230
  • pero
    #64
    Dokar!

    Hogy mien fajta filmeket nézel meg pl akció,vagy vigjáték,de mondhatsz film neveket is!
    Hm azért a gyerekek annyira tűrhetőek voltak én szerintem!
  • dokar
    #63
    Hehe, de nem néztem meg, max félórát, tovább nem birtam. Csak azért voltam rá kíváncsi mert nagyon sokan istenítették. Bár lehet, hogy nézhető lenne a film, ha a csúnya gyerekeket lecserélték volna vmivel gyomorbarátabb figurákra.

    Hogy milyen filmeket szeretek? Pl: The Descent
  • pero
    #62
    Dokar!

    Akkor minek nézted meg ha ennyire nem jőn be akkor mien filmeket szeretsz nézni?
  • dokar
    #61
    Én belenéztem a filmbe kb fél órát. A gyerekek olyan rondák mint a bűn, hullaszínük van, olyan agyonhipózott, főleg az a kislány a nagy rusnya szemével. Na, mikor meg átment a szekrényen és csinált egy talkshow-t azzal a lóakármivel, az már szánalmas volt. Ki kellett kapcsolni. Le kellett törölni.
  • pero
    #60
    Hm 200milliós határt?Az azért nem semmi egy ilyen filmtől,és biztos fog feljebb is menni én szerintem!
    Na látod Kandeláber ez a fim azért én szerintem jóbb nyereséggel fog zárni mint a King Kong,de az még nem jelenti hogy nem jó!

    Nem tudjátok mikor lesz oscar-dijátadás?
  • Malbeth
    #59
    Biztos igazad van,és a gyerekek miatt ragaszkodtak hozzá,hogy ne legyen két óránál hosszabb a film.Mindenesetre én nagyon örülnék ha kijönne egy bővített Dvd.
    Amúgy a Narnia Krónikái nagyon jól szerepel a mozi pénztáraknál,Amerikában átlépte a 200 milliós határt.Most már biztos,hogy megcsinálják a 'Caspian Herceg'
    című következő részt!
  • pero
    #58
    Hát én szerintem ez azért nem annyira kicsiknek való,és azért 2óra meg van de lehettet volna 2és30és akkor egy 12 karika is bele fért volna én szerintem!
  • pero
    #57
    Kandeláber!
    Tudom mit akkarsz ezzel mondani,de én szerintem akkor is nagyobb durranásra számittotak az emberek a King Kongal kapcsolatban!Azért jó hogy ennyire képbe vagy a dolgokkal,ha majd valamit meg akkarok tudni akkor majd tőled fogom meg kérdezni!
    De te mondtad hogy csak 0%-os bevételt fog elérni,majd meg látjuk ez igaz még van ideje bizonyitani ez tény!De ahogy te is irod 3szeres vagy 4szeres szorszó tuti hogy nem lesz!
    Ott a Gyűrűk Úra és az sokkal nagyobbat dobantott,és a rendező pont úgyan az,de azért neked is igazad van!Nem tudom nekünk azért Európában nem volt olyan nagy szám,bár egy páran meg nézhették!
  • kandeláber
    #56
    Azért nem lehet hosszabb, mert ez családi film, ahová tíz éven aluli gyerekekkel mennek a szülők, és nekik egy két órás film is elég fárasztó.
  • kandeláber
    #55
    A King Kong Észak-Amerikán kívül, a premiert követő 12 nap alatt 153 millió dollárt hozott, a bevétel többségét az európai mozipénztárak adták. Ebben még nincs is benne az eheti bevétel, ami szerintem >50 millió lesz, ezt pár napon belül meglátjuk (aki pontosan követni akarja aaz eseméyneket, ahttp://www.boxofficemojo.com-on megteheti. És január-február stb még továbbra is hozza a bevételt. A terljes bevétel eddig 305 millió dollár úgy, hogy ebben nincs benne a kedd óta szerzett nemzetközi, és a szombat-vasárnap-hétfői USA bevétel (USÁban a hétfő is munkaszünet), ami összesen még vagy +70 millió, tehát jövő hét elejére a King Kong jegybevétele kb. 370 millió lesz. A boxofficemojon azt írják, hogy a jegybevétel átlagosan 55%-a jut a stúdiónak, melynek 207 milliójába került a film, azaz kb. 376 milliós bevételnél válik nullszaldóssá. A marketingköltség nem a túdiót, hanem a forgalmazót terheli, de ez is meg fog térülni már a pénztáraknál. A DVD eladások és TV-s jogdíjak pedig még további hasznot fognak hozni. A King Kong tehát nem bukott meg, hiszen nyereséges. A stúdió persze azt remélte, hogy 2×-es-3×-os luxusprofitot :-) tud kitermelni belőle, de ez nem jött neki össze, és ez okoz neki csalódást.
  • pero
    #54
    palacecinemas e-mail cimét,tudja valaki?Véletlenül előre is kőszi!
    Hát nem tudom Peter Jackson ezzel a filmmel nagyot bukott itt Európában,és nagyon rossz kritikákat is hallottam róla,sok pofont kapot az biztos!
    De hát nem lehet mindig jó filmeket csinálni!
    Ja ja és LOVAGREGÉNY a pénz az itt már olyan sokat nem számit,csak a bevétel hogy tőbb legyen,és hogy haszon legyen minnél tőbb!
    De hiszen kis kőlcség vetésű filmek is voltak amik sokkal jobbak voltak!Meg ilyeneknek mint Peter Jacksonnak nem hinném hogy a pénzre fáj a foga csak a jó hire forog kockán!
  • winnie
    #53
    pero! A King Kong nem bukás, csak nem annyira sikeres, mint várták.

