230
  • kandeláber
    #105
    A Narnia bevétele túllépte a Matrixét.
  • pero
    #104
    ok kősz az imfot Kandeláber azért egy 50nel le van maradva még
  • kandeláber
    #103
    A Narnia 458 milloónál tart.
  • pero
    #102
    Na azért sokaknak tetszett ami jó pont!
  • benjie23
    #101
    Szerintem nagyon jó!
  • pero
    #100
    Azért érdekes mert nem gondoltam volna hogy ennyi bevételt fog szerezni!
  • Malbeth
    #99
    Amúgy a Kong is nagyon jó film ,de a Narnia Krónikái méjobb...
    Méghozzá a mögötte álló könyv miatt jobb.Jobb a történet!
  • Malbeth
    #98
    Elvileg nem érte be a Narniát a Kong..De ez miért érdekes???
  • pero
    #97
    Hm akkor már be is érte a Narniát?
    Hm meg kéne néznem a King Kongot!!!!!!!!
    Ezek szerint!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kandeláber
    #96
    igen
  • ancsetta
    #95
    nagyon jó ez a film, de a King Kong jobb volt!!!
  • pero
    #94
    Ez meik a King Kong bevétele?
  • kandeláber
    #93
    Pillanatnyilag 416 millió USD.
  • pero
    #91
    Hát ez igaz az adatok nem minden esetben hu de jók de azzal alá lehet támasztani sok mindent ami tény!Hm jó filmeket sorolsz fel Winne,és láttom láttál már párat te is!
    Majd a végére leszek kiváncsi mit ér el a King Kong!!!!!!!
  • lovagregeny
    #90
    Az adatok lehet nem pontosak :)
    De sok emberről tudom, hogy csak ezért nem nézik meg moziban, miközben sokat járnak moziba.
  • winnie
    #89
    Csak azért nem lett osztatlan siker, mert már korábban mindenki látta. És nem egyszer, nem egy verzióját. HA valamit 15-20 évente felújítanak ez a veszély vele jár.

    15-20? 30, nem?

    amúgy csacsiság. és miért lett siker a titanic? és a longest yard? (annak is ez volt a 3. feldolgozása, ráadásul az előző alig 3-4 éves) csárli és a csokigyár? war of the worlds?
  • FeketeFény
    #88
    Jó film! Ajánlom mindenkinek! King Kongot is nagyon bírtam! Éljen az animációs forradalom!
  • lovagregeny
    #87
    King Kong.
    Csak azért nem lett osztatlan siker, mert már korábban mindenki látta. És nem egyszer, nem egy verzióját. HA valamit 15-20 évente felújítanak ez a veszély vele jár.
  • lovagregeny
    #86
    Máris beleborzongok a folytatásba :)))
    Én nagyon úgy érzem, ez egy 3 részes krónika lesz, melyről csak újabb bőröket húznak le.
  • Malbeth
    #85
    A Boszorkány,és a Caspian Herceg cselekménye között kb.1200 év telik el Narniában.
    Az egy bonyolultabb,és hosszabb film lesz,ráadásul két külön szálon fut a cselekmény...szerintem Ütni fog!
  • pero
    #84
    Remélem majd ő érteni fogja Kandeláber!
  • kandeláber
    #83
    A bevétel nem bizonyítja, hogy melyik jobb, csak azt, hogy az egyiket többen nézték meg, mint a másikat. A Sabarnak címzett írásod pedig teljesen követhetetlen.
  • kandeláber
    #82
    A következő rész, amiből film készül, a Kaszpian herceg lesz, mert ez az a rész, amelyikben ugyanezek a gyerekek szerepelnek. Viszont közben Narniában nagyon sok idő telt el, több száz év.
  • pero
    #81
    Kandeláber!

    Hát csak azt bizonyitja én szerintem hogy a "Narnia jóbb mint a King Kong",de igaza van Malbethnek mert mind a kettő jó film,és ami tény az tény!
    Ja és Malbeth nem veszekszünk csak beszélgetünk!

