176613
banner
  • lwb
    #176533
    Phil azt ígérte egy interjúban 1 hónappal ezelőtt, hogy ezen a showcase-en kiderül, hogy a Starfield 30 vagy 60 fps lesz konzolon. Ehhez képest semmit se mondtak, gondolom majd sutyiban kimegy egy tweet vagy ilyesmi, hogy konzolon 30 fps fix.

    Más. Én vagyok az egyetlen, aki szerint az Avowed nem néz ki valami jól? Ettől még lehet jó játék, de a grafika az erősen Outer Worlds reskin szint és az még last gen volt. Az az aumaua fickó, aki az egészet narrálja se nagyon nézett ki aumaua-nak, inkább csak egy csíkos/foltos ember volt.

    Kicsit hiányoltam a FNV remake vagy legalább FO4 next gen patch infokat.
  • Evoluti0N
    #176531
    Esélytelen, h a Starfieldet befejezzem a Cyberpunk kiegik, meg a Cyberpunk kieget befejezzem az Alan Wake 2-ig, aztán meg az AW 2-t a Pókember 2-ig, majd a Pókember 2-t az új Like a Dragon (Yakuza játékig), lol.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.06.11. 20:55:28
  • TomStorm
    #176531
    Nagyon jó minden!
    Élvezettel nézem:)
    Starfield is te jó ég:)
  • Evoluti0N
    #176528
    Az eddigi megjelenésekkel, meg a még idén érkező játékokkal ez lesz az eddigi legerősebb év ebben a genben.
  • Evoluti0N
    #176529
    Ez a showcase nagyon durván megeszi reggelire a PS5 showcase-t.
  • TomStorm
    #176528
    Flight Sim 2024 te Atyaúristen végem van
  • Seth
    #176527
    A lényeg hogy nem gameplay.
    Amúgy elég ütős eddig. Awowed jó lesz
  • Evoluti0N
    #176526
    Az első kettő ingame engine, harmadik meg Ubi játék, nem Microsoft, de amúgy igazad van. :D
  • Seth
    #176525
    Ahhoz képest az első három CGI trailer volt :D
  • Evoluti0N
    #176524
    1 perc és kiderül. Egyik Xbox nagykutya, amúgy azt ígérte, h egyik sem lesz full CGI trailer.
  • lwb
    #176523
    2 óra az idei ígéret- és csalódáscunamiig. :)

    Tippeim:
    - fix 30 fps starfield
    - avowed, fable pre-alpha izé vagy full cgi, konkrét megjelenés nélkül
    - régi játék remaster hegyek
    - 3rd party játékok, amiket már bejelentettek és bemutattak (ac mirage, cp2077 kieg stb)

    Remélem tévedek.
  • lwb
    #176522
    Nálam se volt gáz, de én reggel 6-kor néztem csak rá. Nem lesz itt gond szerintem.
  • Voyager5
    #176521
    No én hajnal 1-kor rányomtam a Diablo IV-re, és...
    azonnal bedobott játékba, mindenféle queue nélkül.
    Ilyet még nem láttam Blizzardtól.

    (Igaz úgytudom PS5-ön voltak fentakadások, és érvénytelen licenszekkel nem engedett be sok játékost, de nemigazán tudom, hogy az a Blizz, vagy a Sony sara lehet.)
  • lwb
    #176520
    Nekem még mindig preorder státuszban van, nem completed, még valamiért nem vonták le :/
  • Voyager5
    #176519
    No, nekem ma le is vonta az M$ a Diablo IV preorder összegét.

    Kicsivel több mint 9 nap és számomra ki is jön az a játék amivel valószínűleg az elkövetkező 5-10 évben folyamatosan játszani fogok :D

  • lwb
    #176518
    Megnéztem a tavalyi xbox showcaset megint. Ezek az új játékok voltak, amelyek "egy éven belül mind kijönnek":

