52965
  • Molnibalage
    #9079
    Majd azért rákérdezek, hogy 1024x768-ban is megy majd -e..
  • L Viper #9078
    Az frankó lesz, ha ez is megoldódik.

  • Molnibalage
    #9077
    Levelezés Balu-val.

    - Reálisnak látszik, hogy az AI valaha is használjon gépágyút a földi célok támadására?
    (legalább az A-10 és SZU-25)
    - Ez a "bug" az egyik legnagyob szívfájdalmam, sajnos a megjavítása nem egyszerű, a kód ezen részéhez nem nagyo ért senki. Nekem azt mondták, talán...


    - Fog -e változni, az valaha, hogy AI nem fix magasságkokról próbálkozzon bombaoldással?
    (Miért van az, hogy HARM-ot meg már magasságváltás közben is indít az AI?)
    - Kőkemény AI, az AI elég alaposan meg lett piszkálva RV-ben, tehát elképzelhető hogy később ez is megoldódik.. de most még nem az biztos...


    - A AI régen azzal a release pulse beállításokkal oldotta a bombát, mint te.Ez
    megváltoztott, már nem "követ le". Miért?
    - RV AI.. önállóbb mint régen.. nem kell rá annyira odafigyelni mint rég.. csinálja a saját dolgát.. Dumb bombnál és cbu-nál viszont iirc lekövet most is..


    - Az AI esetleg használja intelligensebben a fegyvereket? Például, ha van CBU és MK-84 a
    gépen, akkor jármûveket elsõdelgesen nem MK-val kezdjen támadni. A rakétablokkokkal
    sem nagyon akar támadni. A helikopterek is sokszor csak bóklásznak fel-le, de nem
    támadnak, aztán szépen leszedik õket... Maverick bug javítva lesz?
    - talán, még nagyobb talán, igen ha arra gondolsz hogy az AI nem indít sokszor , így sorban


    - Egyes légvédelmi egységek nagyon passzívak. Ilyen pl.: az SA-15. Alig indít rám rakétát.
    Percekig körözök 2-3 mérföldre 6000 lábon és nem támad. Miért?
    - csinálj egy TE-t amiben vagy te, meg egy SA-15.. ne lőj rá! csak repkedj, ha akkor se jó, reportold nyugodtan a fórumon hogy bug...
  • Molnibalage
    #9076
    Mapi tweakeli az F-22 kabint. Még nincs kész.


  • zsoltfireman
    #9075
    T12-es...?
    Ameg milyen? :-)
    Jelenlegei konfiguráció,amit Iraq-ban használnak(bombák) 1,vagy 2 GBU-38 jobboldalon,a másikon 2db GBU-12-es
    Persze,aki a régi dolgokat szereti annak bármi...
    Én vagyok ilyen fanatikus,hogy így használom
    De nem ugrik be melyik a T12-es

  • L Viper #9074
    Idősebb pilóták, lehet nosztalgiázni:

    EF-2000 Egykori kedvenc !
  • Gundark
    #9073
    Nézegetek ezt azt, és mit látok. Az Mk83at már csak a 14 esek és a 18asok használják a többiek nem. Ez miért jó...Na mindegy. T12es bombácskát akarok a 16osra. Csak nem tudom hova fér el :)Alul karcolja a betont, oldalt meg félrehúz :) De ahová leesik ott lesz nagy öröm.
  • L Viper #9072
    Ha emlékeim nem csalnak, az első magyar Virtuális Légiharc Kupán, ami még a Flanker 2.5 -el volt, pont ez döntötte el az 1. és a 2. helyezés sorsát.
    Nevekre már nem emlékszem, de a győztes (egyébként vadászpilóta) is talán 10 percre való naftát hagyott a gépben. Gépágyús lelővés után még le kellett tenni a gépet a bázison, ez volt a szabály. Bizony eléggé száraz tankkal szállt le, de nyert !
  • Molnibalage
    #9071
    Arról nem is beszélve, hogy valóságos harchelyzetben nem nagyon kerülsz össze az ellennel 100% üzemanyaggal, bár sajnos itt így van a dogfightban, mert az AI is maximálissal indul.
  • L Viper #9070
    Én tudom.
    Nem létezik, hogy nem hallottak még arról, hogy pl. műszaki hiba, vagy kényszerleszálláskor ledobják a fölös üzemanyagot.

