178
  • HUmanEmber41st
    #178
    Most ne menjünk be ebbe az őselem kérdésbe, mert az indiai filozófia 8 őselemet ismer..
  • Zocsi
    #177
    Ez a 4 elem dolog nagggyon kultúra függő dolog. Pl. kínában asszem 5 elem van (föld, fém, tűz, fa és víz). Nyilván mondjuk egy azták kzltúrában megint más elemeket tiszteltek. Szal' erre nem lehet építkezni. Attól hogy mi az antik világból emeltük ki nézeteinket, még nem lehet azt mondani mondjuk a távolkeleti (szintén többezeréves) kultúrára hogy barmok...
  • HUmanEmber41st
    #176
    Jó oké, de akkor mik ???
    ( Más nem jutott az eszembe no )
  • dez
    #175
    Azok nem kémiai elemek! (Hanem egyfajta anyagnemek, de még ez sem pontos meghatározás.) :)
  • Tetsuo
    #174
    Bár más okos tudósok meg mást mondanak..
    Janek, a lényeg hogy ha mindig is létezett a Világ akkor pedig azt szeretnénk tudni h miért.
  • Hierogli
    #173
    Kedves Janek81,
    okos elmeleti fizikusok azt mondjak, hogy a vakuum nem a 'semmibol' all, hanem igen bonyolult szerkezetu, sok energiat tarolo 'valami'. A mi vilagunk szerintuk ugy alakult ki, hogy valamifele instabilitas lepett fell a vakuum egy 'pontjan', ugyszolvan 'kiszakadt', es egy csomo energia ezen a resen un. fazist valtott (mint pl. a szilad -> folyekony, vagy a folyadek -> gaz fazisatalakulas) es ez tette lehetove a jelenlegi vilagunk kialakulasat.
  • HUmanEmber41st
    #172
    Különben a régiek azt mondták, hogy a világ 4 elemből áll:
    föld, víz, tűz, levegő.
    Ha valaki mondjuk tűzből és földből áll és nagyon kevés a szervezetében a víz és levegő, akkor megél mondjuk 1 vulkán aljában is.. De nem nagyon tudnánk vele mit kezdeni..hiszen mi nagy részben vízből vagyunk..
    Ezért nehéz az ilyen létformát elkpzelni, hiszen mindenki amagából indul ki, főleg, ha nem ismer másokat..
  • HUmanEmber41st
    #171
    Nekem olyan is jó lenne, ami állókép, de mozog rajta a zászló...
  • Ahhoj
    #170
  • Ahhoj
    #169
    istenem, ha már itt tartunk, akkor vki küldjön már egy linket, ahol lobog a zászló, főleg ha mozgókép is van, akkro azt :)
    ja és offtopic, de evvan, sry :)
  • Tetsuo
    #168
    Élet víz nélkül? Simán.
    De sör nélkül..
  • Epikurosz
    #167
    Nem értem, hogy a sok kis hülyegyerek miért írja be OFF TOPIC megjegyzéseit mindenhová. Itt nem a lobogókat kellene vitatni, hanem a nem-víz alapú élet létezését, titkait.
  • Kutuvoz
    #166
    Mozgóképen is lobog, mikor rázzák.
  • Megamanó
    #165
    Kössz szépen az infokat, mozgóképet télleg nem láttam:)
  • Keldor
    #164
    lehetséges, hogy víz nélkül is lehet élet..

    eggyes tudósok azt is feltételezik, hogy a folyékony ammonia is képes az élet forrásának lenni
  • HUmanEmber41st
    #163
    Ha még az UFO-k nem taposták össze
  • mrzool
    #162
    Mint az elhangzott, a zászló tele van pakolva merevítővel, linket most hirtelen nem tudok adni, de egy kis guglizás biztos sikerre vezet.:) Azért fura, hogy néhány állóképből azt szűröd le, lobog az a zászló.:) Ilyesmit azért mozgókép alapján kéne eldönteni nem?:)

