176586
banner
  • lwb
    #176465
    Messzire mentünk a témától: az én véleményem az, hogy hacsak nem akarja elengedni ezt a generációt is a MS, akkor valamit nagyon kezdenie kell az xbox-szal. Mert akármit is mond Moby, a 3rd party multiplatform játékok nem fogják eladni a konzolt, de a game pass egyedül is kevés ahhoz, hogy a hátán elvigye az egész platformot. Tartalom kell hozzá, tartalmat meg nekik kéne csinálni. Valahol értik ezt ők is, ezért vásároltak be a stúdiókból, csak az eredménye ezeknek az akvizícióknak, az nem látszik még.
  • lwb
    #176464
    Mint hw gyártó igen, ez igaz, de mint brandnév a MS jóval nagyobb és erősebb brand. Nyilván sw és server megoldások miatt, nem a hw miatt, ez igaz. De akinek van pc-je, az a MS-ot jobban ismeri, mint a Sonyt.
    A MS mint cég is sokkal nagyobb. A tavalyi éves bevétele 207 milliárd dollár körül volt, a Sony bevétele meg 81 milliárd. De ugye kb pont annyi a Sony a PS-ben is, mint amennyi a Ms az xboxban. Mármint a dobozon belül. AMD chipek meg egyéb 3rd party megoldások mindegyikben, csak a logót nyomta rá a MS/Sony, annyi az eredetiség benne.
  • Voyager5
    #176463
    Szerintem meg sokkal jobban cseng a Sony, mint hardware gyártó.

    Anyám elé leraknék mondjuk 2 fejhallgatót egyik Sony, másik Microsoft, 99% hogy a Sonyt választaná.
    Másnap ha anyám bemenne a Media Marktba, hogy vegyen az unokának gépet Fortniteozni, akkor ugyanez játszódna le, csak immár a konzolokkal :) (Feltéve, hogy Media salesman kussban marad, és nem kezd el kampányolni egyik oldal mellett sem)

    Manapság a tudatos vásárlás mint olyan, már gyakorlatilag megszűnt létezni, nincs idő/agyi kapacitás etc. rá az emberek 90%-nak.

    "A PS azért lett ekkora brand, mert a játékok jók volt a PS-re."
    Azért is. Meg azért is, mert volt egy röpke 6-7 év előnyük (meg olyan 250.000.000+ eladott konzoluk) a boxszal szemben, előbb mentek a piacra, és ez kurva sokat számít.
  • Evoluti0N
    #176455
    .
  • lwb
    #176461
    Szerintem meg nem. A Sony neve semmivel sem cseng jobban, mint a Microsofté. Windowst mindenki használ, az egész világ, mindenki ismeri őket. Tuti többen, mint ahánynak Sony kütyüje van. Sony a BL-t, MS meg az NFL-t támogatja, mert Japánban fociznak, Amerikában meg amerikai fociznak. Ebből én nem vonnék le következtetést.
    A Sonynak nem az Xbox a párja, hanem a Microsoft. Nem a Sony a nagyobb név, hanem a Playstation a nagyobb brand, mint az Xbox.

    A PS azért lett ekkora brand, mert a játékok jók volt a PS-re. a 360/PS3 generációt közel egálra hozta az xbox. Innen bukott most ilyen mélyre, már két generáció óta. Ember nem fogja nekem megmagyarázni, hogy ez nem a játékok miatt van, hanem mert ... izé... szebb a másik doboz vagy valami. A PS azért jó, mert van Naughty Dog, van Horizon, van God of War, van Spiderman, van Tsushima stb. Az Xboxnak volt (!!!) Halo, Gears meg Forza. Ebből első kettőt megölték, a harmadik meg majd jön. Amikor jól ment az xboxnak, akkor a 1st party játékok is jól mentek. Gears 1-3, Halo 3-reach-odst. Amikor a 1st party játékok nem jöttek vagy gyengék voltak, akkor a box is gyengélkedett: Gears 4,5, Halo 4-5, infinite multija.
  • Voyager5
    #176460
    "Azért erősebb brand, mert pont az ilyen nagy nevek és játékok felhúzzák a brand recognitiont."