    - Redfall ...
    - Hollow Knight (sehol)
    - High on life (7/10 oké játék volt)
    - Plague Tale Requiem (multiplatform)
    - Forza (sehol)
    - Overwatch 2
    - Ara History untold (sehol)
    - Ark 2 (lol)
    - Scorn (bukta)
    - Flintlock (sehol és multiplat)
    - Minecraft legends
    - Lightyear frontier (sehol és multiplat)
    - gunfire reborn (meg és multiplat)
    - benedict fox
    - as dusk falls (ez oké volt interaktív regénynek)
    - naraka bladepoint
    - pentiment (ez oké volt)
    - grounded (EA-ben eddig is elérhető volt)
    - ereban (sehol)
    - diablo 4 (multiplat)
    - ravenlok (meh)
    - coccoon (sehol)
    - wo long (multiplat)
    - starfield (lol)
  • Moby
    #176517
    Nem csak nem volt, de semmit nem is foglalkoztak ezzel a játékkal azon kívül, hogy adtak esélyt nekik. Olyannyira nem, hogy bár a megjelenés dátumát a tényleges előtt két hónappal bejelentették a készítők twitteren, de az xbox storeban a megjelnés pillanatáig nem került ki a dátum, csak 2023 tavasz volt a megjelölés.
  • lwb
    #176516
    Nem kérek számon rajtuk semmit, csak jelzem, hogy még a 3rd party konzol exkluzívokkal se sikerül szépíteni a rossz 1st party játékokon. Nem tudom, mennyire volt a MS-nak ráhatása a fejlesztésre, ha feltételezzük, hogy semmi, akkor a 1st party bénázásukon túl még ráadásul balszerencsések is.

    A Benedict Fox egy meglepetésjáték volt tudtommal a tavalyi box showcase előtt nem nagyon volt hype-olva. Ott viszont best of show esélyes volt és sokan, köztük én is, feltettük a radarra.
  • TomStorm
    #176515
    Ja sry,erről a Benedict foxról nem is hallottam.Akkor nem tudom miért kevertem be Starfield-el:)
  • Zóanagyvarázsló
    #176514
    A Benedict Foxra reagáltam, az ilyesmi lenne? Nem inkább a Starfieldre gondolsz? Ami Bethesda, szóval érthető a hájp, de személy szerint tőlük sokat nem várok.
  • TomStorm
    #176513
    Igen mert sokan várunk egy új,adott grafikus motorral megjelenő No mans Sky felfedezős,túlélős és egy Elite Dangerous Odyssey harcrendszeres féle játékot.
    Ez jól hangzik azoknak akik kedvelik ezt a stílust.Ezért várjuk nagyon.
  • Zóanagyvarázsló
    #176512
    Én máig nem láttam egy trélert se belőle (míg a Redfallból legalább annyit láttam), annyira vártam. Mármint ez nem túl reprezentatív, csak van egy olyan érzésem, hogy nagyon fel van fújva a jelentősége ennek az akárminek.
  • Moby
    #176511
    De ezt akkor sem lehet számonkérni rajtuk. Ez még csak nem is ID@XBOX program keretében jött, gyakorlatilag semmi közük nem volt hozzá.
    Azt igen, hogy megint hibás/működésképtelen játékot tettek a gamepassba (Eastern Exorcist).
  • lwb
    #176510
    Ott a válasz: az egyik legjobban várt platformer volt, amit bemutattak a tavalyi rendezvényen.

    Nem hiszem, hogy te nem látod, hogy nagyon kéne egy nagy W az xboxnak most már, de egyelőre csak pofon jön pofon után. Meg ígéretek. Ebből kapunk is egy keveset 2-3 hét múlva a showjukban. Egy rakás ígéret jön megint, hogy most már csak egy picit kell várni és jövőre minden szuper lesz.
  • Moby
    #176509
    A kérdés inkább az, hogy mi köze a starfieldhez, xbohoz, ms-hez, vagy bármihez a benedict foxnak, a semmin kívül, illetve azon kívül, hogy megvették gamepassbe a megejelenést.
  • lwb
    #176508
    Már nekem ciki leírni, de a Last Case of Benedict Fox is csak egy gyengus 6/10 lett, pedig az egyik legjobban várt xbox platformer volt, amit bemutattak a tavalyi rendezvényen.
    Jön ehhez egy ~30 fps starfield ősszel és körbe is értünk. Kb ennyit is várok.
  • lwb
    #176507
    Mentségükre legyen mondva, hogy a Redfall már előrehaladott állapotban volt, amikor a MS megvette másfél éve a Zenimaxot. De az tény, hogy mindenki, Bethesda, MS, Arcane látta, hogy nem jó ez a játék és nemcsak a bugok miatt, hanem maga a koncepció gyenge. Ennek ellenére mégis kiadták és nemcsak kiadták, hanem ráadádul majd' egy évig hypeolták is előtte.
  • TomStorm
    #176506
    Azért beba..na ha nem lenne nyereséges egy digitális áruházra kihegyezett cég a mai világban.Ráadásul kettő platformra amit a markukban tartanak.
    Igaz Sony is orientálódik már ehez de ott idő kell mindenhez,jó nekik így is:)

