52965
  • franko2
    #9159
    Ok, köszi, megnézem.
  • Molnibalage
    #9158
    #9111
  • Boyle
    #9157
    Köszi, kipróbálom. Szerintem az AMRAAM-nál működni fog de az LGB-nél más lehet a gond, mert volt olyan is, hogy csak ilyen bombák voltak a gépen. De azért kipróbálom. Kösz mégegyszer. Az oktatófilm egyébként tényleg iszonyú nagy segítség.
  • franko2
    #9156
    Az Fs2004-hez volt egy kiegészítő ActiveCamera, abban is lehetett állítani sokmindent időt, kameratávolságot, kameramagasságot, azért gondoltam hogy esetleg itt is talán lehet állítgatni. Lenne még egy másik kérdésem, aszthiszem dugóhúzónak hívják mikor a gép nem reagál semmire csak zuhan, ez a Lock On-ba tetszett, ott spirálisan forogva süllyed a repülő és ott ki is tudtam hozni belőle a gépet, de a Falconba mikor olyan manővert csináltam amiután a dugóhúzó jött volna, akkor itt is sebességvesztés, sülyedés és irányíthatatlanság jött, de nem pörgött spirálisan a gép, nem is tudtam kihozni belőle, és furcsa billegőmozgást végzett a gép, mintha egy hajó lett volna egy kissebb viharban, nem pedig egy repülő, töbször próbáltam, mindih hasónló eredmény lett, ez normális ha F-16-nál vagy nincs jól szimulálva?
  • Boconadi
    #9155
    ja már mind1 :O
  • Boconadi
    #9154
    shift + 9
  • Molnibalage
    #9153
    Nem. Egyetlen játékkal sem találkoztam ahol lehet ilyet csinálni. A váltás egyébként távolsághoz között szerintem.
  • franko2
    #9152
    Köszi,úgylátszik a Fly by nézetet kerestem, csak nem tudtam a nevét :-), ki is próbáltam, és rögtön lenne is egy másik kérdésem, kicsit gyorsan vált új kameranézetbe, ez ha gyorsan egyenesen megyek jó, de zavaró ha pl egy kis terület körül próbálok repkedni, lehet a kameraváltásoknak az idejét valahol állítani?
  • franko2
    #9151
    Nekem a Lock on 1.00 van meg, abban az F3 olyan nézet hogy a kamera áll egy fix pontba, a repülőgéptől távol, a repülőgép folyamatosan közeledik, majd elmegy a kamera mellet és távolodik majd egy idő után vált a nézet úgy hogy a kamera megint a gép előtt lessz és megint közeledik a repülő a kamera felé, a kamera meg végig úgy fordul hogy a repgép a nézőpont közepén van, valami hasonló érdekelne a Falcon-ba is ha egyeltalán van.
  • Molnibalage
    #9150
    Egyébként a bill kiosztást meg fölöslegs kérdezni, a \Docs mappában fel van sorolva az összes és még a billentyűzetre is rá van rajzolva.
  • Molnibalage
    #9149
    Ja, hogy a Fly by nézet. Az Falconban az "Shift+ 9".

    Az SAM oktatófilm milyen lett? Látványos?
  • Molnibalage
    #9148
    Az AIM-120 rakétánál hosszú ideig kell nyomva tartani a tűzgombot, ha nem dogfight módban használod. Ez asszem kiamaradt. Pótolom.

    LGB-nél az is lehet, hogy a TGP képe ki van választva az MFD képernyőn, csak éppen nem LGB bomba van a fegyverek közül kiválasztva. Az LGB oktatófilm jön akkor most.
  • Caterpillar
    #9147
    Az "F3" nézet az amikor a kamera a géptől távolabb és szembe "ugrik" és a gépet követi mintha mondjuk egy F1 közvetítést néznél...
  • Boyle
    #9146
    Sziasztok!

    Lenne két problémám és Ti talán tudtok segíteni. RedViper-t használok és amikor lézeres bombát szeretnék ledobni, egyszerűen nem engedi. Hiába van kibiztosítva, hiába van "megfestve" a cél, csak nyomogatom a gombot és nem reagál rá semmit. A másik problémám is hasonló. Az AIM-120-ast csak borsight módban lehet elindítani. Egyébként az is úgy reagál, mint a lézeres bombák. Átnéztem a manual-t de nem találtam benne semmit. Légyszi segítsetek! Köszi!
  • Molnibalage
    #9145
    És mi az F3 a Lonciban? 1.00 vagy 1.02?
  • franko2
    #9144
    Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy a Falconba van valami olyasmi nézet mint a Lock Onba az F3, én nem találtam hasonlót, de nagyon érdekelne, köszi.
  • Molnibalage
    #9143
    Ez miért fontos?
  • Bucser
    #9142
    Aláírásodba tedd be a honlap címét, meg hogy falcon pápa+ magyar manual FreeFalconhoz oktatóvideókkal. (térítsük a népet+ az oldalra egy link a topichoz)
  • Molnibalage
    #9141
    Hát a gépágyúval való földi célokra lövöldözés éppen reneszánszát éli Irakban és Afganisztánban a légvédelem hiánya miatt. Persze nem páncélos célokra.

