230
  • kandeláber
    #145
    A Narnia nemzetközi bevétele 585,5 millio dollár, a King Kongé pedi 499 millió. Korán temették egyesek.
  • Cat #144
    rendeld meg egy webáruházban
  • winnie
    #143
    azért a rajongás ne nyomja el a reális adatokat...

    Valószínűleg az történhetett a kiadóknál,hogy nem számítottak ekkora sikerre és nem nyomtattak eleget.

    ne hidd:)

    A mozik sem számítottak ekkora sikerre

    a narnia az év 4. legynagyobb kópiaszámával indított filmje volt, a forum hungary a kiadó pedig ennek a marketingjére költötte a legtöbbet a filmjei közül, vagyis természetesen számítottak a sikerre.

    Egyszerűen nem csökkentik a vetítésszámot.Elég ha megnézzük hogy még így január közepe tájékán is majdnem ugyanannyi helyen és ugyanannyiszor megy le egy nap mint a bemutató hetén.

    ez természetsen nem igaz

    Szóval az eredmények a vártnál is pozitívabbak!!

    ez igaz, így a narnia az év harmadik legsikeresebb gyerekfilmje lesz itthon. több moziban a kezdeti duplavetítések lecsökkentek napi 3-4-5-re, de mivel nincs azóta nagy film, ezért sok mozi tartja a vetítési számot, persze a mostani új filmek miatt (jim carrey és tsai) kisebb termekbeen folytatva a narniát.

  • Rider84
    #142
    Szia Malbeth!
    Valószínűleg az történhetett a kiadóknál,hogy nem számítottak ekkora sikerre és nem nyomtattak eleget.De most hogy látják mekkora hatalmas igény van az olvasásukra,biztos,hogy bepótolják a hibájukat,csak hát az utánnyomtatás elég hosszú idő.Én a második kötetet karácsony után tudtam beszerezni,az elsőt be lehetett karácsony előtt is.A második már alíg volt kapható karácsony előtt közvetlen,csak néhány példányban,mert elkapkodták.
    A mozik sem számítottak ekkora sikerre,csak hát ők nagyon egyszerűen tudnak az igényekhez igazodni.Egyszerűen nem csökkentik a vetítésszámot.Elég ha megnézzük hogy még így január közepe tájékán is majdnem ugyanannyi helyen és ugyanannyiszor megy le egy nap mint a bemutató hetén.Szóval az eredmények a vártnál is pozitívabbak!!
  • Malbeth
    #141
    Sziasztok!Szia Pero!
    Remélem a Malbeth férfi név...,legelábbis én annak szántam.Én ezt a nevet
    A Gyűrűk Ura mitólógiából vettem kölcsön,aholis Malbeth királyi tanácsadó,és
    Jövőbelátó volt.Ő josolta meg,hogy A Nazgúlok főnőkét ember fia nem ölheti meg,
    és azt is ,hogy a holtak seregét egyszer valaki harcba fogja hívni.
    Nem Győrben lakok,csak nem messze tőle.
    Rider84!Aha megnéztem azt a 9 perces előzetest,nagyon jó az a zene...rendkívül
    profin csinálták meg ezeket az előzeteseket,és reklámfilmeket,le a kalappal
    a film marketing csapata elött.
    Viszont a könyvkiadók nagyon rosszul lovagolták meg a film lehetőségeit...
    a könyvesboltokban nem lehet megvenni a könyveket mert nagyon keveset nyomtattak belőlük,és könyörgöm,miért kell márciusig vérni a sorozat utolsó három könyvére??
  • winnie
    #140
    Még a Star Wars részei is csak 3 hétig tudtak folyamatosan első lenni!!


    ez csak annyit jelent, hogy mostanában nem mutatnak be semmi olyan filmet, ami érdekelné az embert, ezért nem változik az élboly sorrendje.
  • akyyy
    #139
    én most néztme meg a filmet, hát.... nekem már anniyr anem jön be, de sztem gyerekeknek se nagoyn való mert néhol félelmetes lehet nekik ( 4-5 évesekre gondolok:D )

    sok részt nem éehet az a baj benne érteni : \
    a királynő olyan jól elmehetne Borg királynőnke a star trekbe, meg is néztme h egyáltlaán nem e az a szinés, csak ahoz tulságosan fiatal lenne...

    viszont ha lesz folytatás tuti megnézem:)
    lentebb említett varázsló meg tuti a professzor, ő teremhette meg narniát, nem? vagy esetleg ő lene az oroszlán?:S
  • Rider84
    #138
    Előbb olvastam egy másik oldalon,a Narnia folyamatosan tartja az első helyét a hazai mozikban!!
    Még a Star Wars részei is csak 3 hétig tudtak folyamatosan első lenni!!!
  • Rider84
    #137
    Sziasztok!