    MS ezzel a Redfall szarsággal hibázott vagy kérdőre vonhatták volna Bethesdát mi ez??
    Nem tették.Azért Bethesda is menjen a pi..ába hogy etette a MS-t jó lesz ez.
    Ilyen szart letenni egy ilyen stúdiónak szégyellhetik magukat!

    Na ha ez az irány akkor légyszi az Obsidian-t és A/Blizz-t hagyják csak magukra:)
  • lwb
    #176505
    Vágod, hogy ezt senki sem mondta? Ez ilyen strawman argument, amikor kitalálsz valamit, amit senki se állított és az ellen próbálsz érvelni. Megint leírom, amit mondtam: ha nem jön össze a netlfix-for-gaming kísérlete Philnek, akkor nagyon sokan el fognak a MS-nál gondolkodni, hogy mire is b.sztunk el 68.7 milliárdot (nem számítva a korábbi milliárdokat a többi stúdióra), ami sok éves teljes xbox bevételt elvisz csontra.
    Akár még az is lehet, hogy az egész konzol megy a levesbe vagy átalakul egy szolgáltatássá, esetleg megmarad kiadónak, mint történt anno a Segaval. Nem sokon múlt egyébként, hogy nem is lett xbox, nagyon ajánlom a figyelmedbe a yt-on a többrészes dokumentumfilmet az xbox-ról. Egy hajszálon múlott, hogy az akkor még aktív Gates nem rántotta ki a szőnyeget az egész projekt alól még a legelején.
  • lwb
    #176504
    Az én számaim NEGYEDÉVES bevételek, nem éves bevételek, ezt rosszulírtam és ebben igazad van. Egyébként innen vannak:

    https://www.microsoft.com/en-us/Investor/earnings/FY-2023-Q2/press-release-webcast

    A MS saját riportjából. Az éves bevétele a teljes MS-nak nem 50, hanem 207 milliárd volt, az XBOX részlegé meg 15 milliárd. Profitot nem számolnak az xboxra, csak annyit közölnek, hogy 12%-kal csökkent az xbox content and sevice revenue a korábbi adathoz képest.

    Mindez a mondandóm lényegén nem változtat, ahogy az arányokon sem természetesen.
  • Moby
    #176502
    Monjuk amennyi pénzt én elköltök náluk, abból tényleg tönkre is mehetnének.
  • Moby
    #176502
    Szerintem ne zavard össze számokkal, nagyonnagy megfejtésben van. Csak a gamepass hoz nekik egy mrd körül per negyedév, de mindegy. Ezek részletkérdések.
    Én tökre értem, hogy az internet jórésze összevissza szarja magát, bármit olvas. Ennyi ésszel én is rettenetesen fosnék a holnaptól, meg tonképp bármitől.
    Az XBOX bezár, a board szétveri, nemfedezi, és az 50-nek 3.6 (vagy a 4.7, vagy az oxigén) az kevesebb mint az 1%-a, és mindenféle egyéb bajok. Nagyon kemény dolgok mennek itt. Én csak olvasok, és tanulok csendben a sarokban :D
  • Botond #176501
    Mit értünk bevétel alatt?
    Bevétel az 15 mrd vs 24 mrd xbox vs playstation a tavalyi évben.
    Ami amúgy 200 milliós lejtő a ps-nek és 700 milliós lejtő az xboxnak.
  • lwb
    #176500
    * gyors korrekció: tavalyi xbox bevétel nem 3.6 milliárd, hanem 4.7 milliárd volt.
  • lwb
    #176499
    És végül az utolsó pont: nem azt állítottam, hogy az xbox veszteséges jelenleg, hanem hogy ha nem jön be Spencer netflix-for-gaming kísérlete, akkor mi lehet a válasz rá a vezetőség részéről. Nagyon sok pénz tettek most az xboxba a MS-nál, még az ABK akvizíció nélkül is több év teljes konzolpiaci bevételét elégették. Ha ez nem térül meg belátható időn belül, annak lesznek következményei.
  • lwb
    #176498
    Nem hiszem el, hogy ennyire értetlen vagy. Vagy csak szándékosan okoskodsz?