    Majd megkérdem mit csinál két teljesen egyforma képességű játékos 1-1 elleni dogfightnál két azonos géppel (pl F-16CJ), csak gépágyú. Persze hogy ledobják a felesleges naftát a jobb manőverezés végett. Elég sokat dogfightoltam már veletek és bizony jól szórakozunk mindig.
  • Molnibalage
    #9069
    A nyugati srácok gondolkodásmódja helyenként meglehetősen érdekes. Persze ez oda vissza igaz lehet.

    Mellesleg, nem tudom hogy honnan vette az egyikük, hogy a valóságban nem lehet üzemanyagot eldobni. Minden gépen van leeresztő rendszer...
  • L Viper #9068
    Né' már, hogy nekem estek egy kis üzemanyag ledobás miatt : This MiG-29 in the A-A training TEs is driving me insane...
  • Molnibalage
    #9067
    Elivleg kész az új oktatófilm. Butabomkáról szól. Van benne megint egy kis gépágyús rész is.
  • Molnibalage
    #9066
    Meg az is megávltozott, hogy régen az AI ugyazzal az oldási programmal oldotta a bombáit, mint te. Most már mindig pair beállításban old, de csak RP1 beállítással. Régen az RP-t lekövette..
  • Molnibalage
    #9065
    Ez is egy bug, néha eltűnik az egyik futómű, de csak grafikailag.
  • Molnibalage
    #9064
    Erre azt mondhatám, hogy nem érdekel mit állítanak be ők, úgyis javítom, ha van korrekt info...
  • zsoltfireman
    #9063
    Mintaszerű leszállás...
  • Gundark
    #9062
    Az alap falconban benne volt. Az afben is az elején. Az FFben is biztos legalább a 2 ig. Aztán egyszercsak eltűntek a 83asok. Kivonták volna a zéletben is? Ezt nem hiszem. Vagy legalábbis fura lenne. A durandalt is hol berakják hol kiveszik. Mondjuk azt kivonták az életben :) Szóval miért nem lehet Mk83ast tenni a gépeinkre? Legközelebb ha valakit megpiszkálsz a frugalson vagy az RV fórumon megkérdezhetnéd :) Ami meg a műrepcsit illeti, valóban sokat kéne gyakoroloni. Nagyon sokat :) Mint a viharmadarak :)
  • Boconadi
    #9061
    igen, csak az F-18 modellje rávan húzva az F15-re, de amúgy minden tulajdonsága F-15C. A cockpitot lehet integrálni amúgy, de ez attól is függ hogy mire gondolsz.
  • Molnibalage
    #9060
    Egy Funfalcon videohoz legközelebb azért összeállhatnak igen vegyes skinű gépek. Svájci F-5, Ukrán SZU-27, Thunderbirds, Blue Angels és magyar MIG-29. Igen látványos vegyeskötelék lenne szerintem.
  • L Viper #9059
    Sajnos ez így van.
  • Molnibalage
    #9058
    Kinek lenne arra ideje? Több száz óra multi kéne hozzá. A valódi Thunderbirds-re meg nem akarok szégyent hozni. Poénkodni lehet, de valódi műrepülésre nincs ideje itt senkinek. Nem is lennénk meg hozzá elegen...
  • Molnibalage
    #9057
    Honnan? Én biztos nem szedtem le. A másik érdekes dolog, hogy alig van pár gép ami hordozhatja az MK-82 speciális változatát a féklapos Snakeye-t, pedig nem tudok róla, hogy bármi különleges felfüggesztés kéne hozzá. Sima MK-82...

