176613
banner
  • lwb
    #176573
    Ha nézted a podcastet, akkor láttad, hogy nem erről, hanem az Activision mergerről akartak eredetileg beszélni. Ezzel a felütéssel indul az egész.

    Én ebben nem hiszek. Kiment a belsős info és volt egy kis damage control meg hátraarc, ennyi történt. IGN a legnagyobb gaming médium, de az individual leakerek is ismert nevek voltak: Jeff Grubb pl, akinek a belsős infoi nagyrészt pontosak.
    Kár ezt bagatellizálni.
  • Voyager5
    #176572
    Mondjuk ezek kb olyanok mint a Blikk, meg a Hihetetlen magazin idehaza, ha gamingről van szó.
    Az egyiknek kb köze nincs hozzá, a másiknak se, de az legalább úgy tesz mintha lenne. :)

    Phil meg amúgy úgy kezdi a podcastet, hogy December óta tervezik, és kénytelen lesz az exkluzivitásról beszélni először, mert ott merültek fel érdekes dolgok a médiában. Szóval azért vették a fáradtságot, mert már eleve benne volt a queue-ban ez a podcast.
  • lwb
    #176571
    Forbes, IGN stb erről cikkezett napok óta. Ez azért nem pár megmondóhuszár. Egyébként Spencer reagált: azt mondta, hogy majd jövő héten beszélnek róla. Ezzel az erővel azt is mondhatta volna,hogy az egész kacsa, de nem ezt mondta.
    Nem áll meg tehát a "miért is reagáltak volna" itt, mert ugye már vették a fáradságot a reagálásra, csak épp nem mondtak kategorikus nemet.

    Ne cukrozzuk a taknyot, nyilvánvaló, hogy mi a MS terve.
  • Voyager5
    #176570
    Nyilván kategorikus nemet nem fog mondani semmire, mert tisztában van vele, hogy a világunk változik, így aztán bármi megtörténhet.

    Az meg, hogy nem tagadták azonnal az abszolút nem beszédes, mert amúgy miértis kéne reagálnia azonnal pár félhülye internetes megmondóhuszárnak egy multi milliárdos companynek? :D
  • lwb
    #176569
    Szerintem meg nem. Szerintem ezt a döntést Phil feje felett hozták meg, magasabb szinten. Ha meghallgatod, amit Phil mondott, akkor az nem kategorikus nem volt és nem azt mondta, hogy soha, hanem azt, hogy most ez a négy játék csak. Fontos itt ez a nüansznyi különbség.
    És az is beszédes, hogy a botrányra nem egy azonnali tagadás volt a válasz a twitteren, hanem egy hétig ültek rajta, amíg egy - nem is élő! - 20 perces műsorban gyorsan csináltak egy hátraarcot.

    A MS pénzt akar keresni és az xbox meg pc piac nem elég nagy nekik: kell a nintendo és a playstation piac is. Ennyi van az egész mögött.
  • Voyager5
    #176568
    Szeritem azt meg csak pár hülye találta ki a zinterneten, aztán most muszáj volt kiállniuk és elmondaniuk, hogy az baromság.

    Phil már az Act-Blizz akció után is azt mondogatta, hogy lesznek multiplat megjelenesék, de ezeket majd mindig ők válogatják ki, hogy mik lesznek.
  • lwb
    #176567
    Megijedtek attól a shitstormtól, ami beindult a "nincs több exkluzív" megszellőztetése után. Én egészen biztos vagyok benne, hogy az eredeti terv az volt, amiről cikkeztek is, hogy minden menjen ki minden platformon. Alábecsülték a botrányt, ami ebből lett és most gyorsan visszalapátolták a szart a lóba.
  • Voyager5
    #176566
    Jól elmondták a nagy semmit.
    A lényeg talán az volt, hogy az AC-Blizz játékok is jönnek majd GamePassbe, és a Diablo IV már március 28-án.
  • lwb
    #176565
    Mai podcastben kikotyogták, hogy 34 millió game pass előfizetés van, pc-n és konzolon együtt. Ultimate-eket nem számolva, csak alapelőfizetéssel, ez havi 340 millió dolláros bevétel, ami évi 4 milliárd dollár csak game passből. Szerintem ez nem kevés. De nyilván ez nem pontos számítás, mert egy rakás ember van, aki ultimate előfizető, ők 16 dollárt fizetnek 10 helyett, ezért ez a szám inkább 5 milliárd körül mozog reálisan.
  • lwb
    #176564
    Avowed-ból nem nagyon mutattak semmit sem tegnap. Kezdek picit aggódni, a harc oké, de obsidian rpg-ket nem a harc miatt szoktuk szeretni, hanem a történetvezetés és a story meg a reaktivitás miatt. Nem túl jó hír, hogy egy írót sem mutattak be, akit ismernék. Cain? Boyarsky? Sawyer egyáltalán részt vesz benne? Ő találta ki az egész Eora világot. Chris Avellone is nagyon hiányzik onnan, bár azt tudom, hogy ő sose fog visszatérni már.
    A grafika nyilván nem CP2077 kategória, de az nem is baj. Csak a storyt meg a dialógusokat, karaktereket, questeket ne rontsák el. Ezekből eddig lényegében semmit se mutattak, pedig ősszel jön. Nem jó jel.
  • Botond #176563
    Megtoltad rendesen az idei évet! Grat!
  • Harlekin
    #176562
    Hali.
    Ráéreztem, hogy benézzek erre a ........ oldalra :-D



