176613
banner
  • Moby
    #176491
    >amit végtelen ideig lehet sikertelenül, veszteségesen üzemeltetni.

    Az MS üzleti jelentéseiben semmi nem utal arra, hogy itt bármi egy kicsit is ne lenne mocskosul nyereségek. Te súlyos fogalomzavarban szenvedsz. Azért temeted az MS-t, mert nem ő a piacvezető, és ezt összekevered a nyereségességgel.
    Ezeket a board elkaszálja, meg hasonlókat meg felejtsük el. Semmit nem tudtok erről, felesleges itt a foteltudós üzletembert játszani. Meg sem tudod nevezni kik ülnek a boardban :D
    Komolytalan az egész beszélgetés. Ezek tények nélküli képzelgésel, ötletelés, és finghámozás arról, amit nem látunk. Amit látunk aza az, hogy eladásban az MS meg sem tudja közelíteni a másik kettőt, mindezek ellenére az üzletág masszívan nyereséges. Ebbe teszitek bele a sértődöttségetek amiatt, hogy nem adnak ki jó exkluzív játékokat. És ennek mentén belehauzzátok ezt a merhaezígymegytovábbakkoraztánittvégemindennek. Semminek nem lesz vége. Ugyanez megy majd tovább. Majd nem keresnek négyszáz csilliárd űrdollárt, csak a negyedét. Ami miatt továbbra is nyalni gfogják a seggemet a kis pénzemért, amit elköltök náluk. Óriási dráma.
  • lwb
    #176492
    Meglátjuk. Szerintem, ha van motiváció - pénz -, akkor van/lesz megoldás is. Magyarország nem lesz nyilván a fókusz, de a többi európai országgal farvizén mi is beevezünk majd.
  • Moby
    #176489
    >de a technika fejlődik és eljutunk nemsokára oda, hogy szinte nulla latency lesz

    Ehhez most sem a technika hiányzik, hanem az infrastruktúra, azt meg nagyrészt nem a paltformholderek fejlesztik, de még a rájukeső résszel is csigalassúsággal haladnak, vagy üzleti megfontolásokból egyáltalán nem. És ebben nem lesz nagy változás, mert ők mindig abból indulnak ki, hogy a tömeg az igénytelen, és nekik jó lesz a 200+ms latency is, és senki nem fog a magyarországi gerinchálózaton belül (pl) szerverparkot építeni csak azért, hogy az itteni maroknyi közönség ne németből, vagy dániából legyen kiszolgálva. És ez bármilyen technika mellett belebetonozza a rendszerbe a fos latencyt.
  • lwb
    #176490
    Az angol hatóság itt a jövőre gondolt inkább és - sajnos - igazuk is van. Itt a fórumon leszóljátok, mert a mai megoldásokból indultok ki, de a jövő akkor is a felhőalapú szolgáltatásoké. Ma még a játékélmény nem jó egy streamelt játéknál, de a technika fejlődik és eljutunk nemsokára oda, hogy szinte nulla latency lesz és rohadt egyszerű lesz egy kontrollert vagy éppen billentyűt-egeret egy tévére/monitorra kötni és csak játszani, mintsem venni 800 ezer forintért alaplapot, procit meg videokártyát (nem is a legjobbat ennyi pénzért) vagy 2-300 ezerért egy konzolt. Ahogy ma se néz szinte senki már dvd-t vagy akár blue-rayt, úgy a jövő itt is az, hogy nem lesznek vasak. Ez az egyetlen oka annak, hogy a MS még versenyben van, mert ők nem 2024-5-re, hanem 2030-ra terveznek. Ezért csinálnak game pass-t, ezért fektetnek óriási pénzt szerverekbe és itt fogják megnyerni a teljes piacot majd.
  • lwb
    #176489
    Ezzel több ponton sem értek egyet. Egyrészt: nincs vége, ma még nincs vége. Nem is állítottam, hogy ma vége lesz mindennek. Azt állítottam, hogy ez egy újabb lépés a sikerelenség felé és nincs olyan üzlet a világon, amit végtelen ideig lehet sikertelenül, veszteségesen üzemeltetni. Ez nem egy ország, ahol nincs következménye a sz.r gazdaságpolitikának és a rekorder inflációnak, de inkább nem politizálok. Itt nem az érzelmek, hanem a számok döntenek.
    A MS még nem tart itt, de fel kell kötnie a nadrágját nagyon gyorsan, mert előbbb-utóbb a board elkaszálja ezt az egészet és inkább fókuszálnak arra a szegmensre, ami pénzt is hoz és nemcsak visz.

