178
  • davos80
    #1
    Élet víz nélkül? - Csak emberi szemmel nézve lehetetlen.
  • Hmuda
    #2
    Végre egy olyan cikk amit nem szűklátókörű "tudósok" írtak.
  • bashar
    #3
    Érdekes cikk. Ezen a dolgon már én is sokat gondolkoztam. Ha nem találunk a naprendszerben más bolygón/holgon "nem vízalapú" életet, akkor szerintem el kell gondolkoznunk azon, hogy a világegyetem sokkal kihaltabb, mint azt hittük.
  • Dömper Ármánd
    #4
    Ki mondta, hogy lehetetlen? Én egyetlen cikkre sem emlékszem itt, amelyben bármely tudós azt nyilatkozta volna, hogy lehetetlen az élet víz nélkül. Ez csupán a helyi fórumozók extrapolációja.

    A tudósok igen sokféle lehetőséget el tudnak képzelni, csupán van egy hatalmas probléma, mivel csak a földi életet ismerjük, ezért csak annak a nyomait tudjuk keresni. Sajnos a földön kívüli élet keresése nem úgy néz ki, hogy egy űrhajós kiszáll az Enterprájsz csillaghajóról, majd elkiáltja magát: „Van itt valaki?”. A NASA, ESA és a többiek csupán nyomokat keresnek, ami alapján valamiféle életet találhatnak, és mivel csak a földi élet működését ismerik, csupán az ehhez hasonló életformák nyomait tudjuk keresni.

    Viszont mindez szerintem nem kell, hogy bárkit is megakadályozzon abban, hogy egy teljesen más alapokon nyugvó életformát modellezzen. Ha ez sikerül, esetleg már meg is van, szerintem nem érdemes titkolózni, előre a világhír felé. :)
  • davos80
    #5
    Én nem állítottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy lehetetlen.
  • pepe003
    #6
    ezzel teljesen egyet értek. Lehet hogy az UFO-k nem is tudják mi az a visz
  • AlexX
    #7
    Hát igen! Én sem értem, hogy miért tartják úgy a tudósok, hogy amelyik bolygón nincs víz meg meleg, akkor ott eleve kizárt az élet bárminemű formája.

    Lehet, hogy kizárt a földihez hasonló életforma, de miért ne lehetne olyan élőlény ami teljesen más mint az emberi test?

    Lehet, hogy a Marson is van élet, és majd kiveri a szemünket csak nem jó irányból közelítjük a témát.
  • davos80
    #8
    Hát ja.
    Lehet, hogy nem is látjuk őket, pedig ott vannak.
    Egy másik dimenzió...Sliders....
  • Harcsa
    #9
    Na én ufo mániás vagyok de a marson már nincs értelmes élet. Azt megmondom,hogy a "marslakó" kifejezés a 4 évesek rémisztgetésére lett kitalálva. Még szép, hogy van értelmes élet de nem a marson.
  • Daniel Jackson
    #10
    Megnéznék egy metánalapú inteligens életet. Az a durva szerintem, hogy a víz poláris, az etán apoláris oldószer, így teljesen más anyagokat oldanak, vagyis hihetetlenül különböző életnek kellett ott kialakulnia, ha kialakult. Úgy odamennék, hogy megnézzem, mi van ott...
  • Dömper Ármánd
    #11
    "Élet víz nélkül? - Csak emberi szemmel nézve lehetetlen."

    Ez ki mondta? Az UFO-k kényszerítettek, hogy leírd?
  • Dömper Ármánd
    #12
    Bocsánat, természetesen davos80 üzenetére szerettem volna válaszolni, csak úgy tűnik komony szem-kéz koordinációs problémáim vannak...
  • HUmanEmber41st
    #13
    Nekem van 1 olyan érzésem, hogy a Naprendszeren belül sehol máshol nem fogunk életet találni..bár ne legyen igazam...
  • Anee
    #14
    ilyen erővel az aceton alapú élet lenne a legjobb mert az oldja mind2-t:D
    Mondjuk "kcsit" büdi lenne a jószág.....meg megvárgnám az erét csakhogy lemossam a körmömről a festéket:D:D:D
  • HUmanEmber41st
    #15
    lol
  • Shodan
    #16
    És hol van már a többi titános kép ??
  • McMarcee
    #17
    Bocs, téves hívás.
  • McMarcee
    #18
    Amúgy azt elképzelhetelennek tartom, hogy csak a FÖLDön legyen élet. Biztos van most is máshol is élet, csak nem tudunk róla, mert túl primitív eszközeink vannak a felfedezésükre. Gondoljatok bele:a világ1etem végtelen.Nem hinném hogy csak mi vagyunk...
  • lokko
    #19
    a nagy gond itt az hogy nagyon alacsony az energiaszint, ha van ott élet a felszínen az igencsak lomha lehet ...
  • a_n_d_r_e_w
    #20
    Én emlékszem, nem is olyan rég volt, és ahogy a cikk is írja:
    Emlékezzünk csak Francois Raulin, az ESA tudósának szavaira: "A felszínen nincs esély az életre, mivel az túl hideg és nem található rajta folyékony víz."
  • davos80
    #21
    Igen, a marsról jöttem...
  • Kelta
    #22
    Tényleg, igazad van:))
    azt irták több száz kép készült.... HOL VANNAK????
    a talajrol azt az egy nyamvadt képet láttuk, kétféle szinben.... hol a többi????
  • mrzool
    #23
    Most mondd meg őszintén: egyáltalán kerested őket, vagy csak hőbörögsz? http://esamultimedia.esa.int/docs/titanraw/index.htm
  • Kelta
    #24
    Tudom, megint én leszek leanyázva...de ez MIND????
    ez a fekete-fehér pacás izék???? má ne is haragudj nagyapám 60 évvel ezelött csukott szemmel jobb képeket csinált...
    egyszerüen nekem felfoghatatlan mért nem lehet valami komoly csucs foto masinával,ellátni egy ilyen leszállo egységet, ami normális szin valosághü képet ad?????
    persze, tudom kellenek ilyen un. tudományos fotok, amiket elemezhetnek a tudosok, de nekünk???? mér nem lehet valami kis digi gépet rányomni????ami jo! képeket csinál????
    sose értettem ami kint az ürben vagy a holdon készült kép, az mint pocsék minöségü életlen vacak... mért?????
  • vax
    #25
    Szerintem véges, csak hihetetlenül nagy. :)
  • mrzool
    #26
    Hozzászólásod eleje no comment (talán csak annyi, hogy nyugodj meg).