    Hála Istennek mikor én néztem akkor mindenki csendben volt és úgy láttam hogy elégnagy hatással volt a nézőkre.A példa amit írtál óriási szemétség!!!:/Végigpofázzák EZT a filmet!Hihetetlen!
    Malbeth meghallgattad a trailerben azt a zenét a vége felé?
    Tegnap megnéztem a HP4-et.Nem rossz,nem rossz,de se hangulatilag se más szempontból össze sem lehet hasonlítani a Narniával.Egyszerűen nem éreztem azt a hatást,azt a hatalmas filmélményt,mint a Narniánál.Nem is lehet hasonlítgatni persze,mert bármennyire is erőltetik egye kritikusok totál nem hasonlít a kettő egymásra és nem is ugyanaz a műfaj.
    Ja és a krónikák gyerekszínészei mérföldeket vernek a Potter színészeire.Határozottan jobbak,ez egyértelmű!Ez elfogultság nélkül is simán látszik.
  • pero
    #136
    Helló Malbeth!

    Hm 5 őtszőrre nem semmi,Malbeth az mien név női vagy férfi?ha szabad tudnom?
    Nem semmi azért hogy ilyen rendes emberek is vannak akkor minek mennek moziba?
    Én is voltam igy aztán vagy 2szer rá szoltam a srácra,és a barátommal voltam azt majd nem nem csak szóltunk neki hanem a barátom már őssze akarta csomagolni,de nem tetük meg pláne az tud nagyon idegesiteni ha rugdosnak!!!!!!!!!
    Hol laksz tényleg Győrben?
  • Malbeth
    #135
    Sziasztok! Csütörtökon ismét megnéztem a Narnia Krónikáit Győrben,de egy osztálynyi büdös kölök tönkretette a filmélményünket,végigpofázták,és röhögcsélték
    a filmet,nagyot tojva a többi néző fejére.Többen bosszúsan kiabáltak nekik,hogy
    kussoljanak,de rá se bagóztak,a tanárnőik mintha ott sem lettek volna.
    Legszívesebben korbáccsal hajtottam volna ki a kis köcsögöket!
    Nemsokára kis városomba is megérkezik,akkor látom malyd ötödször.
  • pero
    #134
    MH mi van emberek meg állt az élet senki se ir sehova persze az új filmek jóbban érdekel mindenkit!Hát nem annyira jó a mostani kinálat!
  • Rider84
    #133
    Hm...Klassznak ígérkezik.
  • Malbeth
    #132
    Gondoltam írok itt egy keveset a Következő Narnia film a Caspian Hercegről,afféle kedvcsinálónak.Vigyázat SPOILER!!!
    A Négy testvér visszatér Narniába ahol
    addigra ők már a távoli idők,Legendák,Nagy Nagy Királyai és Királynőivé váltak
    mesék,és dalok szólnak róluk,és áhitattal emlékeznek rájuk,Narnia lakói visszasírják azt a kort mikor a négy Nagy király uralkodott Narniában.
    (Abból persze a mostani filmben nem látunk semmit,hogy ők milyen nagy uralkodók is lettek,csak azt látjuk,hogy felnőttek és visszajutnak angliába)
    De mostanra Emberek igázták le Narniát,és lábbal tiporják a "régi" Narniát.
    Ám a véreskezü uralkodó(Miraz) jószívű fogadott fia (Caspian Herceg)megsajnálja,és
    megszereti a kis barátságos Narniai lényeket,és elhatározza,hogy élére áll
    az Ősi Narnia felkelésének,és segít megdönteni Miraz uralmát.Ám a harc szinte
    reménytelen...az utolsó kétségbeesésében Caspian belefúj Susan Királynő legendás,
    relikviaként örzött Kürtjébe (igen,abba amit a Télapótól kapott),ami a legenda
    szerint segítséget hoz annak aki megfújja,bár nem tudni mifélét.
    A Négy Pevensie gyermek ekkor ékezik Narniába,ahol szinte Messiásként várják őket.Ősszefognak Caspian Herceggel,és megkezdődik a háború az ősi
    Narniáért.Nagy film lesz...az tuti,és hosszabb is.
    Az én kedvenc szereplőim Lucy,Jadis,Susan,Peter,Edmund meg Aslan,ja és Hódmama meg Hódpapa.Nekem a csata felvezetése tetszett a legjobban amikor a kamera
    a térkép felett siklik,aztán egyszercsak megjelenik madártávlatból a csatamező.
    Huh az valami csodálatos!
  • Malbeth
    #131
    Hali! Ki az említett Varázsló,aki a címben van...??
    Ennek a 'Varázslónak' a ténykedésének köszönhető,hogy megtalálták a különmböző világok közötti átjárás kulcsát.Ő volt az akinek a segítségével először jutottak
    el gyerekek Narniába,és más világokba.
  • lovagregeny
    #130
    Érdekesen hangzik.
    Ki az említett varázsló?
  • winnie
    #129
    2007, hálaadás.
  • pero
    #128
    Hm mikor is lesz a fojtatás?
    Ha valaki tudja meg irhatná!
  • Malbeth
    #127
    Legutolsó információm szerint 530 milliónál jár a Narnia bevétele.Király!
    Gondolom olvastátok,hogy hivatalosan is bejelentették a Narnia Krónikái:Caspian Herceg című film forgatását...??!!!Nagyon jó lesz!
  • Kinga428
    #126
    Hali!
    Sztem nagyon jó film, érdemes megnézni! Hajrá! ;-)
  • pero
    #125
    Hali mindenkinek!!!