    vagyis bukás:)
  • lovagregeny
    #52
    king kong nem bukás?
    Ha jól hallottam akkor katasztrófális volt a premier.
    Rengeteg pénzt öltek bele amit nem hozott vissza.
  • pero
    #51
    Malbeth!

    Negyon ki álsz ezért a filmért,a sok kritikus előtt,látom nagyon szereted Narniát igaz egész jó film csak lehetne jóbb is,és hosszabb,és akkor élvezetesebb lenne,de azért igy se rossz,fel veszi a versenyt elég sok filmmel ez tény,és a számok is alá támasztják!
  • pero
    #50
    Kandeláder!
    Nem tudom itt Európában sokkal nagyobat bukott,mint ahogy várták hogy mien jó film lesz,de Amerika más azért gondolj csak belle azért,és az emberek is máso k az izlés meg az a felfogás is,és csak elég meg néézni mien filmeket csinálnak,igazz vannak jók is ezt nem tagadom!


    Malbeth,hát igen a DvD-n mindig más és alltalában ezeken a filmeken biztos lesz bővitett változat,ott van a Hery Potter,meg a Gyűrűk Úra,midegyikben vannak olyanok amik a moziban nem voltak!Én meg kaptam a Gyűrűk úra 1-gyet eredetiben és vagy 400perc dokumentum kis film van benne,és még egyszer se tudtam végig nézni,mert olyan hosszú,csak egyszer bele néztem és elég érdekes dolgok vannak benne!Amit ajánlok mindenkinek érdekeség képen!
  • kandeláber
    #49
    A Narnia átlépte a 200 milliós bevételt Észak-Amerikában (Kong meg a 150-et).

    pero! A King Kong nem bukás, csak nem annyira sikeres, mint várták.
  • Malbeth
    #48
    Én nagyon szeretem a Narnia Krónikáit,tegnapelött néztem meg harmadszor,és egyre jobban tetszik a film.Sok apró részletet vettem észre,amiket elsőre nem.
    De tény,hogy legalább 30 percel hosszabbra lehetett volna csinálni,és akkor több idő jutott volna a sztori,és a helyszínek,meg a szereplők bemutatására.
    De így is nagyon jó.Húúú...ha kijönne egy bővített,rendezői változat DVD-n az lenne a csúcs!
  • pero
    #47
    Helló!

    Na vissza térve a Narniára nem volt annyira rossz,igaz hogy a csata jelenetek jobban is ki lehetett volna dolgozni,és a tőrténetre nagyobb hangsújt fektetni,de hát manapság ritka a nagyon jó film,de hát ez a film a Gyűrűk Úrát még surolni se surolja!
    Nem tudom én szerintem a Kinkong is egy nagy bukás,igaz nem láttam,mert nem is annyira érdekel,de azt olvastam hogy nagy-nagy bukás volt!

    Atya67 vannak olyan filmek ami útán az ember el gondolkodik,és lehet hogy változtat az életén,igaz nem ezek a fantázia filmek,de vannak nagyon komoly filmek is!

    Üdv!
  • pero
    #46
    Csá mindenkinek!

