176613
banner
  • TBTPumpa
    #176613
    Elindult a 2024-es XBOX Summer Sale (PC-n is)!
    Forza Horizon 4-re 80% kedvezmény van (igen, olcsóbb, mint a Steam-es verzió a Summer Sale alatt!)

    Forza Horizon 5 is féláron van, természetesen ez is olcsóbb, mint a Steam-en volt, de emellett nagyon sok játék van kedvezményes áron!
  • lwb
    #176612
    Ha neked valamiért menne mindkét offline summon, akkor az, meg a spirit summon az lefoglalja eléggé, hogy le lehessen verni. Nekem csak egy summon jött le + Tyhce+10, de ez így is 8-10 próbálkozás volt, pedig jól kimaxolt varázslóm van két +25 staff of loss (NG +1, szóval kettő is lehet), 80-as IQ és tsai.
  • Voyager5
    #176611
    Még nem vagyok ott :)
    Egy grace-el vagyok előtte, de ahogy néztem nem lesz egyszerű menet.
    Főleg a 2nd phase-ben durvul be ahogy néztem.
  • lwb
    #176610
    Rellena vagy Rellana vagy mi annak a neve. Igen, én is szívtam vele, de le tudsz 1-2 segítőt idézni offline is. Nekem Dyrleaf Dane idézése sose jelent meg, de elvileg ő is idézhető segítőként még Leda mellé (a lovag nő, aki a dlc elején ott áll a sorvadt kéznél).

    Nekem is volt benne 6-7 próbálkozásom, mire levertem így.
  • Voyager5
    #176609
    A nagyok közül a Dancing Lion lement másodjára, most éppen Rennala előtt vagyok egy picivel, szóval az következik.
    Érdekes, hogy a Lion lement teljesen könnyen míg a Death Knight a Fog Rift Catacombsban lever mint a szart, és fél HP-ra sem tudtam levinni eddig őkelmét. Mondjuk olyan 5-6 próbálkozás után el is jöttem onnan a fenébe.
  • lwb
    #176608
    Én is tolom pár napja már :) NG+1 karakterem volt csak, amivel tudtam menni, nem akartam elölről kezdeni az egészet a DLC-re. A furnace golem eléggé kemény volt, ehhez képest alig ért rúnát, szóval nem tudom, hogy többet le fogok-e verni ezek után.
    A bossok nehezek, de nem lehetetlenek. Négy-ötön már túl vagyok, ebből kettő dobott remembrance-t.
  • Voyager5
    #176607
    Mostanra tudtam csak hozzákezdeni az Elden DLC-hez.
    Persze nyilván az elején már le is vágott egy boss azonnal.. kicsit kijöttem a gyakorlatból. :D
    Viszont jó újra elővenni a játékot, hihetetlen, hogy azóta sem semmi nem tudta hangulatban megközelíteni...
  • lwb
    #176606
    A DA2 pedig sztorival és kötöttséggekkel együtt sem volt rossz dolog. Nálam DA2 > DAI bármikor.
    De értelek és egyet is értek. Azért régi ME-ek bejönnek még ma is. Valami olyasmi jó lenne fantasyben.
  • Zóanagyvarázsló
    #176605
    Nem kötözködésből mondom, csak hozzáteszem, vannak taktikai RPG-k is (keleten és nyugaton is virul jelenleg is), azok között is akadnak jobban megírtak, ha nem emiatt kell működniük, főleg a japánoknál nagy a hangsúly rajtuk. És játékmenetre magasra szokták tenni a lécet, csalódás tud lenni, amikor a többiek a kötelező harcrendszerrel csak égetik magukat hozzájuk képest.

    Az biztos, hogy a BioWare-től ez az út nem várható. Nekem a fő problémám az, hogy sem a harcban, sem a sztoriban nem tudok bízni., más aspektusokról nem beszélve, felfedezésélményig a Baldur's Gate-ekig kell visszamenni. Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy ehelyett az akkori karakterportékat is visszasírom, de tényleg az az érzésem, hogy a filléres indie-k látványvilága kellemesebb. Valami nagyon elveszett náluk.