    Ha nézed a videókat, a valóban lobogónak látszik, DE csak mikor beszúrják / betuszkolják a talajba a tartórudat (gyakorlatilag a rúd rezgése miatt a zászló is mozog). Vannak olyan felvételek, ahol szinte pár centira ugrál el az egyik űrhajós a zászlótól, az pedig meg se rezzen.
  • Gumymacy
    #161
    Én egy négykerekü autora mlékszem, vajon anak is ott maradt a nyoma??? (holdon)
  • valamit
    #160
    A zászló felső vonalában van egy rúd, az tartja a rongyot egyenesen, amúgy meg gyűrött azért olyan.
  • HUmanEmber41st
    #159
    Sajnos itt is jelen van az összesküvés elmélet, vannak olyan hangok, hogy csak valami rádió-csel volt az egész...
    Az számomra bizonyított, hogy nem Gagarin volt az első űrhajós...
  • Megamanó
    #158
    Sziasztok! Bocs, ha már egy lezárt vitába szólok bele újra, nézzétek el nekem, h nem volt türelmem végigolvasni az egész fórumot:) A Holdraszállásról szeretnék kérdezni nálam okosabb embereket. Nem kérdőjelezem meg a holdraszállás tényét. De arra kíváncsi vok, hogy ha a lábnyom ott van még mindig, mert nem fújta el a szél, mivel nincs, akkor a zászló az asztronauta mögött miért lobog? Azt észrevettem, hogy egy vízszintes tartórúd is van a zászlón, de akkor is úgy néz ki, mint ha fújná a szél. Negyedikes gimis vok, biztos van még mit tanulnom fizikából. De ez a két kép a töri könyvemben van, és glom oda biztos eredetit tesznek be. Nem akarok vitatkozni, de örülnék, ha vki megmondaná, már nagyon régóta foglalkoztat. Köszi
  • valamit
    #157
    Az ismétlődő világegyetem pont erről szól, nem csak a világegyetem lehet végtelen, de a ciklikussága is... legalábbis én a kettőt ugyanannyira tudom elképzeni...
  • Ahhoj
    #156
    várjuk :)
  • Ahhoj
    #155
    oks :DDD
  • haxoror
    #154
    De majd jövőhéten bevillantom ide Énfényességem brilliáns meglátásait szal kezdhettek reszketni ;)
  • haxoror
    #153
    Francba!

    ...

    Az a külöNben inkább egyeNlőre akart lenni :D
    Hah, mentségemre szóljon hogy péntek délután van és zúzós hét van mögöttem :)
  • Ahhoj
    #152
    :))
    nem tudom a különben-t is rosszul-e akartad írni, de az n-nel van helyesen :) (vagy nem aakrtál rosszul írni semmit? mert akkor muszáj :)) )

  • haxoror
    #151
    A Világot régen (egész pontosan: réges régen :) az Óriás Zöld Trüsszentő tüsszentette de egy szomorú napon majd eljön a Kozmikus Papírzsebkendő és eltörli az egészet!
    (Galaxis utikalauz rulz!)

    Mivel T minusz 9 perc múlva a hazamenetel lesz az elsődleges leküzdendő problémám inkább nem megyek bele a részletekbe ha nem muszáLY. KülöNben is előttünk a péntek este :D
  • Ahhoj
    #150
    figy, google, olvass már légyszi, és meglátod kinek vannak bizonyítékai s kinek nem
  • Janek81
    #149
    Néhány utolsó gondolat, és ezzel részemről téma le is lenne zárva.
    A tudósok szvsz azért eröltetik ezt a dolgot, hogy valaminek valahol el kelett kezdődnie, mert azt a tényt nehéz lenne kutatni, hogy valami mindig is volt. És ha nincs mit kutatni, vagy a kutatások egyértelműen nem vezethetnek sehová, akkor nincs értelme magának a kutatásnak. Nehéz ezt beismerni, inkább gyártanak lyan dolgokról teóriákat, amit közel sem ismernek, és nem is ismerhetnek.
    Nos, ez lenne az én személyes véleményem, aki nem ért egyet, azt is meg tudom érteni (hisz ez van belesúlykolva mindenkibe). Ennyi. További kellemes csevegést, viszlát.
  • Janek81
    #148
    Én is tudom hajtogatni, hogy márpedig az a baromság, ami neked a meggyőződésed. Csak "bizonyítékok" nélkül nem tudlak meggyőzni, mint ahgyan te sem engem (mert ugye még mindig nem állt elő senki az elméletem egyszer s mindenkorra cáfoló bizonyítékkal, nem elmélettel, hanem bizonyítékkal, és amíg ezt valaki megnem teszi, az is pont annyira lehet igaz, mint amiben te hiszel).
  • Ahhoj
    #147
    hát én nem tudok megválaszolni egy ilyen kérdést másgék kiló zselével a fejemben, de azt tudom, hogy janek81 rossz útra tévedt

    sör nélküli élet nem létezik!