    A mobilpiac már régóta sokszorosa a konzolpiacnak. A fiaid mobilon játszanak, ahogy a legtöbb gyerek, pláne ha még kisebbek. Ha majd nagyobbak lesznek, felnőnek, nem lesz elég nekik egy fortnite vagy egy minecraft, ahogy egy pixar-rajzfilmnél is lehet szívesebben nézik majd mondjuk a True Detectve-et az hbo-n. Ami ma még unalmas nekik, az később érdekes, sőt, érdekesebb lesz. A konzolpiacon a játékosok átlagéletkora folyamatosan emelkedik. A 80-as, korai 90-es években 14 év felett szinte senki se játszott csak a kockák, ma már 30 feletti az átlagéletkor ebben a szegmensben. Felnőttek a NES-en vagy C64-en szocializálódók és nem szakítottak a hobbival.
    A mobilpiac nem a gyerekek miatt annyival nagyobb a többinél, hanem részben Ázsia miatt és részben azért, mert nem igényel extra befektetést. Mobilja mindenkinek van amúgy is.

    Itt a felhőalapú játékok fognak majd változást elhozni.
  • Zóanagyvarázsló
    #176488
    A brit felügyelet is nem kis részben a felhőtúlhatalom félelmére hivatkozva kötött bele az Activision Blizzard felvásárlásába. Hogy a CoD-nál ez fontosabb, azzal egyet is értek, hogy ehhez éppen az AB a kulcs, azzal már nem éppen. A King viszont szintén fontos része a csomagnak.
  • Moby
    #176487
    Egyrészt ezt már fújja mindenki az xbox one generáció vége óta, hogy az xboxnak annyi. Nem lett annyi. Sőt. A klasszikus konzolpiac meg amúgy is rohamtempóban robog a szakadék felé. A fiaim generációja már le sem szarja ezeket a konzolokat. Számukra nem létezik már más, csak a mobil. Ebben az egész klasszikus konzolérában van még egy jó generáció, aztán hanyatlás.
  • Zóanagyvarázsló
    #176486
    A Gears 3 szerintem a 360-as mélypontja volt a szériának, a 4-5-öt nem éreztem rosszabb nála. (Az 1 rosszul öregedett, a 2 és a Judgement szerintem a legjobb.) De ez részletkérdés, a system sellerség tényleg ott tűnt el. Jó co-op lövöldének örülnék mondjuk, de a Halo 5-6 a szériából még jobban lefelé lóg ki, mint a Gears 4-5.

    Nyilván több és jobb jó lenne, de nincs már a talonban Bungie, Epic és Lionhead. Az új - pre-Bethesda - stúdiók kisebbek és más műfajokban utaznak, először is az kéne, hogy produkáljanak valami indie szint (Grounded, Pentiment) fölöttit is, ami eddig kb. a Psychonauts 2 volt, azután meg elment a Double Fine kisebb projekteken dolgozni csendben.
  • lwb
    #176485
    Nyilván nem Horizont akarok boxra is vagy Naughty Dog szerű játékokat. Hanem csak azt, amiben jók voltak eddig, de 10 éve borzalmasak. Gears 1-3 vs Gears 4-5. Elég sokat elmond ennyi is az xbox állapotáról.
  • Zóanagyvarázsló
    #176484
    Értelek, de azért a GoW mégis annyira új IP, mint a Resident Evil 7. A Horizon meg nagy siker, vannak erényei, de engem az egész trendkövetése taszít: ilyen filozófiájú új IP-t én nem kérek, de régit se. Korábban változatosabbnak éreztem a Sony játékair, volt is PS3-am, most már egyre inkább homogenizálódnak számomra, ellenszenves minta. De tőlem csinálhatja az MS is, multiplatfirmra retróra jó marad ettől még a Box.
  • lwb
    #176483
    "Új IP sonynál nincs,itt van de gyenge."