    Már a DA2 is elriasztott a borzasztóan ronda karaktereivel (Flemeth nagyon megviselt), a semmiből beteleportáló encounterekkel és a taktikai nézet kivételével (az persze az Originsban is csak a PC-verzióban volt, de szerintem mechanikailag és látványra is úgy működött igazán).
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2024.06.18. 16:15:00
  • lwb
    #176604
    Igaz, pontatlanul fogalmaztam. A rendes, BW stílusú repg-kre gondoltam. Az NWN1-nek szr volt a sztorija, az alapjátéknak legalább, de pl. a HOTU kieg már nagyon-nagyon rendben volt.
    Az arpg-k meg blobberek meg ilyenek nyilván nem erősek sztoriban, stílus miatt nem is kell, hogy az legyenek.

    Meglátjuk, mit hoz ki a BW ebből. Óvatos optimista vagyok, miután bejelentették, hogy nem DAI-féle üres open world izé lesz, hanem lineárisabb játék. Mint a DAO meg a DA2.
  • Zóanagyvarázsló
    #176603
    A minden RPG kitétel miatt reagáltam. És náluk is volt eddig is probléma az írással, az NWN-nél máshol volt a fókusz, és pont ez a része nem is működött.

    De ez a DA4 számomra már nagyon taszítónak tűnik, talán a BW utolsó dobása lesz.
  • lovejigsaw
    #176602
    Sziasztok! A nevem Lakatos Kanalaos Nintendo Ronaldo szólitsatok csak gólvágónak!! :)
    predator1982 megtartotta élete első gangbang partyját, amelyen az aljas sg moderátorok szolgáltatták a mélytorkot :) és egyből teherbe is esett, de ki az apa? Lehet tippelni! muhahaha vajon shadowgay vagy jonika, dzsini?:DD
    Várom a tippeket. :)
  • lwb
    #176601
    Ezek egyike sem bioware rpg. Egy arpg játék vagy egy dungeon crawler egész más, mint egy sztorialapú történetvezérelt játék, mint amilyenekt a bio csinált egész története alatt.
  • Zóanagyvarázsló
    #176600
    Van egy rakat RPG, melyben nem a sztori vagy az írás a lényeg.
  • lwb
    #176599
    A gameplay már sokkal jobb lett. Nem heroshooter az esztétika, inkább egy DA2, mínusz a lusta igénytelenség. Szerintem ez még akár egy oké játék is lehet, ha nem is valami korszakos izé. Nyilván mint minden rpg-nél, itt is a sztori és a writing lesz a döntő szempont.

    (Nem tudom miért, de az a benyomásom, hogy Varric-ot meg akarják ölni még a játék elején. Sem a trailerben nem kapott bemutató szöveget és a játék első órájából vett gameplay részletben is úgy tűnik, hogy Solas mindjárt véget vele.)
  • lwb
    #176598
    Hát igen, nekem is DA2 találkozik az Overwatch-csal benyomásom volt. Mondjuk remélem a hero shooter rész csak a trailer esztétikájának szólt, de a grafikai stílus az elég gáz önmagában is. DA2 a leggyengébb DA az összes közül. Nem tűnik jó ötletnek, hogy azt tekintik mintának.
  • Seth
    #176597
    "új DA kicsit gyengus szerintem, de majd meglátjuk. Erősen DA2 benyomásaim vannak, ami nem annyira jó hír.
    "

