176583
banner
  • lwb
    #176583
    Elégnek kell lennie mindenre. Niylván nem 4K full ultra RT meg minden, de 1080p-1440p high, dlss-sel simán. Az meg elég.
  • Voyager5
    #176582
    Kb 10-15 éve nem nyúltam PC-hez.
    Melóra Mac-et használok, gamingre meg konzolt.
    Igazából ezt sem magamnak vettem, hanem asszonypajtásnak melóra, de ha már venni kellett akkor gondoltam mozduljunk el picit a gaming irányába, és ne full office gépet vegyünk :D
    Semmi extra amúgy, nem egy powerhouse: i5-13400, 32Gb DDR5 6000Mhz, RTX 4060 Ti 8 GB
  • lwb
    #176581
    Ne sajnáld a pc-t, nekem mindig is volt xbox előtt, alatt és lesz utána is. Egy jó pc ezer dologra való a játékon kívül és mellett is.
  • Voyager5
    #176580
    Lesz ami lesz.
    Én mindenesetre pár hete (sajnos) vettem egy PC-t, felkészültem az Xbox halálára.
  • lwb
    #176579
    Ebből nem az jön le nekem, hogy a teljes 3rd partyságot akarták bejelenteni, csak azt, hogy 1-2 játék átmegy ps-re is. Mondom: baby steps, óvatosan lépésenként akarnak átalakulni.
    Én nem tudom lesöpörni ezt az asztaltól. Számomra egyértelmű az irány és előbb-utóbb azt fogjuk látni, hogy legfeljebb timed exclusive-ok maradnak boxon csak. Ez szerintem a platfrom halálát okozza majd - és ez a platform már most sincs túl jó állapotban sajnos.
  • Voyager5
    #176578
    Az XboxEra-s cikkben konkrétan benne van, hogy beakarták jelenteni az új stratégiát.

    According to sources, Hi-Fi Rush’s release on rival platforms is tentatively planned for Q1 this year, and we’ve been advised to expect Microsoft to make a more public announcement on this new strategy this month.

    https://xboxera.com/2024/02/04/exclusive-microsoft-plans-starfield-launch-for-playstation-5/
  • lwb
    #176577
    Nem akarták bejelenteni, csak kiszivárgott. Szerintem egyáltalán nem akarták ezt nagy dobra verni, most biztosan csak ez a négy játék ment volna ps-re, a többit, pl. starfield meg többiek meg szépen elosztották volna az évre vagy jövőre, mondjuk amikor kijön a kieg. Magyarán elsunnyogták volna és szépen folyamatosan álltak volna le az exkluzívokról. Szerintem ez volt a terv, csak valaki belsős megszellőztette és csináltak egy nagy hátraarcot.
    Ez az én tippem, de nyilván nem voltam ott.

    Kiderül néhány éven belül úgyis.
  • Voyager5
    #176576
    Oké, de ha tisztában vannak azzal, hogy készül valamiféle új hardver, és tudják, hogy az exkluzívok droppolása hátrányosan érinti a hardvereladásokat akkor mi a fészkes fenéért jelentették volna be, hogy droppolják az exkluzívokat?
    Mertugye a leak arról is szólt, hogy ezt publikusan kommunikálni is fogják.
    Az időzítés meg tulképp tökmindegy ha van a queue-ban új hardver nemde?
    Bármikor rosszul időzítesz ezzel a kijelentéssel mindaddig míg hardvert gyártasz.

    "Srácok csinálunk új konzolt, de előtte bejelentjük azt is, hogy dobjuk az exkluzivitást, sőt elkezdjük a régi címeinket is kipumpálni a PS-Nintendo platformra."
    wat?

    Szerintem itt az új bejelentenivaló eredetileg az lehetett, hogy 1-2 régi címet portolnak PS-re, Nintendora, de ennyi.
    Aztán ezt a firkászok, meg a nagyontitkos belsős emberek továbbvitték és arra a következtetésre jutottak, hogy teljes exklu drop lesz.
    Itt aztán elszabadult a pokol, és ezt kellett megmagyarázni.

