230
  • Inquisitor
    #24
    "Vér valószínű a gyerekek miatt nincs benne."
    Ez igaz, de ennek ellenére vagy éppen ezért, nem értem miért lett pár rész olyan ilyesztő?
    Mert akkor már halál mindegy a vér-nélkülisége.
    Bezzeg a Vándorló Palota meg 12-es korhatárt kapott, pedig az rajzfilm.

    "A jellemfejlődés végbemegy 2 nap alatt, ami után is mindegyik igazi hercegként viselkedik."
    A párom is ezt a részt nehezményezte, egyértelmű, hogy a két fél hosszú ideig gyűjtötte a seregeit, valószínüleg hetek telnek el itt, csak éppen a filmből marhára nem derül ki.
    Viszont éppen ezért érthetetlen a szereplők kötődése Aslan-hoz, mert úgy tünik, mint ha fél órai ismeretség után képesek lennének feláldozni érte az életüket is.

    "Persze azokra az időkre jellemző volt, hogy a gyerekek vérében van a karddal való bánásmód ..."
    Lásd mint fent. Egy párbeszédből ki (kéne) derül, hogy tanították a gyerekeket harcolni és lovagolni. Gondolom nem fél napig ... megint csak dramatúrgiai hiba, hogy nem derül ki.

    Mellékesen érződött a filmen, hogy sok helyen ki lett vágva jó pár leforgatott jelenet.
  • winnie
    #23
    nem mondom. nyilván én döntöm el mit nézek meg. nyilván előzetest nem szoktam nézni film előtt és kritikát sem olvasok film előtt, mert úgy akarok megnézni egy filmet, hogy minimális mennyiségű infót tudok róla, mert általában így okozzák a legtöbb meglepetést. annál érdekesebb az előzetest megnézni a film után, a kritikát meg akkor olvasni, hogy más hogy látja a filmet. (és azért, mert x-nek tetszik a film, nekem meg nem, még nem fogom x-et szidni)

    szóval a 2. bekezdésedben igazad van, azzal a kivétellel, hogy nem vagyok beszűkült (ezzel nem azt mondom, hogy az vagy, még mielőtt félreértenéd:), és mindenféle filmet próbálok megnézni. ha van egy film, ami nagyon sokaknak bejön és kultiválják esetleg, akkor persze, hogy megnézem, hátha nekem is bejön, ha meg nem, akkor tudni fogom, hogy milyen típusú film jön be annak a rétegnek.
  • norti
    #22
    Na ne mondd, és ha neked azt mondják, ugorj a kútba, beleugrasz? :D

    Meg kell nézni az előzetest, abból azért már sok minden kiderül. Az ember meg amúgy is csak olyat néz meg ami az ízlésvilágának megfelel. Mondhatja nekem azt egy kritikus, hogy a Ponyvaregény mekkora űberkirályság, sose nézném meg, mert nem érdekel :)
  • winnie
    #21
    Aki meg szintén idegesíti magát miattuk: meg kell nézni a filmet és nem kritikát olvasni.

    és utána esetleg idegeskedni, hogy nem hallgatott az ember a kritikusra és a semmiért adott ki 1000+forintot?:)))

    ilyen alapon minden filmet meg kell nézni, nem?:)
  • winnie
    #20
    ja, 180 millióba került, de a fele nem látszik meg rajta. gondolom elment étkeztetésre:)

    Az az igazság hogy nektek semmi se jó.

    hát egy rossz narnia biztos, hogy nem jó. ott a hp-film, ami jóval olcsóbb volt és szebb.

    a lényeg, hogy sokan megnézik a narniat, sikeres, lenyomja a king kongot, szóval a TÖMEGNEK bejön - és ez a lényeg!! így tuti a második rész, ami remélhetőleg sokkal jobban fog sikerülni.

    így csak egy felvizezett kalandfilmecske. sokan fogják utálni, még többen fogják szeretni - ahogy általában a filmek esetében.
  • norti
    #19
    Én már nem idegesítem magam a "kritikusokon", elmehetnének rendezőnek, ha olyan nagyon okos mindegyik :D

    Aki meg szintén idegesíti magát miattuk: meg kell nézni a filmet és nem kritikát olvasni. Akinek az kell menjen filmművészeti iskolába, aztán ott kiélheti ezen vágyát :D Bár már most is úgy tűnik, hogy túl sok a "filmbuzi", mindenki egetrengetően meg akarja váltani a világot saját "kritikáival". Ahelyett, hogy élvezni, ahogy egy film szórakoztat. Kíváncsi vagyok a Domino-t mennyire fogják itt ajnározni... :D Pedig az nézhetetlen.