    "Az MS üzleti jelentéseiben semmi nem utal arra, hogy itt bármi egy kicsit is ne lenne mocskosul nyereségek. Te súlyos fogalomzavarban szenvedsz. Azért temeted az MS-t, mert nem ő a piacvezető, és ezt összekevered a nyereségességgel."

    A MS nem ad ki publikus információt az xbox részleg nyereségességéről, csak a teljes cégről. Ezt a számot konkrétan lent be is idéztem, a MS mint cég masszívan nyereséges. Éves bevétele kb 50 milliárd dollár, ebből annyit tudunk, hogy a teljes xbox mizéria hozott tavaly 3.6 milliárdot. Bevételt, nem nyereséget, mivel konkrét számokat itt nem tudunk. Azt viszont könnyen össze tudjuk adni, hogy a 3.6 milliárd teljes éves bevétel még a bejelentett akvizíciókat sem fedezi, nem hogy a napi működésre is marajdon valami. De oké, te nyilván jobban tudod, mint a számok meg a matematika. :D
    Ha csak a már lezárt Zenimax akvizíciót nézzük, amit 2021-ben fejeztek be és 7.5 milliárd volt, akkor az egyedül két teljes év xbox bevételeit elvitte. Megint mondom: bevétel, nem profit. Talán nem véletlen, hogy nem közölnek számokat csak az xbox részlet nyereségességéről, ezen még nem gondolkodtál? K nem érdekel, ki a piacvezető (wtf) mindkét konzolom van, sőt, mindhárom meg pc is. Egyáltalán nem érdekel a konzolháború, az érdekel, hogy legyen korrekt verseny a piacon, mert az a fogyasztónak a legjobb és én fogyasztó vagyok.

    "Ezeket a board elkaszálja, meg hasonlókat meg felejtsük el. Semmit nem tudtok erről, felesleges itt a foteltudós üzletembert játszani. Meg sem tudod nevezni kik ülnek a boardban :D"

    Nem mintha bármit számítana, ki ül a MS boardban, de baszki ezek publikus adatok, első találat egy google keresésben.

    "Komolytalan az egész beszélgetés. Ezek tények nélküli képzelgésel, ötletelés, és finghámozás arról, amit nem látunk."

    Ja, ezt hívják bazmeg fórumnak, te szerencsétlen. Az emberek, akik idejönnek, azok képzeld nem ülnek a MS igazgatósági tanácsában! Sőt, a PS fórumban sem a Sony vezetői beszélgetnek egymással ! Fogódzkodj meg bazmeg, még az egyes játékok fórumaiban sem a fejlesztők vagy stúdióvezetők beszélgetnek ... Hanem (kemény sokk jön most neked, kapaszkodj) egyszerű emberek. Akik leírják a véleményüket meg gondolataikat. Így működik a fórum az interneten, isten hozott itt,elkéstél úgy 20-30 évet ezzel a felismeréssel, de jobb későn, mint soha.

    Nem tudom miért kell ekkora kommunikációs zérónak lenni. Közben meg azt hiszed okos vagy ezzel a "nincs itt semmi látnivaló" dumával, mint egy élő "this is fine" kutya-meme, míg az egész internet ugyanezt latolgatja, amiről én is írtam úgy kb a Spencer interjú óta. De nyilván mindenki villamos, csak te nem vagy szánalmas. Oké.

    "mindezek ellenére az üzletág masszívan nyereséges."