    A távoli tervük lehet, h az, hogy minél több játékot (illetve a GamePasst) kihozzanak különböző platformokra, de kétlem, hogy ezt most és itt akarták volna ilyen drasztikusan bejelenteni.
  • lwb
    #176575
    Pénz alapján számomra nem vitás, hogy a third party-ság sokkal többet hoz, mint a konzolgyártás. Nyilván kiszámolták az okosak odafent és rájöttek, hogy abból több pénz jön be, mint az amúgy is veszteséges xbox-hardvereladásból.

    A hátraarc oka az időzítés lesz szerintem: már megindult az új generációs hardver fejlesztése, lassan promózni is kezdik (voltak leakek ugye, ha leaknek lehet nevezni a MS saját maga által az Activision-perben a bíróságnak átadott adatokat) és egy ilyen bejelentés lenullázná az eladásaikat, amit nyilván nem akarnak. Magyarán még nem állnak készen erre.

    De az irány világos a számomra: előbb-utóbb átmennek third partyba, meglátod. Nyilván lépésenként: eleinte timed exclusive-ok még maradnak a boxon meg pc-n, aztán később már azok sem. Térjünk erre vissza 4-5 éven belül.
  • Voyager5
    #176574
    Értem én amit mondasz, csak én meg szeretném azthinni, hogy egy akkora cégnél mint a Microsoft ez nem így működik.
    Szeretném hinni, hogy egy ekkora business döntés előtt alaposan körbejárják a témát és valamiféle számok kijönnek nekik, ezzel kapcsolatban.
    Kijön, hogy pl. lemorzsolódnak X ezren, viszont revenueban meg bejön Y dollár.
    Namost ha van ilyen és a revenue számok pluszosak, akkor a hangoskodó kommentelők gyakorlatilag levannak szarva, mert a nap végén úgyis a pénz számít, és az előzetes infok alapján az pluszos lesz.
    Ha a revenue számok mínuszosak, akkor meg nyilván olyan lesz a dolog, mintha meg sem történt volna.

    De tovább viszem, tegyük fel ez volt a céljuk, multiplatformosítani mindent.
    Kijött a népharag, nyomtak egy visszaarcot, viszont továbbra is ez a céljuk.
    Mi lesz a kommunikáció, hogy fog megtörténni az egész dolog?
    Évente bejelentenek 4-5 régi címet, hogy jön PS-re, meg 1-2 új dolog szintén jön majd PS-re (ahogy ezt eddigis mondták).
    És akkor majd szép lassan 20 év alatt átshiftelődik minden multiplatformmá, és a nap végén a hangoskodó kommentelők ugyancsak átlesznek b*szva?
    Vagy akkor most, hogy beszartak 15000 kommenttől, inkább fogják magukat és minden marad úgy ahogy, inkább vesztenek egy kis lóvét?
  • lwb
    #176573
    Ha nézted a podcastet, akkor láttad, hogy nem erről, hanem az Activision mergerről akartak eredetileg beszélni. Ezzel a felütéssel indul az egész.

    Én ebben nem hiszek. Kiment a belsős info és volt egy kis damage control meg hátraarc, ennyi történt. IGN a legnagyobb gaming médium, de az individual leakerek is ismert nevek voltak: Jeff Grubb pl, akinek a belsős infoi nagyrészt pontosak.
    Kár ezt bagatellizálni.
  • Voyager5
    #176572
    Mondjuk ezek kb olyanok mint a Blikk, meg a Hihetetlen magazin idehaza, ha gamingről van szó.
    Az egyiknek kb köze nincs hozzá, a másiknak se, de az legalább úgy tesz mintha lenne. :)

    Phil meg amúgy úgy kezdi a podcastet, hogy December óta tervezik, és kénytelen lesz az exkluzivitásról beszélni először, mert ott merültek fel érdekes dolgok a médiában. Szóval azért vették a fáradtságot, mert már eleve benne volt a queue-ban ez a podcast.
  • lwb
    #176571
    Forbes, IGN stb erről cikkezett napok óta. Ez azért nem pár megmondóhuszár. Egyébként Spencer reagált: azt mondta, hogy majd jövő héten beszélnek róla. Ezzel az erővel azt is mondhatta volna,hogy az egész kacsa, de nem ezt mondta.
    Nem áll meg tehát a "miért is reagáltak volna" itt, mert ugye már vették a fáradságot a reagálásra, csak épp nem mondtak kategorikus nemet.