    Azért azt tegyük hozzá, hogy a Horizon, az újféle God of War vagy a Tsushi azért nem olyan régi IP-k .... Horizonból most jelent meg a második, a GoW-ból szintén, Tsushimából meg eddig csak egy. Ezek azért elég új IP-k egy gearshez, halohoz vagy forzához képest (6-7. részeknél vannak, több évtizede már). Ezek mind az elmúlt pár évben jöttek a sonyhoz, most épp szerintem nem kell nekik új ip, mert ezek menedzselése is elég nagy meló. És igen, tudom a GoW régi IP, de az új GoW és a régi GoW-ok között 0 hasonlóság van, nyugodtan hívhatjuk új IP-nak.
  • lwb
    #176480
    Jobb nem lesz, de rosszabb még lehet. Régóta mondom: nem lehet sokáig fenntartani egy sikertelen piaci modellt. A MS-nak sok pénze van, de nem az xbox-ból és bár türelmesek, egy idő után minden türelem elfogy. Én azt gondolom, ha Phil Spencer nagy kísérlete a "netflix for gaming"-gel nem jön be, az nem azt jelenti majd, hogy akkor vissza a rendes, sony-féle játékvásárlós időhöz, hanem hogy akkor kuka az xbox projekt és teljesen átmennek cloudra, új gépet vagy platformot ki se adnak, csak egy chromecast-appletv kategóriás játékstreaming sticket, oszt' hajrá.

    Azt meg mindenki fantáziájára bízom, hogy mennyivel lesz jobb a fogyasztónak, ha a sony teljesen versenytárs nélkül marad a klasszikus konzolpiacon ...
  • TomStorm
    #176481
    Folytatások és remake-ek tömkelege (kivételek amiket Zóanagyvarázsló írt).Azokat már kukázták.
    Új IP sonynál nincs,itt van de gyenge.
    Starfield még egy esély aztán ennyi.

    Viszont jön D4 1 hónap!!:D
    Ja és Dead Island 2-nek jót tett a sok év leállás,imádom.
  • TomStorm
    #176480
    Folytatások és remake-ek tömkelege (kivételek amiket Zóanagyvarázsló írt).Azokat már kukázták,sajnos..
    Új IP sonynál nincs,itt van de gyenge.
    Starfield még egy esély aztán ennyi.

    Viszont jön D4 1 hónap!!:D
    Ja és Dead Island 2-nek jót tett a sok év leállás,imádom.
  • Moby
    #176479
    Jó játékot meg majd csinál más, ahogy eddig, ezek meg majd beleteszik nekem gombokért ganépasszba. Ettől jobb szcenáriót én nem látok a piacon, csak gecibbet sokkal több flitterrel.
  • Moby
    #176476
    >Mert akármit is mond Moby, a 3rd party multiplatform játékok nem fogják eladni a konzolt,