    Egy szelete a brand recognitionnak szerintem. De nem gondolom, hogy jelentős szelete.

    Ők itt tudatosan kiépítettek egy kurvaerős brandet, mindenféle marketing eszközzel (lásd BL főszponzor stb.) és kialakult az emberekben egy ilyen:
    Sony - menő
    Xbox - nem menő

    szemlélet, aminek aratják le a gyümölcseit.
    És szerintem nem, rohadtul nem az exkluzívok adják el a PS-t, hanem az egész brand package amit kiépítettek, aminek egy része persze az exkluzivitás, de továbbra is tartom, hogyha kikapnád az összes exkluzívot a PS alól, akkor is sokkal jobban fogyna mint az xbox, köszönhetően a marketing/brand team eddigi tevékenységének.

  • lwb
    #176459
    Valószínűleg így van, de látod, a következtetésed neked is ugyanaz: megveszik a PS-t. Azért veszik meg, mert erősebb brand. Azért erősebb brand, mert pont az ilyen nagy nevek és játékok felhúzzák a brand recognitiont. Sokan nem vesznek GoW-ot soha, mert sokan fifázni meg codozni meg fortnite-ozni vesznek csak konzolt. De ők is tudják, mi az a GoW, mert a csapból is az folyik, az internet tele van vele, látják a Keighley műsorában stb.
  • Voyager5
    #176458
    Az a helyzet, hogy szerintem a vásárlóerő kb 80-85%-a pont leszarja a God Of Wart meg, a Horizont.
    Bemennek a boltba, hogy akarnak a gyereknek egy masinát amin tud Fortniteozni, meg Codozni, meg Fifázni.
    Aztán megveszik a PS-t, mert sokkal erősebb brand mint az xbox.
    A maradék meg kb aközött dönt, hogy:
    God of War vagy GamePass.

    Persze ez csak az én véleményem, nembiztos, hogy így is van :D
  • Evoluti0N
    #176456
    .
  • lwb
    #176456
    A multiplatform játékokra gondolsz, amelyeknél egyébként rendszerint a PS vezió jobban fut, mint a series x. Még azoknál is, amit a MS saját stúdiója csinál: lásd Deathloop. Sokkal jobban fut ps5-ön, mint boxon. Az az 5%, amiről beszélsz, az dönti el, hogy a kb ugyanannyiba kerülő series x-et vagy ps5-öt veszem le a polcról a boltban. Mert ha 95% mindkettőn van és ha csak 1 olyan játék van, ami exkluzív, akkor te melyik dobozt fogod megvenni a nap végén? Amelyiken több vagy amelyiken kevesebb játék van? Ki az, aki azt a kütyüt veszi azonos pénzért, amelyik KEVESEBBET ad?
    Multiplatform nem fogja a boxokat eladni, csak az exkluzívok. Ebből él a Sony, ebből él a Nintendo is.