    Más. Új oktatófilm került fel a honlapra. Haladok. :)
    Holnap megpróbálom a GPS fegyverek oktatófilmjét is megcsinálni.
  • Caterpillar
    #9140
    Persze lőszer típustól is függ de lássuk be azért egy F-16 nak de akár melyik "F" nek sem igazán profilja a gépágyúval támadás földi célpontokra főleg nem harckocsira... Nem véletlen a Gau-8 30mm vagy a Su-25 30mm -es ágyúja sem... :)
  • Molnibalage
    #9139
    A 20mm attól is függene, hogy mivel tüzel és hogy mire. Ha lenne uránmagos vagy volfrámmagos lőszer hozzá, lenne rá esély, hogy egyes harckocsitípsuokat képes kilőni. Az 30-as Avenger lövedékei úgy mennek át a tetőpáncélon, mint kés a vajon.
  • Caterpillar
    #9138
    Elnézést hogy beleugatok de a Vulcan nem azért nem jó harckocsik ellen mert mondjuk nem úgy működik.. Inkább a 20mm kevés egy harckocsihoz... Ellenben puha célok ellen tökéletes! (értsd teherautó, btr, bmp...)
  • L Viper #9137
    Nem feltétlen, csak a repmodell durvább.
    RV-ben még nem nagyon láttam úgy sebességet elkoptatni és trükközni az AI-t ! A gép lendületét is jól kihasználják.
  • Molnibalage
    #9136
    Nem tudok a Vulcan ezirányú módosításáról. Nem sok értelme lenne ma már.
    A gépágyú hatékonyságát majd igyekszem megmoddolni.
  • Molnibalage
    #9135
    De nem azért, mert jobb az AI,hanem a MIG repmodellje brutál durva.

    Az AI stabilabban működik, minden légvédelmi egység teszi a dolgát. A hadjáratban minden egységet stabilnan kommandírozhatsz és az add package opció világbajnok.
  • L Viper #9134
    Nekem fent van mindkét verzió egyszerre.
    Egy fontos vonás van, de azt már sokszor leírtuk: Jó a multi Campaignban, tökéletes a kapcsolat.
    Másik: Jobban dogfightolnak az AI pilóták, a 29-es brutál erős fordulóharcban. RV-ben még Ace szinten is gyerekjáték lelőni gépágyúval, AF-ben valósághűbb, igen keményen dogfightozik.
  • macilaci69
    #9133
    Szia Balage
    Mintha annak idején azt olvastam volna a Top Gunban/ki emlékszik még rá?/
    hogy a Vulkant ugy modositották, hogy képes leküzdeni harckocsikat is.Ez áll?
    Irjál már pár AF jó vonást,hátha visszarakom.....
  • Molnibalage
    #9132
    Most mondok olyasmit ami szinte szentségtörésnek fog hatni. Az AF-nek vannak igen jó vonásai! Kár, hogy csak F-16 kabin van és alig moddolható.
  • Molnibalage
    #9131
    A HARM/SAM oktatófilm félig készen van. ;)
  • Molnibalage
    #9130
    Aeyes mesterrel váltottam pár szót és valamikor a távolabbi jövően elképzelehető egy F-16A kabin!



    "Is there any chance that you make an F-16A cockpit? "

    "Right now I am busy with a few projects, but I do have the material for a F-16A pit, some nice stuff.
    So I am not saying it wont come but these other projects (cockpits) are in the way first."
  • Molnibalage
    #9129
    Ezt már ismertem, de wz sem rossz.
  • gsg16
    #9128
    üdv!most találtam ezt a gyöngyszemet.
  • Molnibalage
    #9127
    A másik amit észrevettem, hogy AF-ben SOKKAL hatékonyabb a gépágyú a puha célok ellen. Még nekem is kínszenvedés egy SAM állványt szétlőni az RV-ben, AF-ben játszva lőttem szét most tesztelés közben SA-11 és SA-17 állványt.

    Ott az RV-ben problémás egységek is lövöldöznek, mint állat.
  • Molnibalage
    #9126
    Na asszem megint szép kis vitát indítottam el.

    Alapvetően arról van szó, hogy a két legmodernebb csapatlégvédelmi eszköz rohadtul nem akarja a rakétáit használni. Elveben ezek a leghalálosabb dolgok rád nézve, de az RV-ben sajnos nem...
  • Molnibalage
    #9125
    Honlap frissítve. Új oktatófilm és a hozzá tartozó TE fennt van.
  • gsg16
    #9124
    bocs,rosszul láttam.16,és 10ezer láb közt.
  • gsg16
    #9123
    nos csak azért kérdem,mert nem voltam biztos abban,hogy jól értelmezem-e a videót,amiben a gépet kihúzod abból a lapos dugóhúzóból.mert azon 16000láb,és 130000láb között húzod ki a gépet a dugóhúzóból,a kép alján látható magasság adatok alapján.de ez a lényegen mit sem változtat,ami az volt,hogy lássam,hogy is megy ez.mégegyszer köszi!
  • Boconadi
    #9122
    :D:D:D
  • Molnibalage
    #9121
    Ja. Ez is benne van a kézikönyvben. Lesz ma multi? Ha lesz, akkor kések, mert feltöltöm a kész oktatófilmet, de az eltart legalább 1,5 órát.
  • gsg16
    #9120
    egy talán láma kérdés.a láb angol rövidítése "ft"?