    Ne cukrozzuk a taknyot, nyilvánvaló, hogy mi a MS terve.
  • Voyager5
    #176570
    Nyilván kategorikus nemet nem fog mondani semmire, mert tisztában van vele, hogy a világunk változik, így aztán bármi megtörténhet.

    Az meg, hogy nem tagadták azonnal az abszolút nem beszédes, mert amúgy miértis kéne reagálnia azonnal pár félhülye internetes megmondóhuszárnak egy multi milliárdos companynek? :D
  • lwb
    #176569
    Szerintem meg nem. Szerintem ezt a döntést Phil feje felett hozták meg, magasabb szinten. Ha meghallgatod, amit Phil mondott, akkor az nem kategorikus nem volt és nem azt mondta, hogy soha, hanem azt, hogy most ez a négy játék csak. Fontos itt ez a nüansznyi különbség.
    És az is beszédes, hogy a botrányra nem egy azonnali tagadás volt a válasz a twitteren, hanem egy hétig ültek rajta, amíg egy - nem is élő! - 20 perces műsorban gyorsan csináltak egy hátraarcot.

    A MS pénzt akar keresni és az xbox meg pc piac nem elég nagy nekik: kell a nintendo és a playstation piac is. Ennyi van az egész mögött.
  • Voyager5
    #176568
    Szeritem azt meg csak pár hülye találta ki a zinterneten, aztán most muszáj volt kiállniuk és elmondaniuk, hogy az baromság.

    Phil már az Act-Blizz akció után is azt mondogatta, hogy lesznek multiplat megjelenesék, de ezeket majd mindig ők válogatják ki, hogy mik lesznek.
  • lwb
    #176567
    Megijedtek attól a shitstormtól, ami beindult a "nincs több exkluzív" megszellőztetése után. Én egészen biztos vagyok benne, hogy az eredeti terv az volt, amiről cikkeztek is, hogy minden menjen ki minden platformon. Alábecsülték a botrányt, ami ebből lett és most gyorsan visszalapátolták a szart a lóba.
  • Voyager5
    #176566
    Jól elmondták a nagy semmit.
    A lényeg talán az volt, hogy az AC-Blizz játékok is jönnek majd GamePassbe, és a Diablo IV már március 28-án.
  • lwb
    #176565
    Mai podcastben kikotyogták, hogy 34 millió game pass előfizetés van, pc-n és konzolon együtt. Ultimate-eket nem számolva, csak alapelőfizetéssel, ez havi 340 millió dolláros bevétel, ami évi 4 milliárd dollár csak game passből. Szerintem ez nem kevés. De nyilván ez nem pontos számítás, mert egy rakás ember van, aki ultimate előfizető, ők 16 dollárt fizetnek 10 helyett, ezért ez a szám inkább 5 milliárd körül mozog reálisan.
  • lwb
    #176564
    Avowed-ból nem nagyon mutattak semmit sem tegnap. Kezdek picit aggódni, a harc oké, de obsidian rpg-ket nem a harc miatt szoktuk szeretni, hanem a történetvezetés és a story meg a reaktivitás miatt. Nem túl jó hír, hogy egy írót sem mutattak be, akit ismernék. Cain? Boyarsky? Sawyer egyáltalán részt vesz benne? Ő találta ki az egész Eora világot. Chris Avellone is nagyon hiányzik onnan, bár azt tudom, hogy ő sose fog visszatérni már.
    A grafika nyilván nem CP2077 kategória, de az nem is baj. Csak a storyt meg a dialógusokat, karaktereket, questeket ne rontsák el. Ezekből eddig lényegében semmit se mutattak, pedig ősszel jön. Nem jó jel.
  • Botond #176563
    Megtoltad rendesen az idei évet! Grat!
  • Harlekin
    #176562
    Hali.
    Ráéreztem, hogy benézzek erre a ........ oldalra :-D



    Itt tartok...