    Nem god of wart akarok xboxra, csak valamit. HiFi Rush nem AAA, nem volt rossz, de nem fog ezekkel versenyezni. Mi van a Haloval? Elbszták azt is az infinite óta, nulla támogatás miatt. Gears? Utoljára előző generációra jött ki és az is feledhető volt erősen. Forza egyedül nem viszi el a generációt a hátán, de még egyelőre az se jött ki, azt is majd meglátjuk milyen lesz. Nem kell naughty dogot másolni, senki nem ezt akarja. xbox 360/ps3 generációban sem másolták, kiadták a saját játékaikat és azok elvitték az egész generációt a hátukon. Három gears játék jött ki egy generációra, ugyanennyi halo. A MS csinálhatja azt, amiben jó, de azt sem csinálja. Ez a baj.
  • Moby
    #176455
    Szerintem az emberek el tudják dönteni mit akarnak. A xboxnak mindig lesz vásárlórétege, mégha az nem is a többségi. Én pl marhára nem igénylem, hogy ezeket a fisemfos sztorivezérelt komfortgémeket csinálják, amiket sony. Ott sem játszom már ezeket, unalmas szar egykaptafa mind. Ugyanazt a fasságot fújja mindenki, mintha számítana ez az egész. Semmit nem számít. Az MS pénzt csinál ebből így is, mázli, hogy nem sokkal több pénzt, mert így legalább kaparnak szolgáltatásokkal. Ha vezetnének, még ez sem lenne. A "szart sem ér a konzol ha nincs rá játék" meg akkora baromság, hogy röhögni sem érdemes rajta. 95%-ban ugyanazok a játékok vannak a két nagykonzolra. És akkor van az az 5% ami itt a választást jelenti, de az sem azért, mert az az 5% van az eladási listák, vagy a fontossági lista élén, hanem azért, mert összesen ennyi a különbség. Csak ezt a pár játékot akkora lufivá fujjátok, hogy kisreglényeket írtok ilyen agyalágyult fasságokról, egy redfall kapcsán, ami senkit érdekelt akkor sem, ha jól sikerül :D
  • lwb
    #176454
    Nyilván nem a MS hibája, hogy gyenge lett a Redfall, nem is ezt mondják az emberek. De az már igenis a MS hibája, hogy nem igaz, hogy nem látták előre ezt a vásárláskori átvilágításkor, vagy a tavaly elhalasztáskor, mégis erre meg a Starfieldre építették az egész 2023-as (és 2022-es, meg 2021-es, meg lehet a 2024-es ...)exkluzív first party AAA kínálatukat. Ezek lett volna a konzol-seller játékok. Ezek indultak volna egy God of War Ragnarok egy Horizon egy Spiderman egy Naughty Dog, Sqaure Enix exkluzív játékkal vagy akár nemsokára megjelenő új Zeldával szemben.

    Amikor az emberek gondolkodnak, hogy melyik platformot vegyék meg, akkor a játékok száma és minősége dönt. Az xboxon nincs egyetlen egy értelmes exkluzív sem jelenleg. Egy sem. Nulla. És kb ez a helyzet 10 éve fennáll, minden évben elmondják, hogy ez az év még picit gyenge, de jövőre, na akkor majd igazán f.sza lesz. Aztán meg jön egy Redfall és síri csend, kussolás van, Phil is hallgat, semmit se mond, nincs itt semmi látnivaló. Ez a baj a MS-tal. Ez egy óriási brand és elbszzák. 10 éve elbsszák folyamatosan. Semmi, de semmi érv nincs egy xbox vásárlása mellett. Ha game pass kell, ahhoz jó a pc-d is, ráadásul ott még a sony exkluzívokkal is tudsz játszani, még ha sz.rok is a portok egyelőre. Ki lehet a rossz portoka peccselni, de a rossz játékokat nem. Nincs az a patch, amitől a Redfall jó játék lesz. Playstationnel szemben meg nincs is verseny igazán, sorban a második generációt cseszték el, pedig - ellentétben az előzővel - most jó vassal és jó koncepcióval indultak, plusz ott volt a game pass is, mint remek ötlet. Csak ugye sz.rt se ér a konzol, ha nincs rá játék. És nincs.

    Ha a Starfield 30 fps only lesz, az Redfall szintű földbeállás lesz a konzolnak. Az RDR2 játszható 30 fps-en (bár csilliószor jobb 60 fps-en pc-n, aki ott próbálta, sose megy már vissza), bár mondjuk az azért rossz példa, mert a Rockstar igénytelensége miatt 30 fps, az új konzolok simán tudnák a 60-at is, csak a Rockstar nem foglalkozik vele. De az RDR2 nem egy first person lövöldözős játék, az RDR2-ben van lock-on aiming, meg a deadeye lassító mód, amivel a célzás alacsony frame rate-en is megoldható. A 30 fps Starfieldet leginkább az előző generációs Fallout 4-hez lehetne mérni, aminél egy rakás pontot elvitt az, hogy szrul futott konzolon. Corvega gyár híres 12 fps-es folyosója például.