    Sabar!
    Ez igaz a gyerekek mások voltak,de a gyerekek miatt hogy a kicsik is meg tudják nézni,mert nem volt korhatáros,amit sajnálok,mert lehet hogy akkor a csata jelenet jobb lettek volna,de azért a királynő nem volt azért olyannyira se szép,arra meg direkt arra mentek hogy félelmetes legyen de ne annyira hogy a gyerekek miatt,hm 100perc útán,és a Gyűrűk Úra meg volt vagy 160perc körül mondjuk én észre se vettem hogy meg lenne 2óra,de azért mert nem volt annyira rossz!
    Igaz két külömböző film de a rendező úgyan az!És a fantáziád se rossz ha fel iratos lett volna jobban csiptem volna,de a kicik miatt nem lehettet,hiszen mint ahogy emlitettétek GYEREK FILM!!
  • Sabar
    #80
    Én még 26-űán néztem meg a családdal, és nagyon tetszett. És igaza van a kritukusnak, nem volt semmilyen "Narniás" előéletem, lehet, hogy ezért jött be annyira. És igen, lehetett volna hosszabb, de az 5 éves fiam 100 perc után kérdezte meg, hogy mikor lesz vége, pedig nagyon tetszett neki. Valóban egy vágatlan DVD jó megoldás lenne.
    Azóta megvan már a 2. és 3. rész könyvben (az 1. és 4-ről lecsúsztam), megvettem a filmzenét, és sokat játszottunk a játékkal.

    Nem hasonlítanám össze a Gyűrűk urával, egyszerűen nem ugyanaz a célcsoport. Annyiszor van arról szó, hogy Disney-film, mégis két sorral később mindenki elfelejti. Mesefilm és kész, gyerekeknek elsősorban (meg gyereklelkű felnőtteknek ). A Gyűrűk urát is látta a fiam, de ott egyszerűen még félt az orkoktól. A Narniában sem voltak akármik a lények, de valahogy ott nem félt... mert mese (mondjuk amikor Edmundra ráugrott a farkas, akkor a hugával együtt felugrottak ).

    "A gyerekek olyan rondák mint a bűn, hullaszínük van, olyan agyonhipózott, főleg az a kislány a nagy rusnya szemével."
    Szerintem hiteles, '40-es évekbeli angol gyerekek voltak. És lehet, hogy szülőnek kell lenni hozzá, de Lucy nekem nagyon aranyos volt. Lehetett volna belerakni Peter szerepébe egy már 1x évesen kigyúrt félistent, Lucyt meg játszhatta volna egy kaliforniai Barbi, de akkor az Oroszlán lehetett volna Jean Reno...

  • Malbeth
    #79
    Nem,de majdnem!A Narnia Krónikáinak a részei nagyon eltérőek egymástól...
    Teljesen más jellegűek,például A Ló.és Kis Gazdája című rész forró sivatagban játszódik,és a szekrény eggyálltalán nem szerepel benne.Szóval nem olyan mint a HP
    ahol mindíg azt a szerencsétlen Voldemortot abajgatják.
  • lovagregeny
    #78
    Folytatásban nem tudom elképzelni se mi történhet. Jön valami új önjelölt főnököskodni akaró agyament és háborút indít. A fiatalok pedig a szekrényen átmenve folytatják ottani, félbehagyott múltjukat?
    Amúgy pedig Aslan ügye nem vágyik királyosdit játszani, és a világban is teljes a béke. Miért akarná ezt bárki is megváltoztatni, elrontani. Nem hiszem, hogy a volt barlanglakókat ők bántanák. Azoknak így is úgy is mindegy lehetne ki az "úr". Ők szolgáknál sose lesznek többek.
  • Malbeth
    #77
    Mindkettő jó film...nem kell rivalizálni,és szembeállítani őket.Éljen mindkettő!
  • kandeláber
    #76
    És ez mit bizonyít?
  • pero
    #75
    Kandeláber!

    Na látod azért a Narniának tőbb a be vétele mint a King Kongé,és még nincsen vége!
    Azért őrülők hogy sokaknak tetszett a film!
  • Rider84
    #74
    Megnéztem én is.Gondoltam akkor szólok hozzá ha már láttam is,mert úgy igazságos.A véleményemet akár ezzel a 3 szóval is megfogalmazhatnám:csodálatos,magasztos,lenyűgöző.
    Hihetetlenül jól sikerült film.Felemelő hangulat,sugárzó szépségű képek.A mondanivaló meg hatalmas és magáért beszél.
    Annyi szeretettel csinálták ezt a filmet és ez csak úgy sugárzik róla.
    A színészek előtt is le a kalappal.A gyerekszínészek is fantasztikusat alakítottak.A kis Lucy karaktere nagyon aranyos ,az őt játszó kislány rendkívül tehetséges már ilyen kis korban is,ígéretes karrier áll előtte az 100%!Természetesen a többi gyerek előtt is.Petert a legidősebbik testvért,Susan-t az idősebb lányt és Edmund-ot a kisebbik fiút is nagyon tehetséges gyerekek játszották.Látszott rajtuk is hogy mennyire beleélik magukat és mennyire szeretik amit csinálnak.
    A zene is libabőr.Be is szerzem hamarosan.
    Az egész tökéletes úgy ahogy van.Kötelező!:)
    (Az hogy nincs vér meg kifejezetten jópont és filmtörténeti jelentőségű. Bebizonyította hogy nem a csöpögő vér literszámától lesz jó egy csatajelenet. Így a csatajelenet közben is végíg ott volt az a fantasztikus felemelő hangulat.)
  • kandeláber
    #73
    A Narnia eddigi teljes bevétele 452 millió dollár, a King Kongé pedig 397,1 millió, és még nincs vége.