    Köszi az imfot,mindenkinek én szerintem nem lesz tőbb Star Wars ez tuti,olvastam egy riport Lucasról és a Star Warsból elege van már egy kicsit,de érthető sok volt vele a gond,de meg érte neki és siker is volt!

    Malbeth!

    Köszi én szerintem a folytatás is nagy lesz ha valamit tudtok róla szóljatok létszi!

    Kandeláber!

    Na a be vételek hol tartanak?
  • lovagregeny
    #124
    Érdekesen hangzik.
    Ki az említett varázsló?
  • Malbeth
    #123
    Szia!A Narnia Krónikáinak első kötete :A Varázsló Unokaöccse,azt nem lehet
    még tudni,hogy egyálltalán megfilmesítik-e.Legközelebb a Caspian Herceg c. részből
    csinálnak filmet...szerintem idén lesz a forgatás,és 2007 karácsonyán fogják bemutatni.
  • lovagregeny
    #122
    atya, mi volt a második része a 7 részes sorozatnak? A narnia? De akkor, hol volt az első rész? Vagy mint az sw-ben, később filmesítik meg az előzményeket? De akkor mi lesz a történet? A hábórú szörnyű megpróbáltatási miatt, hogy kerültek a szekrényes házba?
    Na többet nem gondolkodok inkább :)
  • winnie
    #121
    pláne:)
  • atya67
    #120
    Azt tudjátok, hogy ez egy 7 részes sorozat második része volt?
  • kandeláber
    #119
    n'est-ce pas
  • lovagregeny
    #118
    Nem lesz több?
    Én szívesen megnéznék még párbajt azért. A legutóbbi rész még tetszett is.
  • winnie
    #117
    miért jó neked, ha nem lesz több? azok akik szeretnék, hogy több legyen le vannak ejtve?

    ha lesz, akkor nem nézed meg. aki akarja megnézi. mindenki jól jár. n'est ces-pas?
  • Malbeth
    #116
    Reménykedjünk benne,hogy Lucas állja a szavát és nem lesz több SW.
  • Cat 02 #115
    sztem jó lett
  • lovagregeny
    #114
    Star Wars ma már ott tart, hogy bukni egyáltalán nem lehet vele. Olyan rajongó tábora van, hogy ha összecsapnak egy filmet 2 hétvége alatt akkor is 5 millió dolláros bevétele lesz. A fanatikusok..
  • macesz
    #113
    hi
  • pero
    #112
    Aha kőszi akkor az is jó lehet majd!
  • Malbeth
    #111
    Hali Pero! A Caspian Herceg a Narnia Krónikáinak a következő filmje lesz.
    Caspian Herceg az alcíme.
  • pero
    #110
    Helló!

    Nem látad pedig nagyon jó én szerintem,még annak is érdemes meg nézni aki nincsen oda érte,mert jó én szerintem!
    Caspian Herceg ezt meg én nem láttam,vagy meik film is ez?
    Nagyon jó a Star Wars 3,és az is nagy multú!
  • Malbeth
    #109
    Szia! Nem olvastam,de láttam az SW3-at,meg lehetett nézni.
    Én arra lennék kíváncsi mikor kezdődik majd el a Caspian Herceg forgatása...
  • pero
    #108
    Hm ez igen nem semmi a Matrixot is tul repüli az szép!!
    Olvastátok hogy az 2005 ős év "leg jobb" filme a Star Wars,majd nem 8-szoros bevételt hozzott a konyhára!?
  • Rider84
    #107
    Mióta láttam mondjuk engem nem lepett meg hogy így szerepel.:)Az adatok magukért beszélnek.
  • Malbeth
    #106
    Engem is meglepett,hogy mennyire szépen termel a Narnia a pénztáraknál.
    Csak így tovább! Hajráááá!