    Ráadásul azt se felejtsük el, hogy abban a generációban sztenderd volt a 30 fps. Az U4 PS4-en szintén ennyin ment pl. Nem volt más összehasonlítás. De most ez nem így van. A Horizonnak, a GoW-nak meg a többi nagy PS5 exkluzívnak mind van 60 fps performance módja. A játékosok nem a Fallout 4-hez mérik majd, hanem a PS exkluzívokhoz. Hogy a MS egyetlen nagy AAA first party megjelenés 3 éven belül is csak annyit tud, mint a FO4 tudott 8-10 évvel ezelőtt, miközben a Sony tolja ki simán és gond nélkül a stabil 60 fpst.
  • Voyager5
    #176453
    Néztem videokat róla, és közben folyamatosan röhögtem, habár inkább sírnom kellett volna.
    Ez egy hulladék, ehhez képest a CP2077 (releasekor) egy polírozott AAAA+ játéknak tűnik.

    Amúgy távol álljon tőlem, hogy védjem az MS-t, de szerintem vajmi kevés közük lehet ehhez (és a Starfieldhez is)
    mert ezek a játékok in progress voltak a Zenimax felvásárlásakor, és ilyenkor szerintem azért hagyják kifutni a csőben maradt dolgokat
    mindenféle belepofázás nélkül. (kivétel persze a PS verziók droppolása :D )

    A Starfield szerintem amúgy jó lesz (ettől legalábbis biztosan), és még az is lehet, hogy a rettegett 30 frame ellenére is,
    csak mostanában nagyon divatba jött ez a: "60 FPS alatt el sem indítom" sznobizmus, ami csak azért vicces számomra, mert nem feltétlen
    a framek száma határozza meg egy játék minőségét. (Lásd: RDR2)
  • Evoluti0N
    #176451
    .
  • lwb
    #176451
    Redfall beleállt a földbe, ahogy azért eléggé várható volt már egy ideje. Ha a Starfield is bukik, a MS-nak le kell ülnie gondolkodni, átgondolni ezt az egész xbox dolgot.
  • lwb
    #176449
    Igaz. Jóindulatúan kihagytam az előző generációt és csak a mostaniról beszélek. De valóban, már az xbox one megjelenése óta folyamatos az ígérgetés, amit eddig mindig csalódás követett. Az MS bevásárolt egy csomó stúdiót, ami jó, de lassan azért nem ártana, ha már látnánk ennek az eredményét is.
  • Moby
    #176447
    Addig jó. Addig van olcsón náluk minden.
  • rastaman
    #176447
    van az több is, mint 3-4 év...
    (sajnos)
  • lwb
    #176446
    Nincs ebben semmi meglepő. A PS5-re jönnek sorban a minőségi exkluzívok a szokásos 3rd party játékok mellett, míg Xboxra ígéretekkel etetnek minket most már 3-4 éve folyamatosan. Minden évben 2019 óta azt magyarázzák, hogy ez az év még picit sovány, de már csak egy picikét kell várni és jövőre minden csodás lesz. Aztán jövőre kezdődik az egész újra.

    Most, hogy 1-2 ígéretet már nem lehet tovább tolni és kiadják a játékokat, most szembesülünk az elbszott portokkal meg az optimalizálatlan, félkész játékokkal.
  • Evoluti0N
    #176445
    Ehhez még hozzátéve ezt. Across the whole of Europe, console and PC games sales were down 11% for the first quarter of the year. But console sales were up 41%. Console success was down to PS5, with sales up 369% year-on-year. Offsetting declines from Switch (-18%) ad Xbox Series S and X (-10%)