    Én még mindig ugyanazt kérdezem: kit érdekel ez? Jobb lesz bármi is, ha majd sokat adnak el...valahogy? Semmi sem lesz jobb. Miért érdekel ez itt bárkit? Jobb lett attól a sonynál bármi, hogy most annyit adnak el, mint az atom? Semmi sem lett jobb. Azokból az arany évekből élnek, amikor szenvedtek, mint a kurvaélet. Azóta egy fia normális dolgot nem termelt ki az a platform. A sikeresség, a piaci elsőség senkinem nem tett még jót a történelemben fogyasztói szempontból. Mégis midenki azért rinyál, hogy nekik legyen jó. Faszt legyen nekik jó! Legyen jó nekem! És eddig minden afelé mutat, hogy nekem annál jobb, minél szarabb nekik. Bármelyiknek. És viszont. Az MS nem azért nem termel ki jó 1st party játékokat, mert kevés gépet adnak el. A frodítottja lehet igaz, de ha sokkal többet adnának el, akkor is ugyanezeket a szarokat csinálnák, mert nem értenek hozzá. Phil lószart nem ért ebből az egészből, segghülye az is játékokhoz. Ha értene hozzá, látná ezt, de nem látja. Akkor látja, amikor máj baj van, hogy baj van. De ő legalább ahhoz ért, hogy ha már játékot nem tudnak letenni, akkor tesznek le olyat, amit tudnak. A sony 10 éve saját maga másoldája lett, és mellette szart sem tesznek le, ott szopatják csatakosra a vásárlóikat, ahol érik. Tényleg ez kell mégegyszer? Nekem biztos nem, de ha ennyire szeretnétek, van mág rajtuk kívül hasonló mentalitással megáldott formáció a piacon :) Ha az MS-nek sokkal jobb lenne, kétszer ennyire lennének tetvek, ne legyen senkinek illúziója.
  • Voyager5
    #176477
    Skyrimben szerintem ilyen 1000+ órám van két platformon, és a mai napig előveszem néha-néha.
    A Diablo IV-en kívül a TES VI-ot várom igazán.
    Elvileg őrlángon már fejlesztgetik, és amint kint a Starfield erre dobják majd át a deveket.
  • lwb
    #176476
    Hát, a legutóbbi TES az 12 évvel ezelőtt volt a Skyrim, azóta az a franchise halott, a legközelebb meg a TES6 lesz, talán 3-4-5-6 év múlva, ha minden jól megy. Az is lehet, hogy már nem is ezen a generáción.

    PC-n játszottam én is őket, de a Skyrimet végigvittem konzolon is és játszható volt modokkal 60 fps-re feltolva már a hivatalos patch előtt is. Ettől még nagyon kell egy win a MS-nak konzolra most.
  • Zóanagyvarázsló
    #176472
    Vicces ez az SG. Ha a telefonos brigád az asztali webhelyet választva kommentelne, nem látszódnának itt mindenkinek? Amúgy is elég rossz a telefonos verzió, én olvasni is úgy szoktam.
  • Zóanagyvarázsló
    #176474
    Bevallom, sosem voltam TES-rajongó, jó ideje ellenszenves a Bethesda játékfilozófiája. Talán a Game Pass miatt megnézem majd daykevés, hogy mit tud konzolos és PC-n a Starfield, de nem vagyok besózva, viszont a játékaik a leginkább PC-re valók számomra (modok).
  • Voyager5
    #176473
    Igen, ugyanazt az enginet használják, creation engine vagy mi a neve, de elvileg felturbózott verzió, és ezzel fog készülni a TES VI is..
    Szóval bughalmazra, moddolásra (PCn), esetleges VR verziókra készülhetünk így első körben :D
  • lwb
    #176472
    Ez is teljesen igaz.
    A jó hír, hogy Phil érti-érzi ezt az egészet és talán tesznek is ellene valamit. Nagyon félek a 30 fps-es Starfieldtől... Inkább legyen RT off opció meg miegymás, de kell az a 60 fps. Tudtommal ugyanazt az engine-t használják, mint a FO4-ben is, talán nem lehetetlen elvárás ennek a megoldása. Még ha ez 1080p/1440p-t is jelent vagy FSR2-t erősen.
  • Zóanagyvarázsló
    #176471
    360-ra jött még Gears, a Judgement is, és a Halo 4 is még 360-as játék volt eredetileg. A Fable-t meg már nem is írtad, annyira eltüntették. Forza egyébként jött már nemrég, csak a Horizon, nem a Motorsport.

