176586
banner
  • Voyager5
    #176545
    Moon studiossal szakított MS, ha jóltudom. Biztosan csinálnak valamit, de az lehet már PS exkluzívként fog kijönni :D

    Avowed nálam is picit csalódás, nem ilyen art-ra emlékeztem, ettől függetlenül lehet jó.

    Starfieldnél picit az az érzésem, hogy túltolják a dolgokat, rengeteg a customization stb, lehet, hogy a kevesebb néha több? Meglátjuk.

    Amúgy az egész show-t tabletről néztem végig fél szemmel, mert közben a TV-n csapattam a D4 eventeket, szóval ez jól le is írja, mennyire
    várok ezek közül bármit is :D

    Figyeltétek Phil polóját? Hexen reboot/remaster/3 incoming? :D
    Azt mondjuk adnám.
  • lwb
    #176545
    Hát, a Bethesdánál nem így mennek a dolgok. Eddig minden first party játékuk* 30 fps-en indult, ezekből 60 fps csak a következő genen lett, ha lett egyáltalán. Pl. Oblivionnál csak a mostani genen, pedig 360-on jelent meg. FO4 is csak fps boost-tal lett 60 fps és csak boxon, mert ps-en még ma is fix 30 fps. Skyrimhez nemrég adták ki az anniversary vagy milyen kiadást, ami végre 60 fps-t hozott ps5-re is, mert addig 30 volt.

    Szóval, ha az előzőkből indulunk ki, akkor a következő generáció előtt nem lesz konzolon 60 fps a Starfield.

    * FO76-ot nem sorolom ide
  • Botond #176543
    Patkánymesék2 is így indult, aztán már van 60 fps mód. Teljesen érthető, hogy beosztják a fejlesztési időt, és az indulásra a fontos dolgokra koncentrálnak, és majd később foglalkoznak az úri bohócságokkal.
  • lwb
    #176543
    Kedden lesz egy extended showcase, ott még van rá esély, hogy 1-2 kisebb, de be nem jelentett dolog előkerül. Gondolok pl. a Gears remasterekre vagy a FO4 nextgen patch-re, amit konkrétan idénre ígértek, de egyelőre egy szó sincs róla.
  • TBTPumpa
    #176542
    Perfect Dark-ot vártam, a Moon Studios új játékát (Ori 2 is több már mint 3 éves), az Age of Mythology Retold-ot, új Gears-t, vagy bármi új játékot a Gears fejlesztőitől. Illetve van még kismillió csapata a Microsoft-nak, akik évek óta nem mutattak semmit. Egyedül az Obsidian dolgozik, a többi meg malmozik (a Seunás és a Forzás csapat is). De ez csak az én véleményem, legalább nem kell költenem semmire. Amit mutogattak az nem igazán rossz, de Gamepass-nál többet egyik sem ér. Mondjuk úgy, hogy inkább tisztes középszer mindegyik, úgy ahogy a filmek és sorozatok a Netflixnél.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.12. 08:47:40
  • lwb
    #176541
    Todd: konzolon 30 fps locked a Starfield.
  • lwb
    #176540
    Közben kiderült, hogy nem lesz benne.

    Azért olyan nagyon-nagyot nem tévedtem:

    - fix 30 fps starfield - pipa
    - avowed, fable pre-alpha izé vagy full cgi, konkrét megjelenés nélkül - lényegében pipa
    - régi játék remaster hegyek - itt nem jött be
    - 3rd party játékok, amiket már bejelentettek és bemutattak (ac mirage, cp2077 kieg stb) - részben bejött (cp)
  • Botond #176539
    Lesz benne, csak negyedeli majd a felbontást kb, de nyilván nem azzal fogják reklámozni, hogy nézd, ide le lehet butítani a grafikát, és ha még a youtube videót is leveszed 240p-re, akkor el is hányod tőle magad, úgy néz ki.
  • lwb
    #176538
    Az nem hiszem, hogy akkora elvárás lenne, hogy legyen benne egy quality/performance kapcsoló. Aki akarja, annak mehet 30 fps tökéletes szépség mellett quality módban, aki beéri gyengébb felbontással és effektekkl, annak meg legyen opció a 60 fps és a nap végén mindenki maga eldönti.
    Kb. mint pc-n mindig is volt: a gépedhez igazítottad a beállításokat. Ez nem akkora nagy kérés szerintem.

    (Azt vágom, hogy pc-n menni fog a 60 fps, az nem is volt kérdés, ez itt a konzol topic, a konzolról beszélünk)
  • Evoluti0N
    #176537
    He? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szerettél volna látni, ami szerinted jóvá tette volna. Nagyon baszós volt.
  • Botond #176536
    Több játék is outer worlds hangulatú volt, és grafikára is hajazott rá, nem csak az avowed, hanem maga a starfield is és a clockwork is.