    Itt tartok...


  • Botond #176561
  • Botond #176560

    Te hol tartasz most Harlekin? Nekem meglett az első 100k!
  • TomStorm
    #176559
    Űr ill.űrharc 30Fps-el teljesen rendben van.
    Máshol viszont sajnos zavar.
    Régen játszottam lokkolt 30-al de érdekes,hogy simán jó a 30 az űrben.

    A game azt hozta amit elvártam és tetőzte a GP-ba kerülése.
    Jól sikerült!

    És még ilyenek várnak:
    -Lies of P
    -Payday 3
    -Forza Motorsport
    -Cities Skylines 2
    1 hónap alatt..
  • Voyager5
    #176558
    Én behúztam a full premiumot, nem szaroztam :D
    Tegnap este tudtam vele egy picit többet játszani, illetve ma éjjel fogok remélhetőleg.
    Parkolópályára is raktam miatta az Armored Core VI-ot.

    Továbbra is tartom, hogy nem zavaró a 30 FPS, de azért lehetőleg ne egy 60+ FPS-es játék után közvetlen indítsátok el. :D
  • Evoluti0N
    #176556
    Én türelmetlen voltam és nyomtam egy £31 deluxe upgrade-et a game pass verzióra, hogy tudjam már most a hétvégén játszani.
  • TomStorm
    #176556
    Videok alapján nem gond a 30Fps.Használták az új Tech-et rá.
    Szerdát megvárom vele de ha nem lenne GP-ba venném is SX-re.
  • Voyager5
    #176554
    Én csapattam vele kb 30 percet tegnap (vagyis ma).
    Nagyon jól néz ki, és engem nem zavart a 30 fps, igaz csak a legelső kis csatát fejeztem be,
    Majd a hétvégén várhatóan több időm lesz vele játszani
  • TomStorm
    #176554
    Na Digital Foundry Starfield-et végignézve tetszik a buli.
    Series S natív 900 SX 1440 és Fsr2-vel húzták fel 1440p/4K-ra(30 fps).
    Gameplay smooth lesz,városokban egyelőre lesz egy tized mp-es akadás.
    Series X-en várósan jól néz ki!!
  • lwb
    #176553
    Kizárt, hogy jövőre ps6 legyen ... Ps5 pro-ról fecsegtek, de az sem lesz már jövőre, különben legkésőbb most nyáron el kellett volna kezdeni promózni. Ha lesz is ps5 pro, ami erősen véleményes, akkor is talán 2025-től.

    De a helyzet az, hogy egyelőre nem teljesítmény-hiányban vannak a konzolok, hanem tartalomhiányban. Kevés igazán jó játék jelent még meg, azok egy jelentős része is remaster vagy remake, régi IP-k és ami meg nem, az sem erőlteti meg annyira a gépeket (eddig: ez persze változhat). A ps4 meg az xbox one megjelenésekor már érezhetően gyenge vas volt mindkettő, a ps5 és a series x-re ez nem volt igaz megjelenéskor. Nyilván egyik sem csúcs pc, de a ps5-öt és a series x-et jobban eltalálták, mint az előző generáció alapgépeit, amelyek első perctől kezdve kullogtak a technika után.
  • Botond #176552
    Phil azt mondta, hogy az xsx-et nem kell átrakniuk 6 nanora, vagy egyéb slim megoldás felé elmozogni, az eredeti kiadás tökéletes. Azaz változatlan teljesítmény mellett nem kell hw review.
    De ez nem jelenti azt, hogy ha a sony lép, akkor nekik ne kellene lépni egy másik géppel. Ettől az xsx még maradhat ugyanolyan, mint amilyen mindig volt.