    Megjegyzem, 360-on még nem csak first-party exkluzivitás volt, nyitottak RPG-kkel (Blue Dragon, Lost Odyssey), sőt a From is nekik gyártott közvetlenül a Demon's Souls előtt (Enchanted Arms, Ninja Blade). A Mass Effect is ismerős cím lehet (vagy még korábbról a KotOR 1-2-ről és a Jade Empire). Nem mondom, hogy ezek mind klasszikusok lettek, az Enchanted Arms érkezett később PS3-ra is, de sok szempontból más volt az a generációkezdés.
  • Voyager5
    #176469
    Probald ezt a linket:
    https://m.sg.hu/listazas.php3?id=1116192007
  • Evoluti0N
    #176458
    .
  • Voyager5
    #176467
    Elkalandoztunk valóban. Meg ráadásul többrétegű ez a dolog, és nincs rálátásunk mindenre.
    Lehet, hogy ez így jó az MS-nek (éppen), és már akkor elengedték a gen-t, mikor még el sem kezdődött.
    Lehet, hogy nem is akarnak konzol eladásban versenyezni, who knows?

    Az viszont biztos, hogy valamiféle internal QA/QC team-et azonnal fel kéne állítaniuk, akik aztán visszadobnának
    minden szart a stúdióknak, vagy legalábbis megtalálnák a balanszt, hogy valami lehet megosztó/kreatív (= szar?), valaminek viszont
    kibaszott jónak kell lennie.
  • Evoluti0N
    #176463
    . megint kek
  • lwb
    #176465
    Messzire mentünk a témától: az én véleményem az, hogy hacsak nem akarja elengedni ezt a generációt is a MS, akkor valamit nagyon kezdenie kell az xbox-szal. Mert akármit is mond Moby, a 3rd party multiplatform játékok nem fogják eladni a konzolt, de a game pass egyedül is kevés ahhoz, hogy a hátán elvigye az egész platformot. Tartalom kell hozzá, tartalmat meg nekik kéne csinálni. Valahol értik ezt ők is, ezért vásároltak be a stúdiókból, csak az eredménye ezeknek az akvizícióknak, az nem látszik még.
  • lwb
    #176464
    Mint hw gyártó igen, ez igaz, de mint brandnév a MS jóval nagyobb és erősebb brand. Nyilván sw és server megoldások miatt, nem a hw miatt, ez igaz. De akinek van pc-je, az a MS-ot jobban ismeri, mint a Sonyt.
    A MS mint cég is sokkal nagyobb. A tavalyi éves bevétele 207 milliárd dollár körül volt, a Sony bevétele meg 81 milliárd. De ugye kb pont annyi a Sony a PS-ben is, mint amennyi a Ms az xboxban. Mármint a dobozon belül. AMD chipek meg egyéb 3rd party megoldások mindegyikben, csak a logót nyomta rá a MS/Sony, annyi az eredetiség benne.
  • Voyager5
    #176463
    Szerintem meg sokkal jobban cseng a Sony, mint hardware gyártó.

    Anyám elé leraknék mondjuk 2 fejhallgatót egyik Sony, másik Microsoft, 99% hogy a Sonyt választaná.
    Másnap ha anyám bemenne a Media Marktba, hogy vegyen az unokának gépet Fortniteozni, akkor ugyanez játszódna le, csak immár a konzolokkal :) (Feltéve, hogy Media salesman kussban marad, és nem kezd el kampányolni egyik oldal mellett sem)

    Manapság a tudatos vásárlás mint olyan, már gyakorlatilag megszűnt létezni, nincs idő/agyi kapacitás etc. rá az emberek 90%-nak.