    Ez viszont egyszerűen hazugság, vagy (újra) bebizonyítottad, hogy lövésed sincs a témához:

    "sose értettem ami kint az ürben vagy a holdon készült kép, az mint pocsék minöségü életlen vacak..."
  • Rockety
    #27
    tudtad hogy aki sok kérdőjelet használ egy retardált barom állatnak szokták nézni?

    ne vedd magadra, eszembe sincs sértegetni csak figyelmedet hivatott felhivni eme pár sor.
  • Ahhoj
    #28
    tudod az van, hogy először is teljes mértékben tudományos célzattal küldték oda az űrszondát, szóval örülj, hogy egyáltalán tudsz róla, arról nem is beszélve, hogy csak úgy le is szedheted ezeket a fekete-fehér pacás izéket is
    aztán tudod tudományos kutatásnál sem az a legtutibb, ha életlen fekete-fehér képeink vannak, cask hát egy csomó más tudományos műszer is működött, és ezt a sok-sok adatot mind továbbítani kellett...
    és az a gáz, hogy a huygens-t és a cassini-t nem kifejezetten gigabites hálózat kötötte össze... evvan
    és mindezeken felül minden gramm, amivel meg lehet terhelni egy űrszondát, az célszerűen lesz téve, és nem fognak a te kedvedért egy kis digitgépet rányomni, ami "jó" képet cisnál...

    viszont főleg a hangnemed olyan, amit egyszerűen nem bírok felfogni... na mind1, nem idegesítem magam tovább veled...
  • Ahhoj
    #29
    Úgy látom van itt pár okos ember, aki biológiához is ért, tehát kérdés:

    "A víz egy komoly probléma" - mondta Benner - "Reaktivitásából adódóan az emberi gének csupán azért élik túl, mert folyamatosan javítják önmagukat."

    És az ammónia alapú géneknek nem lenne ilyen gondjuk? És akkor mondjuk az elfek ammónia alapúak? :-O
  • Ratty
    #30
    Kelta #24:
    "persze, tudom kellenek ilyen un. tudományos fotok, amiket elemezhetnek a tudosok, de nekünk???? mér nem lehet valami kis digi gépet rányomni????ami jo! képeket csinál????"

    Hát akkor vegyél valami kis digit gépet a bótban Aztán bírja csak ki a -180 fokot, és x-szer nagyob, vagy kisebb nyomást
  • Ahhoj
    #31
    hát ugye a Titánon levő nyomást még csak-csak bírnák az alkatrészei :D
    de amekkora volt utazás közben, az már nem biztos, hogy használna neki :)
    meg van egy olyan tippem, hogy landolás közben egy cseppet rázkódothatott az egész, nem vagyok biztos benne itt se esett volna szét egy ócsó digi :)
  • Ratty
    #33
    Meg ugye a sok megapixeles pár megás képeket csak úgy lightosan továbküldi a cassini-nek a többi mérési adatot hanyagolva...Na ne már...szerintem nevetséges. Te is tudod h nem ez volt a lényeg, hanem a többi műszer! De azért örüljünk annak h vannak páran akinek ez fontosabb
  • Ahhoj
    #34
    "de már annyiszor de annyiszor beleütköztem az itteni nagyon okostonikba...ehhh"

    Ismered azt a viccet, hogy a rádióban bemondják, hogy egy őrült autós száguldozik az úton szembeforgalommal. Erre megszólal Kovács, hogy: "Mi az hogy egy? Mind!"
  • Ahhoj
    #35
    Amúgy szerintem abban egyetérthetünk, hogy mindenki számára az az elfogadható hangnem, ahogy beszél. Nekem az, ahogy én, neked az, ahogy te.
    Az, hogy más sázmára meg melyik az elfogadhatóbb, azt döntsék el ők.