    Az ms játékok szerencsére egyszerre jönnek xboxra és pc-re is, szóval:
    - aki szereti a fhd@30at az vehet xss-t, most már akár 1tb ssd-vel is
    - akinek elég a fhd@60 vagy a (közel) 4k@30, annak ott az xsx
    - akinek pénz nem számít az meg épít egy gépet 7900xtx-el, vagy rtx4090essel, osztán hadd szójjon!

    Ráadásul minden ami jön a pc-s winstoreba, azok jönnek steamre is, szóval akinek steam drm fetisizmusa van, az se szólhat egy rossz szót se!

    Ki van nyalva a segge mindenkinek fényesre, de azért az olcsójános hw-ek ne fogják már vissza a cuccot, majd next genben kap nextgen patcht a starfield és akkor 4k@60 lesz, felesleges most lebutítani a látványt, hogy a csumpi hw-en is meglegyen a sok frém. Végre dobják az x1-x1x gent, és tudnak szépet rajzolni, ne most őrüljünk már meg, hogy 60 mindenbe, és akkor ugyanúgy néznek ki a játékok, mint x1x-en.
  • TBTPumpa
    #176535
    Ez legalább olyan csalódás és unalomcunami volt, mint a Sony féle grandiózus konferencia 2 hete. Ezek sem akarnak már eladni nekem sem konzolt, sem játékot...
  • lwb
    #176534
    És hol a Gears 1-3 remaster?
  • lwb
    #176533
    Phil azt ígérte egy interjúban 1 hónappal ezelőtt, hogy ezen a showcase-en kiderül, hogy a Starfield 30 vagy 60 fps lesz konzolon. Ehhez képest semmit se mondtak, gondolom majd sutyiban kimegy egy tweet vagy ilyesmi, hogy konzolon 30 fps fix.

    Más. Én vagyok az egyetlen, aki szerint az Avowed nem néz ki valami jól? Ettől még lehet jó játék, de a grafika az erősen Outer Worlds reskin szint és az még last gen volt. Az az aumaua fickó, aki az egészet narrálja se nagyon nézett ki aumaua-nak, inkább csak egy csíkos/foltos ember volt.

    Kicsit hiányoltam a FNV remake vagy legalább FO4 next gen patch infokat.
  • Evoluti0N
    #176531
    Esélytelen, h a Starfieldet befejezzem a Cyberpunk kiegik, meg a Cyberpunk kieget befejezzem az Alan Wake 2-ig, aztán meg az AW 2-t a Pókember 2-ig, majd a Pókember 2-t az új Like a Dragon (Yakuza játékig), lol.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.06.11. 20:55:28
  • TomStorm
    #176531
    Nagyon jó minden!
    Élvezettel nézem:)
    Starfield is te jó ég:)
  • Evoluti0N
    #176528
    Az eddigi megjelenésekkel, meg a még idén érkező játékokkal ez lesz az eddigi legerősebb év ebben a genben.
  • Evoluti0N
    #176529
    Ez a showcase nagyon durván megeszi reggelire a PS5 showcase-t.
  • TomStorm
    #176528
    Flight Sim 2024 te Atyaúristen végem van
  • Seth
    #176527
    A lényeg hogy nem gameplay.
    Amúgy elég ütős eddig. Awowed jó lesz
  • Evoluti0N
    #176526
    Az első kettő ingame engine, harmadik meg Ubi játék, nem Microsoft, de amúgy igazad van. :D
  • Seth
    #176525
    Ahhoz képest az első három CGI trailer volt :D
  • Evoluti0N
    #176524
    1 perc és kiderül. Egyik Xbox nagykutya, amúgy azt ígérte, h egyik sem lesz full CGI trailer.
  • lwb
    #176523
    2 óra az idei ígéret- és csalódáscunamiig. :)

    Tippeim:
    - fix 30 fps starfield
    - avowed, fable pre-alpha izé vagy full cgi, konkrét megjelenés nélkül
    - régi játék remaster hegyek
    - 3rd party játékok, amiket már bejelentettek és bemutattak (ac mirage, cp2077 kieg stb)

    Remélem tévedek.
  • lwb
    #176522
    Nálam se volt gáz, de én reggel 6-kor néztem csak rá. Nem lesz itt gond szerintem.
  • Voyager5
    #176521
    No én hajnal 1-kor rányomtam a Diablo IV-re, és...
    azonnal bedobott játékba, mindenféle queue nélkül.
    Ilyet még nem láttam Blizzardtól.

    (Igaz úgytudom PS5-ön voltak fentakadások, és érvénytelen licenszekkel nem engedett be sok játékost, de nemigazán tudom, hogy az a Blizz, vagy a Sony sara lehet.)
  • lwb
    #176520
    Nekem még mindig preorder státuszban van, nem completed, még valamiért nem vonták le :/
  • Voyager5
    #176519
    No, nekem ma le is vonta az M$ a Diablo IV preorder összegét.

