174922
banner
  • darkSectorxxx
    Mindegy, mert hiába beszélünk róla.
  • grebber
    Van itt olyan xboxos user aki még game pass szűz ész szívesem homeolna velem?

Amit csinálnánk 2 év gold vétele (brazil így olcsó) majd rá a még 300ftos gpu. Így kettőnknek lenne 2 év game pass ultimate amiben már ott lesz az xcloud és az ea play is.. Kb 11800ft lenne fejenként a 2 év
  • lwb
    A one x-nek erősebb a gpu-ja és több a ramja, de cpu-ban a series s az erősebb. A kettő kb kiegyenlíti egymást, a ray tracing ezen nem változtat, az egy on/off lesz a játékokon, mint pc-n is kb.

"Vagyis 5 féle szintre kell belőni, pontosan Xbox One / S, Xbox One X, és 3 külön nextgen-re modba Ray Tracing-el..."

Alap one és s az ugyanaz, kizártnak tartom, hogy külön szintet lőnének be a one x-re és a series-sre. A 3 külön nextgen az honnan jön? A series x és a series v annyiban különböznek, hogy utóbbiban nincs optika. Erre mit kell külön fejleszteni? Figyeld meg annyi lesz, hogy a már most meglévő alap vs one x enhanced mellé bekerül még egy szint majd a series x-hez és kész. Ezen felül legfeljebb lesz egy ray tracing on/ off, de ez lehet akár a ps5-ben is, a RT ugyanis zabálja a teljesítményt.

"Sony cseszettül nem ugyanez, mert az 1 nextgen géped ad ki."
    Ha nem támogatja az előző gen-t, akkorn igen. A MS két gépet ad ki ehhez képest (a series v-t ne vegyük már külön gépnek, főleg hogy lesz optika nélküli ps5 is és azt se vesszük), csak emellett még nem feledkezik meg az előző genről sem. Ennyi van itt, semmi több.

"Series S miért ne lenne nextgen? alapon más müködés, lesz alapon Ray Tracing.... :D"
    Mert gyengébb a GPU és kevesebb benne a ram, mint az előző generációs one x-ben. Nem a RT-től lesz next gen valami. 1080p felett el kell majd felejteni a RT-et a series s-en. Ott is csak ha nem akarunk magas frame rate-et.
  • darkSectorxxx
    Nem érted. Az egy dolog.
  • Voyager5
    Nemhiszem, hogy csípőből kitudja pumpálni magából a gears5 a Series S-en a 120 fps-t, úgyhogy igen, kellett ezt is optimalizálni.
  • Voyager5
    Az majd idővel kiderül, hogy mit fognak és mit nem.
    Továbbra sem értem mit kattogsz ezen. Ha egy dev studió nem akar multiplatformot, akkor az nem fog optimalizálni. Ha akar, akkor meg fog. Az Ms lerak 2 konzolt, a Sony 1-et, ezeken mennie kell ha multiplatformozni akarnak.

• darkSectorxxx
    Ja hogy a Gears 5-nél az optimalizálás ha egy kész játékot betesznek egy erősebb gépbe ahol több fps-el megy...?

A prevgen játék magas fps-el futtatása nextgen hardveren az nem optimalizálás...
  • darkSectorxxx
    Senki nem fog ennyi gépre optimalizálni, pont ez a baj.

Ennyire kellene, de nem fognak.
    Itt a probléma ezért jegyeztem meg.
  • Voyager5
    5 féle xboxra az MS studioknak kell majd optimalizálni. A 3rd partynak a One-ok opcionálisak lesznek.

Az MS studioknak ez fog is menni, úgy gondolom. Mutattak már 120 FPS-es Gears5-öt Series S-en.
  • darkSectorxxx
    Nem mivel nincsen 2 féle ps5 Ha lenne akkor igen.
    Pont ezt mondom, hogy 5 féle xbox-ra se fognak, pont ez lesz a gebasz majd.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.09.12. 13:14:38
  • darkSectorxxx
    Nem nem az időből szüröm le, hanem a fos bugos szarfrémből.
  • Botond #174710
    És akkor külön fognak optimalizálni a kétféle PS5re is?!
  • Voyager5
    A launch date csúszása millió ok miatt előfordulhat, nem kell ezt az optimalizálás számlájára írnod minden esetben.

A PC-s gamerek, meg a problémáik engem szerinted hol érdekelnek?
    Konzol topikban vagyunk, jómagam is azért veszek konzolt, mert a PCMR minden velejárójától már herótot kaptam kb 10 éve. Azóta nincs is PC-m, és előreláthatólag nem is lesz.

És igen, nekem érdekes módon mennek a multiplatform címek 4K/30-al, nagyon ritka egy-egy frame drop, de ha van is nekem az belefér.