  • Botond #176561
  • Botond #176560

    Te hol tartasz most Harlekin? Nekem meglett az első 100k!
  • TomStorm
    #176559
    Űr ill.űrharc 30Fps-el teljesen rendben van.
    Máshol viszont sajnos zavar.
    Régen játszottam lokkolt 30-al de érdekes,hogy simán jó a 30 az űrben.

    A game azt hozta amit elvártam és tetőzte a GP-ba kerülése.
    Jól sikerült!

    És még ilyenek várnak:
    -Lies of P
    -Payday 3
    -Forza Motorsport
    -Cities Skylines 2
    1 hónap alatt..
  • Voyager5
    #176558
    Én behúztam a full premiumot, nem szaroztam :D
    Tegnap este tudtam vele egy picit többet játszani, illetve ma éjjel fogok remélhetőleg.
    Parkolópályára is raktam miatta az Armored Core VI-ot.

    Továbbra is tartom, hogy nem zavaró a 30 FPS, de azért lehetőleg ne egy 60+ FPS-es játék után közvetlen indítsátok el. :D
  • Evoluti0N
    #176556
    Én türelmetlen voltam és nyomtam egy £31 deluxe upgrade-et a game pass verzióra, hogy tudjam már most a hétvégén játszani.
  • TomStorm
    #176556
    Videok alapján nem gond a 30Fps.Használták az új Tech-et rá.
    Szerdát megvárom vele de ha nem lenne GP-ba venném is SX-re.
  • Voyager5
    #176554
    Én csapattam vele kb 30 percet tegnap (vagyis ma).
    Nagyon jól néz ki, és engem nem zavart a 30 fps, igaz csak a legelső kis csatát fejeztem be,
    Majd a hétvégén várhatóan több időm lesz vele játszani
  • TomStorm
    #176554
    Na Digital Foundry Starfield-et végignézve tetszik a buli.
    Series S natív 900 SX 1440 és Fsr2-vel húzták fel 1440p/4K-ra(30 fps).
    Gameplay smooth lesz,városokban egyelőre lesz egy tized mp-es akadás.
    Series X-en várósan jól néz ki!!
  • lwb
    #176553
    Kizárt, hogy jövőre ps6 legyen ... Ps5 pro-ról fecsegtek, de az sem lesz már jövőre, különben legkésőbb most nyáron el kellett volna kezdeni promózni. Ha lesz is ps5 pro, ami erősen véleményes, akkor is talán 2025-től.

    De a helyzet az, hogy egyelőre nem teljesítmény-hiányban vannak a konzolok, hanem tartalomhiányban. Kevés igazán jó játék jelent még meg, azok egy jelentős része is remaster vagy remake, régi IP-k és ami meg nem, az sem erőlteti meg annyira a gépeket (eddig: ez persze változhat). A ps4 meg az xbox one megjelenésekor már érezhetően gyenge vas volt mindkettő, a ps5 és a series x-re ez nem volt igaz megjelenéskor. Nyilván egyik sem csúcs pc, de a ps5-öt és a series x-et jobban eltalálták, mint az előző generáció alapgépeit, amelyek első perctől kezdve kullogtak a technika után.
  • Botond #176552
    Phil azt mondta, hogy az xsx-et nem kell átrakniuk 6 nanora, vagy egyéb slim megoldás felé elmozogni, az eredeti kiadás tökéletes. Azaz változatlan teljesítmény mellett nem kell hw review.
    De ez nem jelenti azt, hogy ha a sony lép, akkor nekik ne kellene lépni egy másik géppel. Ettől az xsx még maradhat ugyanolyan, mint amilyen mindig volt.