    Előszőr is nem volt annyira szőrnyú a Narnia én szerintem!
    Valaki tudja a palacecinemas e-mail cimét,előre is kőszőnőm!
    Mindenkinek kellemes,és boldog újjévet,majd még irok,és várom a kritikákat!
    Hali mindenkinek!
  • atya67
    #45
    szeretném megtudni, hogy a valamiről szóló filmek után van e ember aki változtat az életén mert ha nem akkor miért fontos a mondanivaló. A film szórakozás semmi több!
  • lovagregeny
    #44
    Kritizálni a legkönnyebb. Ezt el kell fogadnotok. Gondolok azokra akik a kritizálók ellen vannak.
    Éspedig. Útólag ügye nagyon könnyű észrevenni a hibákat, a bakikat, a nem jól megrendezett jeleneteket, a nem eléggé összefüggő történeteket stb.. Lehet, hogy a rendező ezt ugyanígy látja. Esetleg belátja. De amit írnak annak többsége igaz és jogos. Nem azt állították, hogy jobbat tudnának csinálni hanem azt ami tény és többnyire való is.
    Mellesleg ma egyre népszerűbb lesz a "krónikái" filmcím?
  • Ma2ska
    #43
    Most nem ennyire szélsőségesen értettem az objektivitást, mint valamiféle minden fölött álló és univerzális ősigazságot kellene a kritikusnak megfogalmazni, sőt legyen elfogult és adja bele a saját személyiségét, de egy ici-pici kiskaput mindig hagyjon a más véleményeknek is, és magánaka tévedés jogát, nehogy tulságosan kinyilatkozás jellege legyen a kritikának. / márcsak azért, hogy tényleg akik a krtikát veszik figyelembe egy film megtekintéséhez, ne riassza el esetleg hiába/
  • kandeláber
    #42
    Én úgy látom, hogy itt az SG-n csak Zsellér Máté kritikái körül törnek fel ennyire az indulatok. Persze lehet, hogy tévedek...
  • winnie
    #41
    megvan az a képessége hogy rendelkezik némi empátiával és esetleg el tuda képzelni hogy nem mindenki olyan mint ő.

    és honnan tudja, hogy milyen mindenki? vagy van a kritikus és van a többi ember? és mi van, ha a tömeg ízlése egyezik a kritikuséval? ezt honnan lehet tudni?
  • echo
    #40
    Egy csomó helyen lehet film kritikákat olvasni. Keress egyet ahol sacc egyezik az izlésed az íróval és kész. Kiváncsi lennék én is egyébként milyen az az objektív kritika? Van benne 1db oroszlán aki barna, három gyerek akik kicsik, csata a 83dik percben stb? Szerintem ezek a tv újságokra jellemző rövid tartalmi összefoglalók egyáltalán nem segítenek sem azt eldönteni, hogy de most akkor jó e a film, érdemes e megnézni, sem utólag plusz dologkat észre venni benne, ha már láttam a filmet...
  • Ma2ska
    #39
    Nem lehet objektiv mert a véleményt mondó agyából pattan ki, de az embernek megvan az a képessége hogy rendelkezik némi empátiával és esetleg el tuda képzelni hogy nem mindenki olyan mint ő. Ha idáig eljut, elkezdhet törekedni az objektivitásra, ami nem száraz, legalábbis sokkal kevésbé mintha valaki asaját rögeszméit hajtogatja, emellett ez még nagyon látszik is, feltéve hogy jó az az objektivitásra törekvő kritika. mert rendben van, nem tudok objektiv lenni, de ne csináljak ugy akkor mintha az lennék, és esetleg aki más véleményen van, szellemi toprongy kommerszzabáló selejt,aki a kritikám után meg merészeli nézni a filmet, tartós agykárosodást szenved, sőt már volt is neki ha ezekután elkezdte nézni...
  • Atees1987
    #38
    Szerintem naon Szar film lesz!!!
  • Help17
    #37
    Meglátszik, hatalmas díszletek, csodás tájak, több száz különféle faj, rengeteg CGI.
  • Help17
    #36
    GyU-ban nem nehezményezted hogy 3 lény legyőz többszáz orcot?
  • kandeláber
    #35
    Az itteni kritikák még mindig sokkal jobbak, mint az index.hu félék, mert az ottani kritikus(ok) azt képzeli(k), hogy a kritikusnak az a dolga, hogy mindent lefikázzon. Azokon a kritikákon már csak röhögni tudok.
  • BlackVoid
    #34
    Folyik a nyal a vaszonrol a nezok olebe...
  • Inquisitor
    #33
    Amúgy meg nem értem mi bajotok ezzel a kritikával? Hiszen azt írja, hogy még így kilúgozva és "disney-sítve" is nézhető. Nem azt írta, hogy nem jó, hanem azt, hogy SOKKAL többet várt a filmtől.
    Én is ...
    De attól még jó.
  • winnie
    #32
    Magyarán megpróbálja objektivan bemutatni a filmet.