Amúgy érzek némi ellentmondást abban, hogy először leírod, hogy ahol optimalizálni kell, ott 6 évig csúszik a launch date (az optimalizálás miatt), ahol meg egyetlen gépre kell optimalizálni (PS), ott meg fényéveket kell várni a launchra. Most akkor hogy van ez
  • darkSectorxxx
    Engem semmiben, tök jó ha 6 évig húzzák az optimalizálatlan launch dátumot.
    Komolyan kérdezed?

Ha más nem, kérdezd meg a pc-s gémereket.

Vagy nézz mostgen multiplatform játékokat hány játéknál van az hogy MINDEN gépen legalább a stabil 30fps- megy....
    Nem fogsz találni, a sony exclusive-okat kivéve, de azokra fényéveket is kell várni mindig.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.09.12. 11:55:23
  • Voyager5
    De ez az ő problémájuk érted?
    Téged ez miben érint? Jobban fogsz aludni, ha tudod, hogy a deveknek alig kell optimalizálniuk a játékokat?
    Vagy jobban fogsz aludni, ha tudod, hogy a gyártók nem szenvednek a fix hardverrel?

Miben érint ez minket végfelhasználókat?
  • darkSectorxxx
    Teljesen mindegy igen, azért szenvednek a konzolgyártók a fix hardverekkel.
  • Voyager5
    Amúgy nem tejesen mindegy, hogy mennyi gépre kell optimalizálni?
    Vagy esetleg vannak itt game devek?
  • darkSectorxxx
    Sony cseszettül nem ugyanez, mert az 1 nextgen géped ad ki.

Series S miért ne lenne nextgen? alapon más müködés, lesz alapon Ray Tracing.... :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.09.12. 09:31:11
  • darkSectorxxx
    Valamin elsiklottál amikor bezséltek a gépekről, az hogy az S az X szintjén lesz, azt senki nem mondhatta mivel teraflops-ban 33%-al gyengébb lesz, és össz teljesítményben meg sokkal szebb, jobb.

Vagyis 5 féle szintre kell belőni, pontosan Xbox One / S, Xbox One X, és 3 külön nextgen-re modba Ray Tracing-el....
    Így jön ki az 5 kérlek tisztelettel.
  • darkSectorxxx
    Jó, értem hogy nem tőled származik az info, de én arra értettem, hogy te irtad most.
  • lwb
    Nem lesz 5 külön beállítás, miért lenne? A xbox one és az s ugyanaz, minimális eltérés van. Már ma sem csinálnak külön játékot alap one-ra és s-re. Ami az egyiken megy, az megy a másikon is. Ezen nem fognak változtanti. Az MS pedig megmondta, hogy a series s az a mostani one x szintjén lesz. Ez a második beállítás. A harmadik meg a valódi next gen, a series x vagy az optika nélküli v.

Ebből sehogy nem lesz 5, akárhogyan is számolom. Ps4 alap, Ps4 pro, Ps5. Ugyanez van itt is, csak a MS többféle kütyüt ad ki, de a breakpointok ugyanott vannak. Régi generációs alapgép, köztesgenerációs gép, újgenerációs gép.

A series s nem valódi next gen konzol, legfeljebb csak xcloud streamingen lesz majd az. Saját erejénél fogva még last gen.
  • grebber
    "De Grebber azt mondja nem"

Nem én mondom. Én csak leírtam a tényeket.Ezt a MS a konferenciáján mutatta be ezek 100% ig valós tények. A one rohadt gyorsan el lesz felejtve...
  • darkSectorxxx
    Igen pontosan erről van szó, amíg adnak ki addig vannak és kell optimalizálni a régiekre is, pont erről beszéltem, igen.

Ha eltekintek attól hogy az Xbox One S kicsit erősebb mint a Sima Xbox One, akkor is 5 külön beállításról beszélünk.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.09.12. 07:58:55
  • darkSectorxxx
    3 nextgen, de amúgy 7. Ja
  • lwb
    De ha úgy egyszerűbb, akkor úgy is veheted, hogy még támogatják a mostani generációt (kétféle vas) és emellé jön a next gen. Mintha a sony még adna ki játékokat alap ps4-re és pro-ra is a ps5 mellé. Nem hiszem, hogy fog, max ami még átlóg a váltás ideje körül, nem szokott.
  • lwb
    Háromféle vas van akkor is, nem hét. Az alap one/one s, a one x és a series s és a series x, v akármi. Ez három beállítási szintet jelent / játék. Gondolom lesz 1080p, 4k 30 fps és 4k 60 fps. De lehet hogy normál, high és ultra lesz a nevük majd, tökmindegy. Én nem látok itt problémát.

"Microsoft azt nyilatkozta hogy nem kell aggódni a mostani tulajoknak mert még sokáig lesz támogatva a mostani generáció.

Ami azt jelenti hogy minden megjelenik a régire."