  • lovagregeny
    #18
    Én harry potterről is azt hallotam, hogy igen eltérő a könyvbeli eseményektől..
    Vannak a filmben oylan szereplők akik a könyvben benne sincsenek és fordítva..
    180 millióba mi kerülhetett a filmben.. Ez is rejtély marad a számomra..
    Lehet, hogy csak fel akarnak vágni a költségvetéssel, hogy "nem spóroltam semmit".
  • lovagregeny
    #17
    A film valóban nem nagy szám. 16 alatti korhatár alatt bizonyára élvezhető azért.
    Vér valószínű a gyerekek miatt nincs benne.
    A jellemfejlődés végbemegy 2 nap alatt, ami után is mindegyik igazi hercegként viselkedik.
    Persze azokra az időkre jellemző volt, hogy a gyerekek vérében van a karddal való bánásmód, így ádám kisebbik fia könnyedén vette fel a harcot a jégkirálynővel. Bár veszített a varázspálcát egy suhintással szétcsapta.
    És, hogy a királynő nem tudja az ősi varázslatot számomra rejtély.
    Egész narnia lakossága (beleértve a gonoszokat is) ha jól láttam néhány száz, esetleg 1-2000 főre tehető.
    Én összecsapottnak érzem nagyon.
  • Help17
    #16
    Ezen a filmen nem spóroltak, 180 millába került. Mivel a könyben is harcolnak a gyerekek, így a filmben is harcolni kell. ha egy film nem követi a könyv tartalmát az a baj ha egy film követi a film tartalmát akkor az a baj. Az az igazság hogy nektek semmi se jó.
  • Matyóhímzés
    #15
    A filmel igazán az volt a probléma, hogy nem adott semmi pluszt amiért azt mondaná rá az ember, hogy ez igen. Egy tök átlagos, semmit mondó film. Végig nézi az ember, nem így távozik a moiból, hogy valamivel is gazdagabb lett. Bármily szomorú is, a filmgyártás a pénzről szól, nem a filmről. Ezért rontanak el nagyon sok igéretes filmet. Spórolni kell a rendezőn, a játék időn, díszleteken, sötöbö. Pölö iszonyat nevetségesen néznek ki a gyerekek fegyverei.
  • Malbeth
    #14
    Kritiku=Kritikus.Bocss.
  • Malbeth
    #13
    Így van!!!A kedves ,és okos Kritiku úr,mivel írásából az derül ki,hogy ő egy igazi Film Isten,
    kérem rendezzen filmeket,hogy legyenek jó filmek is...!Az ilyen Andrew Adamsonoknál,meg Peter Jacksonoknál tuti jobb filmet tudna csinálni a Kritiku Úr!
  • winnie
    #12
    A Narnia jó volt. Élvezettel néztem végig.

    te igen. más meg nem. ez az élet rendje.

    remélem nem azon akadsz ki, hogy a kritikus és még sok ember szerint gagyi a film?

    pl. a kingkongban akart a fene hibákat keresni, de vannak benne olyan rossz cgi-részek, hogy keresés nélkül is adják magukat.
  • atya67
    #11
    Én úgy gondolom a film elérte célját. Szórakoztatott. Ha valaki kritika függő az nem baj de ne nézzen filmet! Elég ha olvassa a kritikát. A kritikusok azok az emberek, akik nem élvezik a filmeket, ezért hibákat keresnek benne. Ezt az Ő " vájt " szemükkel meg is találják. Nem vitatom vannak nagyon rossz filmek. De ha megpróbálná mindenki a jót és a szórakoztatót keresni bennük akkor lehet jobban élveznék. Ha valaki úgy néz végig egy mozit, hogy a trükköket, a lehetetleneket és a hibás jeleneteket lesi, inkább menjen haza kapcsoljon az M1-re és nézzen dokumentumfilmeket. A Narnia jó volt. Élvezettel néztem végig.
  • Capra Ibex #10
    Ha szerinted a kiscsaj tehetségtelen (mondjuk valószínű nem kap oscar-t sose...) akkor mi van a HP-s főszereplőkkel (bár fejlődnek)? (Hogy ne csak védjem HP-t.)
    Szerintem ne legyél castingos...
  • Capra Ibex #9
    Kedves Máté!
    Mi a f*sz az az "elragattatás"? (Hogy nyelvtanozzunk.)
    Ez a dioptriakirály HP ez poén akart lenni?
    Amúgy meg kb egyetértek a kritikával.
    A film eleje elég jó.
    Utána meg... hát Disney. Azt is lehet élvezni, csak nem ilyennek kellett volna lennie. (Ez van.)
  • echo
    #8
    Jó kis tech demo
  • atothhu
    #7
    egyre jobbak itt a kritikák :) már nem film hanem kritika függő lettem :D
  • HuAn82
    #6
    Ja! Ilyen steril csatát még filmben eddig nem láttam. Elég kiábrándító volt.
  • vg
    #5
    A film nagyon rossz. A kislányt alakító színész valami iszonyat tehetségtelen, idegesítő. A vér nélküli "hatalmas" harci jelenet nevetséges. Hatalmas csalódás volt számomra ez a film.
  • Inquisitor
    #4
    Túl sok egszerűsítés, túl sok kivágott jelenet, a kölykök jellemfejlődése emiatt szinte egyáltalán nem érezhető. Meg nem a csatára kellett volna a hangsúlyt fektetni, mert a könyvben nm az volt a lényeg ...
    Fantasy-nak túl lightos, mesének túl darkos.
    A filmzene viszont fenomenális.

    Azért azt magyarázza el valaki nekem, hogy a filmben miér tpont ott tűnik mesterségesnek minden, ahol nem volt CGI?

    (A BBC-s sorozat jobb volt, még gagyi efektekkel is.)
  • edios
    #3
    A Narnia a GYU és HP keveréke...
    Végülis igaz,csak úgy helyesebb h a HP a GYU és Narnia keveréke..

    Egyébként sztem nem sikerült rosszul a múvi, én mondjuk a könyvet még nem olvastam de sztem izgalmas, bár a GYUvel össze se lehet hasonlítani a filmet!
  • Tompika007
    #2
    Megpróbáltunk - kedves készítők - az utasításnak megfelelően cselekedni. Nem ment. Még akkor sem, ha a film szerencsésebb pillanataiban nagyon próbálkoztunk.
    Ez egy nagy hülyeség nem tudom miről beszél a film jól sikerült igaz hogy ilyen Gyűrűk Ura és Harry Potter keverének tűnik de kit érdekel jó film
  • Help17
    #1
    Szerintem az év egyik legjobb filme!