    Gyenge? Az nem kifejezés. Ez a trailer egy zgenerációnak szóló mobil heroshooter benyomását keltette, nyakonöntve egy adag karácsonyfadísz hányással
    A régi Bioware már nem létezik, senki sem dolgozik már ott a régi tagokból,akik le is tettek valamit az asztalra. Szégyen amit csinálnak. Már most mondom egy hatalmas bukás lesz ahogy a Mass Effect 4 is, ha ugyanezen az úton haladnak
  • lwb
    #176596
    Amekkora csalódás a SGF volt, ahhoz képest az Xbox show kifejezetten jól sikerült. A Gears E-Day nagyon várós, végre rájöttek, hogy az új Gears-ekkel a baj a gárda volt, egyszerűen senki nem szerette az új embereket. Ellentétben Marcussal és Dommal. Fable gamplay rendben volt, új DA kicsit gyengus szerintem, de majd meglátjuk. Erősen DA2 benyomásaim vannak, ami nem annyira jó hír.
  • lwb
    #176595
    Nagyon kéne már egy nagy W az xboxnak, de egyelőre folytatódik a 10 éves sorozat és pofára esés követ közepesen jó játékot egymás után. A ninja theoryból nem lesz ms-os naughty dog, az biztos. Sőt, elnézve a múltkori bezárásokat, én elkezdenék cv-t küldözgetni mindenfelé, ha a ninja theorynál dolgoznék.
    Nincs a boxon egy nagy system seller játék sem. A halot szépen lassan legyalulták, a Gearsnél vissza kéne térni az eredeti csapathoz, de azok történetét meg lezárták a régi trilógiával, az új generáció meg szerethetetlen egyszerűen. A sok felvásárolt stúdió semmit nem tudott még érdemben letenni az asztalra, a starfiled - bár én nagyon szeretem - is óriási csalódás lett.
  • lwb
    #176593
    .
  • TomStorm
    #176593
    Egy kis pszicho kaland és tényleg látványos.Persze sok minden ismét nem fért a játékba ez miatt.De így hogy gamepass simán jó.Meg valahogy hiányzott már egy ilyen game nekem.
    A harcokat nagyon élem de egy idő után az is unalmas lesz.Sajnos csak ennyi van a készítőkbe de mégis bejön a game:)
  • lwb
    #176591
    Hát, kritikusok szerint eléggé meh lett ... Inkább látvány felé mentek el, mint a tartalom irányába. Én nem tudom, nekem az első rész se jött be, ezt is skippelem.
  • TomStorm
    #176591
    De jó a Hellblade 2!Mondjuk én az elsőt is imádtam.
  • lwb
    #176590
    Pár nap tesztelés után Starfield a series x-en:

    Performance mode 60 fps valóban 60 fps az esetek 90%-ában. A zárt tereken és a legtöbb bolygón, illetve az űrben lényegében fix 60 végig, a játék jelentős része meg itt zajlik. A települések többségében is meg van a 60, csak két nagy kivétel van: New Atlantis és Akila City. De Neon meg Gagarin meg a többi város jól fut. Ez a kettő egyébként pc-n is necces, itt series x-en is 30-40 fps közötti értékek vannak.
    Ettől még a játék ég és föld a 30 fps-es változathoz képest. Ezerszer játszhatóbb és a grafikai kompromisszumok sem annyira látványosak.
  • lwb
    #176589
    A Redfallnál úgy ígérték a játékot, hogy lesz 60 fps mód is, csak aztán ezt módosították, hogy nem megjelenéskor, hanem későbbi patchben. Ott muszáj volt ezt hozni.
    De a Starfieldnél az első naptól azt magyarázta Todd, hogy teljesen jó a 30 fps, nem lesz 60 fps mód konzolon stb. Ehhez képest most mégis lesz. Nem panaszkodok, csak akkor minek kellett a porhintés, hogy lehetetlen meg ilyenek.

    Na mindegy, van most elég baja az xboxnak amúgy is.
  • Zozo76
    #176588
    A RedFall is kapott a vegen megiscsak. Persze mar coop-ban vegignyomtuk a haverral. Meg a Starfield-et is vegignyomtam de rohadt unalmas volt, csak meg tartott az elofizetes. A vegen mar rendesen kinlodtam a jatekkal, alig vartam hogy vege legyen. Ja es 30 FPS-el rendesen gyotrelem volt mindketto (Starfield/RedFall).