    Szal PS5 majdnem 4x annyi fogyott, mint tavaly. Xbox 10%-kal kevesebb. Szal tényleg nem áll vmi jól az Xbox szénája.
  • lwb
    #176444
    Nem tudom, mi a fsz van a MS-tal, de egyre elkeserítőbb ez az egész. Redfall 30 fps induláskor és majd egyszer, valamikor, talán lesz 60 fps mód, Ghostwire Tokyo 1 évvel a PS5 megjelenés után (ez ugye mára first party xbox játék lett ...) rosszabbul és rondábban fut xboxon, mint ps5-ön. Plusz egy hibát nem sikerült kijavítani egy év alatt sem, ami a ps5-ben megvolt és mai napig meg is van. Igénytelenség a köbön, beleszrás.

    A pontot a szrból formált i-re pedig a starfield 30 fps makogás teszi fel. Todd Howard már elkezdte vajazni a közönséget, hogy jó is ám az a 30 fps, nem kell a parasztnak 60 fps. Cserébe legalább jól nézne ki, de sem a Redfall, sem a Starfield nem néz feleannyira se jól ki, mint akármelyik Sony exclusive, ami most jött ki és ami MIND fut 60 fps-en is egy gyengébb vason, mint a series x.
    Igénytelenség és telibeszrás jellemzi az egész platformot. Úgy érzem, ezt a generációt is elengedte a MS.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.04.19. 06:42:59
  • Voyager5
    #176443
    Termeszetesen a hsz id-k is megvannak baszodva, szoval rossznak ment a valaszuzenet
  • Voyager5
    #176442
    Probald a mobilos verziot:
    https://m.sg.hu/listazas.php3?id=1116192007

    Valami issue van, mert ha mobilrol ir valaki akkor azt desktopon nem biztos, h latni, es vica versa :D
    De ha mar megnyitottad a mobilos verziot desktopon, akkor desktopon is feltunnek a mobilrol irt hsz-ek. (Legalabbis nalam)

    Fantasztikus.

  • Evoluti0N
    #176438
    3 üzit nem látok...
  • Voyager5
    #176438
    Néztem ezt az IGN-es gameplayt és nekem olyan esetlennek tűnik.. vagy nem is tudom.. maga a gunplay bénának hat így a videon keresztül.
    Nemhiszem, hogy ez az én játékom lesz.

    2 hónap és jön a Diablo 4, bétákat végigtoltam és nagyon bizakodó vagyok, gyanítom, hogy a következő 10 évre meg is van mivel fogok játszani :D

    Más:
    Napokban ment le a Hogwarts Legacy 74 óra alatt. Ezrezni akartam de mikor utánanéztem a secret achievementseknek akkor le is tettem róla :D
    Nekem tetszett nagyon, hozza a HP világot egy az egyben, baromi jó kis játékot rakott le a Portkey games.

    Ráadásul tegnap kaptam Philosopher's stone film kulcsot ingyen. Más is kapott esetleg innen?
  • TomStorm
    #176439
    Ha ingyen menne GP-ba akkor se érdekelne
  • TomStorm
    #176438
    Jönnek ám a hírek hogy nem lesz performance mod Redfall-ba startkor.
    Biztos olyan k...a jó lesz a graf hogy egy shooter-be csak nézelődjön a gamer,techdemo kameramozgással:D
  • lwb
    #176437
    Nagyon túlárazták. GPU árat kérnek jóval szegényebb játékmennyiségért és akkor a minőségről nem is beszélek. Ezek egy része más formában már volt ingyen is elérhető vagy mélyen árazva, fillérekért korábbi akciókban. Aki nagyon akart AC Odyssey-t vagy Originst az rég megszerezte 10 euró alatti áron. Egyszerűen nincs olyan termék ezen a platfromon, amiért 5 dollárt is akár fizetnék havonta, nem 15-öt.
  • Evoluti0N
    #176436
    Ha lenne egy a Game Pass Ultimate-től vmennyivel drágább csomag, ami ezt is tartalmazza, akkor az még ok lenne. De így inkább kimarad. Mondjuk nem is nagyon játszom Ubisoft játékokkal, szal nem nekem van ez kitalálva, h őszinte legyek. :D
  • Botond #176435
    GPUhoz hasonlóan a 15 fontért pc-n és xbox-on is elérsz mindent egyszerre. Azért a gondolat nem rossz, ha az ár még faragható lenne valóban.
  • Evoluti0N
    #176434
    £15 havonta. lol no thx
  • Botond #176433
    https://www.xbox.com/hu-HU/games/ubisoft-plus
  • Voyager5
    #176432
    Diablo 4 open beta early access:

    Délután 5-kor nyitott elvileg, de én csak 6 után tudtam meglesni.
    Az elején mindjárt 120 perces queue-t írt, de nagyjából 45-60 percet kellett várni, és beengedett.
    Veteran szinten kezdtem egy Sorcit, és egészen hajnal 1-ig játszottam kb. (15-ös szintig jutottam)

    Az első benyomások alapján nekem tetszik, habár úgy fest nagyon biztonsági játékot nyomtak a Blizznél, és nagyjából a bevált dolgokat
    emelték át a Diablo III-ból.
    Bugba konkrétan nem futottam, habár a battle.net kivágott 2x, ami aztán ismét ilyen 30-40 perces queue-kat eredményezett.
    Bizakodó vagyok, mert nyilván arra számítottam, hogy szar lesz, de úgy fest ez az idei év eddig meglepetés számomra, mert pesszimista voltam a DS-sel, Hogwartssal szemben is, és mindkettő baromi jó lett szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #176431
    A Hellblade korábbi, nem azért írtam az indie-séget, de tény, hogy azóta már first-party lett a Ninja Theory. A bullshit számonkérése jogos, de ezeket sosem vettem komolyan, és szerintem nem ezért kell lemondani bármit is. A PS Plus beetető időszaka is lejárt már kb. a PS3-mal, akkor még frenetikus volt, aztán annyit ért, hogy a konzoljuk se érdekelt. Most az MS futja vesztes helyzetből ezt a kört, én meg kihasználom, amíg nekem jó, a dumákon meg röhögök. Aki akarjon, persze rajongjon.
  • lwb
    #176430
    Nem az egyéni igényekről beszélek én most, azt sem vitattam, hogy a Gears 5 ne fért volna bele 4 éves időintervallumba, amit írtál. Arról beszélek, hogy Phil Spencer 2021-ben tett egy ígéretet, hogy a game passon innentől minden Q-ban lesz egy 1 first party exkluzív játék. Ezt most már második éve képtelen betartani. És nem picikét csúsznak meg, hanem a kanyarban sincs negyedévente egy AAA vagy AA first party exkluzív, amit ígértek. Indie first party ugye az nem értelmezhető, mert a MS és stúdiói eleve nem indie-k, de mondjuk indie-kategóriás játékból sincs first party exkluzív évente négy...

    Mi a fenét csinál az a temérdek stúdió? Ha 2021-ben látta Spencer, hogy nincs ezekben ennyi megjelenés a következő években, akkor minek ígérgetett? Ez a bajom.
  • Zóanagyvarázsló
    #176429
    Szerintem a Steam több jót hozott nekem, mint a HL, szóval éppen erről a felfogásbeli különbségről beszélek. Persze nyilván jók lennének rendesen érkező Valve-játékok, de az cseppben a tenger, és sok fejlesztő megrohad menet közben.

    Jogos, FH 4-5-re gondoltam, de az FH4-nél és a Gears 5-nél is az Series-relíz volt új (én meg PC-n játszottam 3-4 éve, DLC-k ugye akkor voltak újak), a többi a határon kicsit túl, bár technikailag a Gears 5 még csak 3,5 éves lesz, szóval az elhangzó 3-4 év és a 4 éve etetik a szarral az embert kapcsán joggal vehető számításba. A crossgenség más (vannak hátrányai, persze), az engem ebből a szempontból nem izgat, de eddig sok minden az volt. (Eközben a Halo Infinite-ben állítólag nem a prevgen, hanem az XSS miatt nincs splitscreen.)