    Aslan pedig Krisztus szimbóluma, ő volt ugyanis Júdea oroszlánja. Meghalt, de föltámadott.
  • Malbeth
    #72
    Szia Kisbob!
    Már többször olvastam azt a felvetést,hogy a gyerekek pár nap alatt miként tanultak meg harcolni,és hogy ez mennyire irreális,és hülyeség...
    Nos a történet szerint Aslan (aki afféle Isten) ruházza fel őket ezekkel a tulajdonságokkal,ugy is írhatnám talán hogy 'megáldja' őket.Bár az tény,hogy
    a filmből ez nem jön át tökéletesen.
  • Kis-Bob
    #71
    Ez a filme egy nagy kettősség. Gyönyőrű jelenetek, lélegzetelállító látvány, és..... gagyi történet. Pontosabban tele van a történet gagyi részekkel. például a kislány meg az íjj története. hááááát... a végén elsüti, csak hogy megmutassa, hogy nem véletlenül kapta. A mikulás ajándékosztása... A hirtelen háborúba csöppent gyerekek öldöklése. Úgy harcoltak, mintha profi harcosok lennének. Pláne, ha mese, akkor legalább ne a gyerekek harcoljanak. Összegezve mindezt, nem volt rossz fil, de voltak benne jelenetek, amit nem értettem, hogy hogy jön a képbe,és mi keresnivalója a történetben. Aki durván szidja, azt én is leszólom, mert nem volt rossz film, sőőőőt. De akik istenítik, azok is csak óvatosan tegyék.
  • atya67
    #70
    Félreértés ne essék, nem a Narniát védem (bár nekem tetszett). Rühellem azokat akik azért járnak moziba, hogy utána itt a fórumon lehordhassák a filmeket. Persze van egészséges kritika is.
  • Malbeth
    #69
    Így van!Így van! Egyetértek NeoMan értékelésével.
  • NeoMaN
    #68
    Az egyik legjobb MESEFILM amit életemben láttam!
    Ez az én véleményem.
  • Lordius
    #67
    Sztem jól sikerűlt a film, de már megszoktam, hogy az sg-n divat a cikkirónak az összes filmet lehúzni, nem tudom, sztem túl szubjektív a véleménye.
  • pero
    #66
    Dokar!

    Ez azért durva,és a Gyűrűk Úra előtt is voltak nagyon jó fantasy-k igaz ez a film a csúcs nem sok jobbat tudok mondani ebben a fajtában ez tény,és OSCART is rengeteget vitt el,de a kettőt nem lehet őszze hasonlitani én szerintem,mert más!
    A gyerekekkel nincsen semmi bajom,inkább a tőrténeten kellett volna csiszolni én szerintem,és azért a Narnia se volt azért annyira szar (hogy a te szavaiddal éljek)én szerintem nem egy tragikus film,igaz lenne mit csiszolni rajta ez tény,de akkor MONDJ TE JÓ FANTASY-t!Én szerintem annyira nem volt szőrnyű,és ez a számok is alá támasztják,látom egy nagy kritikussal állok szemben!Egy kérdés a
    Matrixhoz mit szólsz akkor?Csak egy kérdés!
  • dokar
    #65
    Pero!

    Neked tetszettek a gyerekek, nekem nem. Ennyi. Amúgy szeretem a fantasy-t, de ez nem az.

    Idézet:"A Gyűrűk Ura megnyitotta a kapukat a klasszikus fantasy-k nagyfilmesítései előtt – a Narnia Krónikái pedig vélhetőleg egy durva mozdulattal bevágja."