    /szerk: konzol meg mindig is 30 frém volt, most volt közel három "jó" évünk, hogy elcsúszott a valós gen váltás, és csupa olyan játék jött, ami támogatta még az előző gent és lehetett azt mondani, hogy az előző gen amit elbír az @30, és akkor a currgenen legyen 60. Ennek vége, jönnek a currgen only címek, ott megint ez lesz, hogy @30 csak, és majd esetleg később lesz @60.
    Hogy egy klasszikust idézzek, ez konzol (topik).
    Utoljára szerkesztette: Botond, 2023.06.14. 08:28:06
  • Ulthanito
    #176551
    PS6 jövőre? Te melyik univerzumban élsz?
  • TomStorm
    #176550
  • lwb
    #176549
    Ismét: nem pc-ről van szó. Ott nekem is menni fog a 60 fps, nem aggódok emiatt, de ez még mindig a konzol topic.

    "Nyakunkon az xsx-x :D, mert ha jövőre tényleg jön a ps6, akkor az MSnek is lépnie kell, szóval nincs az a (fél)-gen váltás se!"

    Phil szerintem nem.
  • Botond #176547
    Nyakunkon az xsx-x :D, mert ha jövőre tényleg jön a ps6, akkor az MSnek is lépnie kell, szóval nincs az a (fél)-gen váltás se!
    De amúgy ezt a kommentet egy 7900xtx-ről írom, nekem ez a megoldásom a 60-120 frémre, a való világban élek, tudom, hogy a 60-120 frém az annyiba kerül amennyibe, és egy 200ezres kávédaráló sose fogja tudni a mindent is.
    Első nap jön a pc gamepassba is, 60-120 frémmel. Jó lesz!
  • lwb
    #176547
    Azt a pólót én is néztem és végig vártam a Hexen bejelentést :D

    Avowed-dal az a bajom, hogy semmit se mutattak abból, amiből az Obsidian erős: skill rendszer, dialógusok, rpg szisztéma stb. Ehelyett kaptunk egy bemutatót olyasmiből, amiben sose voltak erősek: grafika, animáció. Lényegében a játék leggyengébb részére alapították az egész bemutatót: ez alapján kaptunk egy Outer Worlds* szintű valamit csak fantasy környezetben. Ettől még a játék lehet nagyon-nagyon jó is a végén, de teljesen érthetetlen, hogy az első bemutatónál miért pont azokra kell fókuszálni, amiben híresen nem túl erősek.

    * az még masszívan last gen játék volt, ha valaki már nem emlékezne rá
  • Voyager5
    #176545
    Moon studiossal szakított MS, ha jóltudom. Biztosan csinálnak valamit, de az lehet már PS exkluzívként fog kijönni :D

    Avowed nálam is picit csalódás, nem ilyen art-ra emlékeztem, ettől függetlenül lehet jó.

    Starfieldnél picit az az érzésem, hogy túltolják a dolgokat, rengeteg a customization stb, lehet, hogy a kevesebb néha több? Meglátjuk.

    Amúgy az egész show-t tabletről néztem végig fél szemmel, mert közben a TV-n csapattam a D4 eventeket, szóval ez jól le is írja, mennyire
    várok ezek közül bármit is :D

    Figyeltétek Phil polóját? Hexen reboot/remaster/3 incoming? :D
    Azt mondjuk adnám.
  • lwb
    #176545
    Hát, a Bethesdánál nem így mennek a dolgok. Eddig minden first party játékuk* 30 fps-en indult, ezekből 60 fps csak a következő genen lett, ha lett egyáltalán. Pl. Oblivionnál csak a mostani genen, pedig 360-on jelent meg. FO4 is csak fps boost-tal lett 60 fps és csak boxon, mert ps-en még ma is fix 30 fps. Skyrimhez nemrég adták ki az anniversary vagy milyen kiadást, ami végre 60 fps-t hozott ps5-re is, mert addig 30 volt.

    Szóval, ha az előzőkből indulunk ki, akkor a következő generáció előtt nem lesz konzolon 60 fps a Starfield.

    * FO76-ot nem sorolom ide
  • Botond #176543
    Patkánymesék2 is így indult, aztán már van 60 fps mód. Teljesen érthető, hogy beosztják a fejlesztési időt, és az indulásra a fontos dolgokra koncentrálnak, és majd később foglalkoznak az úri bohócságokkal.