    De akkor elmondom neked, hogy szerintem azért ütközöl mindig bele az emberekbe, mert valahogy nem igazán tudsz elfogadhatóan kérdezni, érvelni.
    Hogy ezt miért merem állítani objektíven is, nem csak szubjektíven?

    "de ez MIND????
    ez a fekete-fehér pacás izék??"

    ^^lehet én értelmezem rosszul, de mintha olyan érzésem lenne, nem fognád fel, hogy amögött a pár fekete-fehér pacás izé mögött mennyi munka, mennyi tudás, mennyi mennyi minden van, és te ezt az egészet semmibe veszed...

    szép színes 10mpixel-es képeket akarsz? tudod tegyük fel van két lehetőség:

    a, küldtek volna most egy szondát sok-sok szép fényképezővel, és most lenne ~30 nagyfelbontású színes képünk, ami azon kívűl hogy szép vagy nem szép, nem sok midnent ér magában

    b, úgy csinálták, mint ahogy, és akkor most megint egy nagyot lépünk előre, bővítjük az ismereteinket, és hamarabb jutunk el arra a szintre, hogy real-time (+67 perc (bár lehet addigra ennyi se lesz)) tudjunk nézni 30 fps mellett nagyfelbontású színes videót, hogy a Titanon élő nagybácsi éppen mit csinál...

    tudod bár egyeseknek sok pénzt megér a szórakozás/szórakoztatás, de ennek ak üldetésnek a sikere a sok pénz mellett rengeteg időt és rengeteg munkát is felőrölt, ami nem biztos hogy megérné...

    de ha lesz rá pénzed, hogy építtess egy szondát meg minden egyéb ketyerét, ami ahhoz kell, hogy szép képeink legyenek, akkor érdeklődéssel figyeljük majd a fejleméyneket
  • Janek81
    #36
    És vajh a "vége" után mi van? :) Valami mindig van a "vége" után, tehát végtelen. :)
  • Ahhoj
    #37
    hát ezekhez már nem értek, de laikusként el tudnék képzelni olyanokat (szinte biztos), hogy igen nagy távolságban a tér, a távolság, stb fogalmak nem egészen passzolnának az itteni ismereteinkhez

    szóval példának kedvéért, amit egyszer Ratty koma magyarázott vizsga után ősrobbanásról, hogy akkor alakult ki maga a tér is
    szal én ezt nem értem egyáltalán, de ő tuti tudja :)
    és ezek szerint nem biztos, hogy a világ széle után is van vmi. vagyis van: semmi. :)
    szal a mi fogalmainkkal nehezen lenne leírható mi van ~13milliárd fényévnél messzebb
    de majd Ratty megmondja a tuti frankót, ő a kozmológus :P
  • Ratty
    #38
    Ebbe azért belekötnék, mert attól még messze vagyok, de haladok
  • Janek81
    #39
    Jah, sajna emberi aggyal (jelenleg) nehéz felfogni a végtelent, mint olyan... Mert oké, hogy nincs semmi utána, de valahogy definiálni kellene a semmi jelentését is, mert itt pl nekem nem egészen tiszta. :) Magyarul a semmi is valami, csak nem tudjuk megmondani, hogy mi az. :) Bár lehet, hogy ez baromság. :) Várom én is egy hozzáértő postját, aki rendbeteszi ez a végtelen vagy nem végtelen dolgot :)
  • Ahhoj
    #40
    az a baj, hogy másrészről meg miután kiderült lehet mégis csak vannak párhuzamos világok vagy mik (vmelyik előző cikk), meg egyébként is, szal nem biztos hogy nagy léptékekben is igazak azok a törvényszerűségek, amiket mi az általunk ismert határokon belül elfogadottnak tartunk

    fény se egyenes úton terjed ugyebár .)

    Ratty meg remélhetőleg hipp-hopp végez, 1-2 év meló, 3-4 év munka, és legkésőbb akkor már reméljül megmondja atuti frankót, addig meg kénytelenek leszünk hallgatni Stephen Hawking-ra, tudjátok, aki csak azért híres, mert a média azzá tette :DDDDDD
  • Janek81
    #41
    Nyílván sok dolgot nem értünk még. De én pl hülyeségnek tartom a mult kutatását és az elmélet- gyártást arról, hogy mi hogyan keletkezett, mármint ilyen univerzum szinten, ősrobbanás és barátai. Ezek nekem csak mesék, és mindaddig az is marad, amíg cáfolhatatlan bizonyíték nincs ezen elméletek bizonyítására (ellenőrzött körülmények közt reprodukálás már elfogadható bizonyíték lenne, de pl az ősrobbanást nehéz lenne...). Keressék az új dolgokat, de amire biztosan kijelenthetően soha az életbe nem lesz elfogadható bizonyíték és válasz, azt kutatni szvsz felesleges.