    Azert mert most mar 60 FPS mindketto mar nem allok neki megegyszer, annyira nem jo egyik sem.
  • lwb
    #176587
    Úgy tűnik a Starfield mégiscsak kap egy 60 fps mode-ot series x-en ... Akkor ezek szerint mégsem volt lehetetlen a dolog, csak Todd volt megint k lusta? :D
  • Voyager5
    #176586
    Iróniáról hallotál-e?
  • Moby
    #176584
    Ennyi erővel a "hülye vagyok" táblát is a nyakadba akaszthattad volna. Most pont ugyanott lennêl :D
  • TomStorm
    #176584
    Látom Hellblade 2 is csatlakozik a 30Fps-hez le**arva a 4K konzol tulajokat akik esetleg szeretnének több Fps-t fos felbontással.
    Minek az?..
  • lwb
    #176583
    Elégnek kell lennie mindenre. Niylván nem 4K full ultra RT meg minden, de 1080p-1440p high, dlss-sel simán. Az meg elég.
  • Voyager5
    #176582
    Kb 10-15 éve nem nyúltam PC-hez.
    Melóra Mac-et használok, gamingre meg konzolt.
    Igazából ezt sem magamnak vettem, hanem asszonypajtásnak melóra, de ha már venni kellett akkor gondoltam mozduljunk el picit a gaming irányába, és ne full office gépet vegyünk :D
    Semmi extra amúgy, nem egy powerhouse: i5-13400, 32Gb DDR5 6000Mhz, RTX 4060 Ti 8 GB
  • lwb
    #176581
    Ne sajnáld a pc-t, nekem mindig is volt xbox előtt, alatt és lesz utána is. Egy jó pc ezer dologra való a játékon kívül és mellett is.
  • Voyager5
    #176580
    Lesz ami lesz.
    Én mindenesetre pár hete (sajnos) vettem egy PC-t, felkészültem az Xbox halálára.
  • lwb
    #176579
    Ebből nem az jön le nekem, hogy a teljes 3rd partyságot akarták bejelenteni, csak azt, hogy 1-2 játék átmegy ps-re is. Mondom: baby steps, óvatosan lépésenként akarnak átalakulni.
    Én nem tudom lesöpörni ezt az asztaltól. Számomra egyértelmű az irány és előbb-utóbb azt fogjuk látni, hogy legfeljebb timed exclusive-ok maradnak boxon csak. Ez szerintem a platfrom halálát okozza majd - és ez a platform már most sincs túl jó állapotban sajnos.
  • Voyager5
    #176578
    Az XboxEra-s cikkben konkrétan benne van, hogy beakarták jelenteni az új stratégiát.

    According to sources, Hi-Fi Rush’s release on rival platforms is tentatively planned for Q1 this year, and we’ve been advised to expect Microsoft to make a more public announcement on this new strategy this month.

    https://xboxera.com/2024/02/04/exclusive-microsoft-plans-starfield-launch-for-playstation-5/
  • lwb
    #176577
    Nem akarták bejelenteni, csak kiszivárgott. Szerintem egyáltalán nem akarták ezt nagy dobra verni, most biztosan csak ez a négy játék ment volna ps-re, a többit, pl. starfield meg többiek meg szépen elosztották volna az évre vagy jövőre, mondjuk amikor kijön a kieg. Magyarán elsunnyogták volna és szépen folyamatosan álltak volna le az exkluzívokról. Szerintem ez volt a terv, csak valaki belsős megszellőztette és csináltak egy nagy hátraarcot.
    Ez az én tippem, de nyilván nem voltam ott.

