1995
Google Earth
  • Serpa
    #395
    mennyi időközönként frissülnek a képek?
  • Sland
    #394
    ha berakom a base.ddl akkor van ez. ha az eredeti van akkor semmi gond
  • Serpa
    #393
    megvan.
    egész éles képet találtam.
  • R3GiD0N
    #392
    Jah nekem is ez történik
    Help
  • Zollyka
    #391
    Szevasztok!
    Sürgősen szükségem lenne egy címre,ahonnan letölthetném a Google Earth Plus (esetleg Pro) Crack-jét vagy jelszavát.
    Előre is köszi
  • Sland
    #390
    ezt írja ki ha megcsinálom a #303 ast



    PLZ HEP!
  • KM
    #389
    Nagyon le vagyok ma lassulva!
  • Borg
    #388
    Asszem mintha én is ezt irtam volna :P
  • KM
    #387
    Ihol ni: 30.09999999999999,51.38333333333335,0.
  • Grusi
    #386
    Nem sok ember szeretne elrepülni csernobil felett :)
    (A nagyfelbontású képek nagy része nem műholdkép, hanem ortofotó, azaz légifelvétel.)
  • Borg
    #385
    Ukrajna északi határvidéke, egy kis ovális tavat keress Kiev felett.
    51°22'08.86" N 30°10'06.14" E elev 351 ft



    Sajnos a GE-ben nincs nagyfelbontású szatelitkép erről...
  • Serpa
    #384
    Csernobilt keresem ...
  • KM
    #383
    Színpad vagy valami hasonló.
  • Serpa
    #382
    a Central Parkban mik azok a sárga kagyló alakú ízék?
  • Serpa
    #381
    N 24ÿ 26'31.55"
    E 52ÿ 18'51.23"

    ez se semmi ...
  • KM
    #380
    Azért a pálmás szigeteik sem rosszak!
  • Serpa
    #379
    odáig már eljutottam.

    a part tiszta, de a tenger ...
    egy nagy zöld paca van ott.
  • KM
    #378
    N 25ÿ 09' 30,12"
    E 55ÿ 04' 04,56"
    környékén keresgélj (nincs részletes térkép).
  • Serpa
    #377

    de.
  • KM
    #376
    Csak nem erre gondolsz?
  • KM
    #375
    Csak sajna sok helyen nem részletes.
  • Serpa
    #374
    hol csinálták meg azt, hogy a vízben úgy alakítottak ki szigeteket, hogy az a földrészeket formázza meg?
  • Mighty
    #373
    Már alkotott, jóval a google earth és jóval a maps.google.com előtt.

    NASA World Wind
  • PyRex
    #372
    Hát nem tudom. Akkor kamu volt a hír erről jónéhyán éve. Én azért olyat nem mondanék, hogy "örök gátat szab", ahogy fejlődik a technika, sosem lehet tudni. Továbbra is fenntartom, hogy a komolyabb hadsereggel rendelkező országok hihetetlen technikával vannak felszerelve.
  • Grusi
    #371
    Lehet, nem értek hozzá :)
  • KM
    #370
    Kicsit magasabban keringenek azok!
  • Grusi
    #369
    Oké, ez szép és jó, de sajnos ezt a kérdést a technológia önmagában nem oldhatja meg. Egyszerűen egy 80 kilométer magasan készített kép a légkör miatt nem hordoz magában annyi információt, hogy akár a millió dolláros képélesító szoftver is el tudjon veled olvastatni egy újságcikket. Többek közt ezért van teleszkóp-láncolat a Hawaii-i Mauna Keán, és nem a Kaszpi Mélyföldön, és ezért ad olyan éles képeket a csillagokról a Hubble Űrteleszkóp. A légkör brutálisan töri a fényt, és ez azért az ilyen perverzióknak, mint cikkolvasás, örök gátat szab.
  • KM
    #368
    De nem mondhatom el, hogy hol...
  • KM
    #367
    Én meg ET-t láttam tegnap...
  • PyRex
    #366
    Fizikai képtelenség? Ne mondd már, a katonaság kb. 20-30 évvel ELŐTTÜNK jár a műszaki technikában. Pl. volt szerencsém olyan laptopot látni, ami műholdas nettel működött (3 éve - nagy sávszélességgel) és NEM KELLETT FELTÖLTENI SOHA(!) Napelem is volt rajta, meg még nem tudom, mi, de egy tény: nem kellett tölteni. Hogy hogy működött? Fogalmam sincs. Hogy hol láttam - ne kérdezd, mert nem mondhatom el. Hogy mennyibe kerülne egy olyan? Feltételezem, hogy 8 számjegyű. (forintban)

    És ezt a saját szememmel láttam és 3 éve volt. OK, ez nem műhold, csak arra akartam rávilágítani, hogy olyan technikáik vannak, amik átlag embereknek 30 év múlva talán...
  • passatgt
    #365
  • passatgt
    #364
    Sztem valamit alkotnia kéne a NASA-nak,mer azér mégis jobban ért a műholdhoz mint a google.És van 1 olyan érzésem,hogy már fejleszthetnek valami kuvajó felbontású cuccot
  • Grusi
    #363
    Ez így ebbena formában nem igaz, a légköri torzulások miatt maximum 5 cm-es felbontásban lehet képeket készíteni, ennél nagyobb tulajdonképpen már felesleges - nomeg abból a magasságból tulajdonképpen fizikai képtelenség is.
  • Serpa
    #362
    29 d 52' 16.41"N, 31d 12'59.32 "E
  • PyRex
    #361
    Jajj, mert gondolod, hogy nincs meg az egész nagyfelbontásban? ^^
    Elárulom, hogy már 20 évvel ezelőtt olyan képeket tudtak készíteni műholdról, hogy el lehetett olvasni a tengerparton napozó és újságot olvasó emberek lapjaiban a cikket. Aki nem hiszi, utána kereshet. Csak ugye ezeket leginkább a kül. országok hadászati kémműholdjai készítik, így szvsz nem nagyon akarják ezt közszemlére bocsájtani :)
  • hykao #360
    Pedig ott van a három nagy piramis, egészen jól láthatóak, sőt még a szfinx is jelölve van. (koordinátákat nem tudok...)
  • Gerygrey
    #359
    Különben a keresője nem igazán használható (méghogy ezt a Google fejlesztette?!) Pentagon, White House, Mount Everest, semmit nem talál meg...
  • Gerygrey
    #358
    Egyelőre csinálják meg nagyfelbontásban az egész világot (addigra úgyis rég elavulnak a 2002-es képek, kezdhetik elölről :))

    Különben beszarás ez a progi, több mint 2 órája nézegetem. Kerestem Kairó közelében a piramisokat, de nem sikerült rájuk akadnom :( Koordináták?
  • KM
    #357
    A technikai problémákon túl még ott van a személyiségi jog is...
  • alert
    #356
    Mert egy műhold egyszerre csak 1 helyre tud fókuszálni a lencséjével. Képzeld mi lenne ha 5 ezren egyszerre kezdik irányítani :) Másrészt 1 műhold nem látja be egyszerre az egész Földet. Kéne vagy 100 ami csak erre szolgál persze ez megint elég költséges. Főleg hogy 1 egész ilyen szerkezetet erre használjanak. Több ezer dollár lehet óránként. Szorozd össze :) nincs szponzor a világon aki állná :) (egyébként meg van ilyen csak mondjuk a nagyhatalmak legfelsőbb hatóságai használhatják és kémműholdnak is hívják őket :) Na és itt jön a köv. probléma, hogy gátolnák, hogy ne nézhess oda ahova ők nem akarják stb.