    /szerk: konzol meg mindig is 30 frém volt, most volt közel három "jó" évünk, hogy elcsúszott a valós gen váltás, és csupa olyan játék jött, ami támogatta még az előző gent és lehetett azt mondani, hogy az előző gen amit elbír az @30, és akkor a currgenen legyen 60. Ennek vége, jönnek a currgen only címek, ott megint ez lesz, hogy @30 csak, és majd esetleg később lesz @60.
    Hogy egy klasszikust idézzek, ez konzol (topik).
    Utoljára szerkesztette: Botond, 2023.06.14. 08:28:06
  • Ulthanito
    #176551
    PS6 jövőre? Te melyik univerzumban élsz?
  • TomStorm
    #176550
  • lwb
    #176549
    Ismét: nem pc-ről van szó. Ott nekem is menni fog a 60 fps, nem aggódok emiatt, de ez még mindig a konzol topic.

    "Nyakunkon az xsx-x :D, mert ha jövőre tényleg jön a ps6, akkor az MSnek is lépnie kell, szóval nincs az a (fél)-gen váltás se!"

    Phil szerintem nem.
  • Botond #176547
    Nyakunkon az xsx-x :D, mert ha jövőre tényleg jön a ps6, akkor az MSnek is lépnie kell, szóval nincs az a (fél)-gen váltás se!
    De amúgy ezt a kommentet egy 7900xtx-ről írom, nekem ez a megoldásom a 60-120 frémre, a való világban élek, tudom, hogy a 60-120 frém az annyiba kerül amennyibe, és egy 200ezres kávédaráló sose fogja tudni a mindent is.
    Első nap jön a pc gamepassba is, 60-120 frémmel. Jó lesz!
  • lwb
    #176547
    Azt a pólót én is néztem és végig vártam a Hexen bejelentést :D

    Avowed-dal az a bajom, hogy semmit se mutattak abból, amiből az Obsidian erős: skill rendszer, dialógusok, rpg szisztéma stb. Ehelyett kaptunk egy bemutatót olyasmiből, amiben sose voltak erősek: grafika, animáció. Lényegében a játék leggyengébb részére alapították az egész bemutatót: ez alapján kaptunk egy Outer Worlds* szintű valamit csak fantasy környezetben. Ettől még a játék lehet nagyon-nagyon jó is a végén, de teljesen érthetetlen, hogy az első bemutatónál miért pont azokra kell fókuszálni, amiben híresen nem túl erősek.

    * az még masszívan last gen játék volt, ha valaki már nem emlékezne rá
  • Voyager5
    #176545
    Moon studiossal szakított MS, ha jóltudom. Biztosan csinálnak valamit, de az lehet már PS exkluzívként fog kijönni :D

    Avowed nálam is picit csalódás, nem ilyen art-ra emlékeztem, ettől függetlenül lehet jó.

    Starfieldnél picit az az érzésem, hogy túltolják a dolgokat, rengeteg a customization stb, lehet, hogy a kevesebb néha több? Meglátjuk.

    Amúgy az egész show-t tabletről néztem végig fél szemmel, mert közben a TV-n csapattam a D4 eventeket, szóval ez jól le is írja, mennyire
    várok ezek közül bármit is :D

    Figyeltétek Phil polóját? Hexen reboot/remaster/3 incoming? :D
    Azt mondjuk adnám.
  • lwb
    #176545
    Hát, a Bethesdánál nem így mennek a dolgok. Eddig minden first party játékuk* 30 fps-en indult, ezekből 60 fps csak a következő genen lett, ha lett egyáltalán. Pl. Oblivionnál csak a mostani genen, pedig 360-on jelent meg. FO4 is csak fps boost-tal lett 60 fps és csak boxon, mert ps-en még ma is fix 30 fps. Skyrimhez nemrég adták ki az anniversary vagy milyen kiadást, ami végre 60 fps-t hozott ps5-re is, mert addig 30 volt.

    Szóval, ha az előzőkből indulunk ki, akkor a következő generáció előtt nem lesz konzolon 60 fps a Starfield.