    Azt írtam, hogy nem mind AAA, hiszen nem csináltam külön listákat. Eleve egy Psychonauts 2 vagy Hi-Fi Rush is lejjebb van büdzsében a nagyoknál, a kicsikhez képest meg feljebb, szóval lehetett volna három is. Ahogy PS3-on sem a Puppeteer, de még csak nem is a Sly 4 volt komoly büdzséjű játék, de azért voltak náluk rosszabb exkluzívok. A HZD-ben meg látom a produkciós szintet, de rossz értelemben véve is akkora lett, hogy ez szinte hátrány, nekem nem igazán jön be, a HFW is eléggé visszafogottan érdekel. Ehhez képest az "indie AAA on a tight budget" (a Ninja Theory oximoronszerű meghatározása) pre-MS Hellblade gyönyörű volt, és kellően feszes, hogy élvezhető legyen. A tavalyi játékok közül meg kb. az Excavation of Hob's Barrow jött be legjobban:



    (A Ragnarök PS5 híján kimaradt, de személy szerint az elődöt lenyűgöződés helyett félbehagytam. Nem rossz, csak nem kapott el, pedig előtte a javás mobiljáték kivételével minden GoW végigment, és csak az Acsensiont gyűlöltem.)

    Persze értem én a tömegigényt és a produkciós szint utáni vágyat, de azért a Game Pass tele van mindenféle játékkal. Lehet érvelni ellene, van például elég rakat játékom nélküle is, hogy azokkal játsszam, de biztos nem azért mondanám le, mert az Atomic Heart olyan lett, amilyennek rózsazsín szemüveg nélkül tűnt, meg a többi.

    Ami a Halót illeti, arra éppen csak a kooperatív miatt van igényem, az jó móka, de csak azért, hogy valami AAA legyen, iylenből több nem kell, inkább Psychonauts 2 (tudom, ebből még van PS-verzió is, szerencsére), Hi-Fi Rush stb. Az FH és az MFS kizárását az AAA-k közül nem értem, és az AoE 4-nek is a PC-exkluzív RTS jellege miat lehet csak erről szó. Egyébként is degradációt látok, a PS1-2-es exkluzívözönt a PS3 sem tudta hozni (first-partyban sem, third-partyban nyilván más világ volt), PS4-5 meg éppen azért nincs, mert maroknyi érdekes exkluzív jött ki rájuk számomra. És általában, a CoD-ot és az AC-t leszámítva sokkal lassabban érkeznek már mindenből a folytatások.

    Igen, kellene több minőségi exkluzív, bár nekem játékosként inkább több minőségi játék kellene*. A platform szempontjából fontosabbak, amúgy görcsösnek látom a beléjük kapaszkodást, és eltúlzottnak a GP-leszólását, ha egyénileg nyilván bőven van ellene érv, ahogy más szolgáltatásoknál is.

    *Bár így sincs mindre időm.
  • lwb
    #176428
    Hát, a HL miatt igenis fújok a Steamre és nemcsak a valve-ra,a cégre, hanem a steam platformra is, mert amiatt, annak a sikeressége miatt nem csinálták meg soha az új HL-t. Bár nem a HL3 hiányzik igazán, hanem a beígért HL2 ep3, azt se csinálták meg.

    De itt más miatt fújok a MS-ra. 2021-ben Phil Spencer azt ígérte a színpadon, hogy innentől 3 havonta új first party exkluzívok jönnek majd és nagy budget saját stúdiós játékok, nem pici indiek. Ebből mi lett? Forza-val kicsit elszámoltad magad, a horizon 3 és a 4 az még last gen, 2016 és 2018. Erre a genre egy FH jött ki, az 5 2021-ben. A gears 5 is crossgen és 2019-es. 2021 óta, amióta megígérte ezt az xbox vezetője milyen 1st party exkluzív jött ki? Két év eltelt azóta, ez 8 legalább AA saját stúdiós játékot kellene jelentsen. 2022-ben ez a korábbi EA-ban lévő Grounded és a Pentiment, ami Josh Sawyer privát pet-projectje? Ezek versenyezzenek egy Horizon FW-tel vagy God of War Ragnarokkel? Ez komoly?