    Kicsivel több mint 9 nap és számomra ki is jön az a játék amivel valószínűleg az elkövetkező 5-10 évben folyamatosan játszani fogok :D

  • lwb
    #176518
    Megnéztem a tavalyi xbox showcaset megint. Ezek az új játékok voltak, amelyek "egy éven belül mind kijönnek":

    - Redfall ...
    - Hollow Knight (sehol)
    - High on life (7/10 oké játék volt)
    - Plague Tale Requiem (multiplatform)
    - Forza (sehol)
    - Overwatch 2
    - Ara History untold (sehol)
    - Ark 2 (lol)
    - Scorn (bukta)
    - Flintlock (sehol és multiplat)
    - Minecraft legends
    - Lightyear frontier (sehol és multiplat)
    - gunfire reborn (meg és multiplat)
    - benedict fox
    - as dusk falls (ez oké volt interaktív regénynek)
    - naraka bladepoint
    - pentiment (ez oké volt)
    - grounded (EA-ben eddig is elérhető volt)
    - ereban (sehol)
    - diablo 4 (multiplat)
    - ravenlok (meh)
    - coccoon (sehol)
    - wo long (multiplat)
    - starfield (lol)
  • Moby
    #176517
    Nem csak nem volt, de semmit nem is foglalkoztak ezzel a játékkal azon kívül, hogy adtak esélyt nekik. Olyannyira nem, hogy bár a megjelenés dátumát a tényleges előtt két hónappal bejelentették a készítők twitteren, de az xbox storeban a megjelnés pillanatáig nem került ki a dátum, csak 2023 tavasz volt a megjelölés.
  • lwb
    #176516
    Nem kérek számon rajtuk semmit, csak jelzem, hogy még a 3rd party konzol exkluzívokkal se sikerül szépíteni a rossz 1st party játékokon. Nem tudom, mennyire volt a MS-nak ráhatása a fejlesztésre, ha feltételezzük, hogy semmi, akkor a 1st party bénázásukon túl még ráadásul balszerencsések is.

    A Benedict Fox egy meglepetésjáték volt tudtommal a tavalyi box showcase előtt nem nagyon volt hype-olva. Ott viszont best of show esélyes volt és sokan, köztük én is, feltettük a radarra.
  • TomStorm
    #176515
    Ja sry,erről a Benedict foxról nem is hallottam.Akkor nem tudom miért kevertem be Starfield-el:)
  • Zóanagyvarázsló
    #176514
    A Benedict Foxra reagáltam, az ilyesmi lenne? Nem inkább a Starfieldre gondolsz? Ami Bethesda, szóval érthető a hájp, de személy szerint tőlük sokat nem várok.
  • TomStorm
    #176513
    Igen mert sokan várunk egy új,adott grafikus motorral megjelenő No mans Sky felfedezős,túlélős és egy Elite Dangerous Odyssey harcrendszeres féle játékot.
    Ez jól hangzik azoknak akik kedvelik ezt a stílust.Ezért várjuk nagyon.
  • Zóanagyvarázsló
    #176512
    Én máig nem láttam egy trélert se belőle (míg a Redfallból legalább annyit láttam), annyira vártam. Mármint ez nem túl reprezentatív, csak van egy olyan érzésem, hogy nagyon fel van fújva a jelentősége ennek az akárminek.
  • Moby
    #176511
    De ezt akkor sem lehet számonkérni rajtuk. Ez még csak nem is ID@XBOX program keretében jött, gyakorlatilag semmi közük nem volt hozzá.
    Azt igen, hogy megint hibás/működésképtelen játékot tettek a gamepassba (Eastern Exorcist).
  • lwb
    #176510
    Ott a válasz: az egyik legjobban várt platformer volt, amit bemutattak a tavalyi rendezvényen.

    Nem hiszem, hogy te nem látod, hogy nagyon kéne egy nagy W az xboxnak most már, de egyelőre csak pofon jön pofon után. Meg ígéretek. Ebből kapunk is egy keveset 2-3 hét múlva a showjukban. Egy rakás ígéret jön megint, hogy most már csak egy picit kell várni és jövőre minden szuper lesz.
  • Moby
    #176509
    A kérdés inkább az, hogy mi köze a starfieldhez, xbohoz, ms-hez, vagy bármihez a benedict foxnak, a semmin kívül, illetve azon kívül, hogy megvették gamepassbe a megejelenést.
  • lwb
    #176508
    Már nekem ciki leírni, de a Last Case of Benedict Fox is csak egy gyengus 6/10 lett, pedig az egyik legjobban várt xbox platformer volt, amit bemutattak a tavalyi rendezvényen.
    Jön ehhez egy ~30 fps starfield ősszel és körbe is értünk. Kb ennyit is várok.
  • lwb
    #176507
    Mentségükre legyen mondva, hogy a Redfall már előrehaladott állapotban volt, amikor a MS megvette másfél éve a Zenimaxot. De az tény, hogy mindenki, Bethesda, MS, Arcane látta, hogy nem jó ez a játék és nemcsak a bugok miatt, hanem maga a koncepció gyenge. Ennek ellenére mégis kiadták és nemcsak kiadták, hanem ráadádul majd' egy évig hypeolták is előtte.