    Van lehetőség utólagos szerkesztésre az ACMI képét fel tudom venni Hypercam progval, csak ott nem lehet zoomolni...
  • Gundark
    #9056
    Megvan bennük a tehetség, ha Balázs funfalcon videóit megnézed. Ez azonban egyelőre csak az AFben mehet mert ott tudjuk tartani a zárt köteléket, az RV-re csak akkor térhetünk vissza ha megvan az új pecs. A kamera szögekről csak annyit, hogy vett már filmre minket L_Viperrel Balázs, egy gyalogos, fekvő katona szemszögéből (aki éppen a futó közepén gondolta hogy pihen:) miközben alacsonyan háthelyzetben húztunk el fölötte :)

    Más : Balázs, az MK83 miért tünt el ? Kedvelem az 500 kilósakat :) Mégse 250 ami kicsi, és mégse 1000 ami nagy :)
  • L Viper #9055
    Ha jól láttam F15 cockpit volt. Vajon a repmodell is az ? Ha jól tudom a Lock On-ba nem lehet cockpiteket integrálni.
  • gsg16
    #9054
    jó is lenne egy magyar Thunderbirds csapatot összekalapálni.persze már egy bemutató géppár is haladás lenne.viszont a falconban sajna kell valaki,aki a földről filmezi az egészet majd anno.mivel ha jól tudom,nincs lehetőség benne utólagos kamera állások változtatására.csak a Fraps-el lehet videót rögzíteni benne.
  • Razor18
    #9053
    A manualra gondolsz, ott írt eről valamit Balage?
  • Molnibalage
    #9052
    De még csak részben. A FULL DX7 a cél, hogy mindent az rendereljen.
    Az én véleményem szerint más fejlesztés férne rá a játékra.
  • Boconadi
    #9051
    Én ezsetleg? :D

    Amúgy az az F-18 egy új modell is. Nem az alap lock onos.
  • repvez
    #9050
    itt van rola szo
  • Bucser
    #9049
    Amivel játszol az RV-ben az már rég DX7-es...

    meg egy pontos link a topichoz jó lenne...
  • repvez
    #9048
    Frugalson mirol társalog TRex?
    mi van a falcon enginnel?Vagy csak bejelentette hogy kész a dx7-es átirat?
  • gsg16
    #9047
    a skin is nagyon jó lesz.de ez a videó sem semmi.én anno nem találtam senkit,akivel műrepülni lehetett volna.
  • zsoltfireman
    #9046
    Na végre...
    Egyszerre 8db GBU-38-ast dobtam le egy komplexumra
    mind a nyolc nyolc különböző célpontba betalált! :-)
    Balázs ez tényleg durva,ahogy írtad!
    A Maverick is komoly!
  • Boconadi
    #9045
    hát igen, napi két óra gyakorlás ezt eredményezi :)

    Vagy Te a skinre gondolsz?
  • gsg16
    #9044
    üdv!bár ez
    lock onnal készült,azért egész jóra sikeredett
  • L Viper #9043
    Még ennyi év után is megrázó !
  • repvez
    #9042
    Na ezt sem láttam még ennyi nézö pontbol.Az a szomorú hogy még most sem tudni biztosan hogy hogyan tortént.
    mig23 katasztrofa

    Most lapoztam fel az aranysast már hadrendbe állt az A-10C. Jo lenne egy hozzá valo kabin modositás vagy lehet hogy elég lenne csak megturkálni az adatlapját hogy tudjon precizios bonbákat is hordozni és dobni.
  • Molnibalage
    #9041
    Ma újabb oktatófilm várható, a butabombák használatáról.
  • Razor18
    #9040
    Gondoltam, hogy nem viccből írod, csak hogy szivass bennünket... :-)