178
  • McMarcee
    #17
    Bocs, téves hívás.
  • Shodan
    #16
    És hol van már a többi titános kép ??
  • HUmanEmber41st
    #15
    lol
  • Anee
    #14
    ilyen erővel az aceton alapú élet lenne a legjobb mert az oldja mind2-t:D
    Mondjuk "kcsit" büdi lenne a jószág.....meg megvárgnám az erét csakhogy lemossam a körmömről a festéket:D:D:D
  • HUmanEmber41st
    #13
    Nekem van 1 olyan érzésem, hogy a Naprendszeren belül sehol máshol nem fogunk életet találni..bár ne legyen igazam...
  • Dömper Ármánd
    #12
    Bocsánat, természetesen davos80 üzenetére szerettem volna válaszolni, csak úgy tűnik komony szem-kéz koordinációs problémáim vannak...
  • Dömper Ármánd
    #11
    "Élet víz nélkül? - Csak emberi szemmel nézve lehetetlen."

    Ez ki mondta? Az UFO-k kényszerítettek, hogy leírd?
  • Daniel Jackson
    #10
    Megnéznék egy metánalapú inteligens életet. Az a durva szerintem, hogy a víz poláris, az etán apoláris oldószer, így teljesen más anyagokat oldanak, vagyis hihetetlenül különböző életnek kellett ott kialakulnia, ha kialakult. Úgy odamennék, hogy megnézzem, mi van ott...
  • Harcsa
    #9
    Na én ufo mániás vagyok de a marson már nincs értelmes élet. Azt megmondom,hogy a "marslakó" kifejezés a 4 évesek rémisztgetésére lett kitalálva. Még szép, hogy van értelmes élet de nem a marson.
  • davos80
    #8
    Hát ja.
    Lehet, hogy nem is látjuk őket, pedig ott vannak.
    Egy másik dimenzió...Sliders....
  • AlexX
    #7
    Hát igen! Én sem értem, hogy miért tartják úgy a tudósok, hogy amelyik bolygón nincs víz meg meleg, akkor ott eleve kizárt az élet bárminemű formája.

    Lehet, hogy kizárt a földihez hasonló életforma, de miért ne lehetne olyan élőlény ami teljesen más mint az emberi test?

    Lehet, hogy a Marson is van élet, és majd kiveri a szemünket csak nem jó irányból közelítjük a témát.
  • pepe003
    #6
    ezzel teljesen egyet értek. Lehet hogy az UFO-k nem is tudják mi az a visz
  • davos80
    #5
    Én nem állítottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy lehetetlen.
  • Dömper Ármánd
    #4
    Ki mondta, hogy lehetetlen? Én egyetlen cikkre sem emlékszem itt, amelyben bármely tudós azt nyilatkozta volna, hogy lehetetlen az élet víz nélkül. Ez csupán a helyi fórumozók extrapolációja.

    A tudósok igen sokféle lehetőséget el tudnak képzelni, csupán van egy hatalmas probléma, mivel csak a földi életet ismerjük, ezért csak annak a nyomait tudjuk keresni. Sajnos a földön kívüli élet keresése nem úgy néz ki, hogy egy űrhajós kiszáll az Enterprájsz csillaghajóról, majd elkiáltja magát: „Van itt valaki?”. A NASA, ESA és a többiek csupán nyomokat keresnek, ami alapján valamiféle életet találhatnak, és mivel csak a földi élet működését ismerik, csupán az ehhez hasonló életformák nyomait tudjuk keresni.

    Viszont mindez szerintem nem kell, hogy bárkit is megakadályozzon abban, hogy egy teljesen más alapokon nyugvó életformát modellezzen. Ha ez sikerül, esetleg már meg is van, szerintem nem érdemes titkolózni, előre a világhír felé. :)
  • bashar
    #3
    Érdekes cikk. Ezen a dolgon már én is sokat gondolkoztam. Ha nem találunk a naprendszerben más bolygón/holgon "nem vízalapú" életet, akkor szerintem el kell gondolkoznunk azon, hogy a világegyetem sokkal kihaltabb, mint azt hittük.
  • Hmuda
    #2
    Végre egy olyan cikk amit nem szűklátókörű "tudósok" írtak.
  • davos80
    #1
    Élet víz nélkül? - Csak emberi szemmel nézve lehetetlen.