Szerintem ez nem ezt jelenti és eleve csak 1st party játékokra állna, mert a 3rd party játékokat a MS sem tudja befolyásolni.
  • darkSectorxxx
    Számoltam, mivel a Microsoft azt nyilatkozta hogy nem kell aggódni a mostani tulajoknak mert még sokáig lesz támogatva a mostani generáció.

Ami azt jelenti hogy minden megjelenik a régire.
    Vagyis azt hittem...

De Grebber azt mondja nem.
  • darkSectorxxx
    Microsft hazudott, azt mondod?
  • lwb
    ??? A régi generációt is számolod? Az Xbox One-t már nem is gyártják, amiót van One S. Tudomásom szerint két új vas lett kirakva: Series S és Series X. A Series V az egyelőre pletyka, egy twitter fotó semmi más. Ráadásul az alapján nekem szimplán optika nélküli Series X-nek tűnik, ami aligha más hardver.

Szóval van: last gen alap (régi xbox one, one s, one s digital -ezek kb azonos vasak), last gen csúcs one x, ami kb a series s-szel azonos és van next gen series x (esetleg optika nélküli változattal is, ami hótmindegy teljesítmény szerint).

Ez annyit tesz, hogy lesznek játékok, ami úgy jelennek meg, mint ma is, hogy van alap box és one x enhanced és lesznek next gen játékok. Ez azért nem akkora szopás. Megharagudni meg nem fogok a MS-ra, hogy generációváltáskor még azért gondol azokra, akik nem day 1 ugranak bele és támogatja az előző vasakat is. Ez fogyasztóbarát hozzáállás és dicséretet érdemel.
  • grebber
    Tévedés. Már most vannak olyan játékok bejelentve, ami nem jön one-ra csak Series S/X-re #174684-be ott van kapásból 14 ilyen cím.És később csak egyre több lesz.

Akinek One/One S de még akinek One X-e van inkább adja el vagy kukázza és váltson jobban jár
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.09.11. 23:22:25
  • darkSectorxxx
    Nem 7 új konzolról beszéltem, kicsit értezmezd amit olvasol, akkor nem írsz le butaságokat.
  • darkSectorxxx
    Xbox One, Xbox One S, Xbox One S (all digital), Xbox One X, Xbox Series S, Xbox Series V, Xbox Series X

Mivel azt nyilatkozta az MS hogy sokáig támogatva lesz a mostani gen is, minden új játék mindenre jön....
  • grebber
    Na ms végre javította a BiA Hells Highwayt mostmár el is indul
  • Botond #174688
    Lehet többféle színben lesz az XSS és az XSX is!
  • lwb
    Milyen 7 hardver?
  • darkSectorxxx
    7 hardver, és 6 féle optimalizálás? nem lesz sok ez egy kicsit a Microsoft-nak?

Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.09.11. 17:57:27
  • grebber
    Rainbox Six Siege Will Run at 4K/120FPS on Xbox Series X With a Free Upgrade
  • grebber
    Xbox Series S|X Console Exclusive (vagy timed exclusive) Titles:
    • The Medium (megjelenéskor)
    • Scorn (megjelenéskor)
    • Echo Generation (2021)
    • Exomecha (2021)
    • As Dusk Falls (?)
    • Everwild (?)
    • Exo One (?)
    • Fable (?)
    • Forza Motorsport (?)
    • State of Decay 3 (?)
    • Senua's Saga: Hellblade 2 (?)
    • Avowed (?)
    • S.T.A.L.K.E.R 2 (?)
    • Warhammer 40,000: Darktide (?)

Smart Delivery Titles:
    • Assassin's Creed Valhalla
    • Call of the Sea
    • Chorus
    • Crossfire X
    • Cyberpunk 2077
    • Destiny 2
    • Dirt5
    • Doom Eternal
    • Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age
    • Far Cry 6
    • FIFA21
    • Forza Horizon 4
    • Gears5
    • Gears Tactics
    • Grounded
    • Halo Infinite
    • Madden NFL21
    • Ori and the Will of the Wisps
    • Psychonauts 2
    • Rainbow Six Siege
    • Scarlet Nexus
    • Sea of Thieves
    • Tertris Effect: Connected
    • The Ascent
    • The Elder Scrolls Online
    • The Gunk
    • The Second Extinction
    • The Witcher 3
    • Vampire the Masquerade - Bloodlines 2
    • Watch Dogs Legion
    • Yakuza: Like a Dragon
  • Voyager5
    Gondolom, hogy minden 3 nap EA Play után jóváír 1 nap GPU-t, de csak akkor ha 50 napnál több EA Played van.
    Valószínűleg így a billing date-ed is változni fog.
  • lwb
    OK, fogalmam sincs ez hogy fog kinézni, gondolom akkor egy darabig nem fog levonni új havi díjat a game pass a kártyámról. Majd meglátjuk.