    2021-ben az volt a duma, hogy türelem, most jelentették csak be, majd jövőre, az lesz a tuti. 2022-ben azt, hogy türelem, ez volt az első év, meg covid, majd jövőre. Most 2023-ban mi lesz a kifogás? Lassan lecseng ez a generáció is, 5-6-7 év szokott egy gen lenni, 2024-ben 5 éves a series x konzol. 1 db Halo-t meg egy rakás indie-t és AA kis játékot tudnak az egész generációra felmutatnia majd? Amikor gearsből volt 4 a 360-on, halo-ból meg vagy 5. De még xbox one-on is volt 2 halo játék ...
  • Zóanagyvarázsló
    #176427
    Ez kicsit olyan, mint a Steamre fújni a HL3 elmaradása miatt. Ha valaki nem az exkluzívok bűvöletében él, akkor azért találni bőven sok mindent a Game Passban, én sorra se tudok venni mindent, ami érdekelne. Ez részben abból következik, hogy RPG-kedvelő vagyok, és azok hosszúak.

    Azért az elmúlt 3-4 évben first-partyként volt Forza Horizon 3-4, Gears 5, Halo Infinite, Microsoft Flight Simulator, Psychonauts 2, Age of Empires IV, Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush, aki nekem nem mind kenyerem, de jegyzettek, ha nem is mind AAA. (A State of Decay 2-t, a remastereket vagy az AoE2 végre eljött konzolos portját direkt nem említettem.)

    Az említett lista szerintem sosem volt lázba hozós, inkább ismertebb nevek, melyekere joggal lehet kíváncsi az ember, mint garantált nívó. Jó, a Starfield biztos kasszasiker lesz, de nem tartom sokra a Bethesda-vonalat.
  • lwb
    #176426
    Hát így fél hónappal később szerintem ez nem öregedett túl jól:

    - Atomic Heart erősen felejtős
    - Wo Long egy közepes Sekiro-Nioh klón, még a souls játékokon belül is rétegjáték 6-7/10 max.
    - Redfall egy multiplayer shooter, eléggé szaturált a piac, meglátjuk, tippem a videók alapján egy erős 7/10
    - Starfield megint eltolva, talán szeptember, ha nem tolják át jövőre
    - Lies of P-t meglátjuk

    Ebből ugye kettő first party játék van, amiből az egyiket szépen tologatják és 30 fps-es gameplay-en kívül még semmit se láttunk belőle (Starfield). Erősen sanszos, hogy a szeptemberi release is vagy megy későbbre vagy valami félkész sz.rt kapunk megint.

    Közben arra azért van idejük, hogy ugyan játékot bsznak se csinálni a first party stúdiók már mennyi? 3-4 éve?, de azért pénzt el kérnének a next gen peccsekért, mint az Outer Worlds új kiadása. Nem arról volt szó, hogy ezeknek a stúdióknak a játékai day1 game pass-en lesznek? Erre most ott tartunk, hogy akinek game pass-en volt meg az alapjáték, vagy méginkább nem vette meg csak a dlc-ket, mivel ott volt game passen amúgy is ingyen, az most veheti meg újra az új kiadást, mert lófszt kap az előfizetéséért.

    Kezdem úgy érezni, hogy eljött az előfizetés lemondásának az ideje. 4 éve etetik az embert a szrral. Elég.
  • lwb
    #176425
    Starfield ismét elhalasztva, ezúttal szeptember 6 az új megjelenési időpont...

    Várható volt, de attól még k nagy csalódás. Phil Spencer tavaly nyáron úgy mutatta be, hogy minden 12 hónapon belül meg fog jelenni, amit itt láttunk. Azt a lóf.szt jelent meg minden.