    ??? hmm. wtf? az a bemutató, nem?

    a kritika és az objektivitás nem fér meg. egy objektív kritika eleve oximoron kifejezés, másrészt iszonyatosan száraz lenne.

    sőt, talán az lenne a legrosszabb, ha objektív lenne egy kritika. azt nevezik bemutató eírásnak, vagy pr-anyagnak, de nem kritikának. (igen, a bemutatókat a sajtóanyagokból szokták eszkábálni)

    (mégis mi lehetne objektív egy kritikában? jók a színészek? ez szubjektív. unalmas a film? ez is szubjektív. jó a rendezés? dettó szubjektív. beleírhatná az objektív kritikua, hogy 140 perc, hogy amerikai a film és hogy kik szerepelnek benne. és lenne a világ minden filmhez egy kritika.)

    értékelni nem lehet objektíven. a kritika (ld. recenzió) újságírói műfaj. ennyi.
  • ebertek
    #31
    Nem lesz majd belőle "unrated" verzió? :P
  • lovagregeny
    #30
    Inquisitor: Igazad lehet. Akkor viszont pont ezért lett összecsapva. Nem követik egymást az események, inkább mintha minden 4. ott történő napból mutatnának egy keveset. Ádám kisebbik fia mindenesetre jól bírta a hasbaszúrást. Valamint Ádám fiai és leányai nem csináltak sokmindent, nem derült ki világosan mitől is váltották meg ők a világot. Tudom a jóslatot de a filmben csak egy farkast öltek meg. Éva nagyobbik leánya még az íjat se használta. Csak a hódokat sodorták veszélybe :) Nem is beszélve arról félszerzetről a film elején..

    Malbeth: Szia :)
    Buta királynő! Azt viszont tudta, hogy mi lesz ha Aslan megszegi a szavát. Biztos az oroszlán mondta, hogy életét adja de csak a szent kövön.. A királynő viszont nem híres a szavahihetőségéről. Én bíz rögtön kitömtem volna a helyében, aztán had próbálkozzon az újjászületéssel.. :)
  • spydee
    #29
    A Gyűrük Urával össze sem lehet hasonlítani!
    A könyvet sem és a filmet sem!
    GyU tízszer ráver Narniára!
    Pedig Tolkien és Lewis kortársak..sőt jó barátok voltak.
    Akkor ért az első csalódás, mikor megláttam a könyveit Lewis-nak, 1 nap alatt kiolvastam az első két kötetet,(több =re nincs)olyan vékonyak.
    Bájos kis mese semmi több.
    A filmet még nem láttam, de az előzetese megfogott, mindenképp megnézem.
  • Ma2ska
    #28
    Akkor jó a kritika, ha figyelembe veszi az eltérő izléseket, a nézők különféle igényeit, és megpróbál a saját szubjektumától elvonatkoztatni,valamint tartózkodik attól hogy a kritika egyfajta folyamatos gunyolódás vagy itélkezés legyen. Magyarán megpróbálja objektivan bemutatni a filmet. Ez nagyon ritkán sikerül mert többnyira lersir a kritikáról hogy a film neki /a kritikusnak/ nem tetszik, ehhez keres érveket, nyilván talál, vagy kitalál, ez mindegy, és alaposan a sárba döngöli. A látszat kedvéért valami pozitivumot is hozzábiggyeszt de olyant ami felér egy utolsó rugással, mondjuk, a főszereplönek viszont jól áll a csokornyakkendő..
  • echo
    #27
    Ha esélyes a film, hogy megnézzem moziban akkor én sem nézek előzetest, de a kritikáknak a legvégét elolvasom, ahol kimondatik, hogy érdemes e megnézni vagy sem, ha azt írják nem akkor azért mielőtt feladnám beleolvasok hogy mi is a gond, hátha engem az olyasmi pont nem zavar :)
  • Ma2ska
    #26
    Lehet hogy olyan éles a kard hogy mindjárt össze is forr utána a seb, vagy ki tudja, attól hogy nincs raklap ketchup ellocsolva, még lehet hatásos akár egy csata is...érdekel ez a film, szerintem lehet benn valami ami miatt érdekes, de ez csak megérzés...a filmnézők azon rétegéhez tartozom aki meglehetősen széles palettán az übergagyitól a mélyértelmü, katartikusnak szánt müig be képes fogadni, afféle mindenevő, bár van alsó határ természetesen, ami már irritálóan rossz..
  • Malbeth
    #25
    Szia Lovagregény!
    A Jégkirálynő nem tudja pontosan az Ősi varázslatot,mert nem volt ott...
    Aslan viszont igen!Az 'Ősi varázslat' tulajdonképpen annak a világnak a megteremtése ahol Narnia is van.