    Kiderül néhány éven belül úgyis.
  • Voyager5
    #176576
    Oké, de ha tisztában vannak azzal, hogy készül valamiféle új hardver, és tudják, hogy az exkluzívok droppolása hátrányosan érinti a hardvereladásokat akkor mi a fészkes fenéért jelentették volna be, hogy droppolják az exkluzívokat?
    Mertugye a leak arról is szólt, hogy ezt publikusan kommunikálni is fogják.
    Az időzítés meg tulképp tökmindegy ha van a queue-ban új hardver nemde?
    Bármikor rosszul időzítesz ezzel a kijelentéssel mindaddig míg hardvert gyártasz.

    "Srácok csinálunk új konzolt, de előtte bejelentjük azt is, hogy dobjuk az exkluzivitást, sőt elkezdjük a régi címeinket is kipumpálni a PS-Nintendo platformra."
    wat?

    Szerintem itt az új bejelentenivaló eredetileg az lehetett, hogy 1-2 régi címet portolnak PS-re, Nintendora, de ennyi.
    Aztán ezt a firkászok, meg a nagyontitkos belsős emberek továbbvitték és arra a következtetésre jutottak, hogy teljes exklu drop lesz.
    Itt aztán elszabadult a pokol, és ezt kellett megmagyarázni.

    A távoli tervük lehet, h az, hogy minél több játékot (illetve a GamePasst) kihozzanak különböző platformokra, de kétlem, hogy ezt most és itt akarták volna ilyen drasztikusan bejelenteni.
  • lwb
    #176575
    Pénz alapján számomra nem vitás, hogy a third party-ság sokkal többet hoz, mint a konzolgyártás. Nyilván kiszámolták az okosak odafent és rájöttek, hogy abból több pénz jön be, mint az amúgy is veszteséges xbox-hardvereladásból.

    A hátraarc oka az időzítés lesz szerintem: már megindult az új generációs hardver fejlesztése, lassan promózni is kezdik (voltak leakek ugye, ha leaknek lehet nevezni a MS saját maga által az Activision-perben a bíróságnak átadott adatokat) és egy ilyen bejelentés lenullázná az eladásaikat, amit nyilván nem akarnak. Magyarán még nem állnak készen erre.

    De az irány világos a számomra: előbb-utóbb átmennek third partyba, meglátod. Nyilván lépésenként: eleinte timed exclusive-ok még maradnak a boxon meg pc-n, aztán később már azok sem. Térjünk erre vissza 4-5 éven belül.
  • Voyager5
    #176574
    Értem én amit mondasz, csak én meg szeretném azthinni, hogy egy akkora cégnél mint a Microsoft ez nem így működik.
    Szeretném hinni, hogy egy ekkora business döntés előtt alaposan körbejárják a témát és valamiféle számok kijönnek nekik, ezzel kapcsolatban.
    Kijön, hogy pl. lemorzsolódnak X ezren, viszont revenueban meg bejön Y dollár.
    Namost ha van ilyen és a revenue számok pluszosak, akkor a hangoskodó kommentelők gyakorlatilag levannak szarva, mert a nap végén úgyis a pénz számít, és az előzetes infok alapján az pluszos lesz.
    Ha a revenue számok mínuszosak, akkor meg nyilván olyan lesz a dolog, mintha meg sem történt volna.

    De tovább viszem, tegyük fel ez volt a céljuk, multiplatformosítani mindent.
    Kijött a népharag, nyomtak egy visszaarcot, viszont továbbra is ez a céljuk.
    Mi lesz a kommunikáció, hogy fog megtörténni az egész dolog?
    Évente bejelentenek 4-5 régi címet, hogy jön PS-re, meg 1-2 új dolog szintén jön majd PS-re (ahogy ezt eddigis mondták).
    És akkor majd szép lassan 20 év alatt átshiftelődik minden multiplatformmá, és a nap végén a hangoskodó kommentelők ugyancsak átlesznek b*szva?
    Vagy akkor most, hogy beszartak 15000 kommenttől, inkább fogják magukat és minden marad úgy ahogy, inkább vesztenek egy kis lóvét?