    "A PS azért lett ekkora brand, mert a játékok jók volt a PS-re."
    Azért is. Meg azért is, mert volt egy röpke 6-7 év előnyük (meg olyan 250.000.000+ eladott konzoluk) a boxszal szemben, előbb mentek a piacra, és ez kurva sokat számít.
  • Evoluti0N
    #176455
    .
  • lwb
    #176461
    Szerintem meg nem. A Sony neve semmivel sem cseng jobban, mint a Microsofté. Windowst mindenki használ, az egész világ, mindenki ismeri őket. Tuti többen, mint ahánynak Sony kütyüje van. Sony a BL-t, MS meg az NFL-t támogatja, mert Japánban fociznak, Amerikában meg amerikai fociznak. Ebből én nem vonnék le következtetést.
    A Sonynak nem az Xbox a párja, hanem a Microsoft. Nem a Sony a nagyobb név, hanem a Playstation a nagyobb brand, mint az Xbox.

    A PS azért lett ekkora brand, mert a játékok jók volt a PS-re. a 360/PS3 generációt közel egálra hozta az xbox. Innen bukott most ilyen mélyre, már két generáció óta. Ember nem fogja nekem megmagyarázni, hogy ez nem a játékok miatt van, hanem mert ... izé... szebb a másik doboz vagy valami. A PS azért jó, mert van Naughty Dog, van Horizon, van God of War, van Spiderman, van Tsushima stb. Az Xboxnak volt (!!!) Halo, Gears meg Forza. Ebből első kettőt megölték, a harmadik meg majd jön. Amikor jól ment az xboxnak, akkor a 1st party játékok is jól mentek. Gears 1-3, Halo 3-reach-odst. Amikor a 1st party játékok nem jöttek vagy gyengék voltak, akkor a box is gyengélkedett: Gears 4,5, Halo 4-5, infinite multija.
  • Voyager5
    #176460
    "Azért erősebb brand, mert pont az ilyen nagy nevek és játékok felhúzzák a brand recognitiont."

    Egy szelete a brand recognitionnak szerintem. De nem gondolom, hogy jelentős szelete.

    Ők itt tudatosan kiépítettek egy kurvaerős brandet, mindenféle marketing eszközzel (lásd BL főszponzor stb.) és kialakult az emberekben egy ilyen:
    Sony - menő
    Xbox - nem menő

    szemlélet, aminek aratják le a gyümölcseit.
    És szerintem nem, rohadtul nem az exkluzívok adják el a PS-t, hanem az egész brand package amit kiépítettek, aminek egy része persze az exkluzivitás, de továbbra is tartom, hogyha kikapnád az összes exkluzívot a PS alól, akkor is sokkal jobban fogyna mint az xbox, köszönhetően a marketing/brand team eddigi tevékenységének.

  • lwb
    #176459
    Valószínűleg így van, de látod, a következtetésed neked is ugyanaz: megveszik a PS-t. Azért veszik meg, mert erősebb brand. Azért erősebb brand, mert pont az ilyen nagy nevek és játékok felhúzzák a brand recognitiont. Sokan nem vesznek GoW-ot soha, mert sokan fifázni meg codozni meg fortnite-ozni vesznek csak konzolt. De ők is tudják, mi az a GoW, mert a csapból is az folyik, az internet tele van vele, látják a Keighley műsorában stb.
  • Voyager5
    #176458
    Az a helyzet, hogy szerintem a vásárlóerő kb 80-85%-a pont leszarja a God Of Wart meg, a Horizont.
    Bemennek a boltba, hogy akarnak a gyereknek egy masinát amin tud Fortniteozni, meg Codozni, meg Fifázni.
    Aztán megveszik a PS-t, mert sokkal erősebb brand mint az xbox.
    A maradék meg kb aközött dönt, hogy:
    God of War vagy GamePass.