    filozófiai sázlat várom :)
  • haxoror
    #146
    Szóval azt hiszitek hogy másfél kiló zselé a fejetekben elég az ilyen kaliberű kérdésekre választ találni? WOW

    Élet víz nélkül.
    Hmm... Érdekes gondolat

    Élet sör nélkül?
    Az viszont teljességgel lehetetlen! :D

    (Ha nem viselkedtek rendesen belerángatom a filozófiai szálat a vitába és akkor vége a topicnak :D)
  • Janek81
    #145
    Pont ezt mondom én is.
  • Ratty
    #144
    Hát azt én sem mondtam egy szóval sem, hogy tuti, hanem csak azt h ez illik bele legjobban a mostani univ képbe. És nem a tévében látjuk ezt a sok maszlagot, meg ovlassuk, hanem tanuljuk...
    Az előbbi feketelyukas dologra meg semmit nem szólok, hogy elnyelné az időt meg ilyenek, mert talán néz utána h ki volt az a Schwarshild (asszem így írják:D) és h ő hogy oldotta meg az Einstein egyenleteket. Ebből jött ki neki az un schwarschild sugár, és erre használják azt h feketelyuk...
  • Janek81
    #143
    Jogodban áll megkérdőjelezni. Én is csak ezt teszem a jelenleg elfogadott teóriával, és lassan az univerzum keletkezését is sokkal jobban fel tudom fogni, mint azt, hogy milyen alapon utasítod el az én verzióamt, amikor egyetlen tudományosan megalapozott ténnyel nem tudod igazolni... Bizonyítsd be, hogy amit leírtam, az mind szedett-vetett baromság, akkor majd meghajlok előtted és esdekelve kérek elnézést, amiért raboltam az idődet.
  • Ahhoj
    #142
    hmm, figy, nyílván mert nem írtuk oda, mi sem fogadjuk el 100%ig biztosra, de ma már annyi minden érv szól mellette, hogy egyelőre kár lenne megcáfolni
    és szerintem egy tudományos alapokon nyugvó elmélet nem kicsit áll stabilabb lábakon, mint egy hirtelen felindulásból elkövetett "filozófikus" eszmefuttatás
  • Ahhoj
    #141
    nem feltétlenül igaz, de sok más mellett életemet alapvetően meghatározzák ezek a mondások, de főleg az utóbbi
  • Janek81
    #140
    Lehet, hogy hülye vagyok a témához, lehet, hogy nem töprengtem rajta 1-2-pár óránál többet, de amit állítok, az sem te, sem Ratty barátod nem tudta megcáfolni. Továbbmegyek, nem hagyott nyugodni a dolog és mégiscsak megnéztem a lent említett dok. filmet, még mielőtt elhúztam aludni. És mit hallok? Talán, esetleg, elméletileg, lehettséges, előfordulhatott, és hagy ne soroljam. Senki biztosan nem jelentett ki semmit, nagy tudósok sem. Attól, hogy nem tudok két nagy zöld táblát teleírni képletekkel meg összefüggésekkel, még nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy amit leírkáltam, az akár lehet igaz is. Nem cáfolom a jelenlegi elképzeléseket, mert talán igazuk van (ám ezt ők maguk sem jelentik ki, csak találgatnak), csak felvázolok egy más, se nem stabilabb és se nem instabilabb lábakon álló lehetőséget. Ennek a lehetőségnek az élbőli elvetése számomra azt jelenti, hogy neked (és barátodnak) sincs halvány lila gőze az egészről, csak papagáj módjára hajtogatjátok, amit a tévében láttatok, hallottatok és olvastatok. Innentől No Comment, nem kívánom tovább folytatni a vitát (azért még válaszolgatok az eddig érkezett reakciókra:).
  • Janek81
    #139
    Nagyon szép és hangzatos mondás, ami nem feltétlenül igaz. Sok hasonlóan hangzatos mondást tudok én is...