    * FO76-ot nem sorolom ide
  • Botond #176543
    Patkánymesék2 is így indult, aztán már van 60 fps mód. Teljesen érthető, hogy beosztják a fejlesztési időt, és az indulásra a fontos dolgokra koncentrálnak, és majd később foglalkoznak az úri bohócságokkal.
  • lwb
    #176543
    Kedden lesz egy extended showcase, ott még van rá esély, hogy 1-2 kisebb, de be nem jelentett dolog előkerül. Gondolok pl. a Gears remasterekre vagy a FO4 nextgen patch-re, amit konkrétan idénre ígértek, de egyelőre egy szó sincs róla.
  • TBTPumpa
    #176542
    Perfect Dark-ot vártam, a Moon Studios új játékát (Ori 2 is több már mint 3 éves), az Age of Mythology Retold-ot, új Gears-t, vagy bármi új játékot a Gears fejlesztőitől. Illetve van még kismillió csapata a Microsoft-nak, akik évek óta nem mutattak semmit. Egyedül az Obsidian dolgozik, a többi meg malmozik (a Seunás és a Forzás csapat is). De ez csak az én véleményem, legalább nem kell költenem semmire. Amit mutogattak az nem igazán rossz, de Gamepass-nál többet egyik sem ér. Mondjuk úgy, hogy inkább tisztes középszer mindegyik, úgy ahogy a filmek és sorozatok a Netflixnél.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.12. 08:47:40
  • lwb
    #176541
    Todd: konzolon 30 fps locked a Starfield.
  • lwb
    #176540
    Közben kiderült, hogy nem lesz benne.

    Azért olyan nagyon-nagyot nem tévedtem:

    - fix 30 fps starfield - pipa
    - avowed, fable pre-alpha izé vagy full cgi, konkrét megjelenés nélkül - lényegében pipa
    - régi játék remaster hegyek - itt nem jött be
    - 3rd party játékok, amiket már bejelentettek és bemutattak (ac mirage, cp2077 kieg stb) - részben bejött (cp)
  • Botond #176539
    Lesz benne, csak negyedeli majd a felbontást kb, de nyilván nem azzal fogják reklámozni, hogy nézd, ide le lehet butítani a grafikát, és ha még a youtube videót is leveszed 240p-re, akkor el is hányod tőle magad, úgy néz ki.
  • lwb
    #176538
    Az nem hiszem, hogy akkora elvárás lenne, hogy legyen benne egy quality/performance kapcsoló. Aki akarja, annak mehet 30 fps tökéletes szépség mellett quality módban, aki beéri gyengébb felbontással és effektekkl, annak meg legyen opció a 60 fps és a nap végén mindenki maga eldönti.
    Kb. mint pc-n mindig is volt: a gépedhez igazítottad a beállításokat. Ez nem akkora nagy kérés szerintem.

    (Azt vágom, hogy pc-n menni fog a 60 fps, az nem is volt kérdés, ez itt a konzol topic, a konzolról beszélünk)
  • Evoluti0N
    #176537
    He? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szerettél volna látni, ami szerinted jóvá tette volna. Nagyon baszós volt.
  • Botond #176536
    Több játék is outer worlds hangulatú volt, és grafikára is hajazott rá, nem csak az avowed, hanem maga a starfield is és a clockwork is.

    Az ms játékok szerencsére egyszerre jönnek xboxra és pc-re is, szóval:
    - aki szereti a fhd@30at az vehet xss-t, most már akár 1tb ssd-vel is
    - akinek elég a fhd@60 vagy a (közel) 4k@30, annak ott az xsx
    - akinek pénz nem számít az meg épít egy gépet 7900xtx-el, vagy rtx4090essel, osztán hadd szójjon!

    Ráadásul minden ami jön a pc-s winstoreba, azok jönnek steamre is, szóval akinek steam drm fetisizmusa van, az se szólhat egy rossz szót se!

    Ki van nyalva a segge mindenkinek fényesre, de azért az olcsójános hw-ek ne fogják már vissza a cuccot, majd next genben kap nextgen patcht a starfield és akkor 4k@60 lesz, felesleges most lebutítani a látványt, hogy a csumpi hw-en is meglegyen a sok frém. Végre dobják az x1-x1x gent, és tudnak szépet rajzolni, ne most őrüljünk már meg, hogy 60 mindenbe, és akkor ugyanúgy néznek ki a játékok, mint x1x-en.
  • TBTPumpa
    #176535
    Ez legalább olyan csalódás és unalomcunami volt, mint a Sony féle grandiózus konferencia 2 hete. Ezek sem akarnak már eladni nekem sem konzolt, sem játékot...
  • lwb
    #176534
    És hol a Gears 1-3 remaster?