    Iiigen? Források? Csak mert a MS kizárólag BEVÉTEL adatokat közöl az xbox vonatkozásában, nyereségességet csak az egész cégre. Ráadásul a bevételek kevesebb, mint 1%-át hozzá kb az xbox részleg. Ki beszél itt össze-vissza szerinted?
  • TomStorm
    #176497
    Ha RTS idén akkor Aliens Dark Descent ami várós.
    Annyi hogy úgytudom nem az Obsidian féle harc rendszer lesz(SAJNOS) hanem Real time időlassításos.
    Ahol még az MI is vezérelhet közben(pl.Partisans 1941).Persze ettől még jó lehet
  • Zóanagyvarázsló
    #176496
    Húgomat is kb. 18 éves koráig kötötte le tartósabban a konzol. Igaz, ő helyettük nem mobilra, hanem PC-re váltott.
  • Zóanagyvarázsló
    #176495
    Nem a felhőjövőt kifogásolom, hanem hogy ehhez pont az Activision Blizzard kell az MS-nek. Nyilván az ő know-how-jukat így már más nem tudná megvenni, de szerintem eltúlzott, hogy az AB-től lesz kvázi monopóliuma az eddig is piacvezető MS-nek. Legfeljebb azért lesz, mert a többiek nem tettek a maguk részéről eleget, de nem ez fogja megállítani az Amazont. És igen, egy szint elsősorban szerverek kellenek, azokhoz meg nem kell felvásárolni senkit.

    Ami azt illeti, én már próbáltam pár játékkal a felhőből játszást. 2021-ben az Outriders még eléggé lagolós volt, a Hades vállalhatóbb. A minap pedig a Ghost Recon Wildlandset néztem, az már meglepően jó volt. Nyilván rendesen jobb, látványban pedig alaposan butul, de nem kell lemondanom egy-egy co-op etapot, ha nincs nálam a konzol. Akinek XSS mérce, annak nyilván még közelebb van. Meg hát az eleve 30 fps a One X-re patchelt formájában is, nem 60-120 fps-hez viszonyítom.

    Személy szerint drukkolok az AB felvásárlásának. Nyilván egy csomó játék jöhetne Game Passba, az is jó. Másrészt meg más potenciális vásárlóban nincs benne, hogy valamit kezdenek az értékes frencsájzaikkal, ahogy a mostani vezetésben sem. Phil Spencereék lehet, hogy a lovak közé vágták a gyeplőt, és nem a legprofibb menedzsment, de az MS RTS-eit igyekeznek feltámasztani, szóval nem biztos, hogy rossz, ha az ő kezeik ügyébe kerül többek között a Blizzard. A WC3: Reforged helyett is jöhetne egy új verzió, akár konzolra is, mint az AoE 2, hogy újabb RTS-ekről, illetve a különbözRTS-csapatok koprodukciójáról ne is beszéljünk. Az, hogy pár tömeggyártott CoD-ot megkapok az előfizetés mellé, másodlagos.

    A minap egyébként Tim Cain (többek között a Fallout és az Arcanum atyja) elmélkedett arról, hogy a felvásárlással az Arcanum jogai is az MS kezébe és az Obsidian közelébe kerülnének. (Már félig visszavonult, már nem rezidens obsidianos, de tanácsadóként besegít nekik is.)

    És ugye ott vannak a Sierra kalandjátékai is, ahogy a LucasArts-félék egy részét a Sony hátterével kupálták ki, most megtörténhetne a régi konkurenciával MS-háttérrel :) Persze ezeket (is) viszi a ScummVM, még csak GOG se kell hozzájuk, de jó kiindulási alap. A saját önző szempontjaimból látok itt potenciált.
  • Moby
    #176493
    >A konzolpiacon a játékosok átlagéletkora folyamatosan emelkedik.

    Nyilván, hiszen a felnmövő generációt már egyre kevésbé fogja meg a konzololás. Ugyanezt mondtam én is. Az enyémek is csak addig konzoloztak, amíg kicsik voltak. Aztán eljön a kamaszkor, és ezek a mai kamaszok le sem köpik ezeket a boomer asztali szarokat.