben csak az a szerepe, hogy azok a programok, amelyeket használni akarok, gond nélkül fussanak a gépen.

Beb.szik, ha az oprendszerhez erõsebb gép kell, mit akár egy játékhoz.
#8
Én azt mondom hogy jó az ha van egy erõs gépe az embernek, és ha valaki nem akar csili-vili kinézetet, akkor szépen le kell venni, és kész is... nem kell hozzá hiperszuper masina. Ha meg valaki olyan hogy nem win98 kinézetû oprendszerrel akar együtt dolgozni, az megveszi a keményebb gépet. Vagy esetleg erõs gép és win98 kinézet... ez is egy megoldás! 😄

ASUS P5Q Deluxe; BFG Tech 8800GTS OC 320MB; Intel Core2Duo E4700; GEIL 4Gb DDR2 800 Ultra Kit, 2x500GB SATA WD HDD, Thermaltake Soprano 600Watt; Logitech Wave + MX620 Laser

NEXUS6
#7
Na most ennek az új GUI-nak nem az a lényege, hogy a grafikai effekteket a prockó helyett a GFX hardver számolja?

Ezekben az ablakokban, mitõl keletkezik az a hatalmas poligónmennyiség, amit csak egy ilyen gép bír el???????

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#6
úgyis csak az veszi meg, akinek sok pénze van, akinek meg sok van, az meg már 10* beszerezte az erõs vasat alá

a szûkösebben élõ ember, mint a magyar is, megszerzi feketén, akkor meg semmi okunk végülis panaszkodni...

#5
micsoda veletlen, hogy mindig az eppen kaphato legjobb gepekre sikerul beloni az oprendszer kovetelmenyeit...
#4
Arról van szó, hogy ha az Aero Glass-t és minden effektet bekapcsolsz akkor kell neki ennyi. Egyébként a Tigris irõs gépen érzi jól magát, Mac Minin azt hiszem szaggat rendesen, de ha nem így van úgyis megközveztek. Egyébként nem flémelni akartam
Visszatérve a Vistához, ha Classic felületet választasz akkor már lényegesen kissebb lesz az igénye...a GUI nagyon sokat eszik...

#3
Nem kell kiakadni, ez várható volt. Nagyjából ilyen különbség volt a 98 és 2000/Xp között is. Kell a vas, 1000 Wattos táp, menni fog az usb-s olajsütõ. Nextgen a részecskegyorsító lesz.

#2
"The current x64 processors from Intel and AMD will be excellent processors for Windows Vista, and I think well see a widespread move to 64-bit by the time Windows Vista ships."

Szerintem ez a csávó csak álmodozik.

craesh
#1
"a kétmagos és a 64 bites processzorokra épülõ konfigurációk lesznek az optimális megoldások"

hüjaj 😄

" ajánlott lesz a legalább 128 MB RAM-mal felszerelt VGA-kártya"

most akkor ez windows vagy Quake5 OS?

← ElőzőOldal 4 / 4