    Persze ez csak az én véleményem, nembiztos, hogy így is van :D
  • Evoluti0N
    #176456
    .
  • lwb
    #176456
    A multiplatform játékokra gondolsz, amelyeknél egyébként rendszerint a PS vezió jobban fut, mint a series x. Még azoknál is, amit a MS saját stúdiója csinál: lásd Deathloop. Sokkal jobban fut ps5-ön, mint boxon. Az az 5%, amiről beszélsz, az dönti el, hogy a kb ugyanannyiba kerülő series x-et vagy ps5-öt veszem le a polcról a boltban. Mert ha 95% mindkettőn van és ha csak 1 olyan játék van, ami exkluzív, akkor te melyik dobozt fogod megvenni a nap végén? Amelyiken több vagy amelyiken kevesebb játék van? Ki az, aki azt a kütyüt veszi azonos pénzért, amelyik KEVESEBBET ad?
    Multiplatform nem fogja a boxokat eladni, csak az exkluzívok. Ebből él a Sony, ebből él a Nintendo is.

    Nem god of wart akarok xboxra, csak valamit. HiFi Rush nem AAA, nem volt rossz, de nem fog ezekkel versenyezni. Mi van a Haloval? Elbszták azt is az infinite óta, nulla támogatás miatt. Gears? Utoljára előző generációra jött ki és az is feledhető volt erősen. Forza egyedül nem viszi el a generációt a hátán, de még egyelőre az se jött ki, azt is majd meglátjuk milyen lesz. Nem kell naughty dogot másolni, senki nem ezt akarja. xbox 360/ps3 generációban sem másolták, kiadták a saját játékaikat és azok elvitték az egész generációt a hátukon. Három gears játék jött ki egy generációra, ugyanennyi halo. A MS csinálhatja azt, amiben jó, de azt sem csinálja. Ez a baj.
  • Moby
    #176455
    Szerintem az emberek el tudják dönteni mit akarnak. A xboxnak mindig lesz vásárlórétege, mégha az nem is a többségi. Én pl marhára nem igénylem, hogy ezeket a fisemfos sztorivezérelt komfortgémeket csinálják, amiket sony. Ott sem játszom már ezeket, unalmas szar egykaptafa mind. Ugyanazt a fasságot fújja mindenki, mintha számítana ez az egész. Semmit nem számít. Az MS pénzt csinál ebből így is, mázli, hogy nem sokkal több pénzt, mert így legalább kaparnak szolgáltatásokkal. Ha vezetnének, még ez sem lenne. A "szart sem ér a konzol ha nincs rá játék" meg akkora baromság, hogy röhögni sem érdemes rajta. 95%-ban ugyanazok a játékok vannak a két nagykonzolra. És akkor van az az 5% ami itt a választást jelenti, de az sem azért, mert az az 5% van az eladási listák, vagy a fontossági lista élén, hanem azért, mert összesen ennyi a különbség. Csak ezt a pár játékot akkora lufivá fujjátok, hogy kisreglényeket írtok ilyen agyalágyult fasságokról, egy redfall kapcsán, ami senkit érdekelt akkor sem, ha jól sikerül :D
  • lwb
    #176454
    Nyilván nem a MS hibája, hogy gyenge lett a Redfall, nem is ezt mondják az emberek. De az már igenis a MS hibája, hogy nem igaz, hogy nem látták előre ezt a vásárláskori átvilágításkor, vagy a tavaly elhalasztáskor, mégis erre meg a Starfieldre építették az egész 2023-as (és 2022-es, meg 2021-es, meg lehet a 2024-es ...)exkluzív first party AAA kínálatukat. Ezek lett volna a konzol-seller játékok. Ezek indultak volna egy God of War Ragnarok egy Horizon egy Spiderman egy Naughty Dog, Sqaure Enix exkluzív játékkal vagy akár nemsokára megjelenő új Zeldával szemben.

    Amikor az emberek gondolkodnak, hogy melyik platformot vegyék meg, akkor a játékok száma és minősége dönt. Az xboxon nincs egyetlen egy értelmes exkluzív sem jelenleg. Egy sem. Nulla. És kb ez a helyzet 10 éve fennáll, minden évben elmondják, hogy ez az év még picit gyenge, de jövőre, na akkor majd igazán f.sza lesz. Aztán meg jön egy Redfall és síri csend, kussolás van, Phil is hallgat, semmit se mond, nincs itt semmi látnivaló. Ez a baj a MS-tal. Ez egy óriási brand és elbszzák. 10 éve elbsszák folyamatosan. Semmi, de semmi érv nincs egy xbox vásárlása mellett. Ha game pass kell, ahhoz jó a pc-d is, ráadásul ott még a sony exkluzívokkal is tudsz játszani, még ha sz.rok is a portok egyelőre. Ki lehet a rossz portoka peccselni, de a rossz játékokat nem. Nincs az a patch, amitől a Redfall jó játék lesz. Playstationnel szemben meg nincs is verseny igazán, sorban a második generációt cseszték el, pedig - ellentétben az előzővel - most jó vassal és jó koncepcióval indultak, plusz ott volt a game pass is, mint remek ötlet. Csak ugye sz.rt se ér a konzol, ha nincs rá játék. És nincs.

    Ha a Starfield 30 fps only lesz, az Redfall szintű földbeállás lesz a konzolnak. Az RDR2 játszható 30 fps-en (bár csilliószor jobb 60 fps-en pc-n, aki ott próbálta, sose megy már vissza), bár mondjuk az azért rossz példa, mert a Rockstar igénytelensége miatt 30 fps, az új konzolok simán tudnák a 60-at is, csak a Rockstar nem foglalkozik vele. De az RDR2 nem egy first person lövöldözős játék, az RDR2-ben van lock-on aiming, meg a deadeye lassító mód, amivel a célzás alacsony frame rate-en is megoldható. A 30 fps Starfieldet leginkább az előző generációs Fallout 4-hez lehetne mérni, aminél egy rakás pontot elvitt az, hogy szrul futott konzolon. Corvega gyár híres 12 fps-es folyosója például.

    Ráadásul azt se felejtsük el, hogy abban a generációban sztenderd volt a 30 fps. Az U4 PS4-en szintén ennyin ment pl. Nem volt más összehasonlítás. De most ez nem így van. A Horizonnak, a GoW-nak meg a többi nagy PS5 exkluzívnak mind van 60 fps performance módja. A játékosok nem a Fallout 4-hez mérik majd, hanem a PS exkluzívokhoz. Hogy a MS egyetlen nagy AAA first party megjelenés 3 éven belül is csak annyit tud, mint a FO4 tudott 8-10 évvel ezelőtt, miközben a Sony tolja ki simán és gond nélkül a stabil 60 fpst.
  • Voyager5
    #176453
    Néztem videokat róla, és közben folyamatosan röhögtem, habár inkább sírnom kellett volna.
    Ez egy hulladék, ehhez képest a CP2077 (releasekor) egy polírozott AAAA+ játéknak tűnik.

    Amúgy távol álljon tőlem, hogy védjem az MS-t, de szerintem vajmi kevés közük lehet ehhez (és a Starfieldhez is)
    mert ezek a játékok in progress voltak a Zenimax felvásárlásakor, és ilyenkor szerintem azért hagyják kifutni a csőben maradt dolgokat
    mindenféle belepofázás nélkül. (kivétel persze a PS verziók droppolása :D )

    A Starfield szerintem amúgy jó lesz (ettől legalábbis biztosan), és még az is lehet, hogy a rettegett 30 frame ellenére is,
    csak mostanában nagyon divatba jött ez a: "60 FPS alatt el sem indítom" sznobizmus, ami csak azért vicces számomra, mert nem feltétlen
    a framek száma határozza meg egy játék minőségét. (Lásd: RDR2)